Wybory 2018 – jak będziemy głosować

10 Paź 2018

Już za niespełna 11 dni odbędą się wybory Samorządowe 2018.

Jak będziemy głosować:

Na radnego gminnego – to osoba, którą znamy o której możemy coś powiedzieć ,którą możemy spotkać na ulicy ,bo ta osoba zazwyczaj blisko nas mieszka – choć zdarzają się osoby ,które nie ubiegają się o mandat w okręgu w którym mieszkają. W naszym przypadku z danego okręgu zostanie wybrana tylko jedna osoba na Radnego. Przynależność polityczna bez znaczenia – liczy się człowiek.

Na radnego powiatowego– to osoba ,którą możemy kojarzyć zazwyczaj z opowieści, że jest np. z Gomunic ale za bardzo nie wiemy gdzie mieszka, natomiast zazwyczaj wiemy czym się zajmuje. Są to osoby z list partyjnych lub z list stowarzyszeniowych. Co ważne polityka zaczyna się od Starostwa to tutaj partie polityczne, czy stowarzyszenia dzielą wpływy (Starosta, Wicestarosta, Członkowie Zarządu). Nasz głos oddajemy zarówno na listę  jak i na osobę – radnym zostaje osoba z największą liczbą głosów ,jeżeli lista „zbierze dużą liczbę głosów jest szansa ,że wejdą dwie osoby do Rady Powiatu z danej listy.

Na Radnego do Sejmiku Wojewódzkiego – tutaj najczęściej kierujemy się przekonaniami politycznymi. Rzadko się zdarza ,abyśmy wiedzieli czym dany kandydat się zajmuje -jakim jest człowiekiem, czy ma rodzinę, czy jest słowny itp. Sejmik Wojewódzki to czysta polityka. Co ważne w najbliższych wyborach najprawdopodobniej nastąpi zmiana władz Sejmiku i tak jak teraz rządzi PSL z PO tak po wyborach z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć ,że będzie rządzić PiS. Oczywiście będzie to miało wpływ na łatwość pozyskiwania pieniędzy w zależności od tego kto zostanie Wójtem. W Sejmiku Wojewódzkim podobnie jak w Starostwie zawiązywane są koalicje i dokonywany jest podział wpływów.

4 komentarze to Wybory 2018 – jak będziemy głosować

Avatar

Słostowice

Październik 12th, 2018 at 20:54

Podobno dzisiaj było spotkanie wyborcze Olejniczaka w Słostowicach. Podobno, bo żadnej informacji na wsi nie było. Ktoś coś wie?

Avatar

zdegustowany

Październik 13th, 2018 at 07:47

Wójt z pustki rękami do ludzi przychodzi.. Zarobił z pół bańki i biedny. Dawniej było jakoś fajniej na spotkaniach..

Avatar

bezrobotny

Październik 13th, 2018 at 15:58

Może przed wyborami przywrócą autobusy MPK nie ma czym dojechać do pracy do szpitala w odwiedziny 21 wiek i jesteśmy odcięci od świata

Avatar

Józef

Październik 13th, 2018 at 18:25

Spotkanie się odbyło w obecności 10 osób 6 mieszkańców i 4 swoich.Były ochy i achy jak to jest cudownie,ale w planach perspektywicznych nawet nie było wzmianki o budowie kanalizacji a zerowy stan rozbudowy kanalizacji winni są inni i kłamcy co nie potrafili poprawnie napisać wniosku o dotacje. Widocznie 2 prawników w gm.to za mało

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 269586Gości razem:
  • 8Gości dzisiaj:
  • 1254Gości miesięcznie:
  • 50Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: