Paweł Olejniczak – niespełnione obietnice

5 Paź 2018

Dziękuje za przysłanie kolorowej wersji,

Właśnie jest czas ,aby każdy mógł spokojnie poczytać co było obiecane, a co zostało spełnione.  Zachęcam do lektury i komentowania.

P Olejniczak 1P Olejniczak 2

 

 

33 komentarze to Paweł Olejniczak – niespełnione obietnice

Avatar

Cichy

Październik 5th, 2018 at 10:03

No tak, On by chciał, lecz mu nie wyszło.

Avatar

Henryka

Październik 6th, 2018 at 09:19

Najbardziej mi się podoba fragment mówiący o zarządzaniu ludźmi poprzez rozrost zatrudnienia – za Sewerynka był jeden prawnik teraz mamy dwóch. W Szkole mamy 3 dyrektorów i kierownika hali od gaszenia światła. A ile jest stanowisk których na co dzień nie widać

Avatar

No właśnie

Październik 6th, 2018 at 10:16

proszę o doliczenie nowych stanowisk w gminie,może ktoś dobrze zorientowany napisze ile

Avatar

Do tego tam z kolan wstaje i wstać nie może

Październik 6th, 2018 at 12:16

Człowiek który ma swe korzenie w naszej gminie bedzie zarzadzał o wiele skuteczniej niż osoby przybyłe .

Avatar

Spidtest

Październik 6th, 2018 at 18:45

Mam pytanie do kandydata na wójta. Mieszkam w Kletni i wieczny problem z Internetem. Jakie działania podjąłby Pan jako wójt żebyśmy mieli światłowód? Dla młodych to jest mega ważna sprawa. Radiowka czy mobile net to nie to co kabel…

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 6th, 2018 at 19:31

Praktycznie w całej Kletni masz zasięg Neostrady z przepustowością do 10Mb/s. Prędkość stabilna bo to kabel. Na światłowód pewnie jeszcze poczekasz, tak jak wszyscy w mniejszych ośrodkach. Ta technologia jest na razie dla „miastowych”.

Avatar

z kolan wstaje i wstać nie może

Październik 6th, 2018 at 20:11

jutro otwarcie krzesełek z trybun a pojutrze otwarcie siatki ogrodzeniowej…dobre….jaja jak berety. Otwarcia dokona prawa ręka z listy-palacz z kotłowni

Avatar

Ruda

Październik 6th, 2018 at 20:55

Samo życie….karma wraca….

Avatar

Xxx

Październik 6th, 2018 at 23:43

Jak widzę ile osób zatrudnionych jest w naszej gminie , osób zewnętrznych wiele z tych osób bez wyksztalcenia bez doświadczenia to czasem się dziwie gdzie wsparcie mieszkańców wieloletnich podatników .Jakie trzeba mieć plecy że z taką łatwością dostaje się posadke

Avatar

Ruda

Październik 7th, 2018 at 01:33

Musi byc konieczna zmiana na stanowisko Wójta Natomiast obecny niech wraca na Mazury Pozdrawiam

Avatar

Józef

Październik 7th, 2018 at 15:57

Przez pijar i lans brakło czasu na poprawne napisanie wniosku na dotacje do kanalizacji i 4 mil.poszły latać wraz z Wójtem

Avatar

opak

Październik 7th, 2018 at 20:30

Jak czytam to zupełnie jak w PO, obiecywali niższe podatki a podnieśli, miało być taniej a wszystko drożało. Tu też pisał co inne a robił co inne. Wszystko na opak.

Avatar

Znudzony

Październik 7th, 2018 at 21:40

Ale ściema!
Aż przykro czytać, nawet zdjęcie z jakimś innym gościem, tylko 10 kg chudszym 😉

Avatar

Ruda

Październik 7th, 2018 at 21:44

Minął się z faktami.

Avatar

Antek.

Październik 8th, 2018 at 08:47

Do „opak” za Pis wszystko tanieje sam Adrian robił zakupy w biedronce zapłacił 32zł po trzech latach te same zakupy kosztowały 62zł nie ma co dobra zmiana.

Avatar

Ciekawy

Październik 8th, 2018 at 10:59

A jaki jest program wyborczy Pawła Gębicza?

Avatar

Do ciekawy

Październik 8th, 2018 at 11:40

Gminna Gomunice jest w ruinie i dzięki znajomościom Gębicza powstanie z kolan.

Avatar

ciemność widzę...

Październik 8th, 2018 at 14:07

Panie Pawle do wyborów pozostało niewiele czasu a ja zastanawiam się jak zamierza Pan pozyskać głosy wyborców po byłym wójcie Sewerynku. Z analizy ostatnich wyborów wynika, że Pański elektorat w drugiej turze odpłynął do Pana Olejniczaka zaś wyborcy byłego Wójta pozostali na tym samym poziomie. Pytanie drugie: kiedy Pan i Pan Olejniczak macie zamiar zmierzyć się z pytaniami lokalnej społeczności. O debacie nic nie słychać a brak wyrazistej kampanii wyborczej obu Panów zaczyna wyglądać na brak wiary w rozsądek i inteligencje mieszkańców. Dzisiaj ja i wielu moich znajomych nie ma na kogo oddać swój głos gdyż Panowie unikacie otwartej debaty. Odwagi my nie gryziemy:)

Avatar

do ciemność widzę Heniek

Październik 8th, 2018 at 14:44

Ale przeprowadziłeś skomplikowany proces dedukcji, w drugiej turze 4 lata temu elektorat nie odpłynął tylko tak jak ja zagłosował na mniejsze zło. W tym roku to elektorat Sewerynka zagłosuje na mniejsze zło, taka złośliwość losu.

Avatar

Wyborca

Październik 8th, 2018 at 14:52

Ciemność poruszył/a meritum sprawy. Siedzicie w swoich okopach i łypiecie na wyborców, to z fejsa to z bloga. My jesteśmy i żyjemy w świecie rzeczywistym, każdy ma do dyspozycji głos, który ja nie wiem na kogo oddać.

Avatar

Ssssyk

Październik 8th, 2018 at 22:09

My (piszę w imieniu mojej rodziny) najbardziej jesteśmy rozczarowani ruchami kadrowymi w gminie (niestety widać znajomości gołym okiem), brakiem porządku, tym że tak rzadko widać w czynnościach służbowych GK, a miała sprzątać, trzymać porządek w naszej gminie. Pan Wójt poszedł w celebryctwo, karierę, naukę… Trochę szkoda, bo potencjał moim zdaniem był.

Avatar

Atłanga

Październik 10th, 2018 at 07:07

Program wyborczy P. Gębicza to brak programu. Jeżeli rzeczywiście jest P. Gębicz takim dobrym kandydatem to proszę o konkrety a nie masło maślane bo inaczej tego nie można nazwać. Naprawdę żenujące (takie moje odczucie). Jeżeli dużo wyborców ma wątpliwości to poproszę konkrety. Mówienie bądź pisanie o tym co było ok ale wystarczy raz(nikt z nas nie jest ułomny i zrozumie po pierwszym razie).
Co Pan Gębicz oferuje mieszkańcom poza kanalizacja, drogami bo to nie jest jakiś „szał” jeżeli chodzi o program wyborczy???
A co do Internetu to 10Mb/s w dzisiejszych czasach to naprawdę d… nie urywa. A światłowód to juz nie tylko dla miastowych. Z tego co wiem to Kamieńsk już ma.
Pozdrawiam

Avatar

Do Atłanga

Październik 10th, 2018 at 08:34

Skąd Ty się urwałeś. Kogo obchodzi internet jak nie ma dróg, chodników czy kanalizacji. Załóż szpilki i spróbuj się przejść po osiedlu Leśnym. Co kilka miesięcy muszę wymieniać buty bo całe pozdzierane obcasy.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 10th, 2018 at 08:35

info o przepustowości i możliwościach technicznych brałem stąd: https://www.orange.pl/view/mapazasiegu
Jest Firma w Kamieńsku, która twierdzi, że obsługuje m.in. Gminę Gomunice – http://artcomsc.pl/internet/, ich trzeba pytać, kiedy będzie światłowód w Gomunicach. Na marginesie Kamieńsk, to wg administracyjnej nomenklatury – miasto.
10Mb/s, to nie jest oczywiście szczyt marzeń, ale ja np pamiętam prędkości modemowe liczone w kB/s…

A co do programu. Takie niewinne hasła, jak drogi i kanalizacja generują ogromne koszty. Twierdzenie, że to „nie jest jakiś szał”, świadczy tylko o braku wyobraźni o kosztogenności takich przedsięwzięć. To tak samo jak by napisać „co tam bomba atomowa” Bomba jak bomba…

I jeszcze taki drobiazg – skoro to takie proste, to czemu ja ciągle jeżdżę po dziurawych i zasyfionych ulicach???

Avatar

Atłanga

Październik 10th, 2018 at 10:34

Nie twierdzę że kanalizacja i drogi nie są potrzebne bo uważam że brakuje tego w Naszej gminie i konsekwentnie trzeba to realizować. Chodzi mi o to, że każdy może oprzeć swój program wyborczy na kanalizacji, drogach. A moim zdaniem jest to bardzo cienkie oj baaardzo. Pytanie moje a gdzie reszta propozycji oczywiście jezeli takie są??? A co zamierza uczynić P. Gębicz w kierunku nowych miejsc pracy dla mieszkańców gminy Gomunice? I nie chodzi mi o instytucje podległe pod Urząd Gminy. Rozumiem że tego nie zrobi się z dnia na dzień a nawet z miesiąca na miesiąc. Do tego potrzeba czasu. Ale jakie ma tutaj plany? Czy wogole ma? To mnie interesuje. A co do Internetu to było tylko takie przytoczenie bo uważam że dzisiejszych czasach to jest to dobrze rozwinięte i rzeczywiście trzeba się skupić na sprawach ważniejszych (chodź nie lekceważyć). A na marginesie Kamieńsk to tylko wg nomenklatury administracyjnej miasto. Uważam że resztą nie różni się wiele od Gomunic. Tak ciężko to zauważyć?
I brak wyobraźni przejawia się w szukaniu tylko negatywów u kontrkandydata. Zamiast skupić sie na własnym programie wyborczym, którego jak narazie nie widać, nie słychać…

Avatar

Do Atłanga

Październik 10th, 2018 at 11:03

Konsekwencja to kluczowe słowo którego użyłeś, można je porównać do wiarygodności a w konsekwencji do dotrzymywania słowa więc i obietnic. Tak jak napisałeś każdy może obiecać to samo, sedno sprawy polega na tym kto dotrzyma słowa.
W Polsce jest najniższe bezrobocie od 89roku, w Urzędzie Pracy bez problemu można znaleźć pracę więc Nowy Wójt niech się zajmie drogami, kanalizacją i chodnikami a nie znajdowaniem pracy znajomym. Co do krytyki jak powiedział profesor Norbert Maliszewski – „Konstruktywna krytyka nie tyka krytyka”. Dobrze ,że Gębicz pokazuje fakty i otwiera ludziom oczy.

Avatar

Spidtest do Gęby

Październik 10th, 2018 at 11:28

Ja też dużo pamiętam, ale żyjemy tu i teraz i dla mojej rodziny 10mb to mało. Mam nadzieję że się zgodzisz, że mogę mieć swoje oczekiwania. Sprawa poruszona przeze mnie jest jak najbardziej do zainteresowania się wójta, a nie pojedynczych obywateli w firmie przytoczonej wyżej. Zgadzam się z Atłanga w całości i myślę, że Gęba jest trochę odklejony od naszej rzeczywistości.

Avatar

ciekawy

Październik 10th, 2018 at 12:02

Do Atłanga.
Piszesz,że każdy może oprzeć swój program na kanalizacji .drogach. I tutaj się z tobą zgadzam.Obecny Wójt zapowiadał,że tak zrobi i jeszcze dodał czystą i oddłużoną Gminę. Jakie są tego efekty widać gołym okiem. Dług większy jak przed 4-laty,ani metra kanalizacji, dróg i chodników w Gomunicach nie widać A są podwyżki dla Wójta i praca dla swoich. Czy tak robi dobry gospodarz.

Avatar

Ciekawy przesadziłeś

Październik 10th, 2018 at 12:22

Pojawiają się tu i ówdzie niewielkie ilości dróg i chodników.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 10th, 2018 at 13:33

Jeżeli miarą odklejenia od rzeczywistości jest twierdzenie że 10Mb/s wystarcza do normalnego używania internetu, to ja potwierdzam – jestem odklejony. Właśnie tyle mam i do wysyłania maili i pisania tutaj + czytania artykułów, w zupełności wystarczy. Inaczej z internetu nie korzystam i może to jest powód niezauważania niedostatku szybkości.

Jedyną rolę jaką dla Wójta widzę w kontekście rozbudowy infrastruktury teletechnicznej, to uwzględnienie w infrastrukturze podziemnej rury + studzienek pod przyszły światłowód, gdy będzie od podstaw remontował lu budował jakąś drogę. Tylko, że to jest szczegół, który można z powodzeniem podpiąć pod te oklepane już tutaj „drogi i chodniki”.

Avatar

Spidtest do Gęby

Październik 10th, 2018 at 13:55

Każdy ma potrzeby jakie ma i to nie jest temat do dyskusji. Wg mnie wójt winien występować w roli inicjujacej działania takiej firmy jak wspomniana. Może kandydat wypowiedzialby się, chyba, że Gęba to przykrywka, pozdrawiam z uśmiechem.

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Październik 10th, 2018 at 16:53

A ja bym nie chciał żeby „wadza” pokazywała prywatnym firmom, co mają robić. Za tym zawsze snuje się smrodek podstołowych wziątek. Wójt jest od fundamentów a nie od oceny opłacalności biznesów prywatnych firm.

I proszę mnie nie wyzywać od przykrywek…

Avatar

ciekawy

Październik 11th, 2018 at 08:27

Ciekawy przesadził.
Zgadzam się ,że tu i ówdzie pojawiły się kawałki dróg i chodników ale dobrze to określiłeś/łaś kawałki ./ Może to będzie przykład skrajny ale myślę, że prawdziwy/ Jeżeli w Warszawie remontu wymaga ul. Marszałkowska i jakaś inna / patrz Gomunice ul..Wojsk Polskiego a ul. Krasińskiego czy ul.Główna w Kletni a pieniędzy jest mało, to chyba logiczne ,że w Warszawie wybiorą ul. Marszałkowską natomiast w Gomunicach Wójt i jego zaplecze w Radzie Gminy zdecydowali inaczej.

I jeszcze jedno Szanowni Państwo. Jak widzimy Władze Gminy pomimo chucznych zapowiedzi nie radzą sobie z utrzymaniem czystości i porządku na na ulicach /przykład ul. Wojska Polskiego / to my weżmy sprawy w swoje ręce i pokażmy Wójtowi, że można tak jak na ul. Krasińskiego poza odcinkiem pomiędzy osiedlem a przedszkolem, o który powinna dbać Gmina.

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 269585Gości razem:
  • 7Gości dzisiaj:
  • 1253Gości miesięcznie:
  • 50Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: