Kierunki rozwoju gminy – strategia rozwoju

16 Paź 2014

1. Rozwój infrastruktury technicznej

– budowa i modernizacja dróg

– rozbudowa systemu kanalizacji

– budowa i remont chodników

– systematyczna modernizacja i rozbudowa placówek oświatowych

– poprawa wizerunku terenu gminy

Stawiam na modernizację dróg, rozbudowę kanalizacji sanitarnej. Posiadamy jeden z najmniejszych wskaźników skanalizowania gminy w okolicy. Musimy w końcu to zmienić. Nasze szkoły wymagają systematycznych remontów bo ich stan z roku na rok się znacząco pogarsza. Mamy bardzo zaangażowanych rodziców chętnych do pomocy. Ale to na barkach samorządu spoczywają te obowiązki. Duży nacisk zamierzam stawiać na porządek i wizerunek naszej „małej ojczyzny”. Posiadamy Zakład Komunalny, który powinien w ramach swoich obowiązków zapewnić czystość i porządek. To nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów a jedynie gospodarskiego spojrzenia na problem.

2. Przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości i turystyki

– budowa systemu wsparcia dla przedsiębiorców

– ułatwienia administracyjno – organizacyjne dla przedsiębiorców

– informowanie o możliwościach pozyskania funduszy na rozwój firmy oraz

refundacji kosztów stworzenia nowych miejsc pracy

– współpraca z organizacjami pozarządowymi wspierającymi

przedsiębiorców

– promocja walorów turystycznych gminy

– rozwój handlu i usług towarzyszących turystyce

To dzięki przedsiębiorczości mieszkańców zmniejsza się bezrobocie. W sytuacji kiedy prawo jest zmienne i zawiłe samorząd powinien jak najbardziej służyć pomocą prawną, poradami i szkoleniami dla zainteresowanych osób. W ramach funduszy unijnych można pozyskać pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. I tu widzę również zadania dla urzędu. Powinniśmy stworzyć klimat dla rozwoju przedsiębiorczości zarówno małej jak i średniej tak aby inwestorzy chcieli u nas tworzyć miejsca pracy. Z uwagi na rolniczy charakter gminy firmy te powinny być wiązane z tą branżą lub nie powinny zakłócać naszego środowiska.

3. Usługi dla ludności

– stworzenie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego dla dzieci,

młodzieży, seniorów, rodzin

– budowa oferty kulturalnej świetlic

– organizacja szkoleń, kursów dla mieszkańców gminy

– współpraca z organizacjami pozarządowymi

– stworzenia kalendarza imprez gminnych

W naszej gminie brak jest niemal jakiejkolwiek oferty kulturalne skierowanej dla rodzin. Sporadyczne spotkania organizowane w bibliotece to jednak za mało. Stworzę kalendarz imprez kulturalnych w gminie. Powinniśmy razem bawić się na Dniu Dziecka, Dniach Babci i Dziadka, Dożynkach, Mikołajkach, Dniach Gomunic. Powinniśmy organizować zajęcia dodatkowe dla chętnych mieszkańców. Mamy świetlice wiejskie i strażnice, które powinny tętnic życiem. W naszych mieszkańcach drzemie ogromny potencjał.

4. Rolnictwo

– organizacja bezpłatnych specjalistycznych szkoleń dla rolników

– organizacja bezpłatnych wyjazdów na targi rolnicze

– identyfikacja i promocja produktu lokalnego w tym promocja pszczelarstwa

– informowanie mieszkańców gminy o możliwości założenia grup

producenckich oraz uzyskania dofinansowania na ten cel

– bezpłatne doradztwo prawne w gminie.

Tereny rolnicze zajmują duży procent naszej gminy. Ludzie coraz chętniej stawiają na żywność „swojską”, kupioną w sąsiedztwie, pewną i zdrową. Popyt na usługi i towary rolnicze – bio – stale wzrasta i jest to jedna z najsilniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Wiedzą o tym już inni włodarze i stawiają na promocje produktów lokalnych. Ja też widzę szansę na rozwój i wzrost dochodów naszych rolników. W nowych funduszach unijnych ogromne pieniądze przyznawane będą za pośrednictwem grup producenckich rolnikom, co ma skłonić okolicznych rolników do owocnej współpracy a nie do konkurencji. Uważam, że rolnicy powinni się móc skupić na swojej pracy rolniczej a to urząd powinien ich wspomagać w sprawach organizacyjno- prawnych.

W naszej gminie mamy czym się chwalić, wiedzą o tym wszyscy pszczelarze. Mam nadzieję, że niedługo będziemy się mogli pochwalić, ze jesteśmy krainą miodem płynącą.

50 komentarzy to Kierunki rozwoju gminy – strategia rozwoju

Avatar

młodamama

Październik 17th, 2014 at 19:45

Jestem ZA!!Bardzo by się przydał plac targowy czy jakiś tani sklep ze spożywką,może wtedy ceny w już istniejących by spadły,a niestety w porównaniu np. do Kamieńska jest u nas DROGO i „na terminie”.Dla mnie priorytet to szkoła podstawowa.Rodzice chętni,ale zawsze jak coś złego to my!Razi nonszalancja dyrekcji i podejście gdy jest problem „nic się nie stało,rodzice,nic się nie stało”,aż człowiekowi się odechciewa wszystkiego…nie ma dialogu i nie będzie skoro szkoła wychodzi chyba z założenia,że to nasze dzieci są dla szkoły a nie odwrotnie!!!Nie jest również nadużyciem,że szkoła ma niski poziom nauczania i wiele źródeł mówi o tym wprost.To się musi zmienić!
Co do imprez,jesteśmy chyba jedyną gminą w powiecie,w której poza festynem Gimnazjum nic się nie dzieje!Mam nadzieję że PAN i nowi radni będą nas wspierać w organizacji a nie tylko pojawiać się jako goście honorowi i spijać gratisową kawkę…
Ech…można by tak długo pisać czego brakuje w Gonunicach,ale takie są fakty!jesteśmy tak zaniedbania,że nie wiadomo od czego ową naprawę zacząć.

Avatar

maniek

Październik 17th, 2014 at 23:32

Przeciez plac targowy w Gomunicach jest…czy poruszanie się trochę po Gomunicach?

Avatar

Włodek

Październik 18th, 2014 at 09:52

Jaki plac targowy taki targ.
Ja tam widzę jeden stragan obok mięsnego, jeden niedaleko tunelu, w okolicy banku widuje się milą panią z jajkami

Avatar

Ślicznotka

Październik 18th, 2014 at 13:18

Historie z placem targowym przerabialiśmy chyba 15 lat temu, Był ładnie ogrodzony teren z napisem plac targowy, nawet tabliczka z wymienionymi dniami w których miał odbywać się handel, tam gdzie obecnie znajduje się Bimar. Niestety kupujący może by i byli ale nie było chętnych do sprzedawania towarów, po prostu handlarzom się to nie opłacało. O ile pamiętam zawsze ludzie z okolic jeździli na zakupy na tzw. „rynek”do Kamieńska i Radomska a niestety nie było nawyku żeby przyjeżdżali do nas. Niestety czym skorupka za młodu….Proszę mi tylko powiedzieć jak Pan zapewni nam chętnych do sprzedawania towarów czyli tak zwanych handlarzy i gdzie ulokuje Pan ten plac targowy. A prawda jest taka że Gomunice są mieścinką młodą, z dobrą komunikacją, dużo osób pracuje poza ternem i tam najczęściej robi zakupy, a tu bywają jak w sypialni. Ale życzę powodzenia i czekam na odpowiedź na zadane pytania

Avatar

rolleks

Październik 18th, 2014 at 14:56

A dlaczego do kamieńska się opłaca przyjeżdżać sprzedawcom? Jak to się stało że w kamieńsku jest ok, że w innych miejscowościach jest ok? Czy ktoś jeździł do tamtych gmin i chociaż zapytał o ich pomysły, doświadczenia, rozwiązania. Bo przecież każdy kiedyś zaczynał. Wystarczą czasem chęci i determinacja. Nic samo się nie zrobi. Nikt przecież nie sądzi że wystarczy coś zbudować a reszta się sama zorganizuje.
To że kiedyś coś nie wypaliło to nie oznacza że teraz też się nie uda.

Avatar

Mars

Październik 18th, 2014 at 15:22

Ślicznotko coś Ci się te lata chyba pomyliły?

Avatar

maria

Październik 18th, 2014 at 15:47

Nie wiem jak Państwo, ale ja co sobota robię zakupy na placu targowy w Gomunicach. Tak jak pisze Śliczna, problem jest raczej z chcącymi sprzedać niż z kupującymi. ..Chociaż są owoce, warzywa, nieraz ubrania, jest swojskie mleko, twaróg, są jaka. Po co wyważać otwarte drzwi.

Avatar

Mama

Październik 18th, 2014 at 16:27

Mario, a gdzie jest ten plac? Swojskie mleko bym chciała kupić

Avatar

maria

Październik 18th, 2014 at 17:33

Na parkingu przy spółdzielni zawsze w sobotę tylko wcześnie rano

Avatar

Mama

Październik 18th, 2014 at 18:17

A kto zarządza tym placem? Czy to taka niezorganizowana wolna amerykanka”. Bo nie widziałam żadnej informacji?

Avatar

maria

Październik 18th, 2014 at 19:40

Nie wiem kto a tabliczka jest

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 18th, 2014 at 21:01

Ten nasz „Plac Targowy”, poziomem dorównuje naszemu Parkowi. W tym miejscu uważnemu czytającemu wyrwało się zapewne – „co ty pie…lisz, czerwonoskóry!” No ale przecież, my mamy Park! Skoro mamy ławki, które są nieodłącznym elementem parku, to mamy park. Ponieważ jest sobota wieczór a woda ognista stoi obok klawiatury, pozwolę sobie zaryzykować twierdzenie, że Gomunice mają dwa Parki – Park Węglowy, który reprezentuje ławeczka, stojąca przy składzie węgla oraz Park PKP/Memento Mori. Pójdę dalej w rozważaniach – pierwszy to Park Uzdrowiskowy – nie możesz być górnikiem? Nic nie szkodzi. W naszym Parku, nabawisz się pylicy, bez potrzeby zjeżdżania 1000m pod ziemię. U nas jest bezpiecznie – nie wybucha metan a zapylenie podobne! Cholera… chyba nie o to chodzi w uzdrowiskach, ale wybaczcie – woda ognista;) Drugi to Park Rozważań y Kontemplacji ( w skrócie PRyK). Tutaj możesz się zatrzymać, popatrzeć na budynek, do obsługi odchodzących i wodzić wzrokiem za pociągami odjeżdżającymi w dal. Symboliczne miejsce, obecny Wójt jest genialny – wyczarować taką moc, z takiego niepozornego miejsca. Już widzę reklamę tego Parku – Samobójco! Zanim popełnisz zamiar siądź u nas i pozwól umysłowi się oczyścić! U nas to nie kosztuje 100zł/h, jak u marnego psychologa. A jak już zapragniesz żyć, udaj się do Parku Węglowego;)
Skoro mamy już Plac Targowy, dwa Parki, to ja nieśmiało podpowiem – brakuje nam tylko… metra;)

Avatar

Mama

Październik 18th, 2014 at 22:22

Dziękuję Mario za odpowiedź. Nie wiem kto stworzył ten plac i kto za niego odpowiada, ale niczym to nie przypomina targowicy. Mieszkam tutaj a nic o nim nie wiedziałam. Skoro my mieszkańcy nie wiemy to jak on funkcjonuje, jak mają przyjeżdżać sprzedawcy?
Kolejna prowizorka albo coś stworzonego na odczepnego.
Widać temu zarządcy coś słabo zależy.
Rodzą mi się w glowie jeszcze pytania o aspekty prawne tegoż placu.

Avatar

Krzyś

Październik 18th, 2014 at 23:21

A gdzie kibelek na tej targowicy? Sprzedający i kupujący mają latać do lasu?
Chyba że w okolicy powstanie też jakiś Park

Avatar

yogi

Październik 18th, 2014 at 23:26

Szczawnica Zdrój

Avatar

młodamama

Październik 18th, 2014 at 23:27

Pamiętam jak kilkanaście lat temu siedziałam w parku w Kamieńsku i zazdrościłam im tego miejsca,lodów włoskich i pań w szpileczkach z urzędu miasta,które przywiozły sadzonki i biegały po parku aby je zagospodarować…Tam i nie tylko,ludzie też mają różne priorytety,ale zawsze dążą do poprawy jakości życia swoich mieszkańców.
W innej gminie za taki marazm jaki jest w Gomunicach poleciałyby głowy,w pierwszej kolejności pan i władca w drugiej ten ktoś od dotacji unijnych w naszej gminie,jeżeli jest aż tak kiepski,bo być może po wieczornym studium podyplomowym;)to należy to zmienić w pierwszej kolejności!
Tak jak ktoś już to pisał na blogu,władza jest po to aby ją oceniać po czynach…a tych w Gomunicach brak!

Avatar

maria

Październik 19th, 2014 at 08:32

Ja się na prawie nie znam, jesli Ci Mamo zależy na prowadzeniu sledztwa to sobie je prowadz a pisałaś ze mleka swojskiego bys kupila. Cos mi sie wydaje ze szukasz dziury w calym. Ja ciesze się ze taki plac jest. Że nie wszyscy wiedzą? No cóż, myślę że jak ktoś chce to o nim wie i wbrew pozorom dużo ludzi tam przychodzi a co do sprzedających to zgadzam się ze Ślicznotką.

Avatar

mama

Październik 19th, 2014 at 10:12

Może i faktycznie mnie poniosło ale złoszczą mnie prowizorki.
Dziwne że skoro taki jest popyt a podaży nie ma. Co znowu w Gomunicach jest nie tak, że u nas to nie zagrało?
Dziwne że w innych miejscowościach targi są duże a tu klapa? Wystarczyło by kilkanaście straganów i byłoby ok.
Dzięki za informacje. Podjadę sobie w sobotę.

Avatar

mamut

Październik 19th, 2014 at 13:03

A może właśnie warto się dowiedzieć kto zarządza tym placem „targowym”. Gminne to to jest czy czyje? Kto jest takim „bystrym menagerem” ?

Avatar

Neutralna

Październik 25th, 2014 at 14:47

pytanie do „młodamamo” :chyba cię troszeczkę poniosło? może po prostu idź do Urzędu Gminy i zapytaj wprost pracującej kobiety jaki kierunek studiów skończyła i w jakiej formie ? przepraszam- ale nie podobają mi się takie osobiste wycieczki i wynurzenia w stosunku do osób których nie znasz osobiście i nic o nich nie wiesz. Jeśli dyskusja ma być na poziomie to powinny liczyć się fakty a nie domniemania i obrażanie w taki sposób że ktoś jest po ” wieczornym studium podyplomowym”. Tak na marginesie mówi się „wieczorowe” nie „wieczorne”.
pozdrawiam

Avatar

Ania

Październik 25th, 2014 at 23:24

Piękna teoria. Teraz poproszę o realia, proszę opisać czym zajmuje się Pan zawodowo, jakie ma Pan doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, czy kierował Pan dużą grupą ludzi, co udało się Panu osiągnąć, czy pozyskiwał Pan kiedyś jakieś środki unijne, jeśli tak to w jakiej wysokości na jaki cel? Bez dużego doświadczenia i wiedzy popartej odpowiednim wykształceniem i odpowiednimi szkoleniami to o czym Pan pisze jest po prostu nieosiągalne. To nie jest takie proste powiedzieć pozyskam środki, będzie dobrze, to brzmi tak samo realnie jak by ktoś napisał: „Zbuduję w Gomunicach największy budynek świata”.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 25th, 2014 at 23:48

Pani Aniu a może raczej Magdaleno, cóż może macie wspólna kolację w sobotę wieczór – ten sam adres IP i piszecie akurat z tego samego komputera. Kiedyś już to przerabiałem. Widzę ,że nie chcecie zmian szukacie haków, próbujecie wciągnąć mnie w awanturę. Przecież jak pan doskonale wie zarządzałem kilkuset osobowymi załogami. A z resztą po co o tym pisać.

Avatar

Ania

Październik 25th, 2014 at 23:44

Acha jeszcze jedno strategia rozwoju to dokument, który powstaje przez kilka miesięcy, musi się opierać na posiadanych zasobach i możliwościach finansowych i przede wszystkim w konsultacji z mieszkańcami. Strategie tworzą wszyscy, a nie jedna osoba. Proszę nie używać takich sformułowań, bo to świadczy o braku wiedzy w temacie.

Avatar

Ania

Październik 26th, 2014 at 00:12

Bez znaczenia jest imię. Doświadczenie w kierowaniu ludźmi to plus. Nie szukam haków ja Pana nie znam, więc stawiam pytania, a odpowiedzi na nie ułatwią mi wybór 16.11.2014.

Avatar

Arek

Październik 26th, 2014 at 09:41

Pani Aniu/Madziu/? gdyby Pani choć raz widziała „Strategię rozwoju i kierunki zagospodarowania… ” naszej bądź innej gminy takich głupot by Pan/Pani nie pisał/a.
Jak się uda dotrzeć do dokumentu i dostrzeże się różnice to wtedy możemy podyskutować. Bo jak narazie to coś tam świta cos się o uszy obiło ale jeszcze się wszystko myli.
To jak zagadka czym się różni kamień węgielny od węgla kamiennego.
Pozdrawiam i liczę że jak juz będzie powstawał ten dokument zasadniczy i będzie on na etapie konsultacji to wówczas też będziemy mogli liczyć na Pani/Pana spostrzeżenia. Bo nie ma się co obrażać, trzeba się spiąć i budować razem lepszą gminę. Każda para rąk będzie pomocna.

Avatar

Ryś

Październik 26th, 2014 at 09:55

Podzielam zdanie neutralnej że wycieczki osobiste nie są ładne. To że ktoś skończył takie a nie inne studia nic nie gwarantuje. Jak to mówią – po owocach ich poznacie. Każdy niech sam te owoce oceni.
No ale jak wójt rezygnuje z dotacji to jaka to wina pracownika?

Avatar

łukasz

Październik 26th, 2014 at 11:15

Pani Aniu. Bardzo mądrze napisane sam nie zrobił bym tego lepiej, popieram uwagi.
A co do Pana Panie Pawle to może przestanie się pan zabawiać w cenzurę postów. Poza tym nigdy na żadnym forum nie spotkałem się z czymś takim „Komentarz oczekuje na moderację”, co to jest, tak chce pan poznać opinię i poglądy mieszkańców, akceptuje pan tylko pozytywne posty. Uwagi co do IP są co najmniej nie na miejscu w końcu ludzie mogą się spotykać i wymieniać poglądami.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 26th, 2014 at 15:26

To bzdura że akceptuje tylko pozytywy, wystarczy poczytać blog. Uwagi co do IP ocenią czytelnicy.

Avatar

młodamama

Październik 26th, 2014 at 18:04

Neutralna,po twoim komentarzu widać,że źle znosisz krytykę(podobnie jak nasza władza)…czyżbyś była w jakiś sposób związana z tym tematem?Proponuje Ci wycieczki do takich gmin jak Wielgomłyny,Kobiele Wlk. czy Gidle,wtedy zobaczysz co tam się udało za pieniądze uni,jak jest czysto,jak spędza czas młodzież i dzieci,jak jest kolorowo i przyjemnie-nie będę wymieniać co zostało zrobione i jak tam władza traktuje ludzi,bo do takich osób jak neutralna i tak się nie dotrze,choćby fakty były namacalne…Jak można nie mieć dosyć takiego uwstecznienia i marazmu,niesamowite…

Avatar

Obiektywny

Październik 26th, 2014 at 19:28

Dla wszystkich, którzy myślą że nie mieszkają w Wilkowyjach podaje link https://www.youtube.com/watch?v=aspEdFGZBjA
zwracam uwagę na artystów, którzy panie Pawle żywo udzielają się także w obecnej kampanii równiez na pańskim blogu. Czas na zmiany!Łukasz pozdrawiam „super” kompozycja

Avatar

Ewka

Październik 26th, 2014 at 19:41

łukasz, a ja nie spotkałam się z forum, które nei byłoby moderowane.
co innego live czat, tam wszystko idzie z biegu. Ale czy na pewno to służy kulturalnej dyskusji?

Szanujący się własciciele blogów jednak odrzucają wulgarne, obraxliwe komentarze i starają się utrzymać blog na poziomie.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 26th, 2014 at 19:48

łukasz, Ty się tak nie bulwersuj. Każde forum jest moderowane, nie każde się do tego przyznaje. Jeżeli żyłeś do tej pory w błogiej nieświadomości i przeświadczeniu o wolności słowa i wypowiedzi, to pora obudzić się w parszywym świecie. Niejednokrotnie czytałem tu posty, które nie były pieśniami pochwalnymi z cyklu „łubudubu, niech żyje nam prezes naszego klubu”. Postaraj się o odrobinę obiektywizmu w tym swoim subiektywnym światku. Poczytaj wcześniejsze wpisy, bez wstępnego założenia, że wszystkie one chwalą kandydata – na pewno dostrzeżesz, że nie wszyscy tu kochają PG. A że facet przyjmuje to na klatę i publikuje, mnie akurat napawa otuchą. Potem, jak już usiądzie za drzwiami z napisem Wójt Gminy Gomunice i przyjdzie mu ktoś nawrzucać, to da się takiemu wygadać a nawet wysłucha propozycji zmiany stanu rzeczy, która wrzucającemu doskwiera.

Dublujące się numery IP – im bliżej wyborów, tym więcej tu będzie takich rozdwojeniojaźniowców, co to nie pamiętają, jak mieli na imię, gdy pisali post 10 min. wcześniej. Panika sprzyja takim stanom umysłu. To nie ma nic wspólnego ze wspólnym biesiadowaniem. Tu też apel do Ciebie – pora obudzić się w parszywym świecie, lub co gorsza, zaprzestać ten parszywy świat kreować..

Avatar

infi

Październik 26th, 2014 at 20:26

Z dublubiącym się ip wyjaśnię jedną rzecz. Jestem pracownikiem jednej z firm świadczących usługi internetowe w naszej gminie. Jeśli pisze jakakolwiek osoba np. z bloków z adresów naszej firmy to zawsze wyjdzie przez jedną jedyną bramkę i stąd jedno ip chyba ze ktoś wykupi sobie swój odrębny adres ip. Proszę więc uważać.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 26th, 2014 at 20:29

Proszę podać imię i nazwisko, oraz nazwę firmy w celu potwierdzenia informacji

Avatar

infi

Październik 26th, 2014 at 20:48

Proszę pana są trzy firmy proszę sobie podzwonić

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 26th, 2014 at 20:50

Proszę skorzystać z darmowej reklamy

Avatar

infi

Październik 26th, 2014 at 20:52

Imię i nazwisko? A co to PiS się odzywa w Panu?

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 26th, 2014 at 20:55

Też tak myślałem, jak nie można normalnie to poniżej pasa – wyszło szydło z worka

Avatar

infi

Październik 26th, 2014 at 20:54

Kryptoreklamy…. proszę zadać sobie trochę trudu…akurat panu nie sprzyjam za te Pańskie metody. …

Avatar

Ona

Październik 26th, 2014 at 22:01

Obiektywny – załamałeś mnie tym linkiem.
A teraz sobie odpowiedzcie wszyscy na pytanie. Co myślą sobie osoby uwiecznione na tym nagraniu, do czego się posuną w tym uwielbieniu?
No teraz to chyba nam tu powstanie jakiś nowy „Pan Tadeusz” a raczej „Pan Jerzy”…
Żarty żartami… ale to jest po prostu … no brak mi słów…

Avatar

Pimpuś Sadełko

Październik 26th, 2014 at 22:24

Film jest wspaniały. Dlaczego Ci ludzie, występują na Dożynkach w Gomunicach, nie pną się dalej. Kobiety jestEcie takie zdolne, pięknie ….pięknie. X-Factor, Mam Talent, swiat stoi dla was otworem.
NO COŻ JAKA GMINA TAKIE PIOSENKARKI……A SŁOWA – CUD, MIÓD , MALINA.
BOJĘ SIĘ MYŚLEĆ O CZYM BĘDĄ ŚPIEWAĆ W TYM ROKU….
TYLE INWESTYCJI- GDZIE NIE SPOJRZYSZ TAM ŁAWKI, ŁAWECZKI, W SAM RAZ DLA ELEKTORATU ZMOBILIZOWANEGO IDZIESZ – ODPOCZNIJ – WSTAŃ – USIĄDŹ- IDŻ ZAGŁOSUJ.

Avatar

graża

Październik 26th, 2014 at 22:52

Piosenka super ale sie uśmiałam.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 26th, 2014 at 22:53

infi, może nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz.

za wikipedią – Kryptoreklama – ukryta działalność reklamowa wiążąca się z uzyskaniem przez dziennikarza bądź redakcję korzyści majątkowej lub osobistej od osoby bądź przedsiębiorstwa dążących do zamieszczenia przekazu reklamy sprawiającego wrażenie obiektywnej, redakcyjnej informacji. Polega to na służącym celom reklamowym lub promocyjnym przedstawieniu w słowach lub obrazach towaru, usługi, nazwy firmy, działalności przedsiębiorców, prezentujących w sposób wprowadzający w błąd odbiorców przekazu, co do jej charakteru, celu i przeznaczenia.

Avatar

graża

Październik 26th, 2014 at 23:32

Pilecam też piosenke o Gomunicach w tym samym wykonie to dopiero jest hit.

Avatar

Pimpuś Sadełko

Październik 27th, 2014 at 06:41

Może to i wszystko jest śmieszne, jednak czy, aby jest z czego się śmiać….Jejku gomuniczanie to jednak dziwni ludzie, bardzo dziwni. Zakochani we władcy – Putin by się nie powstydził takiego elektoratu.

Panie Pawle w sumie to życzę Panu takich oddanych wyborców.

Avatar

rymy częstochowskie

Październik 27th, 2014 at 21:50

Jeśli Pani Witalewska, nasza gminna poetka czyta to forum to bardzo Panią proszę o rymy do słów: zadłużenie, pięć kredytów, upadłość. No i uniżoność i lizusostwo tez.
No nie wiedziałem że jest tak Pani płodnym artystą. Pozdrawiam.
Odwdzięczyć się mogę równie mocnym wierszem: Wlazł kotek na płotek i mruga. Ładna to piosenka niedługa. Nie długa nie krótka lecz w sam raz, zaśpiewaj koteczku jeszcze raz”.
Hejjjjj.

Avatar

młodamama

Październik 27th, 2014 at 22:09

Najbardziej podobał mi się w tym filmiku fragment,gdzie Gomuniczanki wychwalają Jerzego za parking przy kościele!!!Brawo;)

Avatar

ytong

Październik 27th, 2014 at 22:14

… bo parking miał się zrymować z fuc….ing

Avatar

Vel

Październik 31st, 2014 at 15:23

Szanowny Panie, serdecznie proszę o rozbudowanie punktu drugiego Pana strategii. Chodzi mi w szczególności o element turystyki. Przyznam, że w czasie urlopu w Gomunicach postanowiłem odwiedzić rezerwat rosiczki wodnej. Wszak jest to miejsce reklamowane na stronie gminy i w innych miejscach (np. tablicy informacyjnej). Cóż zobaczyłem na Wójciku? Jeżeli ktoś tam dawno nie był, to zachęcam do wizyty. Życzę powodzenia w poszukiwaniach atrakcji przyrodniczych, jak i generalnie miejsca, w którym można byłoby oddać się wypoczynkowi na łonie natury (poza jednym zejściem nad wodę przy „mostku”). Pomyślałem sobie wtedy, że jest to niezła ilustracja stanu, w jakim znajduje się gmina. Jeśli tak bowiem przedstawia się jej główna atrakcja turystyczna (internetowa wizytówka), to jak może wyglądać reszta?

Taki stan rzeczy ma jednak jeden wielki plus. Faktycznie bowiem Gomunice to miejsce, w którym od 20 lat praktycznie nic się nie zmieniło. Dlatego ilekroć tu przyjeżdżam to czuję się o te 20 lat młodszy 🙂 To fantastyczne uczucie! I może właśnie taki jest cel rządzących, by ludzie tutaj cieszyli się wieczną młodością 😉 Jeżeli tak, to mogą być dumni ze swoich sukcesów!

Avatar

yeti

Październik 31st, 2014 at 19:59

Jak dla mnie jedną z najgorszych form zarządzania jest rządzenie zza biurka. O tym jakie i gdzie są atrakcje w gminie powinien decydować zespól osób w tym m.in. radni. Po zinwentaryzowanu takich miejsc należy je wyeksponować. Czasem wystarczą małe koszty a czasem większe. Z tego ca słychać unia a w tym lokalne grupy działania dofinansują promocję walorów turystycznych. Na koniec należy stworzyć porządny informator gminny.
Nie wolno zapomnieć o tym aby przy okazji zbudować zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne. Tak żeby turysta zostawił pieniądze dla lokalnego przedsiębiorcy.
Tyrustyka lokalna zyskuje na popularności. Nie możemy konkurować z Jura częstochowska. Ale możemy ściągnąć turystów dodatkowo produktem lokalnym wyróżniającym naszą gminę od innych. Pszczelarze mają tu pełne pole do popisu

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: