Rekordowy dług Gminy Gomunice

3 Wrz 2018

Na dzisiejszej Sesji Rady Gminy Gomunice Radni dowiedzieli się, że Gmina pod rządami pana Olejniczka idzie na rekord zadłużenia w tej kadencji. W  „Informacji z wykonania budżetu Gminy Gomunice za I półrocze 2018r.”  możemy przeczytać, że Gmina posiada zadłużenie na kwotę 5 265 818,23zł

Jest to sprytnie podane bo na dzień 30 czerwca 2018r.

Warto wspomnieć, że już 30 lipca 2018 Gmina udzieliła zamówienia publicznego na kredyt w wysokości 1 757 266,45zł . Tak więc obecnie pod przywództwem Pawła Olejniczaka Gmina Gomunice jest zadłużona  w przybliżeniu na

7 baniek.

Nawiasem mówiąc pan Sewerynek zostawił gminę z mniejszym zadłużeniem ok. 5 700 000, ale w ostatniej kadencji powstała między innymi kanalizacja

Pytanie do wyborców:

Jak myślicie kto to będzie spłacał ?

długi

25 komentarzy to Rekordowy dług Gminy Gomunice

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Wrzesień 4th, 2018 at 07:50

Nadzieja umarła już dawno. Może to nieładnie, ale zacytuję siebie z przed czterech lat:

Avatar
gęba otwarta no oścież

Grudzień 11th, 2014 at 21:24

Fajnie wybraliście Społeczeństwo… Jedyna nadzieja, że to faktycznie słup i ktoś mądrzejszy z tyłu siedzi…

Facet nie ma planu, nic nie wie nt Gminy. Tzn. ma plan, nic nie robić.
Mota się, pływa. Język ciała beznadziejny. Z jednej strony nic nie zrobi, bo go kredyt zżera, a z drugiej wyskakuje z abstrakcyjnym pomysłem ścieżki rowerowej. To nie jest Bydgoszcz Panie Wójcie, to są Gomunice. I to „zarządzanie zmianą”, mądrze brzmi, nic nie znaczy.

I najlepszy rodzynek: „Godzenie często zbieżnych interesów”.

No cóż Społeczeństwo – wypada Wam wywrzeszczeć prosto w gęby – „Miałeś chamie złoty róg” …

Avatar

ciekawy

Wrzesień 4th, 2018 at 09:06

Proszę Pana spłacimy my mieszkańcy gminy a odbędzie się to kosztem chodników, ulic itp. a głównie kosztem kanalizacji tak długo oczekiwanej przez dużą część mieszkańców. Ulica Kopernika to droga powiatowa a warunkiem położenia na niej nowej nawierzchni jest wykonanie kanalizacji .
Tak, że drodzy Gomuniczanie pieniążki płyną a efektów nie widać. Chyba ,że w pensji Wójta i zatrudnieniu w Urzędzie Gminy. No tak ale brak kanalizacji to według naszego włodarza wina Państwa Pełków bo on zawsze znajdzie winnych swoich błędów.

Avatar

Paweł Gebicz

Wrzesień 4th, 2018 at 12:37

Brak kanalizacji to tylko i wyłącznie zaniedbania ze strony Urzędu Gminy, ale o tym napiszę w późniejszym terminie – jak dojdą dokumenty z Urzędu Marszałkowskiego.

Avatar

rozbiegany

Wrzesień 5th, 2018 at 10:04

Faktycznie w gminie pracowników przybyło, a konkursu na nowe stanowiska nie było. Czy to jest zgodne z przepisami ?

Avatar

Halina

Wrzesień 5th, 2018 at 12:38

Szkoda czasu marnować trzeba dać szansę innemu kandydatowi jeżeli przez cztery lata nie udało się wojtowi zrobić kanalizacji to jest podstawa w obecnych czasach w ościennych gminach w najmniejszych wioskach jest a u nas?

Avatar

ciemność widzę....

Wrzesień 5th, 2018 at 13:34

Mam pytanie. Jak wyborca lub konkurent polityczny mógłby rozliczyć obecne władze (np. Wójta Gminy) aby podczas kolejnego głosowania podjąć sensowną decyzję. Moja odpowiedź brzmi: ze złożonych przed wyborami deklaracji. Niestety obecny Wójt został wybrany „na ładne oczy” będąc promowany przez rożne środowiska np. baner przed kościołem a teraz może każdemu z nas powiedzieć, że nic tak naprawdę nikomu nie obiecał i skąd te pretensje. I to jest niestety smutna prawda o naszej wyborczej naiwności. A wystarczy aby każdy kandydat na Wójta w otwartej debacie z innymi konkurentami np. na hali sportowej w szkole położył konkrety na stół i zadeklarował co zrobi w danej kadencji. Po 4 latach wyborca powie mu sprawdzam i podsumuje jego dokonania bez zbędnej spinki i pokrzykiwania. W mojej opinii naszej gminie potrzebny jest wójt, który jest w pełni przygotowany do pełnienia funkcji od pierwszych dni pracy. Ten urząd nie jest miejscem na naukę i zbieranie doświadczeń życiowych tylko na efektywną pracę, od której zależy komfort życia wszystkich mieszkańców na długie lata. Tyle w temacie…

Avatar

Paweł Gebicz

Wrzesień 5th, 2018 at 15:08

Każdy kto ubiega się o stanowisko Wójta ma swoje hasła wyborcze i ma swój plan, który powinien zrealizować tak samo było i 4 lata temu. Warto przypomnieć hasła Pawła Olejniczaka. Sztandarowe hasło brzmiało, że oddłuży Gminę, i pewnie coś tam jeszcze. Jeśli ktoś posiada ulotkę wyborczą z przed 4 lat to prosiłbym o przesłanie zdjęcia na maila pgebicz@gmail.com lub na telefon 660487128. Wtedy ją udostępnię i każdy będzie mógł zweryfikować co z planów zostało wykonane.

Avatar

ciemność widzę....

Wrzesień 5th, 2018 at 16:25

Szanowny Panie Pawle jak zamierza Pan uczciwie rozliczyć obecnego Wójta i jego ekipę jeśli tak naprawdę nie zna Pan szczegółowo Jego programu wyborczego? Oczekiwanie, że ktoś z mieszkańców zachował dla potomności ulotkę wyborczą sprzed 4 lat jest trochę naiwne i utwierdza mnie w przekonaniu, że większość mieszkańców głosuje „na ładne oczy” nie biorąc pod uwagę skuteczności kandydata.

Avatar

Paweł Gebicz

Wrzesień 5th, 2018 at 17:25

Tak jak każdy z mieszkańców i ja miałem określone oczekiwania co powinno się zmienić w ciągu ostatnich 4 lat. Moje oczekiwania były jasne
-remont ul. Wojska Polskiego
– kanalizacja
-sala gimnastyczna w Chrzanowicach
nic z tych rzeczy nie zostało zrobione
gdyby jednak zadłużenie gminy spadło o 4 – 5 mln to można by dokonać rozgrzeszenia.
Fakty są jednak takie:
– zadłużenie jest na podobnym poziomie a żadna duża inwestycja nie została zrealizowana (oczywiście poza mieszkaniami socjalnymi, których przypomnę remont kosztował 6000zł/m2 )
Co do rozliczeń – każdy ma swój rozum i niech sam rozlicza.

Avatar

Alina

Wrzesień 5th, 2018 at 19:04

Ciekawe tylko czy teraz ludzie przejrzą na oczy i dadzą szansę osobie- która pochodzi z Gomunic i zapewne zrobi wszystko by żyło się tu wszystkim dobrze a nie wybrańcom.. Teraz większość ludzi narzeka że to czy tamto nie zrobione i może to ich czegoś nauczy. Powodzenia Panie Pawle G. Mam nadzieję że ludzie pana poprą i będzie Pan miał okazje wszystkim udowodnić że było warto☺

Avatar

ciekawy

Wrzesień 6th, 2018 at 10:22

Drodzy Państwo głównym z z pkt. programu obecnego Wójta było oddłużenie gminy po fatalnym gospodarzu jego poprzedniku /nie myślcie,że bronię poprzednika bo nie ma ku temu powodów ponieważ odszedł do historii Gminy Gomunice /a fakty są takie zadłużenie gminy w roku 2014 wynosiło około 5 mil.a kanalizacja pochłonęła około 4 mil. z czego obecny wójt otrzymał zwrot około 1 mil. i nie przeznaczył tego na oddłużenie gminy tylko na sprawy bieżące. Jakie są tego efekty pozostawiam to każdemu z Państwa do oceny, jak również inny pkt. programu Pana Olejniczaka tj. Czysta Gmina.między innymi poprzez likwidację Zakładu Gospodarki Komunalnej /likwidacja komunalki to też ciekawy temat bo dziś mieszkańcy Gminy nie wiedzą ile obecnie Referat Komunalny nas mieszkańców kosztuje, co tak naprawdę robią ci ludzie i jakie jest zatrudnienie bo chyba panuje kolesiostwo i kumoterstwo / a jak czysto jest w Gomunicach to wystarczy przejść się główną ulicą Wojska Polskie i dla porównania w Kamieńsku ul Śłowackiego.

Avatar

Znudzony

Wrzesień 7th, 2018 at 00:35

Miałem okazję obserwować przez mijającą kadencję obecnego wójta i ciężko mi go określić inaczej jak cwanego lansera o skłonnościach dyktatorskich. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale „jaki jest koń, każdy widzi”, przykro jest stwierdzać, że nie dość, że traktował obecnych radnych jak marionetki i maszynki do głosowania (zadłużania), to jeszcze zniechęcił osoby bezinteresowne, które szły do rady pracować na rzecz innych. W sumie nie powinno mnie obchodzić jak często i w jakich knajpach włodarz się zabawia, jak się prowadzi itd. ale tak to już w życiu jest, że bez przyzwoitości daleko się nie zajedzie, czego przykładem był i poprzedni wójt (pozdrowienia). Osoby publiczne powinny dawać jako taki przykład, jak nie świętości, to chociaż nie gorszyć poprzez swoją butę, zarozumiałość czy rozwiązłość. Jeżeli ktoś ma z tym problem, niech lepiej się nie pcha na urzędy. Ludzie! popatrzcie na kulturę, rodzinę osobnika, jak się odnosi do ludzi na co dzień i wtedy wybierajcie z głową kandydata. Żel i Facebook to tylko makijaż 😉 Pozdrawiam wszystkich, którzy mają odwagę mówić prawdę chociażby na tym forum.

Avatar

ciekawy

Wrzesień 11th, 2018 at 12:20

Skłonności dyktatorskie to ma Wójt na pewno wystarczy, że zadasz mu trudne pytanie a już stajesz się jego wrogiem. A co dopiero jak masz inne zdanie jak on. Przechlapane. Mogą to powiedzieć niektórzy Radni a znam takich.

Avatar

Antek

Wrzesień 11th, 2018 at 21:48

Odnośnie wpisu Ciekawego pamiętajmy głosując na radnych, aby byli to ludzie z charakterem niezależni (zawodowo i towarzysko), jedynie tacy ludzie gwarantują dbałość o interesy swoich wyborców a nie głosują pod dyktando wójta.

Avatar

Znudzony

Wrzesień 11th, 2018 at 22:45

Widzę, że już się rozeszło o tym incydencie 😉 i nie tylko, a przecież wójt to ma być sługa społeczności, która dała mu szansę, a on pokazuje rogi i butę. Cóż „zapomniał wół, jak cielęciem był”.

Dlatego chyba czas na konkretne zmiany, bo będzie dalej kicha. Ileż można żyć wśród takiej bylejakości?

Avatar

Znudzony

Wrzesień 11th, 2018 at 22:52

Antek dobrze gada;-) musiałaby się zebrać paczka takich niezależnych ludzi, którzy chcieliby coś razem zrobić, konsekwentnie to realizować bez strachu, że komuś zwolnią żonę albo męża ze szkoły albo urzędu. Z drugiej strony, jak jest silna rada, to wójt może im skoczyć 😉 będzie tańczył jak mu zagrają, bo mają do tego narzędzia.
Zatem, szukajcie, a znajdziecie…

Avatar

do Antka

Wrzesień 11th, 2018 at 23:03

święta prawda, miejmy nadzieję że wreszcie ludzie to zrozumieją

Avatar

Ruda

Wrzesień 12th, 2018 at 12:02

Takie są fakty.

Avatar

ciemność widzę....

Wrzesień 12th, 2018 at 15:55

Szanowni Państwo myślę, że stanowisko trochę przerosło obecnego Naczelnika Gminy. Po latach rządów Pana Sewerynka, który sam już chyba nie wiedział dlaczego ludzie go jeszcze wybierają i uznał, że zamiast aktywnie zarządzać Gminą i wyjść poza utarte schematy lepiej być dla wszystkich „fajnym Jurkiem” bo to zagwarantuje mu kolejną kadencję pojawił się nagle gość, który nie wysilając się zbytnio rozbił wyborczy bank. Dzisiaj te same osoby, które promowały jego osobę tworząc wizerunek poczciwego katolika muszą śmiać się z własnej naiwności. Samemu Wójtowi cyfry się trochę rozjechały a zapowiedziane już po wyborach inwestycje zderzyły się brutalnie z interesami niektórych mieszkańców:) Finał tej kadencji zbliża się wreszcie do końca i szlag mnie trafia, że ościenne Gminy mimo tych samych często problemów zmieniają swoje oblicze w mniej lub bardziej spektakularny sposób. A my drodzy mieszkańcy mimo, że lecą nam latka wydaje się, że czas w naszej Gminie nagle się zatrzymał. Prawdziwy Błogostan. Pozdrawiam i współczuje.

Avatar

Ruda

Wrzesień 12th, 2018 at 22:31

Czas na radykalne zmiany.

Avatar

ten typ

Wrzesień 12th, 2018 at 22:32

Prosze Państwa, prawda jest taka, że władze mamy taką jaką sobie sami wybraliśmy. Skoro daliśmy stołek obcej osobie to teraz nie ma co beczeć! Jak się dokonuje wyboru bez głowy. Litujemy się nad płaczącymi, uśmiechamy się do roześmianych a ich program wyborczy w ogóle się nie liczy to mamy to na co zasłużyliśmy!

Avatar

Ruda

Wrzesień 13th, 2018 at 06:47

Nadzieja umiera ostatnia….byle do 21.10

Avatar

ciekawy

Wrzesień 13th, 2018 at 09:01

Drodzy Państwo i w naszej Gminie miało się zmienić jak zapowiadał obecny Wójt, który nawiązał przyjażnie z Marszałkiem Województwa /PO/ i Przewodniczącym Sejmiku Wojęwódzkiego /PSL/ dzięki temu pieniądze z funduszy miały płynąć do Gomunic szerokim strumieniem. Co z tego wyszło to sami widzicie .Z informacji zamieszczonej powyżej jasno wynika, że poprzednikowi bez takich znajomości udało się pozyskać więcej pieniędzy jak obecnemu Włodarzowi. A nie, były korzyści w postaci wyjazdów zagranicznych Pana Wójta z delegacjami Urzędu Marszałkowskiego oczywiście na koszt naszej Gminy czyli nas mieszkańców, podatników.

Avatar

ciemność widzę....

Wrzesień 13th, 2018 at 09:15

To, że osoba nie pochodzi z Gomunic nie ma tu kompletnie nic do rzeczy. Dla mnie może być z Pierdziszewa byle znał tutejszą administrację i wiedział w praktyce jak zarządzać środkami publicznymi (PODSTAWA!!!). Liczy się doświadczenie i zaradność a nie to czy mój pradziad wywodzi się z rdzennego rodu mieszkających na tych ziemiach od zarania dziejów Gomuniczan. Chciałbym poznać szybko wszystkich kandydatów i mieć czas na podjęcie racjonalnej decyzji. No właśnie a czy ktoś oprócz Olejniczaka zgłosił się do wyścigu?

Avatar

Ruda

Wrzesień 13th, 2018 at 17:13

Co Państwo to aby nie tylko na radnego gminy ale również na Włodarza Gminy Pan Pawel Gębicz startował?Osobiscie jestem „Za” „

Dodaj komentarz

  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
  • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 240249Gości razem:
  • 5Gości dzisiaj:
  • 1256Gości miesięcznie:
  • 73Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: