Sprawa kanalizacji

20 Mar 2018

Małżeństwo państwa Pełków zwróciło się do mnie o pomoc w rozpowszechnieniu pisma, które złożyli w dniu dzisiejszym do Radnych Gminy Gomunice. Pismo zostało dostarczone przed jutrzejszą Radą Gminy. (poniżej)

Temat jest ogólnie znany i dotyczy kanalizacji, która swoim zasięgiem miała objąć ulice Kopernika  wraz z przyległymi ulicami, osiedlem przy cmentarzu, ulice Zaciszną. Kanailzacji niestety  nie będzie.

Ktoś mógłby zadać pytanie, ale o co chodzi?

Postaram się streścić

 1. Pojawił się słuszny pomysł wybudowania kanalizacji
 2. Państwo Pełkowie po rozmowie z inwestorem u siebie na działce w ciemno nie widząc projektów, ale wierząc w dobre intencje inwestora  zgodzili się na przeprowadzenie przez część swoją działki (działka nr 279/2) – która obecnie jest końcowym fragmentem ulicy Zacisznej kanalizacji tak, że kanalizacja miała przebiegać przed  płotem z dwu stron działki. (zielona linia).
 3. Po otrzymaniu dokumentów ze Starostwa okazało się ,że projektowana  kanalizacji nie opuszcza działki 279/2 ale ingeruje w nią i na dodatek zakręca na niej (niebieska linia), dodatkowo okazało się że przy wejściu na posesję przy samej furtce ma być wybudowana przepompownia. Tak nawiasem narzuca się pytanie: Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć przepompownię przy furtce tuż pod oknami.
 4. Nastąpiły rozmowy Wójtem z prośbą zmiany przebiegu kanalizacji i lokalizacji przepompowni – niestety bez skutecznie Wójt się uparł i już.
 5. Kanalizacji nie będzie.

Moja ocena sytuacji – osoba sprawująca urząd Wójta musi dbać przede wszystkim o mieszkańców a przy tak ważnej inwestycji, która jest na dziesięciolecia  nie można sobie pozwolić, że jakoś to będzie lub upierać się na swoim nie patrząc na racje drugiej strony.  Skierowanie sprawy na drogę sądową i siłowe wejście na działkę źle tylko świadczy o włodarzu.

O tym ,że Wójt Paweł Olejniczak nie jest zwolennikiem drzew w miejscach publicznych każdy się już przekonał( wycięte drzewa przy blokach, przed szkołą, przed Urzędem Gminy), całe szczęście że ugiął się pod petycją mieszkańców Gminy Gomunice i nie zniszczył parku  (petycję podpisało blisko 200 osób). Ale niszczenie mieszkańcowi jego posesji, wycinanie jego krzewów i drzew rozbieranie drewutni czy niszczenie wiaty to już ingerencja we własność a to coś nowego niespotykanego. Warto wiedzieć że za te wszystkie zniszczenia gmina będzie musiała wypłacić odszkodowanie z naszych podatków. Daje to wszystko do myślenia.

Pełka geoportal

 

PismoWRPelka-RadaGmGomKanalizacja2018

5 komentarzy to Sprawa kanalizacji

Avatar

Robi

Marzec 21st, 2018 at 19:55

Nic dodać nic ująć. Trzeba chłopcu patrzyć na ręce, poza tym na cwaniactwie daleko nie zajedzie.

Avatar

2311

Marzec 26th, 2018 at 17:51

Za brak kanalizacji należy dziękować wyłącznie nieudolnemu Wójtowi.

Avatar

Święta

Kwiecień 3rd, 2018 at 22:33

Pierwszy raz od wielu, wielu lat nie ukazały się życzenia świąteczne na stronie U.G.czyżby pracownica „specjalnie”….. do tego niedawno powołana ZAWIODŁA ???

Avatar

Mieszkanka

Kwiecień 9th, 2018 at 21:28

Czy ktoś potrafi mi objaśnić przyczynę koszmarnego oszpecania naszej miejscowości przez wycinanie pięknych drzew i tui przy stacji PKP i w innych miejscach.

Avatar

abc

Kwiecień 10th, 2018 at 09:41

Oczywiście. Pasy przeciwpożarowe i zagrożenie upadku drzewa na sieć trakcyjną. Niestety nasze piękne tuje zagrażały bezpieczeństwu i musiały zostać wycięte.

Dodaj komentarz

 • Mieszkanka gorszych Gomunic: Dlaczego ulice w naszej gminie przypominają uzębienie człowieka, który nie dba o higienę jamy u [...]
 • abc: Oczywiście. Pasy przeciwpożarowe i zagrożenie upadku drzewa na sieć trakcyjną. Niestety nasze p [...]
 • Mieszkanka: Czy ktoś potrafi mi objaśnić przyczynę koszmarnego oszpecania naszej miejscowości przez wycinan [...]
 • Święta: Pierwszy raz od wielu, wielu lat nie ukazały się życzenia świąteczne na stronie U.G.czyżby pra [...]
 • 2311: Za brak kanalizacji należy dziękować wyłącznie nieudolnemu Wójtowi. [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

 • 178179Gości razem:
 • 0Gości dzisiaj:
 • 2359Gości miesięcznie:
 • 117Gości dziennie:
 • 0Goście obecnie online: