Kandydaci na Wójta

20 Paź 2014

Kandydaci na Wójta

1. Gębicz Paweł

2.Kacperski Sergiusz

3.Olejniczak Paweł

4. Sewerynek Jerzy

wynik z poprzednich wyborów:

1. Gębicz Paweł 1359 II tura

2.Kacperski Sergiusz 341 I tura

3.Olejniczak Paweł    – nie brał udziału w wyborach

4. Sewerynek Jerzy 1411 II tura

Wówczas zabrakło 53 głosów do zmiany Wójta jak będzie tym razem? Dowiemy się może już 16 listopada, wszystko  zależeć będzie  od rozbicia głosów i frekwencji.

 

50 komentarzy to Kandydaci na Wójta

Avatar

Darek Banita Bartnicki

Październik 20th, 2014 at 20:04

A nie mówiłem, parę duszyczek. Tych dowiezionych na … 😉

Avatar

indianin wietrzący spisek

Październik 20th, 2014 at 22:23

Mamy w Gminie 5000 głosów. Oczywiste jest, że mamy powtórkę z rozrywki. Dwóch kandydatów, którzy się nie liczą i dwóch do odegrania scen, jak z filmów o walce dobra ze złem. Kandydaci drugiego planu, łącznie wezmą max 700 głosów. „Nieśmiertelny” weźmie swoje 1400. Zostaje 2900 głosów! Pamiętajcie – mamy ogromny zapas! Ale trzeba spiąć poślady i pójść ten cholerny krzyżyk postawić. Na bloga codziennie zagląda setka osób. Myślę, że 70%, to ludzie dążący do zmiany. Ta reszta, to ci przerażeni perspektywą zmian. Podglądający wymianę myśli, obgryzający paznokcie do krwi i modlący się o cud – takiego Chucka Norrisa, który zgrałby to wszystko na dyskietkę i zawinął do kieszeni. Tych chcących zmian jest dużo – wystarczy że każdy z Was namówi w rodzinie 3 – 4 osoby. Pamiętajcie – to jest wojna! Liczy się tylko zwycięzca! Przekonujemy więc w każdy możliwy sposób. Jeden lubi mamrota, drugi żeby pójść z nim na spacer i pogadać, trzeciej trzeba umyć za to okna, a kolejnego zwyczajnie poprosić w imieniu własnych dzieci, które mają u nas dorastać. Demokracja to durny system, gdzie o wyniku decyduje wycieczka dowieziona autobusem. Mamy takie warunki brzegowe i musimy walczyć, aby autobusy, tanie wino i kiełbasa nie okazały się siłą, której nie da się pokonać. Macie 4 tygodnie! Nie pozwólcie okraść się z pozytywnej przyszłości! HOWGH!

Avatar

yogi

Październik 20th, 2014 at 23:05

A licho nie śpi.

Avatar

analizator

Październik 21st, 2014 at 08:21

Pan Gębicz ma szansę wygrać już w I turze, Pan Olejniczak nie zbierze więcej niż 400 głosów z prostej przyczyny. W blokach mieszka ok 800 osób przy 75% frekwencji do wyborów pójdzie nie więcej niż 600, jeżeli zdobędzie 50% głosów to daje to wynik 300 głosów i to w zasadzie wszystko na co może liczyć. Osoby do Rady Gminy od tego Pana w większości jak ktoś już zauważył to 2 rodziny czyli maksymalnie 100głosów. Obstawiam ,że w sumie nie uzyska więcej niż 400głosów.
Pan Kacperski w poprzednich wyborach uzyskał 341 głosów, ale startował z PSLu i był świeży, teraz nie uzyska więcej niż 100głosów. Łącznie na obydwu kandydatów daje to 500głosów.
Jeżeli Pan Sewerynek powtórzy wynik z przed 4 lat i zdobędzie 1400 głosów (bardzo mało prawdopodobne, część elektoratu odeszła na „wieczne łowy”) to w sumie Ci trzej Panowie zdobędą ok.1900 głosów
Przy wysokiej frekwencji, a patrząc na liczbę kandydatów na radnych jest na to szansa
może być tylko jedna tura.

Avatar

wyborca

Październik 21st, 2014 at 08:50

do analizator
Piekny ale błędny wywód
Druga tura będzie i nie koniecznie z udziałem Pana Pawła Gębicza
przypominam że wtedy startował z PIS co dało mu przewagę nad konkuręcją polityczną. A tak naprawdę to wszystkie analizy zweryfikują Obywatele Naszej Gminy.

Avatar

analizator

Październik 21st, 2014 at 09:00

do wyborcy,
Nie poparłeś żadnymi danymi swojego zdania, żadną symulacją postaraj się mnie przekonać, że Ci dwaj Panowie nie zostali „poproszeni o start”
mogąc nawet nie zdawać sobie sprawy z tego.

Avatar

wyborca

Październik 21st, 2014 at 09:15

Do Analizator
Znam obu panów. Pan Paweł O pokazał że jest w stanie zrobić dużo świadczą o tym bloki i zapewniam Cię że podioł decyzję o kandydowaniu suwerennie tak jak Pan Kacperski, który z tego co wiem jest najlepiej przygotowany z racji chociażby wykształcenia.

Avatar

Darek Banita Bartnicki

Październik 21st, 2014 at 09:35

analizy i wyliczenia są piękne 🙂 ale życie i 16 listopada zweryfikuje czy naszedł czas na zmiany w Gomunicach. 🙁

Avatar

takie tam wywody

Październik 21st, 2014 at 10:07

Wybory to zawsze ruletka. Mam takie luźne spostrzeżenia. Coraz częściej słyszy się o tym że trzeba zmienić wójta. Tych głosów jest na tyle że część osób nie chciała startować z jego listy bo to skazywaliby z góry na porażkę. Wydarzyło się tyle, że na obecną władze będą głosować tylko ci co muszą. A tych nie ma aż tak dużo. Bo takich co stracili instynkt samozachowawczy było niewiele. Obecna władza nie ma się czym chwalić wiec pozostaje tylko kampania negatywna. Myślę że do obecnej ekipy tak naprawdę dociera świadomość przegranej. Pytanie czy będzie potrafiła zejść ze sceny godnie. W końcu jakoś po wyborach trzeba będzie żyć w tym środowisku wiec jest pytanie czy warto iść na całość skoro przegrana jest więcej niż prawdopodobna.

Avatar

czytelnik bloga

Październik 21st, 2014 at 11:35

Do wyborca – Wywód analizatora wydaje się poprawny, zobaczymy niebawem, czy się mylił, czy nie. A PIS w poprzednich wyborach, raczej zaszkodził Gebiczowi, niż mu pomógł. Znam osobiście dwie osoby, które nie zagłosowały na niego, tylko dlatego, że podparł się PIS-em. Chciały i chcą zmian, ale partyjny znaczek ich odstraszył. Teraz na niego zagłosują. Niezależność w oczach ludzi, jest zaletą a nie wadą.

Avatar

Janusz Madejczyk

Październik 21st, 2014 at 12:11

Panowie druga tura będzie na bank , bo żaden kandydat nie uzyska większości. Zacznijmy pracować nad frekwencją ,namawiajmy do pójścia
na wybory a wynik wtedy będzie na pewno pozytywną „niespodzianką”.
Korzystanie z prawa wyboru w Polsce to duży problem.

Avatar

obserwator

Październik 21st, 2014 at 13:05

Ja na statystyce się nie znam.
Zauważyłem że start Pana Pawła O jest na rękę obecnej władzy bo rozbija opozycje. Nie wiem czy jest świadomym „słupem” czy też szczęśliwie przydarzył się obecnej władzy. Zastanawia mnie fakt, że obecna władza jakoś dziwnym trafem go nie krytykuje.
To wszystko jest na tyle oczywiste że temat tego Pana jest dla mnie zamknięty.
Nie znam gościa, nic do niego nie mam. Chcę zmiany Wójta a jedynym liczącym się graczem jest pan Gębicz.
Nie wiem czym kieruje się Pan O ale jak nie chce pomóc to niech chociaż nie przeszkadza. Lepiej nie palić za sobą mostów.
A ludzie pragną już zmiany.

Avatar

PIOTR

Październik 21st, 2014 at 14:14

To może ta opozycja p. Gębicz, p. Olejniczak, p. Kacperski o ile to opozycja dla dobra gminy się dogada a nie każdy ciągnie w swoją stronę. Panie Pawle może porozumie się pan z kontrkandydatami dla dobra wszystkich.

Avatar

obserwator

Październik 21st, 2014 at 14:35

O ile to opozycja, właśnie.

Avatar

młodamama

Październik 21st, 2014 at 14:38

Obserwator, lepiej bym tego nie ujęła.W rejonie Gomunic, w którym mieszkam ludzie nawet nie wiedzą kto to jest Paweł O.!

Avatar

obserwator

Październik 21st, 2014 at 14:57

A ja wracam do tematu. Skupmy się na budowie nowej gminy. Rządzący kombinują jak utrzymać się. Szkoda czasu na myślenie o osobach, które nic nie wnoszą pozytywnego do sprawy.
Namawiajmy ludzi aby szli na wybory. We frekwencji tkwi sukces.

Avatar

Magdalena

Październik 25th, 2014 at 21:05

Niestety Pan Gębicz to taka ciepła klucha. 4 lata temu miał dużo głosów, bo nie miał konkurencji, więc tak naprawdę był jedyny dla tych którzy nie akceptują obecnego wójta. Ja sama na niego głosowałam, ale w tym roku zagłosuje na Pana Olejniczaka. To jest prawdziwy gospodarz, a takich nam właśnie potrzeba.

Avatar

analizator

Październik 25th, 2014 at 21:25

Ciepła klucha, no ale pojechałaś, z tego co wiem to ten wielki pan prezes zwiększył zadłużenie spółdzielni o 600 000 złotych, wyrzucił w awanturze pana Wiśniewskiego, człowieka który zaczął cały proces ocieplania bloków. A nie tak dawno wszczął awanturę na blogu o opublikowanie radnych tego pana. No rzeczywiści Gębicz nie wywołuje awantur. Ale robi – gdyby nie on to gdzie panienko napisałabyś to co napisałaś. Jak pan O. przejmie władzę to „czarni” będą robić co będą chcieli, ten wasz pan O. jest świętszy od papieża – zostawmy to już.
Zastanawia mnie dlaczego nic nie napisałaś o obecnym Wójcie.
Poza tym każdy kto myśli to wie, że jest dwóch którzy się liczą i dwóch którzy mają rozbić głosy. Aby doszło do drugiej tury w której wszystko może się zdarzyć.

Avatar

Magdalena

Październik 25th, 2014 at 22:59

To za mało wiesz. Nie mam zamiaru dyskutować, bo to nie ma sensu. Wyluzuj:)

Avatar

jola

Październik 26th, 2014 at 07:53

I Madzia strzeliła focha i zabrała grabki z piaskownicy.
Droga Magdo a gdzie dyskusja gdzie argumenty?
Cieple kluchy to odczucie a nie argument. Ale wolę chyba juz to niż oszołomów lub nierobów.
Głosuj jak chcesz, masz do tego prawo.

Avatar

Iwona C.

Październik 26th, 2014 at 07:54

Z tego co wiem to prezes zwiększył zadłużenie o więcej niż o 600 000zł, pewnie dlatego pcha się na Wójta – taka ucieczka do przodu.

Avatar

PIOTR

Październik 26th, 2014 at 08:41

Jakoś nie widzę aby mieszkańcy bloków chodzili załamani. Wręcz przeciwnie są zadowoleni, że wszyscy w tym samym czacie mają docieplone mieszkania i mniej płacą za ogrzewanie, nie muszą czekać w kolejce latami na docieplenie ich mieszkań. I mimo zadłużenia Prezesa chwalą.

Avatar

PIOTR

Październik 26th, 2014 at 08:42

I jeszcze dlaczego nikt nie napisze, że Prezes plac zabaw zrobił z funduszy unijnych. A że może nerwowy, taka cecha.

Avatar

Magdalena

Październik 26th, 2014 at 10:11

Iwono C. masz rację, zwiększył zadłużenie, spółdzielnia zbankrutowała, bloki zostaną wyburzone w przyszłym roku (bo teraz nie mogą – no wiesz idzie zima) i nadejdzie Pan Paweł G. i ON nas uratuje. Ja życzę każdemu (tylko nie obecnemu) wygranej, żeby się coś w końcu zmieniło!!!!!! A argumentów brak z każdej strony jolu. Na obietnicach nic nie zyskamy, tu potrzeba kogoś kto ma pomysł i potrafi działać i powinien nam go przedstawić tak, abyśmy w to uwierzyli, a nie prowadzić statystyki z poprzedniej kadencji i prowadzić symulację jakie będą teraz wyniki. To jaki będzie wynik to my zdecydujemy. Mam prośbę, proszę nie myśleć, że krytykuję Pana Pawła G., po prostu Pana Pawła O. znam i to wszystko. Jeżeli będzie druga tura i nie będzie tam Pawła O. to oddam swój głos na Pawła G. (tak jak zresztą cztery lata temu). Ja tylko chcę zmiany. Uważam, że zamiast obiecywać to wszystko, wszyscy Panowie powinni głosić, że najpierw wyciągną naszą gminę z ogromnego dołu, doprowadzą do pewnej stabilizacji i dopiero wtedy, będzie można planować rozwój. Wtedy będzie to wiarygodne. Życzę wszystkim trzem powodzenia:)

Avatar

młodamama

Październik 26th, 2014 at 18:13

Niestety,Magda ma rację,nie ma 100%-owego kandydata na wójta,ale też każdy będzie lepszy niż ten który jest.

Avatar

Jogu

Październik 26th, 2014 at 22:13

ale Magdalena nie ma racji co do poprzednich wyborów. I albo interesuje się naszą gminą od bardzo niedawna albo myśli, że my mamy amnezję.
4 lata temu tez było 4 kandydatów i w tym 2 Gębiczów. I niech Magdalena nie mówi, ze ten drugi Gębicz był nieliczącym się pionkiem.
Otóż Wojtek to sympatyczny, wykształcony i kumaty facet. Sporo osób go w gminie i nie tylko, zna.
Dostał mało głosów nie dlatego, ze był słabym kandydatem ale dlatego że jedyną siłą, która mogła zmienić władzę to był Pan Paweł.
Kolejnym kandydatem był Pan Sergiusz.
Nie jest więc prawdą, że Pan Paweł dostał tyle głosów bo nie było innych kontrkandydatów.
Panie Piotrze, bardzo nerwowy ten Wasz Prezes?
to niech się zastanowi, bo w gminie jest już jedna bardzo nerwowa osoba na wysokim stanowisku. Choć to płec piękna to to słownictwo do pięknych nie należy. Już legendy krążą.

To niech już może te ciepłe kluchy będą co by do przelewu krwi nie doszło – taki żarcik.. 🙂

Avatar

Pimpuś Sadełko

Październik 27th, 2014 at 06:54

nie no fajnych rzeczy można się tu dowiedzieć, Zadłuzenie spółdzielni rośnie – szok, tereny pięknięją – no w sumie nie ma się co dziwić – za zadłużenie, ludzie się cieszą – szok . Normalnie scenariusz jak z Amber Gold. Jeżeli to wszystko jest prawdą to pozostaje jedynie: Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu – dajcie to miejscowym piosenkarkom dopiszą resztę…..

Avatar

wyborca

Październik 27th, 2014 at 08:31

A może zamiast dwóch kłucących się Panów Pawłów wybierzemy Sergiusza. Ja będę z całą rodziną na niego głosować.

Avatar

Jeży

Październik 27th, 2014 at 12:32

W zasadzie to jestem zadowolony, że ten duży wywołuje awantury martwi mnie tylko to, że ten mały nie daje się sprowokować, ale patrząc na zespół dużego to tylko kwestia czasu. Sergiusz dobrze wypełni soją rolę część głosów ściągnie – przecież po to został wystawiony.

Avatar

wyborca

Październik 27th, 2014 at 13:45

Mylisz się Sergiusz startuje żeby wygrać. I życzę mu tego s całego serca.

Avatar

analizator

Październik 27th, 2014 at 14:00

Sergiusz jak dostanie 100 słownie sto głosów to będzie zaskoczenie.

Avatar

Yeti

Październik 27th, 2014 at 14:22

do analizatora: Sergiusz ma prawo liczyć na wygraną a Ty masz prawo analizować. Ale czy warto nad tym się dłużej zastanawiać?

Avatar

Bożena

Październik 28th, 2014 at 16:06

Ludzie chwalący p.Pawła(O) chyba nie wiedzą co mówią!

Avatar

Ewa

Październik 28th, 2014 at 16:36

Bożeno proszę uzasadnij w sposób delikatny

Avatar

mieszkaniec Gomunic

Listopad 6th, 2014 at 13:59

Panie Pawle – mam nadzieje, że jako jedyny z nielicznych zrealizuje Pan wszystkie plany, które są wypisane na liście. SKYTEPARK może być i wszystkie inne tego typu rzeczy. Tylko trzeba się zastanowić jakie są potrzeby mieszkańców Gomunic i okolic – może oświetlenie na Borowiecku kolonii . . .. Wiele jest potrzeb ale trzeba podejść zdroworozsądkowo. Inne gminy działają lepiej niż nasza. Pan jako młody i zaangażowany może to zmienić tylko trzeba ustalić priorytety. Ponadto czy SKYTEPARK`u potrzebuje młodzież czy to tylko przesłanka głosujcie na mnie młodzi?? Może i tak …. U mnie jak w banku ma Pan głos – może będzie lepiej niż teraz.

Avatar

Klementyna

Listopad 6th, 2014 at 16:10

No przecież gorzej być już nie może.

Avatar

Ciekawa

Listopad 7th, 2014 at 08:16

A gdzie będzie ten plac targowy i skatepark?

Avatar

the star

Listopad 13th, 2014 at 20:45

Pan Panie Pawle nigdy nie zostanie wójtem. Każdy tylko nie Pan. KAŻDY!

Avatar

Polska Gwiazda

Listopad 13th, 2014 at 21:06

the star a z ciebie taka gwiazda jak z koziej du…..trąba

Avatar

MK

Listopad 13th, 2014 at 21:16

Gdyby nie P. Gębicz to the star pisałby na murach a nie na tym blogu.

Avatar

młodamama

Listopad 13th, 2014 at 21:37

Każdy, tylko nie Juruś,KAŻDY!!!

Avatar

Ciekawa

Listopad 13th, 2014 at 21:58

To ile razy Radny Pełka nie był na sesji?

Avatar

Ciekawa

Listopad 13th, 2014 at 22:02

Na tym blogu jest taka demokracja jak za czasów PRL-u

Avatar

KNP

Listopad 13th, 2014 at 22:04

Jak mówi mój idol za PRL góral mógł swobodnie robić oscypki, a teraz ma nad głową urzędnika z Brukseli to wtedy było lepiej niż teraz?

Avatar

młodamama

Listopad 13th, 2014 at 22:19

Właśnie na tym blogu jest demokracja,niespotykana na terenie gminy Gomunice nigdzie!!!Dzięki Paweł,dużo bym nie wiedziała…Boli was,że jesteśmy bardziej uświadomieni??!!

Avatar

Ciekawa

Listopad 13th, 2014 at 22:34

TYLKO KOMENTARZE ZGODNIE Z REGULAMINEM SIĘ WYCINA LUB LEKKO MODYFIKUJE.
NA PYTANIA NIE ODPOWIADA. TO TAKA TU JEST DEMOKRACJA. W PRL-U BYŁO TO OCZYWISTE, A TERAZ MAMY DEMOKRACJĘ I ZWYCIĘŻY JEDYNIE SŁUSZNY, MĄDRY, SPRAWIEDLIWY, CZARODZIEJ I ŚWIĘTY W JEDNYM -PAWEŁ GĘBICZ!!!!
POZDROWIENIA DLA MŁODEJMAMY=ŻONY PAWŁA

Avatar

Podejrzliwa

Listopad 13th, 2014 at 22:54

Młodamama -to żona Pawła G?O kurcze to on ma chyba dwie żony, bo ta którą znam jest chyba po 30 – o takich już nie mówi się młoda – urodziła dwoje dzieci z czego jedno to juz nastolatek, a drugie uczennica pierwszej klasy?
To chyba pisze ta druga zona, tak? Chyba ma z 20 lat – skoro młoda, ale jaka dojrzałość polityczna – pozazdrościć.

Avatar

młodamama

Listopad 13th, 2014 at 22:59

Hahaha,niestety Ciekawa(?!),ale z Pawłem G. nawet się nie znamy…po prostu oboje wierzymy w zmiany na lepsze i te same ideały nam przyświecają,przynajmniej teoretycznie(w praktyce mam nadzieję,że się wkrótce okaże po najbliższej niedzieli…)

Avatar

ha

Listopad 13th, 2014 at 23:09

Skoro pisze tu tylko Gebicz z żoną to na wyborach Gebicz uzyska wynik- 2 głosy. Proste. I okaże się kto miał racje a kto pobożne życzenia.

Avatar

Ciekawa

Listopad 13th, 2014 at 23:12

Podejrzliwość i ciekawość to jednak takie podobne uczucia….i jeszcze ten Indianin wietrzący……..
Z całego kopmentarza najbardziej ubodło?
Ja osobiście nawet nie znam żony PG, ani tej 1 ani 2. Rodzina kandydata to jego sprawa.
A moja dojrzałość polityczna? Jestem z niej naprawdę dumna.

Dodaj komentarz

  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]
  • !!!: Sporny artykuł opublikowany na portalu internetowym twojegomunice.pl ma wydźwięk nieprzychylny dl [...]
  • absurdy Gomunic: Żałosne jest to że mieszkańcy po raz kolejny dają się zmanipulowac,może to już taka przypad [...]
  • Paweł Gębicz: Jak w Gomunicach będzie ładnie to wtedy zastanowię się i może odpuszczę, póki co jest jeden w [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 238352Gości razem:
  • 7Gości dzisiaj:
  • 1910Gości miesięcznie:
  • 87Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: