Najważniejsze w nadchodzącej kadencji będą pieniądze!!!

19 paź 2018

Za kilka godzin początek ciszy wyborczej. Przez ostatni tydzień przedstawiałem Państwu koncepcje, które – jeżeli zdobędę Wasze zaufanie – zrealizuję w nadchodzącej kadencji. Dzisiaj ostatni ale też najważniejszy punkt – infrastruktura.

Jesteśmy strasznie zapóźnieni. Żeby zbudować drogi, chodniki i kanalizację potrzebne są pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Zaczynamy batalię o wielkie pieniądze na najbliższe pięć lat. Chodzi o dziesiątki milionów złotych. To od Wójta będzie zależeć, jaka część ogromnego budżetu, którym dysponuje Marszałek trafi do nas. Władzę w Sejmiku przejmie najprawdopodobniej Prawo i Sprawiedliwość. Musicie wybrać, który z kandydatów będzie miał większe szanse na zdobywanie realnych i wielkich pieniędzy, również z programów rządowych.

Bo o tym są te wybory! O zdobywaniu wielkich pieniędzy na drogi i kanalizację!

Każdy z Was musi sobie odpowiedzieć na pytanie, kto będzie skuteczny w pozyskiwaniu środków. Mogę to być ja – osoba, która zna to środowisko od środka, która nie musi budować relacji, bo dawno je zbudowała. Może to być mój konkurent – człowiek, który z oczywistych powodów nie będzie przyjmowany tam z otwartymi rękami i uśmiechem.

Proszę o danie szansy naszej zmęczonej i szarej Gminie. Razem możemy sprawić, że będziemy wreszcie żyć w miejscu na miarę XXI wieku.

Proszę o głos na Pawła Gębicza!

8 komentarzy to Najważniejsze w nadchodzącej kadencji będą pieniądze!!!

Avatar

Anonim

październik 19th, 2018 at 19:36

Powodzenia!!

Avatar

Dariusz Poteralski

październik 19th, 2018 at 21:27

Witam Państwa.
Przy okazji rozmów przedwyborczych włączę się w dyskusję na temat pozyskiwania pieniędzy z zewnątrz i ich wydatkowania. Wybory, które sukcesywnie powtarzają się co kilka lat i dają nam szansę na poprawę sytuacji, wyzwalają też nadzieję że osoby na które zagłosujemy są wiarygodne, uczciwe i będą godnie reprezentować nas wyborców w trakcie swej kadencji. Ponieważ przeszedłem tą szkołę radnego już jakiś czas temu, wiem że najważniejsze jest działać w zgodzie z własnym sumieniem i dla ogólnie pojętego dobra społecznego. Działać tak by mieć potem możliwość stwierdzić: zrobiłem wszystko co w mojej mocy by wam Wyborcy pomóc czy przynajmniej wywołać stan zadowolenia z mojej pracy.
Wiemy że proces pozyskiwania funduszy na różne projekty nie jest łatwy, lecz nie na tyle trudny by nie robić tego w ogóle, gdyż są tacy co pozyskują tych pieniążków bardzo dużo, na różne cele i ,,broń Boże,, nigdy z nich nie rezygnują dobrowolnie. To jakby z istoty rzeczy, jak można o coś walczyć w imię swoich wyborców i całej społeczności gminnej a potem kierując się bardzo niskimi pobudkami zrezygnować z przyznanych pieniędzy. A jednak! W naszej Gminie zaistniał taki przypadek. Przypadek smutny, bo około 25 tys. złotych z Lokalnej Grupy Działania,, Buduj Razem,,przyznanych na promocję naszej Gminy zostały zwrócone tylko dzięki radnemu, który prowadzi do chwili obecnej prywatną wojenkę i całkowicie zapomniał po co właściwie został wybrany. Złamał podstawowe zasady i przekroczył granice rozsądku, które powinny go powstrzymać od tak negatywnego dla nas, mieszkańców Gminy Gomunice, w skutkach działania. Mamy tu przykład jakich ludzi nie powinno się wybierać na stanowisko radnego. A oto tekst napisany przeze mnie w dniu gdy otrzymałem informację o zerwaniu umów i zwrocie przyznanych na promocje gminy pieniędzy.

Avatar

Wyborca

październik 19th, 2018 at 22:13

Pamiętam jak Jerzy mawiał,,Pocałujta w d..pę wójta,, plecam. Dejawu…

Avatar

Rudy Rydz

październik 19th, 2018 at 22:23

Wygranej Pani Darku, powodzenia..

Avatar

Paweł Gębicz

październik 19th, 2018 at 22:29

Cisza wyborcza od 24.00 komentarze po tej godzinie zostaną upublicznione po jej zakończeniu

Avatar

Rudy Rydz

październik 19th, 2018 at 22:37

24 godz przed wyborami obowiazuje

Avatar

zniesmaczony

październik 21st, 2018 at 12:04

Panie Pawle dokładnie przyjrzalem się spotkaniu zorgnizowanemu w Gertrudowie dla seniorów, czy takie spotkanie nie moglo odbyć się za tydzień czy w innym dowolnym terminie? A tam kandydaci na radnych do gminy,do

powiatu, dający wywiady radni, przewodniczacy rady gminy Wolnivki

Avatar

zniesmaczony cd

październik 21st, 2018 at 12:08

czy mi sie wydaje ale w trakcie ciszy takie osoby nie moga brać udziału w różnych publicznych spotkaniach, nie wolno uczestniczyć w tzw zgromadzeniach, spotkaniach itp czyżby to byly imieniny u cioci!!!

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 289127Gości razem:
  • 36Gości dzisiaj:
  • 387Gości miesięcznie:
  • 50Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: