Budżet obywatelski

30 wrz 2014

Budżet obywatelski

Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak intensywniej zaangażować mieszkańców w sprawy gminy. Najwyższa w powiecie frekwencja w wyborach do Europarlamentu, pokazała że takie zaangażowanie jest możliwe. W związku z tym chciałbym poddać pod dyskusję, pomysł stworzenia budżetu obywatelskiego. Każdy mieszkaniec, który ma pomysł na ciekawą inicjatywę w gminie, mógłby przekonać innych do swojej wizji, a tym samym do realizacji pomysłu. Pozostaje oczywiście kwestia pieniędzy. Konkretne kwoty będę mógł zaproponować, gdy zapoznam się z możliwościami budżetu. Mając budżet obywatelski, wykorzystalibyśmy potencjał intelektualny, każdego kto chęć by się zaangażować. Co Państwo na to?

6 komentarzy to Budżet obywatelski

Avatar

Darek

październik 1st, 2014 at 12:31

Trudno się mówi o inicjatywach jak zwykłej kanalizacji nie ma, drogi to obraz nędzy, a o zwykłej czystości w gminie nie wspomnę. Wszystko się kisi w sosie własnym i nikt nie myśli, żeby cokolwiek ruszyło do przodu. Brak pomysłów bo o chęciach nie wspomne.
gminy dookoła się jakoś rozwijają, robi się inwestycje bez tak wielkich kredytów. A tu Wójt wiecznie płacze, że szkoły niszczą gmine…
Jakoś w innych gminach szkoły nie są takim problemem, też sa budynki, tez sa dzieci, tez są nauczyciele. To wychodzi, ze to w tej gminie jest coś nie tak?
Może zamiast płakać warto się zabrać do roboty, a jak się nie chce już robić to może ustąpić miejsca tym którym właśnie się chce!
Bo przecież na to się umawiamy- my mieszkańcy dajemy wynagrodzenie za to, zeby wójt pracował i dbał o interes gminy.

Avatar

Marian

październik 1st, 2014 at 17:40

Dzieki temu ze jezdze rowerem dostrzeglem te DWIE OGROMNE INWESTYCJE w naszych Gomunicach. Jedna stoi przed a druga za przejazdam. Bogu dzieki, ze wolno jezdze to je dostrzeglem.
Hip hip hurrra cos sie dzieje, sa nowe inwestycje.
Dziekujemy Wojcie i Rado Gminy!

Avatar

Jerzy Jarmoń

październik 1st, 2014 at 21:45

Popieram pomysł budżetu obywatelskiego, lecz tak jak Już „Darek” wspomniał, iż nie ma dobrej drogi, a o chodnikach można pomarzyć. Co do nowych inwestycji to jak zgłębiłem temat się okazuje, że „u NAS” w gminie, chyba jako jedynej w Polsce, realizuje się w 99% a może i nawet 100% z udziałem kredytów a nie jak powinno to być od 10 lat z dofinansowań UE. Kolejną rzeczą jest to, iż inwestycje nie są do końca przeanalizowane- choćby przepompownie kanalizacyjne – jest ich kilka i co i rusz któraś się zapycha, a nie chce już myśleć co będzie w czasie zimy gdyby na kilka dnia zabrakło prądu.
Jako miłośnik roweru chciałbym zobaczyć w naszej gminie choć kilometr ścieżki rowerowej- nie ma nic przez tyle lat, a to są inwestycje, które należy ustalać wspólnie z sąsiadującymi gminami, aby nie skończyć ścieżki „w polu”.
Ostatnia inwestycja jaka miała miejsce – chodnik na Kletnii- zasypano rów aby deszczówka tworzyła kałuże na nowo wyremontowanej drodze. Podsumowując moje wypociny – Nadszedł czas najwyższy na zmiany na nie tylko „najwyższym szczeblu”.

Avatar

karol

październik 2nd, 2014 at 21:17

Wiele spraw wymaga naprawy. I mentalność i inwestycje i zaangażowanie władzy i mieszkańców. Jak mieszkańcy zainteresują się sprawami gminy to i budżet będzie obywatelski w 100%

Avatar

Darek Banita Bartnicki

październik 8th, 2014 at 19:41

Musicie wymienić wójta i wszystkich radnych! Wtedy jest szansa na wyjście z marazmu. 🙂 Bo inaczej farbowane lisy będą robić do siebie. 😉

Avatar

Felicjańska Małgorzata

październik 18th, 2014 at 21:19

Są rzeczy które wymagają tylko zainteresowania i dobrych chęci, choćby nasze otoczenie. Pozdrawiam wszystkich

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 289123Gości razem:
  • 32Gości dzisiaj:
  • 383Gości miesięcznie:
  • 50Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: