Kowal

9 Paź 2014

KOWAL

Tak jak pisałem w jednym z komentarzy, pragnę państwu przedstawić miasteczko, które odwiedziłem. Miasteczko o podobnych dochodach na głowę mieszkańca, co nasza gmina. Miasteczko, w którym rządzi mądry włodarz, z mądrymi radnymi. Chcę państwu zaprezentować, do czego będę dążył, jako Nowy Wójt Gminy Gomunice. Razem możemy osiągnąć sukces, musimy tylko w to uwierzyć, iść na wybory i zmienić obecne władze.

Aby porównać te dwa miejsca w Polsce, najlepiej będzie odwołać się do niezależnej publikacji „Niełatwo być bogatym w chudych latach”. Jest to opracowanie napisane przez profesora nauk ekonomicznych, kierownika Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Pana  PAWŁA SWIANIEWICZA (źródło: http://www.wspolnota.org.pl/index.php?id=812)

 

W artykule znajduje się ranking gmin polskich. W rankingu Gomunice zajmują 1500 miejsce (pisał o tym Dziennik Łódzki), a Kowal 1487.

http://www.wspolnota.org.pl/uploads/media/Bogactwo_gminy_wiejskie_2013.pdf

z publikacji wynika, że dochód na mieszkańca kształtuje się następująco:

Kowal 2147,81

Gomunice 2133,01


Jak wyglądają Gomunice doskonale wiemy. Poniżej galeria zdjęć, które zrobiłem, przechadzając się ulicami miasteczka. Oglądając te zdjęcia proszę pamiętać, że to miejscowość licząca ok. 3500 mieszkańców,  Dla bardziej wnikliwych: http://www.kowal.eu/.

DSC_0623 DSC_0626 DSC_0628 DSC_0629 DSC_0630 DSC_0631 DSC_0637 DSC_0638 DSC_0639 DSC_0640 DSC_0641 DSC_0642 DSC_0644 DSC_0646 DSC_0651 DSC_0658 DSC_0660 DSC_0662

 

Narzucają się oczywiste wnioski –

Niech nikt nie mówi, że jesteśmy biedni i musimy tkwić w marazmie!

Czas wziąć się do pracy!

Moim celem jest tak zmienić gminę Gomunice, aby każdy mieszkaniec był dumny z miejsca gdzie mieszka. Wierzę, że dobrze przepracowane 4 lata, pozwolą nam upodobnić się, do tego niewielkiego miasteczka w woj. Kujawsko – Pomorskim.

 

Mam nadzieję, że ta fotorelacja, bardzo mocno Państwem wstrząśnie – to naprawdę nie jest fotomontaż!

45 komentarzy to Kowal

Avatar

młodamama

Październik 10th, 2014 at 08:27

Dla mnie to nie szok!!Dużo jeżdżę po ościennych powiatach (praca) i już dawno mówiłam,że jak wracam do domu,wjeżdżam do Gomunic,a mieszkam tu od zawsze, to robi mi się niedobrze…Wszędzie jakiś progres, estetyka wciąż na coraz wyższym poziomie, parki, skwerki, sklepy!!!, wszystko zagospodarowane, poukładane, oczywiście w zależności od wielkości miasteczka czy też wsi.U nas nie ma nic,ludzie tylko narzekają lub w ogóle im to nie przeszkadza.Musimy zaryzykować,w innych gminach jak wójt się nie sprawdza to przychodzi kolejny i kolejny, itd.Nie bójmy się zmian i zmieńmy p.Sewerynka i jego radnych,którzy rządzą chyba przez jakieś zasiedzenie,bo inaczej bierności i nicnierobienia nazwać nie można!

Avatar

Tomasz kowalski

Październik 10th, 2014 at 09:16

Miasto i gmina Kowal, ciekawy przykład, fakt ładna malownicza miejscowość. Mniemam, że przykłady można mnożyć. Na tle tej miejscowości faktycznie jesteśmy daleko w tyle.
Jak zamierza Pan naszą gminę doprowadzić do takiego stanu. Konkrety.
I jeszcze prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie, którego Pan już nie publikuje z jakiego komitetu kandydował pan cztery lata temu.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 10th, 2014 at 09:37

Jak napisał jeden z czytelników – myślałem, że pan zauważył- wszystko można sprawdzić na stronach pkw http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/000000.html zachęcam do lektury – tylko pracą dochodzi się do celu.
Cieszę się niezmiernie,że zauważył pan „. Mniemam, że przykłady można mnożyć. Na tle tej miejscowości faktycznie jesteśmy daleko w tyle.”
liczę na pan głos 16 listopada. Program pozytywnych zmian tak naprawdę zacznie się 17 listopada po wielce prawdopodobnym moim zwycięstwie w pierwszej turze.
Wszystko będzie zależeć jak zauważył jeden z czytelników od frekwencji i nierozbijania głosów. Tylko razem w jedności możemy odmienić szarą rzeczywistość.

Avatar

X-men

Październik 10th, 2014 at 10:08

,,Gomunice-tu czas się zatrzymał…” 🙂 Te oto słowa wypowiedziała znana chyba wszystkim Perfekcyjna Pani Domu przekraczając progi naszej gminy. Zmiany są potrzebne jednak jak wiemy ,,Z pustego i Salomon nie naleje”. A tak na marginesie panie Pawle , pewność pańskiego wygrania wprost przeraża .Nie jest to dobrze odbierane przez cześć naszego społeczeństwa.

Avatar

Mieszkaniec w sile wieku

Październik 10th, 2014 at 10:46

Zarzucanie facetowi, że ma wielką wiarę w zwycięstwo i ogrom samozaparcia, żeby w tym g…nie się babrać, przeraża? Mnie akurat te cechy przekonują. Mam nadzieję, że inni też przez taki pryzmat, będą to zachowanie kandydata na Wójta odbierać.

Avatar

Mieszkaniec w sile wieku

Październik 10th, 2014 at 10:52

I jeszcze do Tomasz kowalski – w poprzednich wyborach Gębicz startował z listy PIS. Głosowałem na niego, chociaż jestem zatwardziałym liberałem i brzydzę się socjalistów od Jarka. Inna sprawa, że akurat w Gomunicach, elektorat tej partii jest bardzo znaczący – i tutaj odeślę dociekliwego Tomasza na strony PKW, tam są informacje, jak w ostatnich wyborach parlamentarnych głosowali nasi mieszkańcy.

Avatar

Darek Banita Bartnicki

Październik 10th, 2014 at 11:27

do Tomasz Kowalski- czy to ważne skąd się startowało 4 lata temu??? Ważne co się nosi w sercu i to że się chce coś zrobić dobrego dla lokalnej społeczności. Cztery lata temu byli tacy – obecni jeszcze radni, którzy deklarowali działalność na rzecz swojej małej Polski i co??? Po za przysiężeniu zmienili barwę na czerwień lub zieleń. I nagle okazało się że interes społeczny to tylko mrzonki!!! Zaczęli Rajcowanie pod dyktando ,,Miłościwie Panującego Trefnisia" Uważam, że nie liczy się z jakiej listy startujesz, ważne co sobą Reprezentujesz, dobrzy ludzie są po lewej i po prawej stronie. Wybrani na radnych potrzebują inspiracji, wskazania kierunku działania a więc dobrego WIZJONERA.
Niestety Gmina Gomunice w swoim rozwoju zatrzymała się w latach 90 XX wieku i wszyscy dobrze o tym wiemy. Uwierzcie czas zakończyć ten Totalitaryzm!!! 🙁 Jak nie teraz to kiedy??? Zadajcie sobie to pytanie.
W systemach autototalitarnych władze wymagają od jednostki nie tylko podporządkowania się, ale również zaakceptowania ideologii i publicznego manifestowania tej akceptacji i tak jest w Gomunicach. Włodarz tej gminy wyznaje zasadę:,, Qui non est mecum, contra me est"( Kto nie ze mną jest przeciwko mnie).

Szanowni Mieszkańcy Gomunic – Koleje losu wymusiły na mnie zmianę miejsca zamieszkania. Przykro to stwierdzić ale naprawdę Gomunice są daleko w tyle nawet za miejscowościami z Podlasia.
Wybierzcie z Głową, pozwólcie sobie na odrobinę szczęścia i zmian na lepsze. Jeździcie po Polsce i świecie nic nie stoi w miejscu, wszystko i wszyscy się rozwijają to jest postęp społeczny!!!
Na zakończenie pozwolę sobie zacytować mojego ulubionego autora Stanisława Brzozowskiego i jego ,,Idee". ,,Wstęp do filozofii dojrzałości dziejowej".
,,Żadne zwycięstwo nie oparte na świadomości mas nie jest ostatecznym ani pewnym. Przede wszystkim zaś nie jest wyzwoleniem tych mas".
Życzę Odwagi i przemyślanych decyzji.

Avatar

zrezygnowany

Październik 10th, 2014 at 12:12

O…. ile wpisów. Trochę mnie nie było. Propozycja wybierzmy wszystkich nowych radnych i nowego wójta. I dajmy im 4 lata. Jak się nie sprawdzą zawsze możemy powrócić do starego układu. Napewno będą czekać! Bo nic innego nie umią robić. Czyli rządzić tak aby nie rządzić.

Avatar

ciekawa

Październik 10th, 2014 at 20:53

Nowy wójt i nowi radni pewnie nie będą mogli się całkowicie wykazać poprzez gigantyczne zadłużenie gminy.
Widzieliscie czym może pochwalić się obecny wójt w swojej 4-letniej kadencji? Przez ten okres czasu było go stać jedynie na ławki (w poprzedniej kadencji postawił pare koszy). Jaki cel był stawiania tych ławek przy składzie opału czy na zakręcie koło torów?:D mamy z dzieckiem maja usiąść i słuchać zrzucania węgla czy wdychac spaliny? Kto mądry rozrzuca ławki po wsi? Jak widać ‚tonący brzytwy się chwyta’ 🙂

Avatar

M

Październik 11th, 2014 at 15:42

Koniecznie musimy zmienić władzę!

Może i przez cztery lata nie uda się zmienić tego co zostało zaprzepaszczone przez ostatnich 20 lat … ale warto rozpocząć te zmiany….

Szczerze powiem że wstyd zaprosić do Gomunic znajomych z innych miejscowości ….

Avatar

resident

Październik 11th, 2014 at 19:48

Moim zdaniem informację przedstawione przez Pana Kowala są dowodem potwierdzającym tezę iż jeśli się chce to można osiągnąć sukces nawet przy stosunkowo małym budżecie gminy. Mam nadzieję że nowy włodarz naszej gminy dostrzeże także potrzebę pozyskiwania środków z UE dzięki którym wielokrotnie przyśpieszano rozpoczęcie inwestycji infrastrukturalnych (przykład: inwestycję na Euro 2012). Abstrahując od kwestii infrastruktury, jeśli Pan Panie Pawle zostanie wójtem to jakie będzie miał Pan propozycję dla ludzi młodych? co według Pana należy wprowadzi/ zmienić aby ludzie młodzi wiązali swoją przyszłość z Gomunicami? 🙂

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 11th, 2014 at 20:41

Ułatwienie dla przedsiębiorców, obniżenie podatków na tyle na ile pozwoli budżet, pomoc dla osób zaczynających działalność gospodarczą.Gmina musi stworzyć maksimum zachęt dla ludzi tworzących miejsca pracy. Dla osób młodszych zostanie stworzony skatepark – to nie są duże pieniądze na gminę jakieś 80 – 100 tysięcy. Ponadto żadna inwestycja nie może być rozpoczęta bez środków z UE, w nowym budżecie UE jest 400mld zł, a my musimy mieć część tego tortu dla siebie.
Jeśli teraz nie wykorzystamy tej szansy, to po następnych 4 latach, nie będzie już o co walczyć – wtedy trzeba będzie dokańczać projekty zaczęte w nadchodzącej kadencji.
Pamiętajmy najważniejsza jest frekwencja i nierozbijanie głosów.

Avatar

lola

Październik 11th, 2014 at 20:44

Pani Pawle a jaką propozycję ma Pan dla Maluszków?

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 11th, 2014 at 21:23

Dla dzieci najmniejszych konieczna jest rozbudowa przedszkola, a na szybko dostosowanie wszystkich placów zabaw do obowiązujących norm bezpieczeństwa – na dzień dzisiejszy konieczne jest dostosowanie podłoża, musi pochłaniać ewentualne upadki dzieci

Avatar

optymista

Październik 11th, 2014 at 21:33

Czytając wpisy na blogu pogłębiam swój optymizm-widzę,że są bardzo duże szanse na zmianę władzy w naszej nadal jeszcze pięknej gminie.Nawet jeżeli była zarządzana przez 5 (tak mi się wydaje)kadencji delikatnie mówiąc mało zaradnego gospodarza-tak, tak Panie obecny wójcie Pan nie nadąża za zmianami w Polsce,Europie ba,nawet w powiecie czy ościennych mega prężnie rozwijających się gminach.Trzeba ruszyć się z wygodnego fotela i zwiedzić trochę kraju i zobaczyć jak inni żyją i to co dobre przenieść na swoja – naszą mała ojczyznę”. Ale Pan tego już nie zrobi,ja naprawdę wierzę głęboko,że Pana dni są policzone.
Brawo Panie Bartnicki,bardzo ładny komentarz-mam nadzieję,że w wielu tchnął dobrego ducha.
Przepraszam Pnie Pawle,że na Pana blogu zwracam się do obecnego wójta-ale ja mam szczere intencje wobec Pana.Popieram Pana i życzę zwycięstwa.A tym którzy tak kurczowo trzymają się tego co trwa,to powiem ludzie otwórzcie oczy, idźcie 16 listopada na wybory i zagłosujcie tak żeby w tej gminie inni mieli możliwości zrobić coś pożytecznego dla wszystkich.

Avatar

optymista2

Październik 11th, 2014 at 21:42

Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się nabrać specjaliście od koszenia trawy przed blokami i nie rozbiją głosów 16 listopada, lepiej dać szansę jednemu żeby się wykazał niż rozbić głosy i pozostać przy tym samym wójcie co jest.

Avatar

ktoś

Październik 12th, 2014 at 09:02

Dobre
P.Olejniczak – specjalista od koszenia trawy
P.Sewerynek – specjalista od rozstawiania ławek
P. Gębicz – specjalista od ?

Avatar

optymista

Październik 12th, 2014 at 11:48

Pan Gębicz – po prostu kandydat na wójta.Jak wygra to za 4 lata ocenicie od czego jest specjalistą.

Avatar

JA DZIK

Październik 12th, 2014 at 12:25

Pawel Gebicz-specjalista od roztawiania banerow

Avatar

młodamama

Październik 13th, 2014 at 15:06

Te trzy rzucone ławki na Gomunicach,wyglądają jakby ktoś je tam postawił na chwilę, to wygląda komicznie…Tylko ktoś kto ma nas gdzieś i nie zna Gomunic może tak to zorganizować…

Avatar

Kubuś

Październik 13th, 2014 at 17:10

Proponuje aby te ławeczki postawić na drodze pomiędzy urzędem a ulicą wesoła. Tak co 30 kroków. Jakby tak ktoś szedł zmęczony z pracy, taki na przykład Wójt, to mógłby sobie przysiąść, odpocząć, poleżeć i iść dalej. Od razu inny komfort. Niech sobie weźmie te ławeczki ten co je zamówił. Te ławeczki to prawdziwy symbol tej kampanii.

Avatar

Maja

Październik 13th, 2014 at 17:16

Nie stać naszej gminy na takie bzdurne i nieprzemyślane wydatki. Litości. Myślą, że co, ciemny lud to kupi?

Avatar

RomaN

Październik 13th, 2014 at 17:26

Czy ktoś wie gdzie aktualnie przebywają ławeczki bo szykuje mi się imprezka na podwórku i bym sobie chętnie wypożyczył?

Avatar

wyborca

Październik 13th, 2014 at 19:39

Mamy czterech kandydatów na wójta P.Gębicza, S. Kanclerskiego, P. Olejniczaka J.Sewerynka.

Avatar

wyborca

Październik 13th, 2014 at 19:42

Przepraszam za pomyłkę S. Kacperski

Avatar

MłodaGomuniczanka

Październik 13th, 2014 at 20:28

Paweł Gębicz – Specjalista od gadania.
Obserwowałam Pana kampanie w poprzednich wyborach. Nie zostając wójtem i tak odniósł Pan sukces….Szkoda tylko, że żadnych wniosków z tego nie ma. Bo ani nie zrobił Pan nic przez te 4 lata żebym mogła iść i zagłosować na Pana to jeszcze ma Pan sumienie oczerniać kilku porządnych ludzi. Jeżeli Pan wygra to swoim zachowaniem dla mnie i tak Pan jest przegrany. Jestem młodym człowiekiem. Nie widzę szans, aby tutaj pozostać, a po drugie nawet gdybym miała szanse to jak mam wejść do Pana z prośbą o cokolwiek skoro i tak spotkam się ze 100% fałszem….

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 13th, 2014 at 22:02

Uwaga – ta część wypowiedzi jest żartem. To tak na wszelki wypadek, żeby mi posta nie usunęli.
Wyjedź już! Potem może być za późno! Gębicz wygra, znajdzie Cię, zagada i fałszywiec jeden, podstawiając kwiatki pod nos, podsunie truciznę. Wąchniesz i odlecisz. Nie ryzykuj, pewnie jesteś piękna i masz ambicje, marnujesz się! Jeszcze złapiesz ostatni wieczorny pociąg. Tylko uważaj na peronie, Gębicz ma blisko dom. Jeszcze podleci i wepchnie Cię, pod nadjeżdżający skład. Wyjdź z poczekalni dopiero , jak osobowy się zatrzyma. Podpowiadam, bo się troszczę o piękny umysł…

A teraz poważnie – puszczają nerwy obecnej Władzi? Kolejny post z pomówieniami i zarzutami o nic:
– nic nie zrobił przez 4 lata (fałsz – co Gębicz zrobił – pisał już niejednokrotnie);
– oczernia kilka osób – poproszę Panią o nazwiska oczernionych. Chętnie je poznam, bo z lektury tego bloga (a jestem dokładnym czytelnikiem), zgadnąć nie umiem;
– Poproszę przykład zachowania, które dyskredytuje kandydata. Mam wielką ochotę na niego zagłosować, ale jeżeli padną przekonujące argumenty, zmienię zdanie.
– nick sugerujący, że pisze osoba młoda. Założę się o obcięcie ważnej części ciała, że młodość piszącego, przeminęła w czasach, gdy Czterej Pancerni grani byli w TV, po raz pierwszy. Młodzi są za Gębiczem i takie tanie sztuczki, na niewiele się zdadzą. Młodzi myślą, nie doceniacie ich towarzysze ze „starej gwardii”. Podpowiem jeszcze – młoda kobieta, nie napisałaby o sobie „jestem młodym człowiekiem”, tylko „jestem młodą kobietą”…

Ps.
A do Gminy wchodzi się przez drzwi, normalnie po schodach na I piętro. Stawiając naprzemiennie raz lewą, raz prawą nogę, na kolejnym stopniu. Można również obunóż, skacząc ze stopnia na stopień. Nie mogłem się powstrzymać na koniec:)

Avatar

Ktoś

Październik 14th, 2014 at 08:58

Kobieta nie może być młodym człowiekiem – ciekawe.
A może kobiety to nie człowieki. 🙂
Indianin nawijaj dalej.
Zdolny jesteś, zachwilę dowiemy się, że słońce kręci się w koło ziemi.

Avatar

MłodziGomunice

Październik 14th, 2014 at 10:10

Zaznaczam, że mój podpis brzmi „MłodziGomunice”, a nie „MłodaGomuniczanka” więc proszę tutaj niczego po swojemu nie zmieniać !!!! Widzę, że Ludzie, którzy uważają się za powaznych, nie potrafia przyjąć słowa krytyki. Gratuluję !!!!
Pozdrawiam 🙂

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 14th, 2014 at 11:00

Ciesze się, że odwiedziła Pani mój blog i dała właśnie taki komentarz, otóż celowo zmieniłem tylko i wyłącznie Pani podpis, gdyż na forum wypowiadamy się tylko we własnym imieniu. Inne osoby młode które nie podzielają Pani zdania, mogłyby się poczuć urażone, że występuje Pani w ich imieniu. A krytyki jak łatwo zauważyć się nie boję.
Pozdrawiam 🙂

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 14th, 2014 at 11:52

Do „Ktoś” – najpierw cytat z mojego postu, do fragmentu którego się odniosłeś/aś: „Podpowiem jeszcze – młoda kobieta, nie napisałaby o sobie „jestem młodym człowiekiem”, tylko „jestem młodą kobietą”… ”

Karkołomny proces myślowy, by z takiego tekstu wyciągać wniosek, że kobieta to nie człowiek, lub że nie może być młodym człowiekiem. To co napisałem wynika, li tylko z konstrukcji kobiecego umysłu. Kobieta przede wszystkim postrzega siebie, jako kobieta. Jest dumna z tego, że właśnie kobietą jest. Takie podstawy psychologii. Warto znać sposób myślenia kogoś, pod kogo chce się podszyć. Inaczej kamuflaż łatwo jest odkryć.

Co do układu słonecznego – przyjąłem do wiadomości wiedzę z zakresu fizyki szkoły podstawowej i nie mam ambicji polemizować z tezami Kopernika. Ogólnie słaba ta riposta Panie/Pani „Ktoś”…

Avatar

zrezygnowany

Październik 14th, 2014 at 13:09

Do ktoś i pozostałych Kopernik i jego tezy dotyczyły całej ziemi. Niestety u nas wszystko stoi! Więc podejmując polemikę w Gomunicach ziemia jest płaska i na swych ramionach podtrzymuje ją obecny włodarz czytać Tytan i jego 15 , 20 rozbójników ale nie Janosików. I tak gmina nasza stoi od ćwierczwiecza. Więc nauki Kopernika, Galileusza są nie na miejscu. 😉

Avatar

Waramut

Październik 14th, 2014 at 16:16

Ciekawy jestem czy znowu Rada Gminy zamówi portrety radnych i Wójta na zakończenie kadencji. Tak jak to zrobiono 4 lata temu? Skoro poprzednio zakupiono to i teraz powinni uzupełnić kolejnymi. No chyba, że trzeba zrobić na złość żeby Pełki portret nie zawisł.

Ale bardziej ciekawi mnie z jakiego paragrafu opłacono taki zakup – „obsługa rady gminy” ( ale co to za obsługa?) czy „promocja gminy”( ale co to za promocja do wewnątrz?). Wydaje mi się, ze RIO mogłoby się tu wypowiedzieć coś na ten temat…
Ale czy ktokolwiek z radnych będzie miał odwagę zapytać o powyższe???

Avatar

emil

Październik 15th, 2014 at 19:55

Czy Pan Panie Pawle, wie Pan jakie jest zadłużenie naszej Gminy? Jak Pan chce zmienić Gomunice w Kowal? Skąd na to weźmie Pan kasę? Chce Pan rozbudowywać przedszkole? Za co? Kanalizacja? skąd fundusze? Drogi? W jaki sposób? Niech Pan mnie oświeci

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 15th, 2014 at 20:50

Odpowiedź jest prosta -pracą

Avatar

emil

Październik 15th, 2014 at 21:00

Z samej Pańskiej pracy kasy niestety nie przybedzie. Może tylko wtedy jeśli jako wojt będzie Pan pracował spolecznie – czego nie podejrzewam a z drugiej strony 120 tys rocznie oszczędności to niestety nie wystarczy ani na kanalizację ani na drogi ani na rozbudowę przedszkola. Pańskie obietnice wydają mi się kosmosem.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 15th, 2014 at 21:35

Tylko pracą można osiągnąć sukces, w nowym budżecie UE jest dla Polski 400mld zł, a my musimy mieć część tego tortu dla siebie. Tylko z wsparciem środków z Unii Europejskiej wyciągniemy gminę z marazmu i zastoju ostatnich kilkunastu lat. Czy to kosmos okaże się za 4 lata.

Avatar

zrezygnowany

Październik 15th, 2014 at 21:35

Drogi Emilu. Wychodzi na to że ten wójt jest OK. Nic nie obiecuje i nic nie robi. Tak trzymać. Zapomniałem postawił 3 ławki aby zmęczony i upojony wyborca mógł spocząć po trudzie dnia wyborczego. Muszę Cię rozczarować, właśnie że wymienimy iWójta i bezradnych czytaj rradnych! 🙂

Avatar

Marian

Październik 15th, 2014 at 22:13

Zrezygnowany- wpis „w punkt”.
Gdyby się lepiej przyjrzeć wydatkom budżetowym to jestem przekonany, że uda się znaleźć sporo oszczędności. Niech te ławeczki będą symbolem owej niegospodarności, jak przestaniemy wydawać na głupoty albo na inne „dziwne wydatki” to się uzbiera na 15% wkład własny. Gdyby urząd potrafił odzyskać podatek VAT od niektórych inwestycji, gdyby… Możliwość widać sporo.
Dajmy wykazać się Panu Pawłowi a za 4 lata się okaże kto ma rację.
Według Emila to wystarczyło by tylko siąść i płakać…

Avatar

Darek Banita Bartnicki

Październik 15th, 2014 at 23:27

Nawet w Wilkowyjach władzę zmienili. 😉

Avatar

Yeti

Październik 16th, 2014 at 08:01

Może nasz tez zostanie senatorem? Czego Mu z całego serca życzę….
Taki doświadczony człowiek?

Myślę, że jeśli nie zostanie wybrany na Wójta to i tak wiele drzwi stoi przed Nim otworem. Przez tyle lat wyrobił sobie tyle znajomości i taką sławę, że pracę znajdzie bez żadnego problemu.
Bo kto by nie chciał takiego pracownika?

No chyba, że już Mu się nie chce pracować, albo nie musi???

Avatar

optymista

Październik 17th, 2014 at 12:13

Zasłynął na całą Polskę z handlu kiełbasą na terenie „swojego”Urzędu więc tu ma na pewno duże doświadczenie-może w tym będzie się dalej sprawdzał.Życzę powodzenia.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 17th, 2014 at 19:26

Yeti… czasami różnica między smrodem a zapachem jest niezwykle subtelna. Napisz proszę – żartujesz, jaja sobie robisz. To niemożliwe, żebyś był aż takim wyznawcą jedynie słusznej od ćwierć wieku linii „zarządzania” Gminą:)

Avatar

yeti

Październik 17th, 2014 at 20:27

No fakt, do Senatu może i nie pasować ale do sejmu by się nadawał. Użycie wielkiej i malej litery nieprzypadkowe. Pytanie kto jest czerepachem?

Avatar

ding-dong

Listopad 26th, 2014 at 20:47

Oczywiscie nikomu nie chcialo sie artykułu czytać – mi niestety też, ale dzisiaj sobie tam zajrzałem głębiej. Ranking o którym tutaj wspomnieliście to po prostu kolejnośc ze względu na dochody, wiec przestancie wszedzie to powtarzac. Jest jeszcze jedna sprawa – mianowicie % zadłuzenia gminy. Dane są co prawda na 2013 rok, wtedy Gomunice miały 41,55% a Kowal 30,76%. My teraz mamy 34% wiec zauważalna jest tendencja spadkowa, a wy robicie z tego tragedie.

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: