Petycja

29 Cze 2017

Mieszkańcy Gminy Gomunice postanowili wystąpić z Petycją do Wójta
Petycje podpisać można w żółtym sklepie naprzeciwko parku, który ma być wycięty.
poniżej treść Petycji:
Petycja-1

6 komentarzy to Petycja

Avatar

Pszczółka

Lipiec 2nd, 2017 at 10:43

Gdyby każdy z tych 120 pszczelarzy posadził na swoim terenie po dwa drzewa, to by nikt nie musiał płakać za rupieciarnią, którą ktoś dumnie nazwał „parkiem”.

Avatar

Porada dla pana Pawła

Lipiec 2nd, 2017 at 11:20

Od 2014 roku jest ustawa o petycjach, proszę pamiętać, że aby petycja nie została odrzucona musi zostać spełnionych kilka warunków. odsyłam do: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001195

Avatar

Pszczelarz

Lipiec 3rd, 2017 at 12:06

Do Pszczółki gdyby ludzie nie wycinali bezmyślnie drzew i krzewów miododajnych nie musielibyśmy walczyć dzisiaj o każde wartościowe dla pszczół drzewo, w tym roku na Kopernika ktoś wyciął trzy ponad 20 letnie lipy bo mu liście przeszkadzały w Słostowicach na wiosnę jakiś idiota wypalając trawę spalił kilkadziesiąt sadzonek drzew miododajnych na działce u jednego z pszczelarzy. A co do sadzenia przez pszczelarzy drzew miododajnych zapewniam Pana/Panią że każdy z pszczelarzy mieszkających w naszej Gminie nasadził na jej terenie nie 2 ale po kilkanaście a niektórzy kilkadziesiąt drzew miododajnych.

Avatar

Pszczelarz

Lipiec 3rd, 2017 at 13:17

Jeszcze wracając do komentarza Pszczółki Pszczelarze nie płaczą za rupieciarnią tylko stają w obronie starodrzewu lipowego. Aby odbudować pożytek utracony przez wycinkę jednej osiemdziesięcioletniej lipy nasdzając 10-15 młodych sadzonek aby zaczęły kwitnąć i nektarować musi upłynąć około 10- 15 lat dając po tym okresie w sumie pożytek mniejszy niż 1 drzewo osiemdziesięcioletnie.

Avatar

ciekawy

Lipiec 3rd, 2017 at 15:29

Z wiedzy jaką ja posiadam od radnych to teren ten został wykupiony od PKP celem urządzenia parku a nie targowiska. Urządzenie tam targowiska to decyzja wyłącznie Pana Wójta, której nie konsultował z Radą Gminy.Proszę popytajcie Radnych.

Avatar

ekolożka

Lipiec 10th, 2017 at 19:33

Panie Pawle, cel został osiągnięty i to jest najważniejsze. Władze Gminy wprawdzie rzutem na taśmę wycofały się ze złego pomysłu na lokalizację targowiska.Osiągnięcie celu było możliwe dzięki wsparciu wielu mieszkańców.

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: