Lekką ręką

17 Wrz 2018

Z pewnością wielu z państwa zastanawiało się jak to się stało, że zadłużenie gminy wzrosło, a inwestycje spadły.  Czy jedną z przyczyn  może być np. lekkie podejście do wydawania pieniędzy.  Przytoczę jeden przykład – wielu z nas przypomina sobie akcję rozdawania przez pana Olejniczaka torebek ekologicznych na zakupy. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt ,że na torebki poszło ponad 5500 zł naszych pieniędzy.

poniżej faktury:

torebki ekologiczne

 

12 komentarzy to Lekką ręką

Avatar

Anonim

Wrzesień 17th, 2018 at 10:21

No więc mamy odpowiedź gdzie się podziały pieniądze. Ulica Wojska Polskiego, ulica która stanowi centrum gminnej miejscowości a zarazem najczęściej uczęszczana część osady, jest najbrzydszą ze wszystkich. Można powiedzieć że to co jest wizytówką każdej wsi czy osady w przypadku naszych Gomunic przynosi tylko wstyd i hańbę. Przyjezdni dziwią się że nie ma gospodarza, że pomimo 30 lat transformacji ciągle wybiera się nie właściwych ludzi, którzy każą nam chodzić po kałużach i dziurawych ulicach z torebkami od pana wójta z napisem GG/Gmina Gomunice/. Więc reklamujmy GG. A może GG to znaczy zupełnie co innego Wstyd i hańba

Avatar

Powstały z kolan

Wrzesień 17th, 2018 at 14:27

Kiedy zostanie opublikowany pański program naprawy gminy? Jak na razie to tylko lansik na fejsie i populistyczne farmazony. Proszę o konkrety oparte na budżecie gminy – jakie inwestycje za jakie pieniądze.

Avatar

do powstały z kolan

Wrzesień 17th, 2018 at 14:35

Na program przyjdzie jeszcze czas bo do wyborów zostało ok. 5 tygodni.
Odnośnie fejsa – na fejsie jest tylko jeden celebryta i nikt go nie pokona.
Nie ma populizmu wszystkie rzeczy o których piszę są poparte dokumentami.

Avatar

Powstały z kolan

Wrzesień 17th, 2018 at 15:10

Kandyduje Pan na stanowisko wójta trzeci raz i pisze,że ma jeszcze czas na stworzenie programu? Proszę tylko nie pisać, że ma Pan program tylko na razie nie pokaże bo parsknę śmiechem. Na ogolnikach wypłynął obecny włodarz, drugi raz już się nie uda.

Avatar

Alina

Wrzesień 17th, 2018 at 19:37

Do” Powstaly z kolan”. Co to da że p. Gębicz opublikuje program wyborczy?? Ludzie powinni zaufać wkoncu konkretnej osobie którą właśnie jest p. Gębicz. Napewno będzie zrobione wiecej i dla wszystkich a Pan jeszcze „padnie na kolana” ze zdziwienia ile można zrobić ile i na co pozyskać dofinansowań itp… Trzeba zaufać i dac szanse a później oceniać…

Avatar

Powstały z kolan

Wrzesień 17th, 2018 at 20:27

Pani ,,Alino”, proszę przeczytać to co Pani napisała i być może sama Pani się zawstydzi. Argumentacja całkiem słuszna w wyborach do samorządu klasowego… Co to znaczy, że Pan Gębicz jest konkretny? Jakie ma osiągnięcia na stanowiskach menadżerskich lub w samorządzie terytorialnym? Oczekuję odpowiedzi od kandydata, na którego być może zagłosuję a komentarzy na tym poziomie proszę sobie oszczędzić.

Avatar

Ruda

Wrzesień 17th, 2018 at 21:33

Pan Pawel Gębicz ti idpowiednia osoba na stanowisko Wójta społeczności Gomunic

Avatar

do Powstałego z kolan

Wrzesień 18th, 2018 at 08:46

Po co te nerwy pan Gębicz jest konkretny a przede wszystkim konsekwentny jak nikt w gminie, a pan Olejniczak cóż dobry był w koszeniu trawników przed blokami i w organizowaniu imprez, bo z rządzeniem to kiepściutko.

Avatar

ciekawski

Wrzesień 18th, 2018 at 16:47

Zastanawiam się na jakiej podstawie są te wszystkie peany pod adresem Pana Gębicza..
Nie przedstawił żadnego programu.. zarysu nawet wstępnego, a wielu ludzi już uważa go za idealnego kandydata.
Nie optuje na chwilę obecną za żadnym z kandydatów, do momentu „przekonania mnie” swoim programem.
Typowanie tej czy innej osoby, tylko i wyłącznie ze względu na znajomość owej osoby , to tak jakby powiedzieć, że jeżeli ktoś jest dobrym wujkiem , to musi być też dobrym wójtem 🙂

Czekamy Panie Pawle i jeżeli nas czytają inni kandydaci na Waszą propozycje uzdrowienia, naprawy czy też modyfikacji życia w Naszej Gminie.

Avatar

Ruda

Wrzesień 18th, 2018 at 21:20

Pan Pawel jest odpowiednim kandydatem na Włodarza

Avatar

Alina

Wrzesień 19th, 2018 at 06:55

Bezczelność ludzka nie zna granic… Nic dodać nic ująć…

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Wrzesień 19th, 2018 at 08:15

Może ja napisze czym kieruję się w wyborach. Zasada podstawowa – kieruję się cynizmem.

1. W wyborach do Parlamentu Europejskiego zawsze głosuję na destruktorów. Jestem przeciwnikiem UE. Byłem jednym z tych niewielu, którzy w referendum akcesyjnym głosowali przeciw. Nie oznacza to oczywiście, że jestem przeciwnikiem Europy, ale to dyskusja na zupełnie inny czas.
2. W wyborach paramentarnych zawsze głosuję na partię, która w programie obiecuje najmniej. Zasada budżetu Państwa jest prosta – żeby rozdać, trzeba zabrać. Zabiera się małym w podatkach oraz kosztach produktów. Bardzo żałuję, ale mimo wysiłków wciąż jestem małym podatnikiem i korporacji nie stworzyłem. Zapewne gdybym ją stworzył, głosowałbym odwrotnie, kierując się oczywiście cynizmem.
3. W wyborach lokalnych (opuszczam tutaj sejmiki i powat, bo z naszej perspektywy mało istotne) głosuję na kandydata na Wójta, który ma jakieś cechy osobowe, które udało mi sie zaobserwować, oraz w danych warunkach brzegowych, będzie miał przynajmniej potencjalne możliwości, by dla Gminy coś „załatwić”. Ogólnie obce mi jest kumoterstwo i działania wg zasady „znajomych królika”, ale kierując się cynizmem wybieram właśnie takiego kandydata, który w aktualnym systemie daje rękojmię wykorzystania wielkiego układuu jakim jest Państwo, dla naszej mikrospołeczności.

Zgodnie z pkt. 3 Paweł Gębicz jest kandydatem (o ile jest, bo zdaje się deklaracja jeszcze nie padła), który:
a) jest uparty, konsekwentny i zaangażowany. Wniosek taki wyciągam z faktu, że próbuje trzeci raz, mimo że mógłby machnąć ręką i spokojnie żyć w wielkiej polityce. Skoro startuje, to zdaje się podziela opinie wielu mieszkańców, że obraz Gminy odstaje od współczesności a tylko mając lokalną władzę, można cokolwiek zmienić.
b) jest „znajomym królika”. Osobiście, jak wynika z pkt 2 nie jestem fanem polityki prowadzonej przez obecnie rządzących. Jednakże takie są warunki brzegowe i można się obrazić i wyjechać, albo starać się wykorzystać to jako okazję. Skoro Rząd deklaruje w co drugim zdaniu, że będzie pomagał Gminom, to akurat Paweł Gębicz jest ideaqlnym kandydatem, żeby te nastroje wykorzystać i wycisnąć dla nas jak najwięcej. W końcu od kilku lat jest stałym bywalcem Sejmu RP i pewnie po imieniu albo przynajmniej z widzenia zna tych, którzy teraz rozdają pieniądze.

A program? Jaki program? Tu trzeba zacząć od podstaw – kanalizacja, drogi, chodniki i odrobina porządku. Nasza Gmina jest jak stary dom. Zaczynamy remont od robót budowlanych – wyburzamy, odbudowujemy, zrzucamy stary dach i budujemy nowy. Kogo na tym etapie obchodzi, jaki będzie kolor ścian, albo wzór na kafelkach w łazience???

Dodaj komentarz

  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
  • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 240249Gości razem:
  • 5Gości dzisiaj:
  • 1256Gości miesięcznie:
  • 73Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: