Kanalizacji nie będzie !!!

5 Kwi 2017

Na ostatniej Sesji Rady Gminy jak wynika z relacji uczestników można się było dowiedzieć, że kanalizacji nie będzie – przynajmniej na razie – gmina wycofała wniosek i pieniądze z unii ok. 4mln przepadły. Coś czuję, że aby stało się zadość tradycji. Wszystkie roboty rozpoczną się w przyszłym wyborczym roku oczywiści pod warunkiem ,że uzyskają nową dotację i się nie wycofają.

14 komentarzy to Kanalizacji nie będzie !!!

Avatar

za wczesnie

Kwiecień 5th, 2017 at 22:11

Zawsze płacę robotnikom po wykonaniu pracy, a nasi radni podnieśli wójtowi pensje o 1000zł na rękę przed wykonaniem głównych robót. Kasa jest efektów brak – życie. Straciliśmy 4 bańki.

Avatar

Waldek

Kwiecień 8th, 2017 at 15:58

Bo za wykonanie roboty to będzie premia a podwyżka się należy mamy inflację 2,5 procent a brzuch coraz większy.????

Avatar

pesymista

Kwiecień 8th, 2017 at 18:18

Przeglądając budżet Gminy Gomunice nie widzę zabezpieczenia funduszy na budowę kanalizacji, tak w tym roku jak i przyszłym, czy w latach następnych. Myślę, że budowa kanalizacji to fikcja wymyślona przez matrixa, aby pozyskać wyborców włodarzowi. Jeśli wycofał się z budowy w tym roku, prawdopodobnie z braku środków, wycofa się w przyszłym roku z tej samej przyczyny. Ale po wygranych wyborach, już mu na wyborcach nie będzie zależało, bo może kandydować tylko dwie kadencje, więc będziecie mogli mu pogratulować nic nierobienia, bo i tak mu nie zaszkodzicie. Pensję mu pewnie jeszcze podniosą, żeby na bezrobociu nie zbiedniał. Dopóki nie zobaczę pełnego zabezpieczenia na budowę kanalizacji tj. tych 4 mln. w budżecie nie uwierzę, że będzie ona wybudowana.

Avatar

optymista

Kwiecień 9th, 2017 at 09:52

Po co kanalizacja, przecież gmina jest miodem i na kredycie płynąca. Inwestycji brak, a kolejny kredyt będzie zaciągnięty zgodnie z uchwałą Rady Gminy. Mam pytanie na co ten kredyt, skoro jak czytamy WFOŚiGW w Łodzi, umorzy część kredytu zaciągniętego przez poprzedniego Wójta.

Avatar

Zdziwiona

Kwiecień 9th, 2017 at 22:34

Ja się zastanawiam, co to za ściema z tymi plebiscytami, w ubiegłym roku nasz wójt jako Samorządowiec Roku, w tym trzeci jako Człowiek Roku, to są chyba jakieś przekręty, przecież jak jest każdy widzi, że działania wójta dla gminy są bardzo nikłe w przeciwieństwie do kreowania swojego wizerunku w mediach. Nie wierzę, że mieszkańcy tak ochoczo ślą SMS-y na człowieka, który tak niewiele robi.

Avatar

do optymisty

Kwiecień 9th, 2017 at 23:35

Pożyczkę z WFOŚiGW do budowy kanalizacji poprzedni Wójt spłacił w całości, zawsze przy takich inwestycjach gminy posiłkują się pożyczkami /nie kredytami !/ z WFOŚiGW, która to w połowie zawsze jest umażana.

Avatar

do zdziwoinej

Kwiecień 10th, 2017 at 09:30

Dostał 1000zł podwyżki to na SMSy go stać

Avatar

optymista

Kwiecień 14th, 2017 at 18:29

Zgodnie z wytycznymi WFOŚiGW w Łodzi dopiero po spłacie połowy pożyczki (coś się nauczyłem) można pozostałą część umorzyć, pod warunkiem, że ta umorzona część pożyczki, czyli połowa zostanie zainwestowana w inną inwestycję ekologiczną. Podsumowując obecny Wójt musi wydać na inwestycje ekologiczne taką kwotę jaka zostanie umorzona.
Nie widzę więc podstaw do zaciągania kredytu na 2 miliony złotych co jest w uchwale Rady Gminy Gomunice NR XXX/182/2017 z dnia 17 marca 2017 roku.
Niestety WFOŚiGW udziela pożyczek tylko na inwestycje, więc te 2 miliony to będzie kredyt.

Avatar

XYZ

Kwiecień 15th, 2017 at 00:10

Obstawił wszystkie wolne stanowiska swoimi ziomkami bądz ziomkami znajomych i w zamian Ci i ich rodziny ślą sms-y i sieją propagande jak to niby jest cudownie. Jak ludzie mogli być tak zaślepieni i wybrać obcą osobe,jak by nie było kandydatów z naszej gminy znających każdego od podstawówki.Jak mówi stare przysłowie”lepszy stary wróg niż nowy”.Pozdrawiam.

Avatar

xx

Kwiecień 26th, 2017 at 09:32

Nie będzie ?? To poco po Gomunicach są porozrzucane części kanalizacji ? myślałem że roboty rusza lada dzień. 🙁

Avatar

Zawiedziona wójtem

Kwiecień 26th, 2017 at 16:35

Piar ponad wszystko i nic więcej. mieliśmy Wojta Sewerynka – „fajnego Chłopał” teraz mamy Piarowca, który tylko robi szum medialny i zamieszanie w okół własnej osoby. Z tego co się dowiedziałam istnieje niebezpieczeństwo że za żłobek po starej aptece też nam przyjdzie zwrócić dotacje unijne – totalan porażka.

Avatar

Mieszkaniec

Maj 7th, 2017 at 00:12

A co to za zlobek dla dzieci matek niepracujacych jakas paranoja chyba chodzilo o zorganizowanie cieplej posadki dka znajomka .Bo zlobek przedszkole i tego typu placowki sa przeznaczone dla dzieci rodzicow pracujacych .Jak inwestycja ma sie do calosci zachodze w glowe .

Avatar

2 Mieszkaniec

Maj 8th, 2017 at 18:47

Dla 4 znajomków.

Avatar

załamana

Maj 11th, 2017 at 23:05

Do Mieszkaniec: jeśli jedno z rodziców tylko pracuje to dziecko od razu ma parę punktów mniej i się nie dostaje i taka dajmy na to matka nie może iść do pracy bo co zrobić z dzieckiem?????Ewentualnie ma jeszcze opcje płatna [i to nie mało] opiekunka lub przedszkole prywatne. Sama kiedyś byłam w podobnej sytuacji jak składałam deklarację to nie pracowałam i dziecko się nie dostało a 2 miesiące później miałam już pracę ale miejsca w przedszkolu dla mojego dziecka nie było. Ludziom na tej wsi to się nie dogodzi choćby w kranach leciał Johnnie Walker!!!

Dodaj komentarz

  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]
  • !!!: Sporny artykuł opublikowany na portalu internetowym twojegomunice.pl ma wydźwięk nieprzychylny dl [...]
  • absurdy Gomunic: Żałosne jest to że mieszkańcy po raz kolejny dają się zmanipulowac,może to już taka przypad [...]
  • Paweł Gębicz: Jak w Gomunicach będzie ładnie to wtedy zastanowię się i może odpuszczę, póki co jest jeden w [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 238352Gości razem:
  • 7Gości dzisiaj:
  • 1910Gości miesięcznie:
  • 87Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: