Klub Radnych Rady Gminy Gomunice – obniżenie podatku

22 Gru 2017

Klub Radnych Rady Gminy Gomunice zwrócił się do mnie z prośbą o upublicznienie projektów uchwał, które zostały złożone do Przewodniczącego Rady Gminy Gomunice Pana Wiesława Wolnickiego w dniu 18.12.2017 celem uwzględnienia tych projektów na najbliższej Sesji Rady Gminy Gomunice tj. 28.12.2017.
Gwoli wyjaśnienia o co chodzi-
W naszej gminie mamy sytuację, gdy sąsiadujące ze sobą działki objęte są podatkiem od „gruntów” w różnej wysokości lub w ogóle nie są objęte podatkiem,
Przykład:
jeżeli przyjmiemy, że jest dwóch sąsiadów i jeden z sąsiadów ma działkę zakwalifikowaną jako działkę budowlaną to za każdy metr kwadratowy działki budowlanej płaci obecnie 0,08zł.
Jeżeli drugi sąsiad ma działkę zakwalifikowaną, jako „rolną” a ziemia jest zakwalifikowana do V lub VI, klasy to jest on całkowicie zwolniony z podatku.
Taka sytuacja budzi jaskrawą niesprawiedliwość i bywa powodem niepotrzebnych napięć.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i chcąc tą niesprawiedliwość zniwelować Klub Radnych „Radni dla Gminy” (pan Urbański, pan Flaszka, pan Wyżnikiewicz), złożył poniższe propozycje Uchwał, z których wynika obniżenie podatku do 0,01zł dla osób posiadających działki budowlane.
Ponieważ takie przedsięwzięci spowodowałoby obniżenie dochodów Gminy Gomunice, Klub Radnych przewidział to i zaproponował rozwiązanie zawarte w pozostałych propozycjach Uchwał.

Wynika z nich co następujące:
Radni chcą obniżenia sobie i panu Wójtowi uposażenia do wysokości
dla pana Wójta do 4700 brutto plus 1500 dodatek funkcyjny plus dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego plus dodatek stażowy,
dla Radnych:
Przewodniczący Rady Gminy – 1036zł,
Wiceprzewodniczący Rady Gminy – 784zł,
Przewodniczącym Stałych Komisji – 400zł,
Radnym – członkom komisji stałych – 320zł,
pozostałym Radnym – 160zł.
Suma oszczędności pokryłaby prawie stratę dla gminy wynikającą z mniejszych wpływów podatkowych.
Może to być wspaniały prezent dla mieszkańców, jest tylko ale –
po pierwsze pan Przewodniczący musi umieścić proponowane projekty uchwał w porządku obrad Sesji Rady Gminy i oczywiście Uchwały muszą zostać zaakceptowana przez Radnych Rady Gminy Gomunice.
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach.
PROJEKT UCHWAŁY
PROJEKT UCHWALY 3
podatki
PROJEKT UCHWAŁY 2

10 komentarzy to Klub Radnych Rady Gminy Gomunice – obniżenie podatku

Avatar

Anonim

Grudzień 22nd, 2017 at 20:33

Zastanawia mnie 40% dodatku dpecjalnego dla wójt, wcale nie musi tak być, może wynosić mniej np 20% albo wcale.

Avatar

Robi

Grudzień 23rd, 2017 at 03:05

Witam, Bardzo dobra inicjatywa! Po szczegółowej analizie ekonomicznej nie powinno być problemu, a było by to sprawiedliwe wobec sztucznego podziału między nieruchomościami o podobnym areale, a krzywdzącymi obciążeniami dla tych, co nieopacznie zmienili kwalifikację gruntu na budowlany lub taki zastali po zakupie. Lecz co na to Pan Wójt i jego PSL? Raczej Wam będzie robił pod górkę.

Wesołych Świąt i sukcesów w Nowym Roku życzę!

Avatar

KLUB RADNYCH

Grudzień 24th, 2017 at 08:31

Dziękujemy Panie Pawle za opublikowanie naszych propozycji .Mamy nadzieją że zostaną one wprowadzone do porządku obrad najbliższej sesji i zaakceptowane przez Radę Gminy.
Klub Radnych ” Radni Dla Gminy” ŻYCZY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM GMINY GOMUNICE ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM NOWYM 2018r.

Avatar

Js

Grudzień 28th, 2017 at 12:38

No to teraz czrkajmy czy radni,którzy mają działać dla dobra społeczeństwa, potwierdzą co jest to dla nich najważniejsze !!! czy lydzie,którzy ich wybrali czy będą tylko prostą maszyną do głosowania, o której mówi się od początku tej kadencji. No ciekawe co się dowiemy !!

Avatar

Anonim

Grudzień 28th, 2017 at 19:50

chyba ktoś ma stare informacje bo ja na terenie gminy Gomunice za działkę budowlaną płacę 0,11

Avatar

KLUB RADNYCH

Styczeń 2nd, 2018 at 12:51

Przykro nam ale uchwały proponowane przez nasz klub nie uzyskały poparcia większości rady i nie zostały nawet wprowadzone do porządku obrad sesji .Czyli zostały odrzucone.

Avatar

zdegustowany

Styczeń 3rd, 2018 at 16:24

A ja mam pytanie do większości, powtarzam większości radnych/ bo 3 może 4 by się znalazło takich którzy nie mają obaw przed wszechrzadzacym….. CZEGO WY SIĘ LUDZIE BOICIE ??? chyba,że macie jakieś swoje interesy? albo zależności ??? mam nadzieję że w kolejnych wyborach wybierzemy wreszcie ludzi niezależnych, niezwiązanych żadnymi ukladzikami

Avatar

Przedstawiciel

Styczeń 5th, 2018 at 10:15

Układziki albo są albo szybką powstaną. Chcesz ulicę, oświetlenie, chodnik dla swoich wyborców, sąsiadów, znajomych – musisz DOBRZE głosować. Nie będziesz DOBRZE głosować nic nie zrobisz w swoim okręgu wyborczym a przecież po to zostałeś/ zostałaś RADNĄ, aby coś poprawić w swojej najbliższej okolicy. W sumie nie o STRACH chyba tutaj chodzi…..

Avatar

do przedstawiciel

Styczeń 5th, 2018 at 23:40

jak nie strach! wynika z tego,że jak nie podniose ręki tak jak trzeba ,to na swoim terenie nic nie zdzialam,to taka kara? przecież to zastraszenie, szantaż….

Avatar

bezrobotna

Styczeń 18th, 2018 at 14:16

A ja z innej beczki wiem że ktoś zbieral podpisy by wrócimy autobusy mpk w niedziele i święta chyba stać na to naszą gminę musialam zrezygnować z pracy bo w niedzielę nie ma czym wyjechać z naszej miejscowości czy będą przywrócone autobusy bo jednak nie wszyscy mamy samochody czy radni i przedstawiciele gminy są dla bogatych myślałam że w Nowym Roku coś się zmieni mogłabym pracować ale niestety ani busa ani autobusa

Dodaj komentarz

  • do Kasi Paweł Gębicz: Nie mogę się już doczekać, ale ponieważ pan Olejniczak dużo obiecuje a słowa rzadko kiedy dot [...]
  • do Kasi: znowu powtórzę no cóż wiecej Olejniczak potrafi, już z niejednym sie sądzil ???????????? [...]
  • Kasia: Pan Olejniczak na zebraniu w Chrzanowicach mówił ,że poda pana Gębicza do sądu bo nakłamał w [...]
  • ciekawy: Brawo Ela ,że wytknęłaś kłamstwa Olejniczaka ale to nie są jedyne, na które wskazujesz.Myśl [...]
  • Ciekawa: To jest chamstwo i oszustwo. Ludzie otrząśnijcie się i zagłosujcie na człowieka który jest pra [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 205381Gości razem:
  • 263Gości dzisiaj:
  • 4463Gości miesięcznie:
  • 325Gości dziennie:
  • 8Goście obecnie online: