Paweł Gębicz 2010-2014

5 sie 2014

Panie Gębicz co pan robił ostatnie 4 lata… – taki ostatnio otrzymałem komentarz

 

W ciągu ostatnich 4 lat podejmowałem dużo różnych inicjatyw, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym, krótko o najważniejsze z nich:

Wolontariat

Wraz z przystąpieniem Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Gomunice do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazłem się w gronie osób kwestujących, zbierałem pieniądze przez ostatnie lata.

Orkiestra

 

W 2013 roku zbierałem podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską na rzecz zawieszenia pakietu klimatyczno – energetycznego. W gminie Gomunice udało się zebrać 853 podpisy

 

 

Mając  umiejętność łączenia różnych środowisk, umożliwiłem docenienie „diamentu” naszej gminy. Tym diamentem niedocenianym są pszczelarze, którzy mogli się zaprezentować na IX Powiatowych Obchodach Światowego Dnia Zdrowia  w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.

DSC04077

 

Nie oglądam się na innych na tyle na ile pozwala mi czas to działam.

 

Po zakończeniu kampanii wyborczej dotarła do mnie wiadomość rozgłaszana w trakcie kampami o rzekomej kradzieży przeze mnie prawa własności przemysłowej, ktoś był tak dociekliwy, że odszukał najprawdopodobniej moją konkurencję i namówił ją do założenia mi sprawy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie,  o unieważnienie prawa z rejestracji moich wzorów przemysłowych. W dniu 18-02-2013r. rozpoczął się spór.

Wokanda

W całym postępowaniu o swoje dobre imię walczyłem sam, mając za przeciwników jednocześnie: właściciela 60-osobowej firmy, Rzecznika Patentowego i Radce Prawnego. Obydwie sprawy wygrałem całkowicie sam!!!.

 

DSCN0665 DSCN0666 DSCN0664DSCN0663

 

Dlatego zachowanie obecnego Wójta, który mając armię urzędników i bez walki podpisał ugodę ze Związkiem Gmin Wiejskich w Kleszczowie na mocy której straciliśmy 300 000zł. Jest dla mnie  dla mnie głęboko niezrozumiałe, a mówiąc krótko głupie (pisałem o tym 12 lutego można poczytać).

 

Gmina jak się nie rozwija – to się cofa i zwija.

Ponieważ w życiu gminy Ochotnicza Straż Pożarna zajmuje znaczące miejsce, postanowiłem się dokształcić w tym zakresie i ukończyłem szkolenie dla Inspektorów Ochrony Przeciwpożarowej w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, tak więc jestem Inspektorem Pożarnictwa.

 

DSCN0667

Dlatego zakup starego 1997 roku wozu bojowego tak mnie poruszył, wiem jak ważny jest nowoczesny wóz bojowy w akcjach ratowniczych. Gdy zostanę Wójtem będę kupował tylko nowe najlepsze jednostki bojowe. Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie tych którzy niosą pomoc.

Ponadto

W międzyczasie zgłosiłem nowy wzór przemysłowy, który został już zarejestrowany.

DSCN0668

Rozwijanie kontaktów

Jako przyszły Wójt Gminy Gomunice, buduję systematycznie kontakty z osobami, które kiedyś mogą nam pomóc w pozyskaniu zewnętrznych środków finansowych.

Tak jak kiedyś pisałem w gminie nie ma polityki, bo gmina, aby się rozwijać musi stanowić całość. Lecz Wójt powinien mieć zaplecze polityczne, z którego musi korzystać, Wójt powinien znać  osoby ze świecznika, bywać w Sejmie nie na wycieczce przed wyborami tylko po to,aby budować relacje.

DSC01524

 

Bardzo dobrze układa mi się współpraca z panem Posłem Krzysztofem Maciejewski, to właśnie dzięki tej współpracy, nasze dzieci jeżdżą do Konina na Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,gdzie zdobyły Puchar Prezydenta Polski

 

 

puchar RP

 

 

To tyle z najważniejszych zdarzeń.

 

Wiem, że ciężką pracą można wyciągnąć naszą gminę z zapaści w jakiej się znajduję, mam opracowaną strategię rozwoju. Która zostanie wdrożona po wygranych wyborach

pozdrawiam

Paweł Gębicz

 

12 komentarzy to Paweł Gębicz 2010-2014

Avatar

Mieszkaniec Gomunic

styczeń 4th, 2015 at 11:38

Drogi Panie Pawle, proszę się nie martwić, przegrana jest dobrą szkołą przyszłych sukcesów. Za 4 latka zostanie Pan Wójtem Gomunic 🙂 Bowiem najwyższy czas na Wójta mieszkańców a nie Wójta urzędników czy proboszcza 🙂

Avatar

młodamama

styczeń 4th, 2015 at 15:39

Wow:)Proszę rozwijać się dalej,szkoda byłoby takiego zaplecza.

Avatar

palacz

styczeń 29th, 2015 at 23:28

Kto został sołtysem w Chrzanowicach.Taka cisza jak makiem zasiał!

Avatar

PREZES

styczeń 30th, 2015 at 18:13

p. zielińska-pochodząca z kocierzów.

Avatar

...

styczeń 30th, 2015 at 23:32

a z domu może „PERCZYŃSKA” ?

Avatar

@

styczeń 31st, 2015 at 09:22

Nie no takiej zmiany się nie spodziewałem P. Zielińska sołtysem oj będzie się działo…..

Avatar

Kocierzowianin

styczeń 31st, 2015 at 11:27

Zwracam honor Panu Gębiczowi mój wpis puścił pod nazwą kocierzowianka-jest OK! przepraszam i dziękuję. A czy nie będzie za dużo Perczyńskich w radzie? startują przecież inni !!!!

Avatar

palacz

luty 11th, 2015 at 07:30

Nie mamy zaufania do Pani Wlaźlakowej w komisji jest nieprzydatna .Pomyslcie o kimś innym.Ale dziwie się,że w komisji gdzie z każdej partii jest jedna osoba i jeden drugiemu patrzy na ręce , to niemożliwe jest ,by głosy były źle policzone. O źle policzonych głosach może tylko mówić ten co ma nieczyste sumienie i wszędzie węszy podstęp.

Avatar

Zorientowany

luty 11th, 2015 at 07:41

Palaczu mylisz się, Pani Wlaźlakowa jest bardzo przydatna wystarczy spytać obecnego Wójta. A ludzi do komisji w tych wyborach nie delegują partie tylko komitety wyborcze, pozostałe wolne miejsca obsadza Wójt.
Są zgłoszone 3 komitety, które oddelegują 3 członków komisji pozostałych oddeleguje Wójt czyli 6 osób. Obawy niektórych czytelników, że ma wygrać mierna bierna ale wierna są jak najbardziej uzasadnione.

Avatar

mieszkaniec

czerwiec 1st, 2015 at 08:43

Mam pytanie kiedy Wójt gminy zrobi porządek

Avatar

do mieszkańca

czerwiec 1st, 2015 at 21:09

O jaki porządek Co chodzi …..?

Avatar

Ciekawy

lipiec 12th, 2015 at 20:48

Czy wiecie o wykupie budynku z Kocierzów przez naszą Gminę.Co sadzicie o ty wykupie i cenie?

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 289123Gości razem:
  • 32Gości dzisiaj:
  • 383Gości miesięcznie:
  • 50Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: