Kandydaci na radnych.

18 Wrz 2018

Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej możemy zobaczyć, kto będzie ubiegał się o stanowisko radnego. Dla przypomnienia w naszej gminie są okręgi jednomandatowe tzn. do Rady Gminy z danego okręgu wejdzie tylko jedna osoba. Wykaz okręgów poniżej w załączniku.

Pierwszy raz w historii gminy mamy sytuację w której dwa okręgi wyborcze posiadają tylko jednego kandydata na radnego, pewnie ktoś zada sobie pytanie i co teraz – teraz zgodnie z Kodeksem Wyborczym komisarz wyborczy powinien powiadomić Komitety Wyborcze o takiej sytuacji i wezwać ich do zgłoszenia kandydatów  na radnych – 5 dni jest na to. Jeśli nikt się nie zgłosi mandat zostanie obsadzony bez głosowania.

 

Lista kandydatów na Radnych

Okręg 1.

Mokrzyński Józef

Lech Andrzej

Jan Lisiecki

Tazbir Agata

Bąblińska Danuta

Okręg nr 2

Stolarska Renata

Urbański Wacław

Okręg nr 3

Gonera Robert

Kułak Agnieszka

Okręg nr 4

Strzembska Bożena (Ula)

Daros Bożena

okręg nr 5

Szafrańska Dorota

Okręg nr 6

Gębicz Paweł

Kowalski Jan

Okręg nr 7

Szadkowska-Sikorska Edyta

okręg nr 8

Zdunek Jadwiga

Gurazda Paweł

Dyła Anna

okręg nr 9

Łabęcka Marzena

Tazbir Marek

Poteralski Dariusz

okręg nr 10

Dratwa Joanna

Kowalski Michał

Skalik- Robak Mari0la

okręg nr 11

Szwedzik Marcin

Sobieraj Ewa

Stanios Łukasz

okręg nr 12

Płomińska Małgorzata

Dyja Dariusz

okręg nr 13

Więcek Rafał

Janowska-Kopcik Sylwia

Klekowska Zofia

okręg nr 14

Więcek Klara

Kopcik Bogdan

Grzejszczak Anna

okręg nr 15

Łuczak Hubert

Wolnicki Wiesław

Szafrański Grzegorz

 

Poniżej podział Gminy Gomunice na Okręgi Wyborcze

 

uchwala nr XL 250 2018

47 komentarzy to Kandydaci na radnych.

Avatar

Ruda

Wrzesień 18th, 2018 at 09:28

Nauczyciele…na radnych to zdecydowanie kiepski pomysł…

Avatar

do Rudej Paweł Gębicz

Wrzesień 18th, 2018 at 10:28

Każdy ma prawo ubiegać się o funkcję Radnego a wybór danej osoby zależy tylko i wyłącznie od woli mieszkańców danego okręgu wyborczego.

Avatar

Ruda

Wrzesień 18th, 2018 at 10:34

Zgadzam sie z Panem.Jednak moje zdanie jest właśnie takie.Pozdrawiam

Avatar

Ela

Wrzesień 18th, 2018 at 10:44

Panie Pawle chciała bym wiedzieć kto z którego komitetu startuje.Pozdrawiam.

Avatar

aaa

Wrzesień 18th, 2018 at 17:10

nauczyciele nie powinni ubegać się o funkcję radnego z tego powodu, iż wątpliwa jest ich niezależność od wójta, który jest organem prowadzącym dla szkoły.

Avatar

ciekawy

Wrzesień 18th, 2018 at 17:31

Ja też chciałbym wiedzieć kto z jakiego komitetu startuje.Czy może Pan to nam udostępnić .

Avatar

Powstały z kolan

Wrzesień 18th, 2018 at 19:26

PKW.gov.pl tam jest wszystko o kandydatach

Avatar

Ruda

Wrzesień 18th, 2018 at 21:55

Prosimy panie Pawle o te Okręgi

Avatar

Paweł Gębicz

Wrzesień 19th, 2018 at 07:31

Podziała Gminy Gomunice jest umieszczony na samym dole wpisu,
jeżeli ktoś jest zainteresowany z jakiego komitetu startuj dany kandydat na radnego proszę odwiedzić stronę Państwowej Komisji Wyborczej
https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/101204#geo_committee_stat

Avatar

Wyborca

Wrzesień 19th, 2018 at 08:57

W trakcie kampanii wyborczej, jako kandydat na najważniejsze stanowisko w gminie, zapewne przedstawi Pan swoim potencjalnym wyborcom plan rozwoju naszej ,,małej ojczyzny,, Czasu jest coraz mniej, tylko 4 i pół tygodnia, a ja i moi najbliżsi jesteśmy wciąż niezdecydowani… W cierpliwym oczekiwaniu

Avatar

Ruda

Wrzesień 19th, 2018 at 12:52

Pan Pawel Gębicz jasno prosto i przejrzyście powiedzial o planie dla społeczności Gomunic.Drogi Wyborco kłania sie nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.Pozdrawiam

Avatar

Kopernik

Wrzesień 19th, 2018 at 15:32

Gdyby nie jedna z radnych, nauczycielka, dalej nic by się nie działo na naszym osiedlu. Więc…nic nie jest regułą.

Avatar

do Kopernik

Wrzesień 19th, 2018 at 20:19

a konkretnie to co się działo ???może wymień kilka przykładów

Avatar

Darek

Wrzesień 20th, 2018 at 02:02

Nasza radna nauczycielka to najlepsza radna obecnej rady. Ruda pokaż mi radnego , który zrobił w tej kadencji więcej dla swojego okręgu od tej Pani. Pozdrawiam

Avatar

Ruda

Wrzesień 20th, 2018 at 08:35

Ale…o co chodzi…Darek?

Avatar

ciekawy

Wrzesień 20th, 2018 at 08:47

do Darka. Z tego co piszesz radnym zostaje się po to aby dbać o swój okręg a nie o całą gminę .Jeżeli tak będą rozumowali nowi radni to myślę, że nie doczekasz się kanalizacji bo każdy będzie ciągnął w swoją stronę . A od twojej radnej zapewne więcej zrobił Przewodniczący Rady Pan Wolnicki jedz na Chruścin i zobacz czy czegoś tam brakuje.

Avatar

ciekawy

Wrzesień 20th, 2018 at 09:03

Do Darka. Dzięki radnym którzy myślą o sobie /czytaj o swoich okręgach/ tak wygląda jak widzimy główna ulica Gomunic Wojska Polskiego .Według zapowiedzi Pana Wójta miała być wizytówką Gomunic, czysta zadbana .Nawet gmina zakupiła maszynę do zamiatania.A jakie są tego efekty to widać ulica jak była brudna tak jest / kora błoto, zniszczone chodniki /.

Avatar

do ciekawy

Wrzesień 20th, 2018 at 09:57

1000zł podwyżki dla Wójta było z inicjatywy pana Wolnickiego nic więc dziwnego że ten mu się odwdzięczy.

Avatar

Ruda

Wrzesień 20th, 2018 at 15:51

A wspomniana zamiatarka ….w lesie….zamiata ….

Avatar

Darek

Wrzesień 20th, 2018 at 17:30

Nasza gmina jest biedna jak mysz kościelna, cieszmy się z tego co dało się zrobić, widać że chęci sa. Pozdrawiam

Avatar

Darek

Wrzesień 20th, 2018 at 17:34

Do Ciekawy, przepraszam radna myśli nie o siebie , a o swoich wyborcach.

Avatar

Antek.

Wrzesień 20th, 2018 at 17:56

Porównajmy sobie dwa typy radnych pan Wolnicki i pani Radna Nauczycielka.Wolnicki -nowe drogi ,chodniki ‚dom kultury’ nawet nie wiem jak gość wygląda.Pani Radna Nauczycielka rajdy,marsze po dziurawych drogach ,wszędzie Jej pełno . Efekty 200 metrów drogi z kostki (przy budowie kanalizacji trzeba będzie ją rozebrać ,jeżeli oczywiście będzie takowa). Ocenę kto jest lepszym radnym zostawiam wyborcą.

Avatar

Kopernik

Wrzesień 20th, 2018 at 19:09

Ludzie!! Radni muszą też dbać o swój okręg. Jak nie dbają to nie są ponownie wybierani. My mamy teraz taką radną, która nas zna, nasze potrzeby, lubią ja i starsi i młodsi, chętnie jej pomagamy i w końcu wiemy, że radnego mamy! Nasze osiedle było od lat zapomniane, a teraz coś się dzieje i jest nadzieja, że będzie jeszcze lepiej.

Avatar

do Darka

Wrzesień 20th, 2018 at 19:29

Gmina jest bogata, 1000zł podwyżki dla Wójta po roku urzędowania z inicjatywy pana Wolnickiego. Mieszkania socjalne w cenie warszawskich.
Nowe miejsca pracy dla znajomych królika.

Avatar

Ruda

Wrzesień 20th, 2018 at 19:54

Wiadomo za co….

Avatar

Do Kopernik

Wrzesień 20th, 2018 at 20:00

Potrzeby mamy takie; kanalizacja, progi zwalniające na Kopernika, chodnik na Hucisko, światła na ruchliwym skrzyżowaniu przy sklepie potrzeby zna ale….

Avatar

Ruda

Wrzesień 20th, 2018 at 20:12

Nowe stanowiska pracy u od razu dla rodziny kierownicze

Avatar

urzad

Wrzesień 20th, 2018 at 20:40

czy ktos moze wyliczyc nam ile to blokowych znajomych zatrudniono w ciagu tego roku w gminie bo wszyscy gadają że dużo nowych tam przyszlo

Avatar

Kopernik

Wrzesień 20th, 2018 at 20:57

Widać że pisze to ktoś młody. Progi nie moga być, bo nasza ulica to skrót dla karetek PR; światła? walka przegrana kilka lat temu a dzisiaj nie mająca sensu że względu na przebudowę drogi; chodnik na Hucisko? to nie jest najwyższej wagi sprawa!! Czekamy na kanalizację, tyle w temacie i dla mnie koniec dyskusji z kimś kto jest po prostu laikiem. Trochę wiedzy i wiary!

Avatar

Do Kopernik

Wrzesień 20th, 2018 at 21:14

Ale to jest program wyborczy radnej ja tylko cytuję ????

Avatar

Ruda

Wrzesień 20th, 2018 at 21:24

Kierownicze w w szkole o Radnego Wolnickiego …Dla Przybyszów ze Ślaska…

Avatar

zzz

Wrzesień 20th, 2018 at 21:38

w sprawie komentarza zatrudniania osób z bloków to faktycznie jest coś na rzeczy bo wiem , że parę osób z bloków pracuje nagle w gminie w tym synowa dyrektorki szkoły.Czy ktoś wie , czy ktoś odszedł bo nagle wysyp etatów ,a z tego co piszecie gmina bogata nie jest.

Avatar

ciekawy

Wrzesień 21st, 2018 at 08:17

Do Kopernik. Jeżeli działalność radnego ma się ograniczać do własnego okręgu bo inaczej nie zostanie ponownie wybrany, to myślę, że długo długo Kopernik by czekał na kanalizację, bo tym są zainteresowane 4 – 5 okręgów . pozostałych 10 -11 to nie dotyczy może radni z tych okręgów woleli by,zamiast twojej kanalizacji u siebie drogę ,chodni itp. Ale chyba na szczęście dla nas wszystkich myślą o całej gminie ,bo tak powinno być.
A podwyżkę to Pan Wójt miał w pierwszym roku panowania i jeszcze kolejną.Nawet zarządzenie Kaczyńskiego o obniżeniu wynagrodzeń samorządowców nic mu nie zrobiło ,zarabia jak zarabiał.

Avatar

Do kandydata Pawła Gębicza

Wrzesień 21st, 2018 at 08:20

Czy jest Pan członkiem jakiejś partii politycznej?

Avatar

Ruda

Wrzesień 21st, 2018 at 09:57

Do dzisiaj do g.00.00 zgłaszanie kandydatur do wyborów ??

Avatar

do Rudej Paweł Gębicz

Wrzesień 21st, 2018 at 10:14

Termin zgłaszania kandydatów na radnych dobiegł końca za wyjątkiem dwóch okręgów gdzie zgłoszono jedną kandydaturę tam czas jest przedłużony do poniedziałku do 14.30. Jeśli chodzi o kandydatów na Wójta termin mija 26 września o północy.

Avatar

Paweł Gębicz

Wrzesień 21st, 2018 at 10:15

Paweł Gębicz nie jest członkiem partii politycznej.

Avatar

ciekawy

Wrzesień 21st, 2018 at 13:11

Myślę,że jak Wójtem zostanie Olejniczak to rozpocznie kadencje od 1000 żł. podwyżki tak jak 4 lata temu i kolejnej podwyżki za rok.To największy jego sukces tych mijających czterech lat.

Avatar

Ruda

Wrzesień 21st, 2018 at 14:48

Takie sa fakty

Avatar

do Ciekawy

Wrzesień 21st, 2018 at 16:07

A jak zostanie Gębicz to się zrzeknie pensji… Olejniczak może wrócić do spółdzielni i będzie miał równie dobre pieniądze a Pan Gębicz po wyborach parlamentarnych skończy swą dyrektorką karierę i pójdzie na zasiłek. Proponuję spojrzeć realnie na kontrkandydata na wójta, czy chce coś zdziałać czy też chce stołka, o którym marzy od wielu lat. Jak zwykle krytycznego wpisu na swój lub Gęby temat nie opublikuje, tudzież przytnie tu i ówdzie ale to PIS-owska norma.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Wrzesień 21st, 2018 at 17:31

Przyklejanie mi nomen omen „gęby” pisowskiej, świadczy tylko i wyłącznie o intelektualnej niekompetencji dyskutanta piszącego „do Ciekawy”. Przypominam, że na tym forum wielokrotnie wypowiadałem krytyczne zdanie nt „wielkiej polityki rozdawnictwa” miłościwie nam panującej władzy (nie tylko obecnej). Doszukiwanie się w moim stosunku do rzeczywistości zachwytu, czy nawet sprzyjania polityce gospodarczej i społecznej w ogólnopolskim wydaniu to nieporozumienie, albo brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Proszę jeszcze raz przeczytać co napisałem pod wpisem „Lekką ręką” i starać się zrozumieć bez emocji mój przekaz.

A co do emocji… wyczuwam delikatną nerwowość we wpisie „do Ciekawy”. Schodzenie z argumentacją do poziomu „walczy o stołek z powodów ekonomicznych” utwierdza mnie tylko w miałkości umysłu dyskutanta. Zwracam uwagę, że P. Gębicz jest dyrektorem u Posła, który w Parlamencie spędził prawie 20 lat. Skąd pomysł, że Poseł straci swoich wyborców a w konsekwencji Gębicz straci „stołek”, w kontekście sondaży, które pokazują, że Polacy kochają „jak im się daje”? Ja logicznej odpowiedzi nie znajduję, no ale ja jestem racjonalista, można się ze mną nie zgadzać i zaklinać rzeczywistość…

Dla jasności jestem konserwatystą i gorącym zwolennikiem przysłowia „lepsze jest wrogiem dobrego”. Gdyby Olejniczak był dobry w tym co robi, byłbym pierwszy który podpowiadałby, co jeszcze zrobić i jak wydobyć tą Gminę z zapaści. Tylko że nasza Gmina 4 lata temu, to był trup i Olejniczak nie okazał się lekarzem a konowałem, który nie ma pomysłu i pojęcia, jak się trupy reanimuje. Nie mam pojęcia, czy Gębicz ma takie pojęcie, ale jestem zwolennikiem podejmowania decyzji a w naszej rzeczywistości brak decyzji, to najgorsze rozwiązanie.

A skoro już jesteśmy w trupiej konwencji… Wiem na pewno, że Gębicz ma szansę zachować się jak rasowy wampir i wyssie z tzw. Państwa maksymalną ilość życiodajnej gotówki dla Gminy a z drugiej strony zachowa się jak rasowy egoista i odetnie od gminnego krwioobiegu wampirki, które zasysają od 4 lat „na krzywy ryj”.

Avatar

Kopernik

Wrzesień 21st, 2018 at 21:28

Akurat nasza radna robi też dużo dla całej gminy. Czytaj Ciekawy ze zrozumieniem, bo widzę z twoich wpisów, że oczekujesz cudów i podczasz innych jak mają myśleć. Na szczęście każdy ma swój głos, może go oddać z czystym sumieniem, nie tłumacząc się na kogo i dlaczego!

Avatar

Ania

Wrzesień 21st, 2018 at 23:19

Pan Gębicz jest zwolennikiem PISu a jakie poglądy ma pan Olejniczak

Avatar

Ruda

Wrzesień 23rd, 2018 at 06:59

Do okręgów po jednym kandydacie niech o stanowisko radnego ubiegają die tez inni a ludzie wybiorą zgodnie z wolą. Darek a Ty co zrobiłeś dla naszej naszej społeczności??

Avatar

ciekawy

Wrzesień 23rd, 2018 at 20:02

Do Kopernik. Myślę,że twoje wpisy czytałem ze zrozumieniem i również tak do nich się odniosłem ,bo nie zauważyłem aby twoje wpisy odnosiły się do całej Gminy .Proponuję przeczytaj uważnie to co pisałeś/pisałaś.
Natomiast radną z twojego okręgu darzę szacunkiem a moje wpisy nie dotyczyły Pani Radnej tylko twojego rozumowania. I kończę na tym bo naszą polemiką zanudzimy innych .

Avatar

ciekawy

Wrzesień 23rd, 2018 at 20:17

Od Ciekawy : ja nie przesądzam kto zostanie Wójtem Gminy Gomunice dzisiaj obaj Panowie mają 50 na 50. Ja wskazałem na negatywne dokonania Pana Pawła O.Natomiast skąd u ciebie takie przekonanie, że Pan Wójt wróci na poprzednie stanowisko ,czy to ty podejmujesz decyzje personalne w spółdzielni mieszkaniowej.

Avatar

Ruda

Wrzesień 24th, 2018 at 16:43

Awaria prądu przy zmianie pogody to u nas tradycja 2014-2018.

Dodaj komentarz

  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
  • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 240249Gości razem:
  • 5Gości dzisiaj:
  • 1256Gości miesięcznie:
  • 73Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: