Fontanna za bańkę.

29 Wrz 2018

Kilka dni temu gdy Wspólny Samorząd prezentował kandydatów na Wójtów, wypowiedzi udzielił również pan Paweł Olejniczak jak i pani Starosta. Przekaz jaki popłynął do przeciętnego mieszkańca był prosty – gmina Gomunice świetnie się rozwija, są ściągane  z zewnątrz fundusze i w ogóle wszystkim żyje się długo i szczęśliwie, a działania pana Olejniczaka są godne do naśladowania. I gdybym nie mieszkał w Gomunicach i codziennie nie widziałbym dziurawych dróg a wieczorem nie czuł smrodu wylewanych szamb to bym to „łyknął”.  Dlatego postanowiłem poświęcić kilka chwil i jako ,że jestem osobą twardo stąpającą po Ziemi postanowiłem sprowadzić tę informację na Ziemię.

Reportaż zaczyna się stwierdzeniem  cyt: „że Paweł Olejniczak już po raz drugi chce zarządzać Gminą Gomunice podkreślano ,że w kwestii gospodarowania gminą jest wzorem dla innych” – czyżby

wzrost zadłużenia gminy, spadek inwestycji, położenie kluczowego projektu (kanalizacja) był czymś pozytywnym i godnym naśladowania. Czy taka jest inspiracja Wspólnego Samorządu do rządzenia.

W wypowiedzi pana Olejniczaka padła jedna bardzo ważna informacja – będzie Centrum Wsi za bańkę. I wielu z mieszkańców pomyślało sobie pewnie, że w tej informacji zawiera się remont Wojska Polskiego, nowe chodniki , kanalizacja deszczowa, nasadzenia roślin ozdobnych wzdłuż drogi itp. Jednak niestety nic z tych rzeczy. Chodzi o zagospodarowanie działki gdzie znajduje się Dom Pogrzebowy – miałaby tam powstać między innymi fontanna (wodotrysk pionowe słupki wody). Co ciekawe żadna informacja publiczna o przyznaniu dofinansowania – podpisaniu umowy, nawet tego ,że projekt uzyskał pozytywną ocenę formalno – merytoryczną nigdzie ogólnie dostępna nie jest. Gdyby coś takiego było to z pewnością ta informacja znalazłaby się na fb pana Olejniczaka – no chyba ,że zapomniał umieścić dokumentu.

Powstaje pytanie czy kolejny milion  kredytu na taki cel jest nam potrzebny ,bo przecież Gmina Gomunice nie ma wolnych środków. W większości przypadków najpierw inwestycje realizuje się z kredytu, a później otrzymuje się zwrot. Tymczasem z informacji jakie posiadam od jednego z radnych na chwile obecną nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu dofinansowania do najdroższych mieszkań socjalnych w Polsce dla przypomnienia koszt remontu 6000zł/m2. Czy nie lepiej inwestować w drogi i chodniki?

Z punktu widzenia mieszkańca ostatnie 4 lata to niestety tylko lans nie Gomunic ala Wójta. Czy mieszkańcy dadzą wiarę i zawierzą człowiekowi, który wiele obiecuje a niewiele robi. Na to pytanie uzyskamy odpowiedź już za niespełna 3 tygodnie.

ntl-

Wspólny Samorząd walczy o 4 mandaty wójtów

 

47 komentarzy to Fontanna za bańkę.

Avatar

Realistka

Wrzesień 29th, 2018 at 10:27

Niestety ludzie są głusi i ślepi na fakty. Klaszczą w łapki jak im zagra wodzirej.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Wrzesień 29th, 2018 at 14:51

Nie wiem czy wycięte z materiału, czy Olejniczak zapomniał, ale ja pamiętam, że obiecywał mi ścieżkę rowerową cztery lata temu. To ja tą fontannę i ścieżkę biorę w pakiecie, w ciemno;)

Avatar

takie są fakty

Wrzesień 29th, 2018 at 20:11

Od „bio” gminy oczekiwałbym chociaż rowów czystych, które są w niektórych miejscach pełne butelek typu pet i reklamówek nie biodegradowalnych, całość pięknie zarośnięta chaszczami przez 4 lata. A o pozyskiwaniu dofinansowań na wiejskie fontanny za milion nie chcę słyszeć, tak jak inne gminy. Ten dyplom bio jest hipokryzją i niesmacznym żartem.

Avatar

gomuniczanin

Wrzesień 29th, 2018 at 21:26

W Gomunicach bio są chodniki i drogi dlatego że są biodegradowalne 🙂

Avatar

Powstały z kolan

Wrzesień 29th, 2018 at 22:41

Paweł Gębicz na szczęście nie będzie wójtem gminy Gomunice. Policzone,amen.

Avatar

Ruda

Wrzesień 30th, 2018 at 06:34

Paweł Gębicz musi zostać Wójtem naszej Gminy .

Avatar

Ela

Wrzesień 30th, 2018 at 11:38

Wygląda na to,że w Gminie Gomunice będziemy mieć pojedynek DAWIDA z GOLIATEM.Mam nadzieję że wynik będzie taki jak w opowieści biblijnej.Panie Gębicz życzę celnego strzału.

Avatar

David

Wrzesień 30th, 2018 at 12:22

Jak na razie Pan Gębicz wali ślepakami i to na oślep.

Avatar

***

Wrzesień 30th, 2018 at 13:55

BIO- GMINA ??? To są jakieś kpiny!!!!

Na terenie gminy Gomunice ( droga do wysypiska jest własnością gminy) prężnie prosperuje ZAKŁAD

UNIESZKODLIWIANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH. Nasz wójt udaję, że nie ma z tym nic wspólnego!

Może ktoś z osób mieszkających w sąsiedztwie wysypiska wypowie się na ów temat.

Avatar

merytoryczna

Wrzesień 30th, 2018 at 14:02

Jak to możliwe, że przy remoncie budynku w Kocierzowach za 2 mln nie została wymieniona więźba dachowa, która chyba się tam znajduje?? Z nagrań wynika, że są tam płytki jedne z najtańszych już nie modnych. Owszem zewnątrz trochę ala drewienka i już robi wrażenie. Ogólnie to tam masa firm robiła, które z pewnością ograniczały się do rachunków które nie wymagały przetargów publicznych?? Czy może to były podwykonawcy i na całość był robiony przetarg? Może dywaguje ale jestem ciekawa.No i ile kosztuje taki wniosek i jego prowadzenie, oprocentowanie kredytu i czas na jaki został zaciągnięty. Do tego ubezpieczenie i roczne utrzymanie tego budynku przez gminę. I może jeszcze kto wybiera firmy, firmę przygotowującą te wnioski, bo chyba sami tego nie robimy?? Oczywiście mieszkania były i są potrzebne,ale fontanny to ktoś już nas źle prowadzi, tak jak Ludwika i Sabę.

Avatar

budowniczy

Wrzesień 30th, 2018 at 15:16

No właśnie Pan Sewerynek zaczął w gminie remont tradycyjnie od góry i leciał w dół, a chłopaki poleciały od dołu a górę na koniec zostawili, można i tak chociaż ja osobiście preferuję zaczynać od góry…

Avatar

Barabasz

Wrzesień 30th, 2018 at 16:02

Jestem za starym Wójtem i bede na niego glosowal. Wszyscy sie lansuja. Na internecie. A widza Tylko Wójta ?? Czyżby Tylko on miał dostep do neta.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Wrzesień 30th, 2018 at 16:53

Abstrahując od samej decyzji wydawania pieniędzy na tego rodzaju „zasoby gminne”.

Byłem przekonany, że astronomicznie drogi remont dotyczył całej konstrukcji budynku. Z powyższych informacji wynika jednak, że istotny element konstrukcyjny, jakim jest szeroko rozumiany dach pozostał stary. Nasuwają się dwa pytania:
1. Ile lat ma konstrukcja dachu i w jakim jest stanie?
2. Czy budynek był pod ochroną konserwatora zabytków i nie można było go po prostu zburzyć i postawić od nowa za 1/2 kosztów?

Avatar

Ruda

Wrzesień 30th, 2018 at 19:50

Pan Pawel Gębicz jest doświadczonym człowiekiem i odpowiednim zdecydowanie na stanowisko Wójta

Avatar

Ania

Wrzesień 30th, 2018 at 20:52

Czy mi się wydaje, czy irokezik na głowie trochę mniejszy na wybory.

Avatar

Znudzony

Wrzesień 30th, 2018 at 21:24

Widzę, że atmosfera się podgrzewa i małe trole z ciemnej strony mocy wypełzają wspierać żelmena 😉

Avatar

Ruda

Październik 1st, 2018 at 06:16

Wierzbicki na wójta gminy Kodrąb??

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 1st, 2018 at 09:03

Zagadka:
Gębicz zostaje Wójtem, Wierzbicki zostaje Wójtem, jakie stanowisko obejmuje Olejniczak?

Avatar

1 z gabinetu cieni

Październik 1st, 2018 at 12:12

Sekretarz Gminy Kodrąb????? podobno Pan Olejniczak naszą Gminę traktuje jako szczebel kariery tylo, także pewnie odmówi, bo stanie w miejscu to cofanie się a cofanie się to?? Druga zagadka

Avatar

Xmen

Październik 1st, 2018 at 15:12

W BIO-GMINIE !!! oprócz apartamentowca w Kocierzowach (m-6000 zł) mamy jeszcze jeden sztandarowy projekt Pana Olejniczaka ,,AKADEMIĘ SMYKA” do której, od 1 Pażdziernika , BUDŻET GMINY miesięcznie będzie dokładał ok 15000 zł,dla osiemnastu dzieci.Dzieci których rodzice w wielu przypadkach mają wyższe dochody od niejednego z NAS.W miejscu tym,miała być REHABILITACJA,na którą był gotowy projekt zrobiony w poprzedniej kadencji, za kilkadziesiąt tyś zł.REHABILITACJA na pewno przydała by się nie jednemu z NAS.Mogę tylko dodać,jak głosowaliśmy,tak mamy.

Avatar

abc

Październik 1st, 2018 at 18:11

chciałam skomentować tą wypowiedź odnośnie żłobka co prawda nie mam już dzieci tak małych ale chodzą do szkoły i idąc tokiem takiego rozumowania to powinna być odpłatność za wszystko co finansuje gmina.Za drogi ,które wyremontuje ,chodniki, szkoły,przedszkola,bibliotekę,halę sportową,boiska,straże pożarne,których utrzymanie też pewnie kosztuje.Proszę się zastanowić co XMEN pisze czy na dzieciach tylko 18 trzeba aż tak oszczędzać. Uważam , że żłobek jest potrzebny bo rosną nowe pokolenia ale rehabilitacja może w przyszłości też powstanie.

Avatar

Ruda

Październik 1st, 2018 at 18:15

Ano….wyszlo jak ….zwykle Miało byc dobrze????

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 1st, 2018 at 19:01

Brawo „1 z gabinetu cieni” wygrałeś flaszkę. W celu konsumpcji musisz ją sobie zakupić:)

To popuśćmy wodze fantazji – Olejniczak zostaje sekretarzem Gminy Kodrąb a już za rok w wywiadzie przeczytamy – „w Gminie Gomunice udało się zrobić bardzo dużo, ludzie niestety są niecierpliwi i nie dali mi szansy kontynuować pasma sukcesów, którymi usłane były 4 lata pierwszej kadencji. Dlatego też zdecydowałem się przyjąć propozycję sekretarza w Gminie Kodrąb, by tam wykorzystywać swoją energię i przygotowywać się do objęcia mandatu posła. W końcu jestem taki zaj…sty, że mogę teraz moje udane eksperymenty w mikroskali wprowadzać w całej Polsce. Moim hasłem wyborczym będzie wodotrysk przed każdym blokiem w każdym mieście. Doprowadzę również do niego kanalizację. Ludzie mają szamba, więc sobie radzą, ale taka fontanna bez odpływu jest jakaś niepełnosprawna. Tak to przynajmniej czuję. Ponadto wniosę projekt ustawy o minimalnym koszcie remontowanego metra kwadratowego budynków gminnych. Oczywiście opierając się na moich doświadczeniach ustalę minimum kosztu na poziomie dwóch średnich krajowych oraz zakaże ustawowo remontowania dachów”

Uwaga to tylko żart. Sorry Wójt, że mnie poniosło, ale skoro dajesz preteksty…:)

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 1st, 2018 at 20:10

abc – nie rozumiesz i to nie jest pretensja do Ciebie. Kierujesz się sercem. Zapewniam Cię, że bardzo szanuje ludzi, którzy kierują się sercem. Ale my tutaj mówimy o koncepcji Gminy. W Gminie są oczywiście koszty. W Gminie, która jest tak obciążona kosztami jak nasza, należy szukać oszczędności i wydawać tylko na niezbędne cele wspólne. A cele wspólne to drogi, kanalizacja i ogólnie rozumiany porządek, żeby nie wstyd było przez wieś przejechać ze znajomym z innej wsi. Czas kiedy będzie gomunickiego Wójta stać na kierowanie się sercem jeszcze nie nadszedł. Na to potrzeba w mojej ocenie dekady i to przy założeniu, że faktycznie wreszcie zacznie rządzić gospodarz…

Avatar

Znudzony

Październik 1st, 2018 at 21:56

Jak na to wszystko patrzę i analizuję, to szczerze mówiąc moim skromnym zdaniem Paweł Gębicz powinien dostać szansę jako wójt gminy Gomunice ponieważ:
1. Jest to jego trzeci start, a z tego co mi wiadomo, a jest to tajemnicą poliszynela – o mało nie został wójtem za pierwszym razem (ci którzy majstrowali wówczas przy kartach do głosowania – jak to czytacie, to wiecie o co chodzi i macie to na sumieniu do końca życia, więc się zastanówcie jak to choć w części dzisiaj naprawić).
2. Jest z Gomunic, zatem swój chłop. Ma to plusy, bo zna gminę i okolice najlepiej ze wszystkich (dwóch) kandydatów, przez ten czas dobrze poznał te wszystkie problemy i nie wykorzystany potencjał, z drugiej strony jest to powód do presji współmieszkańców, którzy mogą mu zawsze i wszędzie wytykać, że to i tamto jest jeszcze do zrobienia w gminie.
3. Jest poukładany – żona, dzieci – normalna rodzina, bez skandali, wręcz wieje nudą, bo w rowie po wódzie się z nim nie poturlacie, ale za to może być jako takim wzorem i punktem odniesienia w tych dziwnych czasach.

Tyle w temacie

Avatar

Do znudzonego

Październik 1st, 2018 at 23:00

Masz rację Pana Olejniczaka w Gomunicach trzyma tylko kasa. Zero związania z Gomunicami w ogóle to kto to jest kim byli jego rodzice dziadkowie i dlaczego tu się pojawił- może ktoś wie i się podzieli.

Avatar

do znudzonego

Październik 2nd, 2018 at 00:08

Folguj pan,folguj bo wypisujesz bzdury, to są pomówienia… a to jest karalne, żeby coś napisać trzeba mieć pewność i tzw. dowody, a ty niestety nie masz, więc do meritum drogi psnie, do meritum…..

Avatar

Pytanie ????

Październik 2nd, 2018 at 00:22

A gdzież to zaginęły takie” merytoryczne”głosy z poprzedniej kampanii jak: młodamama , obywatelka, gomuniczanka, zulu gula i tym podobni, czyżby byli tak zachwyceni i spełnieni dobrodziejstwmi tej kadencji ???

Avatar

Ssssyk

Październik 2nd, 2018 at 06:28

Idąc Gęby tokiem rozumowania tylko cele wspólne maja być w naszej gminie! Co za bzdura! Ogólnie jak was czytam to nic nie jest potrzebne, żadne rajdy, imprezy, integracje, teraz doczepiliście się do Akademii Smyka (czy 15000 miesiecznie w skali budżetu gminy to tak dużo?)…Kochani, kiedyś nie było w naszej gminie nic, teraz coś tam powstaje, coś się zaczyna dziać, jakieś światełko w tunelu jest. Pozdrawiam…

Avatar

inicjatywa obywatelska

Październik 2nd, 2018 at 07:50

Naszym rządzącym chłopakom tak są bliskie najmłodsi mieszkańcy, że zaraz po urodzeniu przychodzi pismo do zapłaty 6 zł . Tak, tak nie gratulacje i prośba do zapłaty a najlepiej jakiś drobny upominek, tylko wezwanie ????. Dlaczego oni nic nie myślą, czemu oni tacy sa??? Wolą reklamówki rozdawać za te pieniądze na 4 lata wystarczyłoby na drobne upominki dla maluszków…

Avatar

Do Do znudzonego

Październik 2nd, 2018 at 07:54

Kasa=pensja=praca chyba to jest oczywiste. A co z pozostałymi pytaniami bo o tym nic nie napisałeś może coś wiesz napisz

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 2nd, 2018 at 08:05

Nie czytasz mnie uważnie. Nigdzie nie napisałem, że Gmina nie ma być kreatorem życia kulturalnego. Napisałem tylko, że to nie jest ten czas.
A wniosek – być może brutalny – poparty jest stanem budżetu i nic ponad to.
Inna sprawa, że do organizacji rajdów, integracji i imprez nie jest potrzebna szeroko rozumiana „władza”. Jak jakaś organizacja społeczna, albo grupa osób ma ochotę coś zorganizować, to niech to robi. Jeżeli do realizacji takiego pomysłu niezbędne są większe środki, którymi grupa nie dysponuje, to niech poszukają kogoś kto ich wesprze, ale – litości – niech nie szukają w „państwowej kasie”.
Oczywiście od tej zasady jest wyjątek – należy wspierać wydarzenia, które pomagają rozpowszechniać pozytywny wizerunek Gminy w Polsce. Taka inicjatywa, to rodzaj inwestycji, która może przełożyć się na wzrost zainteresowania inwestorów i potencjalnych nowych mieszkańców.

Avatar

do Ssssyk

Październik 2nd, 2018 at 10:28

może trochę prawdy i obiektywizmu, co to znaczy nie było nic??? po pierwsze u nas nie ma żłobka, to jest dzienny punkt opieki- to tak na marginesie, sam widzę ile dzieci matek niepracujacych zawozi tam dzieci i te mamy wale nie mają zamiaru podjąć jakąkolwiek prace

Avatar

ciekawy

Październik 2nd, 2018 at 11:39

Do Ssssyk. zapewne 15 tyś: miesięcznie to nie są wielkie pieniądze dla bogatej gminy a puki co Gomunice taką nie są i zwróć uwagę , że w skali roku jest to 180 tyś. Może i zgoda, gdybym miał wiedzę ile tych niepracujących matek podjęło pracę a ile najzwyczajniej wykorzystuje sytuację i siedzi w domu. I jeszcze jedno , a czy ty nie chciałbyś być wspomagany przez Gminę kwotą tysiąca zł. miesięcznie. Myślę,że wielu by skorzystało z takiej możliwości a tak tylko 15 osób.

Avatar

21 X

Październik 2nd, 2018 at 12:41

Jak Pan chce wygrać te wybory, jak ludzie nawet nie wiedzą, że startuje? Będzie jakieś spotkanie? Tak czytam te wpisy to widzę przepychanki albo zabawę kilku ludzi .

Avatar

Paweł Gębicz do 21x

Październik 2nd, 2018 at 12:53

Wszystko będzie w odpowiednim czasie

Avatar

Ruda

Październik 2nd, 2018 at 19:36

Debata w NTLu dla obu kandydatów

Avatar

ciekawy

Październik 3rd, 2018 at 08:15

do Ssssyk. To jak mogłeś żyć w tej nicości / miejscowości gdzie nic nie było/ chyba przyleciałeś z kosmosu.Widzę,że nie myślisz o tym co piszesz i takimi bzdurnymi wpisami obrażasz ludzi co dla tej Gminy coś zrobili.A pomyśl ile metrów ulicy czy chodnika można by zrobić za 180 tyś. zł.i zapewne nie tylko dla 15 rodzin.

Avatar

Znudzony

Październik 3rd, 2018 at 18:22

Jakiś czas temu wśród ludzi zniesmaczonych życiem w naszym kraju chodziła taka prosta teoria: „W Polsce się coś zmieni na lepsze, jak do sejmu nie wejdzie PSL, który się z każdym układa”.
Długo to trwało, ale w końcu się zdarzyło mimo, że wielu w to już zaczęło tracić nadzieję.
A przecież tak funkcjonuje ten świat, że nic nie trwa wiecznie mimo, iż się takim wydaje.
Podobnie u nas, moim skromnym zdaniem w takiej miejscowości jak Gomunice zmieni się coś na lepsze, jeżeli ludzie w większości nie pozwolą się traktować jakby byli tępymi wieśniakami, u których pojawia się przyjezdny czarodziej z żelem we włosach i robi z nimi co chce, a większość z zakompleksionych radnych, dla których założenie konta na fejsbuku to szczyt osiągnięć, nawet nie pisną.
W ten sposób można wcisnąć każdy kit mieszkańcom, radnym i nie dziwmy się, że wówczas rośnie pensja wójta, podatki od wody i ścieków, … Pomyślcie o dzieciach, wnukach i przyszłości.
Nie wybierajcie również ludzi niezrównoważonych – też mam folgować? Potrzeba dowodów ? 😉

Avatar

Anonim

Październik 4th, 2018 at 11:10

Czytam już od momentu powstania tego bloga wszystkie wpisy i ciekawi mnie fakt, ilu z tych tu walecznie nastawionych ,,lokalnych patriotów,, miało odwagę przyjść na spotkanie,, face to face,,i wypowiedzieć się w obecności któregokolwiek z kandydatów. Ilu zabrało głos krytyczny wobec radnych czy też samego wójta na sesji Rady gminy. Ilu z was broniło racji Pawła Gębicza na spotkaniach przedwyborczych. Ilu z was przynajmniej w większym gronie mieszkańców, w realnej rzeczywistości, tak bohatersko zabrało głos w obronie faktu niezwłocznej potrzeby zmian. Pisanie na tym blogu jest bardzo potrzebne ale pożytek z tego nietęgi, gdyż niewiele osób go czyta w skali ogólnej ilości potencjalnych wyborców. Rzucanie kamieniami z ukrycia zbyt wiele nie pomoże. Oby nie powtórzyła się historia sprzed 4 lat

Avatar

Mały

Październik 4th, 2018 at 11:35

Czekam jak w wyborach na wójta gminy wystartuje Pan Dariusz Dyja.
Chciałbym go zobaczyć na tym stanowisku.

Avatar

do mały

Październik 4th, 2018 at 12:39

mały chyba musisz szybko podrosnąc to moze przestaniesz pisac takie brednie

Avatar

Ssssyk

Październik 4th, 2018 at 21:07

Mały, chyba żartujesz? Każdy tylko nie on!

Avatar

Mieszkaniec

Październik 5th, 2018 at 10:07

Pan wójt już nie jedno obiecywał. Z pierwszej ręki wiem dokładnie jak była mowa o poprawach chociażby nawierzchni dróg, które teraz w okresie jesienno-zimowym znów bedą tragiczne. Mowa już była z samym wójtem, była droga formalna już od dłuższego czasu i nadal nic. Wiec wydaje mi się że ludzie jednak łyknom te puste gadki i dalej bedą szczęśliwi, że zrobione jest coś w zamian za większe zadłużenie.

Avatar

ciekawy

Październik 5th, 2018 at 14:35

No cóż bardzo dobrze, że przypomniał Pan zapowiedzi Pana Olejniczaka, z przed 4-lat jego oddanie społeczne to w pierwszym rzędzie jego kieszeń pierwszy krok to podwyżka o 1 tyś .w porównaniu z poprzednikiem. Kolejny to likwidacja Zakładu Komunalnego bo jak jest w strukturach Urzędu Gminy to nikt nic nie wie /ile osób pracuje i ile nas to kosztuje a przy okazji można zatrudnić swoich/.Jak wygląda oddłużenie gminy to wynika dokumentów. Dług wyższy jak przed czterema laty a kanalizacji niet /no ale Wiesiu ma to co chciał /.Teraz pomysł o centrum wsi za 1 mil. ale trzeba wyłożyć 400 tyś.swoich .A zapytajmy mieszkańców co chcą centrum wsi czy może kanalizację ,drogi i chodniki.Ale po co pytać przecież Wójt wie najlepiej co potrzebne w Gomunicach bo jest mistrzem w pozyskiwaniu środków,/chociaż na kanalizację się nie udało to drobnostka wygrał Gminę eko /popatrzcie jaka czysta eko / Drodzy Państwo powtórzmy wybór z przed 4 lat a przy tym gospodarzu za 5 lat /bo tyle będzie trwała kadencja/ zostanie nam krok do przodu w przepaść długów.

Avatar

Tiramisu

Październik 5th, 2018 at 18:31

Brawo ciekawy chyba tutaj czuje zazdrosc albo jestes z rodziny pana pawla g jak i geba otwarta na osciez

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 5th, 2018 at 19:44

Wychodzi na to, że ci co myślą i ośmielają się pamiętać i rozliczać, są z rodziny PG. PG chyba czuje się dobrze w naszym towarzystwie…

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: