Mieszkania socjalne w Kocierzowach

15 Cze 2018

W dniu dzisiejszym otworzono budynek socjalny po byłej szkole w Kocierzowach.  Remont kosztował ok 2mln złotych, a ile dokładnie tego jeszcze nie wiem ale się dowiem i napiszę o tym w późniejszym terminie (jak uzyskam informację od Gminy).  Co do wydatkowania pieniędzy z budżetu gminy i nie tylko na takie przedsięwzięcia mam mieszane uczucia, bo z jednej strony należy pomóc, ale z drugiej w czasie gdy  praktycznie nie ma bezrobocia a w Gminie brakuje dróg, chodników, kanalizacji. Gdy dzieci gnieżdżą się w za małym przedszkolu ładować tyle pieniędzy by zadowolić nielicznych. To po prostu pomyłka. Jeśli już to w tym miejscu powinien powstać dzienny punk opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych. Tak aby budynek mógł służyć wszystkim.

https://www.facebook.com/RadomskoNM/videos/10155956120627772/?t=3

http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/gmina-gomunice-uroczyste-otwarcie-mieszkan-socjalnych-w,4689778,artgal,t,id,tm.html

 

 

5 komentarzy to Mieszkania socjalne w Kocierzowach

Avatar

Jan Wiśniewski

Czerwiec 16th, 2018 at 23:13

Widziałem zdjęcia na FB u Wójta. Jedno wspólne wejście do mieszkań socjalnych. Pytanie kto będzie sprzątał korytarz, bo na lokatorów bym nie liczył.

Avatar

rozbiegany

Czerwiec 21st, 2018 at 16:33

Dzienny punkt opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych? Mam tylko jedno pytanie Panie Pawle, kto miałby płacić za utrzymanie budynku i na pensje dla opiekunów i rehabilitantów? Przecież miesięcznie to wyjdzie kilkadziesiąt tysięcy.

Mamy przykład na dziennym punkcie opieki nad dziećmi. Strzelam zatrudnione są cztery osoby, każda (znów strzelam) minimalna pensja, to mamy ponad 10 tyś. kosztów po stronie pracodawcy, do tego utrzymanie budynku i opłaty.
I teraz pytanie ile km dróg, kanalizacji, chodników rocznie można by wybudować, gdyby nie utrzymywanie żłobka?
To są moje rozważania, nie krytyka proponowanych przez Pana i wykonanych prze obecnego Wójta inwestycji.

Avatar

Paweł Gębicz

Czerwiec 21st, 2018 at 21:31

Idąc tokiem rozumowania „rozbieganego” niepotrzebne nam są szkoły, dzienne punkty opieki nad dziećmi czy Ośrodek Zdrowia bo to wszystko kosztuje, ale nie tędy droga. Odnośnie kosztów utrzymania „Żłobka” – bo to nie jest żłobek tylko dzienny punk opieki nad dziećmi, ile on kosztuje nas mieszkańców tego nie wiem, ale się spytam i poinformuje czytelników – jak otrzymam odpowiedź od Gminy. Odnośnie wydatków – nie chodzi o pojedynczą inwestycję tylko o sposób wydawania pieniędzy – naszych pieniędzy. Wg mnie pieniądze którymi dysponuje Gmina powinny być wydawane tylko i wyłącznie na inwestycje z których potencjalnie może skorzystać każdy.(drogi, chodniki przedszkole itp.)

Avatar

Ja

Czerwiec 22nd, 2018 at 18:21

chciałbym wiedzi zatrudnionych do opieki nad dziećmi jest mieszkankami naszej gminy, bo z tego co mi wiadomo pracują tu osoby z innych gmin a przecież tyle sie mówiło o zatrudnieniu naszych mieszkańców, czyzby u nas nie było osób z odpowiednimi kwalifikacjami..

Avatar

ciekawy

Lipiec 14th, 2018 at 19:05

Jeśli chodzi o żłobek to jest on dla dzieci matek nie pracujących obecnie jest dotowany ale / chyba od września/ pełny koszt poniesie Gmina bez względu na to czy to są dzieci z Gminy Gomunice czy z innej . Obecny Wójt wytykał swojemu poprzednikowi,że zadłużył Gminę ale ten skanalizował w ostatnim roku część Gomunic pomiędzy trasą a torami .Obecny Wójt otrzymał za tą inwestycję około miliona zwrotu, kanalizacji nie zrobi a Gminę zostawi bardziej zadłużoną jak jego poprzednik. TO JEST GOSPODARZ.

Dodaj komentarz

  • Anonim: Ogólnie pan Wójt rozpoczął swoją kadencje strzałem w kolano. Duzo osób już się na nim zawio [...]
  • Realistka: Włamania były w Dobryszycach i Wiewiórowie. Policja radomszczańska ostrzega i radomszczańskie m [...]
  • :-): Wreszcie coś się dzieje [...]
  • Józef: Czy powstały z kolan już dogadał się z nadzwyczajną kastą że pewny jest wyroku? [...]
  • Teoria chaosu: Teoria chaosu mówi że nie da się wszystkiego przewidzieć I coś co wydaje się oczywiste nieraz [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 229048Gości razem:
  • 104Gości dzisiaj:
  • 1990Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 2Goście obecnie online: