Koniec – jeszcze nie

17 Lis 2014

Dziękuję wszystkim którzy oddali na mnie głos, ale

Wybory samorządowe 2014 dla mnie dobiegły końca, ponieważ poglądy jakie głosiłem, oraz moja działalność  na rzecz społeczeństwa gminy Gomunice nie spotkały się z aprobatą wyborców. Pragnę poinformować  o wycofaniu się życia publicznego oraz   zamknięciu bloga.

Kandydatom na urząd Wójta życzę powodzenia.

 

wpis dodany we wtorek

 

Widząc popularność bloga w poniedziałek było blisko 700 wejść oraz komentarze apelujące o nie kończenie działalności

postanowiłem na chłodno gdy emocje już opadły zmienić zdanie i blog nadal będzie działał

 

 

101 komentarzy to Koniec – jeszcze nie

Avatar

NN

Listopad 17th, 2014 at 06:08

Mimo wszystko dziękujemy Panie Pawle za to co Pan robił przez ten czas, gdyby nie Pan, człowiek by nawet nie wiedział co się dzieje.

Avatar

MK

Listopad 17th, 2014 at 08:30

dzięki ci Pawle że ci się chciało. Elektorat proboszcza dokonał cudu zbawienia gminy. Niech się pozagryzają

Avatar

aaa

Listopad 17th, 2014 at 08:41

okazuje się, że żyjemy w CIEMNOGRODZIE. Mieszkańcy gminy wybierają przybysza nie wiadomo skąd i człowieka, który nie ma im NIC do zaoferowania. Proszę o logiczne wytłumaczenie tego fenomenu. Co takiego ma w sobie p.Sewerynek, czego moje skromne oczy nie widzą?

Avatar

jjjj

Listopad 17th, 2014 at 08:45

może ktoś napisać jakie były wyniki?

Avatar

lol

Listopad 17th, 2014 at 09:04

stara elita wraca do władz i niech mi tylo ktos po wyborach powie ze mu żle tak chcieliscie tak macie drodzy mieszkańcy ciemnogrodu

Avatar

2014

Listopad 17th, 2014 at 09:09

Oficjalne wyniki dopiero za kilka dni.

Avatar

and

Listopad 17th, 2014 at 09:15

jakie wyniki ?

Avatar

Molly

Listopad 17th, 2014 at 09:29

CIEMNOGRÓD – zacofanie – szkoda mówić …… a ta rada…?????

Avatar

Zulu Gula

Listopad 17th, 2014 at 09:46

Gomunice to dziwny kraj. 🙂 Wybieramy tych których nie znamy. Z drugiej strony jest w tym wszystkim sens. Dlaczego mieliśmy zrobić na złość swojakom??? Niech rządzi tak zadłużoną gminą ktoś obcy. Jak wygra kandydat proboszcza, oj będą zmiany i to duże. Pośredniak będzie miał pełno roboty.
P.S. Kto został radnym???

Avatar

bobi

Listopad 17th, 2014 at 10:39

Słostowice-Lisiecki
Kosówka,Paciorkowizna oraz kilka ulic- Agata Tazbir
Wojciechów-Wacław Urbański

Avatar

Zulu Gula

Listopad 17th, 2014 at 14:22

Wacław???? Wraca stare, już się cieszę. Oj będzie się działo. 😉

Avatar

Jasiu

Listopad 17th, 2014 at 15:18

Panie Pawle głową muru nie przebijesz, za słabo lizałeś pod kiecą albo w ogóle może nie, jakbyś zorganizował …………to by Cię pochwalił i namaścił, a wtedy mochery zwartą grupą do urn. Głowa do góry za 4 lata też są wybory. Proponuję nie kończyć bloga tyle pracy Pan w niego włożył, a my mamy gdzie pisać i co czytać.

Avatar

aaa

Listopad 17th, 2014 at 16:37

To forum” trzymało poziom” i niech tak do końca pozostanie.
Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie zaczyna…

Avatar

lol

Listopad 17th, 2014 at 16:42

posiadamy ponoc 2 informatyków w gminie a nic nie pisze o wyborach i wynikach na bip

Avatar

aaa

Listopad 17th, 2014 at 17:03

Nie prawda. Protokoły od południa są na bip

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 17th, 2014 at 17:16

Kilka dni temu przewidywałem, że Olejniczak i Kacperski wezmą razem nie więcej niż 600 głosów. Prognozę opierałem na racjonalnych obserwacjach tego co widać, co piszą i jak się zachowują kandydaci. Bazowałem na tym, co tu i teraz i na tym, co było 4 lata temu. Mój racjonalizm poległ – nie pamiętam, kiedy ostatni raz, tak bardzo się pomyliłem. Od kilkunastu godzin zastanawiam się, nad tym wyborczym cudem. Wybory w sensie formalnym, były ponad wszelką wątpliwość uczciwe. Co więc się stało, że nikomu nieznany kandydat, zmasakrował przeciwników? To zwycięstwo było równie spektakularne, jak swego czasu zwycięstwa Armstronga w Tour de France. Zaryzykuję twierdzenie, że sukcesy obu Panów, mają podobne podłoże – dwuznaczne wspomaganie naturalnych sił, zwane dopingiem. Amerykanin brał w żyłę, tak że nie dało się go złapać za rękę. A co takiego stało się w naszej Gminie? Jak namówić ogromną część społeczeństwa, do tak niefrasobliwego (staram się jak mogę określić to najdelikatniej) czynu? Czy ludzie racjonalni ze swojej natury, są aż tak odważni i kochają ryzyko, by dać ogromny mandat zaufania człowiekowi znikąd? Jako osoba głęboko niewierząca, trudno mi się doszukiwać w tym miejscu działań nadprzyrodzonych:), ale czy aby na pewno? Może jednak jakiś „boski posłaniec”, mający istotny wpływ na umysły i dusze ogromnej – jak na warunki naszej Gminy – społeczności, wziął sprawy w swoje ręce? Jestem przekonany, że właśnie tak się stało. Tylko, że nie do końca wyszło. Zakładam, że Olejniczak zostanie Wójtem. Prania mózgów wystarczyło jednak, tylko na skreślenie odpowiedniego kandydata na Wójta. Zabrakło logicznego ciągu – wyboru załogi, którą stworzył kandydat. Pisałem tutaj, że Rada Gminy, to kaganiec. Zakładam, że Olejniczak, to fighter, który będzie chciał coś w Gminie zrobić. Ale żeby tutaj coś zrobić, trzeba ostro pociąć koszty. Koszty tnie się przy aprobacie Radnych a w tej gromadce, jak już wiemy, jest wielu „doświadczonych” stróżów status quo. Wielokrotnie prosiłem na tym blogu – idźcie na wybory. Poszli, ale ci wysterowani. Ci racjonalni, albo wyjechali, albo byli zbyt leniwi. Dzisiaj jest Was tutaj już prawie 500, gdzie byliście wczoraj?! Szkoda. Nie miejcie teraz pretensji – szarzyzna pozostanie z Wami na długo. Szkoda szansy, szkoda…

Avatar

2014

Listopad 17th, 2014 at 17:26

Do lol: Wyniki przecież są opublikowane od kilku godzin (BIP, zakładka Wybory): http://bip.gwgomunice.finn.pl/index.jsp?bipkod=%2F018%2F005%2F003

Avatar

raczej subiekrywnie

Listopad 17th, 2014 at 18:38

Żal owszem, złość wiadomo. Ale nie chamstwo. Uszanujmy demokratyczne wybory.
Tak jak w poprzednich wyborach musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę tak i teraz musimy.
Olejniczak dostał 1200 głosów i może nam się to nie podobać ale trzeba uszanować.
Wynik wyborów jak raczej przesądzony.

Avatar

Koks

Listopad 17th, 2014 at 18:52

Prezes Olejniczak jest bardzo dobry. A to ze wszczesniej innu prezesi wzięli kredyt to juz się nie pamięta.. . lepiej nowy wójt niż stary . !

Avatar

absurdy gomunic

Listopad 17th, 2014 at 18:58

Panie Pawle gratualacje za wytrwalosc w walce z tym zacofaniem i szczere podziekowania za to ze jako jeden z nielicznych potrafil Pan otwarcie przeciwstawic sie temu co dzieje sie w tej Gminie, tak jak juz ktos wyzej pisal…Gomunice to dziwny kraj…
Byc moze bedziemy odnowicielami znanego juz od zaraja dziejow ustroju politycznego zwanego UTOPIĄ
„Utopie pojawiły się w czasie, gdy człowiek renesansu zaczął kwestionować degeneratywne koncepcje dziejów konsekrowane przez chrześcijańską eschatologię i soteriologię (utopie ładu wiecznego) i zaczął na nowo marzyć chcąc sprowadzić na Ziemię Królestwo Boże”
Proszę nie kasowac bloga i dac jeszce nadzieje tym ktorzy nadal wierza w to ze w naszej gminie wreszcie nastana lepsze czasy.pozdrawiam

Avatar

2014

Listopad 17th, 2014 at 18:59

A dlaczego mój post z linkiem do wyników nie został opublikowany?

Avatar

2014

Listopad 17th, 2014 at 19:10

Do indianin wietrzący spisek:
Czuję się zniesmaczona Twoją wypowiedzią.

Sugerujesz, że zagłosowali ci, których wysterowano? To ciekawe. Bo tym samym obrażasz wszystkich wyborców. Bez względu na ich przekonania i sympatię do kandydatów.

Avatar

2014

Listopad 17th, 2014 at 19:13

I jeszcze słowo do p. Pawła Gębicza.

Rozumiem, że porażka boli i nie takiego obrotu sprawy się Pan spodziewał. Ale trzeba schować dumę do kieszeni i iść dalej. Udowodnić, że wyborcy (być może) się pomylili. A nie chować głowę w piasek i zwijać swoje zabawki z piaskownicy, niczym przedszkolak. Proszę to przemyśleć, jesli faktycznie zależy Panu na dobru gminy Gomunice.

Avatar

optymista

Listopad 17th, 2014 at 19:30

Mimo wszystko optymista.
Panie Pawle głowa do góry i absolutnie proszę nie zamykać bloga,przecież to okno na świat w tym zakutym -jak już ktoś wcześniej ktoś napisał ciemnogrodzie. Gdyby nie wpisy mądrych ludzi to byśmy nie wiedzieli co się dzieje i co się robi a czego nie robi(z akcentem na nie robi dla dobra mieszkańców oczywiście) w tej „puszce” jaką jest gmina w sensie ta cała rada -niezaradna,ten „pierwszy” i prawie ostatni w kraju gospodarz. Wyborcy!!! wytrzyjcie sobie czoła,otwórzcie oczy, nastawcie uszu i bacznie obserwujcie co się będzie działo dalej.
Moje zdanie jest takie.Wybory na wójta powinien wygrać Sewerynek, niech dobierze kredytów(a jest w tym dobry) to możne szybciej nas zlicytują. Już niewiele brakuje żeby długi przewyższyły wpływy-myślę,że w tej kadencji jest to do załatwienia. W tym czasie chaszcze zarosną takie,że nie będzie widać tego brudu na dziurawych ulicach a na nierównych chodnikach zaczniemy łamać nogi i ręce zwłaszcza jak ktoś lubi chodzić wieczorami.A jeżeli Olejniczak wygra to ciekawe kto będzie jego następcą,bo też będzie miał twardy orzech do zgryzienia,.A możne to będzie jego „cień”- Pan Wojciech O?.chyba sobie zasłużył za lojalność, a właściwie to ten pan jest lojalny w kilka stron,ale krótkotrwale.No czas pokaże,ale wyborcy i tak nie rozliczą,także spokojnie chłopaki obojętne który z Was wygra to i tak błogosławieństwo dostaniecie bo w tej gminie wcale nie chodzi o to żeby się coś zmieniło na lepsze tylko żeby zrobić komuś na złość za każda cenę.

Avatar

mieszkanka z bloków do koksa

Listopad 17th, 2014 at 19:37

nie wiem czy jesteś z bloków ale piszesz bzdury , najpierw zdobądź wiedzę w tym temacie tylko faktyczną, zobaczysz ile kredytu było a ile jest i na ile lat.

Avatar

alek

Listopad 17th, 2014 at 19:46

A według mnie najważniejsze że w końcu szykuje się zmiana. Panie Pawle od Pana weszło 4 radnych wiec jest szansa ze ludzie od Olejniczaka będą działać wspólnie z nimi. A to da również i Panu satysfakcję bo to dzięki Pana ludziom zacznie się coś dziać. A jeśli Olejniczak nic nie zmieni to się go za cztery lata wymieni. Poczekał Pan cztery lata to te jeszcze cztery tez da Pan radę. Ja w Pana wierzę.

Avatar

Zulu Gula

Listopad 17th, 2014 at 19:47

A jednak analizując wybory w gminie jest szansa na coś nowego.
8 nowych twarzy i nowy Wójt, można próbować coś zrobić. Pani ze sklepu dostosuje się do większości, gość z Chrzanowic też dołączy przecież PiS. W czystej opozycji pozostaje 3 no może 4 chłopów. Ale W i J
to mogą jeszcze namieszać!!! Jeden bo zna układy a drugi ma wejścia w telewizji i prasie.
Będzie inaczej, na pewno ciekawie. Czas pokarze. 😉

Avatar

optymista

Listopad 17th, 2014 at 20:15

Patrząc optymistycznie-jak na optymistę przystało,jest w tej przyszłej Radzie też świeża krew,możne im się uda ruszyć „bryłę z posad”.Oceniam,że są to mądrzy ludzie,więc oczekujemy mądrych decyzji.Na szczęście tych pseudo doświadczonych radnych jest mniejszość.Zobaczymy jak się ułożą.Powodzenia.

Avatar

Zażenowana

Listopad 17th, 2014 at 20:25

Ludzie z innych krańców Polski będą decydować o nas.”brawo” !!!

Avatar

ciocia

Listopad 17th, 2014 at 20:34

Rekord 600 wejść, wszyscy korzystają z pracy Gębicza ale głosować na niego nie chcą – nieładnie

Avatar

gomuniczanin

Listopad 17th, 2014 at 20:47

Przykro patrzeć na to, że praca Pawła G poszła na 4 lata w odstawkę- powiem szczerzę, że nie wierzyłem własnym uszom jak usłyszałem ,że to Paweł O przeszedł do II tury. Osobiście byłoby najlepiej jakby dwa „Pawły” przeszły- wtedy na 100% mielibyśmy zmianę, a teraz nie pozostaje nic innego jak Ci którzy głosowali na jednego Pawła schowali dumę w kieszeń i iść zagłosować na jedynego słusznego Pawła Olejniczaka – zróbmy to dajmy szansę na zmiany- i nie wierzę w to, że nowy Wójt będzie miał kim obsadzić posady, o których to piszą jego przeciwnicy. Drżyjcie nieinkompetentni na swoich „ciepłych posadkach” -CZAS NA ZMIANY! Jedne już zaszły – nie dostali się ani prawa, ani lewa ręka obecnego wójta – przewodniczący i jego zastępca- nie dopuście pani ze sklepu do przewodniczenia Radzie – to będzie tak jakby zmian nie było. Powodzenia i do urn w II turze marsz!

Avatar

Zulu Gula

Listopad 17th, 2014 at 20:48

Nie wszyscy nie chcą. Nie którzy nie mogą, ale i tak chcą zmian i wspierali Pawła G. Teraz Paweł O. Musi wykonać ruch jeśli naprawdę chce zmian w skamieniałej gminie. Chyba że to karierowicz?

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 17th, 2014 at 21:02

2014 – analizuję wyniki i wyciągam wnioski. Ja nic nie sugeruję, ja piszę wprost o swoich odczuciach. Jeżeli było zbyt „na okrągło”, to wiedz 2014, że jestem bardzo zniesmaczony aktywnością ludzi (człowieka), która doprowadziła do – powtórzę – spektakularnego zwycięstwa człowieka znikąd. Takie sukces już się zdarzały w polskiej polityce. Pamiętasz Tymińskiego? Trzeba być geniuszem marketingu politycznego, albo mieć przy sobie kogoś, kto ma władzę nad emocjami dużej grupy ludzi, by błysnąć tak jak Olejniczak. Jedyny okręg, gdzie Olejniczak uzyskał naturalny wynik, to Kocierzowy. Wiesz dlaczego – 2014? Bo tam nie ma na co dzień, „sterującego duszami”. Drugim okręgiem, gdzie oddziaływanie jest mniejsze, są Chrzanowice. Tyle że tam jest Wolnicki, który jest równie skuteczny, jak namaszczający. Nie obrażam wyborców. Piętnuję ludzi, którzy nieodpowiedzialnie korzystają ze swoich praw. Nie sądzę, żeby byli głupi, sądzę że są czasowo ubezwłasnowolnieni emocjonalnie. Nie podoba mi się taki sposób korzystania z demokracji, której – czego zresztą nie ukrywałem – jestem gorącym przeciwnikiem. Z mojego poprzedniego wpisu wprost wynikało, że szanuję wynik wyborów. I dla jasności, kolejny raz powtórzę – nie zgadzam się z metodami, jakie musiały zostać zastosowane, by osiągnąć wynik, z którym – co też podkreślałem – nie dyskutuję. To czy moje patrzenie na minione wybory, obraża Cię i innych Wyborców czy nie, nie jest przedmiotem moich rozważań. Przyjmijmy na potrzeby dyskusji, że szanuję Twoje wzburzenie, ale zdania z tego powodu zmieniać nie zamierzam. Na tym wszak polega, stałość w poglądach. Szkoda, że ta stałość poglądów, opuściła nawet część betonowego elektoratu jeszcze Wójta Sewerynka. Zastanów się, jak silne musiało być oddziaływanie, by złamać wręcz instynktowne przywiązanie kilkuset wyborców, którzy odpłynęli od Wójta do Olejniczaka. Spróbuj przeanalizować nasze gminne cuda na chłodno, może gdzieś rozpali się w Tobie iskierka niepewności…

Avatar

romek

Listopad 17th, 2014 at 21:04

Powiedźmy sobie uczciwie – wybory się skończyły. Dla dobra gminy powinniśmy wiadomo jak głosować. Mam tylko nadzieję że to będzie dobro gminy.
Na koniec powiem tylko że mi żal że chłopak który wziął uczciwie i otwarcie na klatę krytykę obecnej władzy, zaangażował najwięcej czasu, serca i energii nie dostał nawet szansy na II turę.
A człowiek dla mnie zagadka został obdarzony tak dużym zaufaniem…czy wiemy czego możemy się spodziewać…

Avatar

romek

Listopad 17th, 2014 at 21:07

Gomuniczanin mamy się spodziewać jakiś reform, zwolnień leserów?

Avatar

Nic_w_przyrodzie_nie_ginie

Listopad 17th, 2014 at 21:07

Panie Pawle wielkie brawa za klasę, wytrwałość i pracowitość!
Cóż tak w życiu bywa, że ktoś skonsumuje naszą śmietankę i zapłata nie trafia do tego, kto na nią zapracował.
Zrobił Pan dużo dobrego dla naszej gminy, nie będę oceniał działań mieszkańców ale to chyba syndrom Stana Tymińskiego, który przybył z Peru i tak zachwycił swego czasu obywateli, że o mały włos nie został prezydentem.
Nie przekreślam Pana Olejniczaka, moim zdaniem jeżeli miałby klasę to by Panu chociaż podziękował, powinien się otaczać takimi właśnie ludźmi.
Pańskim sukcesem jest wprowadzenie do rady aż 4-rech radnych i to w nich nadzieja, że jakoś zrównoważą resztę. Ponieważ zmiana ekipy wydaje się być pewna wraz ze zmianą wójta, to przy wybranym składzie rady, wszystko zależy kto zostanie tam liderem. Mam nadzięję, że nie Pan L lub U 😉

Avatar

lol

Listopad 17th, 2014 at 21:29

nic sie nie zmieni zostanie tak jak bylo bo nowych radnych jest garstka a reszta to stare wygi co tylo dla siebie , a ja jestem za zlicytowaniem gminy moze szkoła i inne urzędy beda bardziej pracowite

Avatar

arek

Listopad 17th, 2014 at 21:45

myślę że niedługo będziemy szukać albo przewozić sobie wójtów z zagranicy

Avatar

Ciekawa

Listopad 17th, 2014 at 22:24

A tak z czystej ciekawości. Pan dr inż. to chyba też nie jest rodowitym gomuniczaninem…

Avatar

xyz

Listopad 17th, 2014 at 22:26

Bodajże ze Śląska tu przywędrował… i wywędrował

Avatar

xyz

Listopad 17th, 2014 at 22:48

Rodowity gomuniczanina Pana wspiera…zaiste. Jak to w najmądrzejszej księdze napisano „źdźbło w oku brata swego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz”.

Avatar

Prawdziwy

Listopad 18th, 2014 at 00:08

Jak patrzę na wyniki to już wiem,że rada tragiczna:(Co do powiedzenia i jaką wiedzę o gminnej polityce,budżecie itp ma p.Szadkowska,p.Perczyńska(no ta to chociaż w starostwie pracuje),p.Janik,p.Sobieraj,p.Janowska?Co do zaoferowania ma cwaniak i karierowicz Urbański?Jaki poziom wiedzy i zachowania ma p.Lisiecki?P.Flaszka i p.Tazbir to nie bardzo wiem co za goście…A pozostali też na kolana nie rzucają.W ciemnych barwach to widzę:(:(:(Dorzućcie jeszcze ,,mega doświadczonego” wójta p.Olejniczaka i na pewno gmina będzie krainą waszych marzeń……

Avatar

pikuś

Listopad 18th, 2014 at 00:10

Ja obstawiam ,że przewodniczącym rady bedzie Wacek a zastepcą Sklepowa i pozamiatane w gminie.

Avatar

do mieszkanki z blokow

Listopad 18th, 2014 at 00:40

Najwyraźniej Pani jest niedoimformowana

Avatar

oliwa sprawiedliwa

Listopad 18th, 2014 at 07:50

Panie Gębicz, to nie koniec to dopiero początek

Avatar

seniorita

Listopad 18th, 2014 at 07:52

Ciesze się,że gmina Gomunice wreszcie pokazała klasę i rozwaliła tą mafie jeszcze tylko dwa tygodnie proszę wytrwajcie i dokończmy tą prace ciężko będzie,ale może wreszcie jakaś sprawiedliwość wejdzie do tej gminy i dyscyplina ,bo urzędniczki robią co chcą.Powodzenia p.Pawle O.

Avatar

Sylwia

Listopad 18th, 2014 at 10:31

Dziwne i zastanawiające wyniki wyborów. Tyle głosów na kogoś, kogo nie znamy, kto ładnie się uśmiecha i grzecznie mówi „dzień dobry” nawet tym, kogo nie zna. Poparcie dla kogoś, kto mówi w swoim programie o długach a sam będąc prezesem wygenerował już niezły kanał, z którym będą się męczyć mieszkańcy i ich portfele. Co do nowych i starych radnych nie mają najmniejszych szans, będą mieć zbyt mocno wierzącego w swoje przekonania nowego wójta, który nie będzie się z nimi liczył.

Avatar

Co dalej???

Listopad 18th, 2014 at 10:46

Zgadzam się z Prawdziwym – skład rady tragiczny,po pierwszych emocjach,kiedy to było wiadomo,że starą radę rozbiliśmy w pył przyszedł czas na refleksje…może wcale nie być dobrze,nam są potrzebni ludzie z charakterem wojownika a nie jak to ktoś okreslił „ludzie proboszcza” i panie radne,które na 100% nie wniosą NIC!!Ale z drugiej strony,tak na prawdę nie było na kogo głosować po odrzuceniu starych wyjadaczy i wiecznych kandydujących.
Co do wypowiedzi Indianina-chyba za bardzo uwierzyłeś w swój talent literacki i wcześniejsze pochwały,nie da sie tego czytać!!Porozmawiaj z ludźmi i się dowiesz dlaczego głosowali na Olejniczaka-niektórzy nie widzieli go nawet na oczy,przyszli zagłosować według zasady „tylko nie Sewerynek”,a że ktoś nowy to może i nas czymś zaskoczyć!!
Od siebie mogę tylko dodać,że szkoda…Głosowałam na p.Gębicza,bo miałam nadzieję na lepsze i ładniejsze życie w tej gmi nie.

Avatar

igor

Listopad 18th, 2014 at 13:12

Tak,tak urzędniczki są tam najważniejsze robią co chcą ich styl powala na kolana i ta widokówka z hałdą drzewa na środku…… damy radę i z drugą turą …….

Avatar

obserwatorka

Listopad 18th, 2014 at 13:46

Brawo panie Pawle Gębicz. Pokazał Pan klasę prowadząc nie tylko stronę, ale w osobistych kontaktach z mieszkańcami dostarczając im informacji na temat gminy na papierze. Nikomu innemu się nie udało tego dokonać. Nie wszyscy mieszkańcy mają dostęp do internetu, żeby dowiedzieć się o tym co Pan zamieszczał na blogu. Brawo.. mało mamy odważnych ludzi by głosić coś o czym większość z nas by się nigdy nie dowiedziała. Szkoda, że zamieścił Pan wpis o zamknięciu bloga i wycofaniu się z życia politycznego w gminie Gomunice. Nie wiem jaki wygra Wójt, ale takim ludziom jak Pan powinno się dać szansę wykazać. Są stanowiska w gminie gdzie napewno Pana osoba sprawdziłaby się w 100% ale to niech pozostanie w czynach przyszłego wójta. Głowa do góry, wybory uzupełniające już niedługo, myślę że czas najwyższy docenić Pana wkład i zaproponować współpracę. Zarówno Pan Olejniczak Paweł jak i obecny Wójt Pan Jerzy Sewerynek powinni otaczać się takimi ludźmi jak Pan. Apeluję do nich (którykolwiek wygra wybory) doceńcie ludzi wartościowych, dajcie szansę zmianom na lepsze jutro w naszej gminie, a wszystkim będzie się łatwiej żyło. Małymi kroczkami można też coś zmienić. Powodzenia Panie Pawle G. i wierzę, iż nie zakończy Pan swojej działalności politycznej, gdyż takich ludzi nam trzeba. Jeszcze nikt się nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Życzę dalszych sukcesów i startu w wyborach za 4 lata.

Avatar

Też z Gomunic

Listopad 18th, 2014 at 13:59

Czytam to co napisaliście i nie mogę się oprzeć chęci napisania paru słów
Miliony słów krytyki pod adresem p. Olejniczaka jakieś insynuacje do powiązań z księdzem . O co wam ludzie właściwie chodzi sami chyba nie wiecie czego chcecie . Stary wójt zły nowy kandydat zły , ksiądz zły ….to kto jest dobry ? Może zaproście sobie jakiegoś Batmana albo innego supermena do rządzenia w gminie . Należny choć trochę popatrzeć na fakty i osiągnięcia poszczególnych osób i zadać pytanie co w gminie zmieniło się w ciągu kilku kadencji wójta ………NIC
w gminie siedzą PANIE urzędniczki , które uważają ,że one są dla petentów a nie petenci utrzymują je ze swoich podatków .Kilka kilometrów dróg i chodników na tyle lat to chyba nie szczyt sukcesu . Szczególnie w latach gdzie większość inwestycji jest dotowana z UE . Można wymieniać tu jeszcze długo czego nie ma a co już dawno powinno być . Stracone lata i tyle . Tylko spowodowały to ,ze co raz więcej młodych ludzi nie ma pracy a ci co maja pieniądze maja ich coraz więcej . Przyszła pora dać szanse komuś nowemu bo gorzej być już nie może . To tak jak ktoś już na tym forum napisał : jak wszyscy mówią ,ze się nie da to przychodzi ktoś nowy nie wie ze się nie da i po prostu to robi .
Wiele dla tej zmiany dali od siebie obaj Panowie Pawłowie . Obaj są duża szansą na zmiany dla nas wszystkich. Dajmy więc sobie szanse i zagłosujmy tak aby było lepiej bo w poprzednim układzie był skrajny marazm . Podziwiam Pana Gębicza za odwagę w mówieniu prawdy , dziękuje za to forum bo w końcu mamy możliwość rozmawiania o różnych sprawach w Gomunicach ale nie opluwajmy się wzajemnie . Co do Pana Olejniczaka myślę ,że wykazał się jako Prezes , ma wiedze wykształcenie a co do tego ,że nie jest z Gomunic to trochę śmieszny argument . To prawie jak powiedzenie ,ze większość warszawiaków jest z Warszawy 🙂 Jestem od urodzenia mieszkanką Gomunic doskonale wiem kto jest z tąd a kto nie ……i pytanie skąd aż tak wielu rdzennych mieszkańców w Gomunicah …z Radomska , Kocierzów , Słostowic itp 🙂

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 18th, 2014 at 14:11

Nie zgodzę się z Twoją interpretacją zachowań Wyborców „Co dalej???”.
Gdyby mechanizm był taki jak sugerujesz, obecny Wójt nie straciłby ok. 300 głosów. W poprzednich wyborach głos oddało na niego w I turze 1238 osób, teraz ponad 900. Jestem przekonany, że nie stracił tych głosów w tych wyborach, z powodu zniechęcenia elektoratu (jego elektorat udowodnił wielokrotnie, że jest zdyscyplinowany). Poza tym, gdyby ludzie byli zdesperowani i oddawali głos na zasadzie – każdy tylko nie Sewerynek – mielibyśmy do czynienia z bardziej statystycznym rozkładem między pozostałymi 3 kandydatami. Tymczasem Gębicz stracił prawie 200 głosów w stosunku do wyborów 2010r. a Kacperski właściwie nie zaistniał. Ja staram się interpretować liczby i wyciągać logiczne wnioski. Faktem jest, że moja żelazna logika zawiodła, ale (będę się trzymał mojej spiskowej teorii), zderzyła się z siłą miejscowego autorytetu i była bez szans.

Co do personalnej wycieczki – nie musisz czytać, ja nikogo nie zmuszam do przebrnięcia przez moje mocno złożone zdania. A w swój talent literacki nie wierzę. Gdybym go miał, podpisywałbym swoje książki na eventach. Pochwały były miłe, natomiast nie przypominam sobie, żebym składał tu jakieś podziękowania i pokłony dla chwalących. Dlaczego? Styl wypowiedzi nie jest istotą rozważań nas wszystkich, którym zależy. To też element mojej żelaznej logiki…

Avatar

jak

Listopad 18th, 2014 at 14:11

Gdy pierwsze emocje już opadną proszę Pana Gębicza o swoje oficjalne stanowisko ws II tury.
Zdobył Pan elektoratu prawie 900 głosów.
To Pan jako pierwszy powiedział stanowcze i oficjalne NIE obecnym układom. Żal, bardzo żal że nie wszedł Pan do II tury.
To się Panu po prostu uczciwie należało…

Avatar

lol

Listopad 18th, 2014 at 14:16

w naszej radzie potrzebne są osoby niezalezne od panujacych władz takie które nie boja sie odezwać i powiedziec prawdę jak może ktoś być dobrym radnym kto jest uzależniony pracą w gminie lub dofinansowaniem taka osoba zawsze pójdzie za wójtem .Mieszkańcy naszego Ciemnogrodu nie potrafią zrozumieć tego bo są zawistni i o przysłowiową złotówke nóz w plecy wsadzą

Avatar

.......

Listopad 18th, 2014 at 14:16

Pan Paweł G szuka pracy w gminie :-D. DOBRE!

Avatar

Jola

Listopad 18th, 2014 at 15:03

Życzę powodzenia Panu Olejniczakowi, skoro nie udało się Panu Gębiczowi to tylko on pozostał nam jedyną opcją na zmiany w Gomunicach.
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma…
Powiedzenie adekwatne do 850 wyborców, nie dotyczy 1200 🙂

Wynik Pana Olejniczaka ( odebranie obecnemu Wójtowi ok. 300-400 głosów żelaznego elektoratu) sugeruje, ze ułożył się z częścią wójtowego zaplecza. A to znów rodzi pytania:
1. Czy dotrzyma im słowa że ich nie zwolni.a przez to zmiany w gminie nie będą personalne jak tego większość oczekuje,
2. Czy był to dobry blef a po wygranych wyborach pokaże im co myśli…

Oczywiście są to insynuacje, nie mam żadnej wiedzy w tym temacie. Być może te 300-400 osób po prostu już przestało lubić wójta.

Avatar

Co dalej???

Listopad 18th, 2014 at 15:05

Indianin – za dużo analizujesz a za mało rozmawiasz z ludźmi!Wyszło na jaw że nie znasz się na PR wyborów samorządowych!A książkę…cóz łatwiej jest wydać niż sprzedać, podobnie jak wygrać w wyborach, latwiej wystartować niż wygrać,bo o tym często decyduje sympatia,znana twarz czy wręcz przypadek!!!

Avatar

.......

Listopad 18th, 2014 at 15:07

Do lol!
Ja nie mieszkam w Ciemnogrodzie! Jak Ci tu źle to wyprowadź się. Jest jak jest i trzeba z tym żyć.

Nowa RADA jest the best. Zwłaszcza radna AJ. Podziwiam rodzinę, że tak bardzo się zmobilizowała i oddała swoje głosy -coś ponad 100 na 1 ulicy. Sama radna jest w sumie bezradna. Ne potrafi się nawet wysłowić. O wiedzy (jakiejkolwiek) nawet nie wspomnę. No ale może się mylę.

Avatar

Marek

Listopad 18th, 2014 at 15:08

Mam jedno pytanie: skąd te przytyki do pana Gębicza? przecież on jest takim samym ( a nawet z większym stażem) opozycjonistą do obecnego Wójta?

Wybory wygrał pan Olejniczak. Kto i dlaczego mu pomógł to sprawa wtórna.

Ale dlaczego czepiacie się Gębicza a nie wójta?

Avatar

do ......

Listopad 18th, 2014 at 15:14

Z jednej strony potępiasz nazywaniem nas ciemnogrodem ( tu się w pełni zgadzam z Tobą, ludzie dokonali wyboru – trzeba go uszanować)
Z drugiej strony sam wyśmiewasz jedną w wybranych osób na radną.

Dostrzegasz ten paradoks???

Jak Kali ukraść……

Avatar

Ala

Listopad 18th, 2014 at 15:18

Też z Gomunic – bardzo Cię zasmucę. Pan Olejniczak nie tknie pań urzędniczek…
Wystarczyło się dobrze rozejrzeć 11 listopada ( to taka przenośnia, bo tak naprawdę mam co innego na myśli).

Aby się dowiedzieć prawdy wystarczy zapytać Pana Pawła Olejniczaka wprost.

Avatar

Ala

Listopad 18th, 2014 at 15:49

„bo o tym często decyduje sympatia,znana twarz czy wręcz przypadek!!!” – i Ty się zgadzasz z takimi kryteriami???
To po co się starać, być uczciwym. Postawmy 20 celebrytów z sympatycznymi buziami i rzućmy monetą.

Będzie taniej, po co nam wybory.

Tak, na PR wyborów samorządowych się nie znamy, to fakt.

Nie ma się co dziwić pierwszym wpisom bo ludzie zareagowali normalnie. Było zaskoczenie, rozżalenie, rozgoryczenie. To są normalne reakcje ludzkie w obliczu klęski. Nie jesteśmy cyborgami czy osobami bez zwykłych ludzkich odczuć. Czy to trudno zrozumieć?
W imieniu wpisujących przepraszam za te pierwsze reakcje. Potwierdzają one tylko naszą zwykłą ludzką słabość i dowodzą braku perfidności i przewrotności.

Nie potrafię za to zrozumieć dlaczego ciągle atakujecie Pawła Gębicza. Przecież z jego ust do dziś nie padło żadne oficjalne stanowisko.

Jeśli tutaj piszecie to mam jeszcze jedną prośbę. Wytłumaczcie mi ten fenomen PR Waszej wygranej. Ludzie doszukują się różnych podtekstów które krytykujecie. To napiszcie tak zwyczajnie po ludzku w jaki sposób kandydat który nie robił kampanii wygrał?

I apeluję do wszystkich o umiar. Ponoć jesteśmy po jednej stronie….

Avatar

lol

Listopad 18th, 2014 at 16:19

<<jest jak jest i trzeba z tym żyć ,,tz z czym z kłamstwem , obietnicami ktorych nikt nigdy nie spełni zalatwianiem etatów dla znajomych w samej omunalce pracuje 40 osob dopiero teraz zabrali sie do roboty przed wyborami zrobilo sie czysciej , w gminie etat polegajacy na sprawdzeniu to płaci za smieci a kto nie trudno nawet nazwac stanowiso tej Pani następnie szkoła gdzie jest więcej sprzataczek niz w elektrowni Bechatów nic tylo ciepłe stołki dla znajomych

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 18th, 2014 at 16:34

„Co dalej???” – w żadnej mojej wypowiedzi nie znajdziesz informacji, że coś wiem od ludzi. Powiem więcej, jedyne miejsce gdzie z premedytacją kłamałem o łatwości nawiązywania kontaktów, to cv. Z tego też powodu, korzystam od zawsze tylko i wyłącznie z biernych praw wyborczych. Pisałem za to, że analizuję to co widzę i czytam. Twój wpis potwierdza, że nie mylę się w swojej ocenie zdarzenia pt. nieoczekiwany wynik wyborów Wójta w I turze. Masz rację – o wyniku może decydować przypadek. Nie w tym wypadku – statystycznie przewaga Olejniczaka jest zbyt duża. Nie zdecydowała też „znana twarz”. To młody stażem mieszkaniec Gomunic. Za to sympatie tak! Trafiłeś w sedno! Sympatie pielęgnowane w kuluarach, są niedostępne dla takich obserwatorów, jak ja. Stąd moje i jak można poczytać na tym forum, nie tylko moje zaskoczenie.

Moim, jak i Twoim faworytem był Gębicz. Jestem zniesmaczony tym co się stało, co nie oznacza, że straciłem z oczu główny cel – zmianę obrazu Gminy. Tym razem bardzo chciałbym się pomylić, ale przy obecnym układzie sił w Radzie, są na to nikłe szanse. Zagłosuję – zaciskając zęby – na Olejniczaka, mimo że instynkt podpowiada, że na nową jakość przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

Avatar

Ha

Listopad 18th, 2014 at 16:49

Ludziom od Pana Jeszcze Wójta serdecznie już dziękujemy. Prosimy nie napuszczać sympatyków jednego Pana Pawła na sympatyków drugiego Pawła. Choćbyście nie wiem jak się starali to i tak pan Jerzy przegra.
I przyjdzie nowe…
Czytelników bloga pragnę przestrzec przed „naganiaczami”.

A sympatycy pana Olejniczaka i sam Pan Olejniczak poczujecie na własnej skórze to czego przez te kilka lat doświadczali sympatycy Gębicza i on sam..

Avatar

ekhem

Listopad 18th, 2014 at 17:47

tak szerze mówiac jako osoba postronna wydaje mi sie ze po prostu niektorych zazdrosc zzera bo musza ciezko harować fizycznie a nie siedziec sobie na stołku 🙂

Avatar

mieszkaniec od lat

Listopad 18th, 2014 at 18:26

Pani AJ została wybrana ponieważ nie miała konkretnego kontrkandydata. Z tego okręgu była jeszcze jakaś inna młoda pani, zupełnie nikomu nie znana…

Avatar

..........

Listopad 18th, 2014 at 19:03

No właśnie! Nie miała kontrkandydata. Może dlatego. Ktoś pracował nad ułożeniem tych okręgów, a wójt je zatwierdził….

Avatar

obserwatorka

Listopad 18th, 2014 at 19:58

do: …….
do: mieszkaniec od lat
Przecież ktoś wybrał tą osobę na radną. Widać jak zależy ludziom na dobru gminy…niech potem nie komentują, że coś komuś się nie podoba praca tego Radnego czy tamtej Radnej. Sami zdecydowali ludzie jaki będzie skład Rady gminy. Pani przez Was wspomnianej oraz pozostałym Radnym życzę dużo końskiego zdrowia…a przyda się napewno.

Avatar

...

Listopad 19th, 2014 at 00:07

radni- bezradni są z pierwszej łapanki:(

Avatar

zszokowany

Listopad 20th, 2014 at 20:30

Muszę przyznać że jestem zszokowany porażką obecnego Wójta, byłem pewien że wytrwa do zasłużonej emerytury. Przecież 25 lat był skuteczny, to trzeba mu przyznać, wygrywał i tak układał radę żeby mu nikt nie podskakiwał. Kolejny szok to powrót oszołoma do rady. Dziwne że kandydaci muszą składać oświadczenia lustracyjne a nie składają oświadczeń o stanie zdrowia psychicznego. A jeszcze dziwniejsze, że wieś nie widzi lepszego kandydata. Apeluję do pana Pawła G. proszę przed pierwszą sesją zebrać swoich radnych, niech się zorganizują i dogadają co dalej. Są dużą siłą – ja naliczyłem 5 osób, jeszcze trzy i wybierają przewodniczącego, mogą rządzić radą i kontrolować wójta. Panowie U i L na pewno już zaczęli się układać. I ostatni szok jaki przeżyłem ostatniej nocy. Przyśniła mi się pierwsza sesja nowej rady
Przewodniczący Wacław U
Z-ca przewodniczącego Jan L
Przew. Kom. Rewizyjnej Agata T

Wójt Paweł O
Z-ca wójta Krzysztof G
Sekretarz Jerzy Sewerynek
HORROR

Avatar

młodamama

Listopad 20th, 2014 at 21:20

Paweł,zbieraj radnych,niech nie siedzą cicho,niech działają,niech się uczą i walczą…Po wpisach widzę,szok w ekipie Jurusia i pewność u Olejniczaka.Oby tak było,choć to wcale nie gwarantuje sukcesu,to jego dzień dobry niech Was nie zwiedzie.
Dużo się tu ostatnio pisze o proboszczu i jego polityce.Niestety,proboszcz z katechetką zrobili z naszego kościoła coś na kształt sekty,wszystko musi być idealne,wszystko komentowane,czasem jak jak odprawia proboszcz to mam ochotę wyjść z kościoła…on jest najmadrzejszy,wszyscy inni nami sterują,za bardzo ufamy mediom,itd.W Gomunicach jak ktoś nie chodzi do kościoła a nie daj Boże jego dziecko nie jest w chórku to jest prawie wyklęty…A prawda jest taka że proboszcz za bardzo pilitykuje i nie potrafi rozmawiać!!!
Ciężko się tu żyje,a dzisiaj zdałam sobie sprawę,że tak naprawdę może za Olejniczak wcale nie będzie lepiej!

Avatar

wyborca

Listopad 21st, 2014 at 09:53

proponuje jeszcze wymienić proboszcza

Avatar

NADZIEJA

Listopad 21st, 2014 at 11:14

DO …….. Z 18 LIST.

PANI AGNIESZKA J. OTRZYMALA PONAD 100 GŁOSÓW, PONIEWAZ ZAGLOSOWALA NA NIA CALA ULICA WSCHODNIA , GLOSOWALI NIEWAZNE NA KOGO, BYLE ZAGLOSOWAC, ALE WIES SIE ZMOBILIZOWALA I SĄSIADKA RADNĄ ZOSTAŁA. NIE TRZEBA UMIEC MOWIC.

Avatar

NADZIEJA

Listopad 21st, 2014 at 11:19

DO MIESZKANIEC OD LAT

PANI A.J MIALA KONKRETNEGO KONTRKANDYDATA, WŁASNIE BYLA NIA MLODA PANI- WYKSZTAŁCONA I ZAPEWNE MAJACA DUZO WIECEJ DO ZAOFEROWANIA, ALE NIESTETY NIEZNANA , JAK PISZESZ, A TEN ARGUMENT PRZEWAZYL.

Avatar

mieszkanka Gomunic

Listopad 21st, 2014 at 12:17

do mieszkaniec od lat

Z tego co sie orientuje to pani z Kletni A.J byla od p. Olejniczaka, wiec on wystawial takich ,,madrych” ludzi na radnych w przeciwienstwie do p. Gebicza, ktory mial mocny i madry sklad. Wyborcy powinni poznac kandydatow przed wyborami, zapoznac sie z ich zyciorysem, wyksztalceniem itd., a nie teraz analizowac kto i co soba reprezentuje.

Avatar

mieszkanka gomunic

Listopad 21st, 2014 at 12:19

I jeszcze jedno, ta pani przypisywana jest panu Gebiczowi, a szkoda

Avatar

@

Listopad 21st, 2014 at 21:02

Biedne Słostowice. Za dużo było kandydatów dobrych. Ludzie podzielili między nich głosy. A zły był jeden i swój dziwny elektorat doprowadził do urn. Taki chichot losu.

Avatar

kamil

Listopad 21st, 2014 at 21:42

Najważniejsze że AJ będzie w opozycji do Urbana i to jest najważniejsze. Zmiany będą

Avatar

Zyczliwa:)

Listopad 22nd, 2014 at 08:02

Sprzataczka radną tego jeszcze nie było… Szkoda ze z ramienia pana Pawla.

Avatar

aab

Listopad 22nd, 2014 at 08:16

Dlaczego szkoda, nie miał ludzi bo nikogo nie zna, ta Pani się zgodziła i wygrała.

Avatar

mieszkaniec od lat

Listopad 22nd, 2014 at 13:09

do NADZIEJA
Proszę nie krzyczeć na forum tzn. wyłączyć caps lock :/ Powtórzę, mieszkańcy Kletni nie mieli wyboru, tamta pani jest ,,znikąd” a mniemam, że to właśnie pani nią jest …nikt też nie będzie się bawił w czytanie życiorysów wszystkich kandydatów na radnych. Poza tym pani AJ, może nie jest wykształcona ale za to jest CZŁOWIEKIM bardzo uczynnym, miłym i zaradnym . Tak więc i ja oddałem na nią głos i tego nie żałuję, bo tak jak pisałem wcześniej nie miała kontrkandydata.

Avatar

aab

Listopad 22nd, 2014 at 13:17

To dziwne kandydat na Wójta też był znikąd i wygrał.

Avatar

brat wójta

Listopad 22nd, 2014 at 13:39

To że społeczność obdarowuje nieznanych bliżej kandydatów na wszelkiego rodzaju stanowiska zaufaniem i oddaje swój głos na nich, wynika z oczywistych spostrzeżeń.
1-Na listach pojawiają się zwykle ci sami kandydaci o których wszyscy wszem i wobec znają życiorysy, więc też mają wyrobione już o nich zdanie
2-Na listach nie pojawiają się osoby wiarygodne i ambitne, gdyż już dawno zostały zaszczute i zniechęcone do brania czynnego udziału życiu publicznym
Więc syndrom stana Tymińskiego był, jest i będzie wciąż obecny. Z historii znamy przypadki nagłego pojawiania się znikąd autorytetów. Hm…czasem z dość nieprzewidywalnym skutkiem

Avatar

stara mama

Listopad 22nd, 2014 at 14:00

łatwo jest krytykować i oceniać szkoda że nie w oczy i uczciwie tak postępują tchórze moje dzieci tyle lat chodziły do tej tzw sekty i były szczęśliwe i ja jako rodzic też złego ich tam nie uczą i wyrosły na porządnych ludzi każdy tam może iść nikomu drzwi nie zamykają nie wybieraja najlepszych a propo dziś widzę że dzieci chętnie biegają są zachęcane a większość mądrych rodziców ich w tym wspiera dziwi mnie że zamiast wybierać dobro pchacie swoje dzieci w bagno może być za późno jak się oczy niektórym otworzą zbyt póżno,a to jaki kto zawód wykonuje wcale nie świadczy o jego mądrości no ale cóż to świadczy o tych którzy tak krytykują

Avatar

...

Listopad 22nd, 2014 at 14:02

Ludzie opamiętajcie się teraz osoby z wyższym wykształceniem są sprzątaczami itp. przestańcie ubliżać komuś kogo nie znacie. Przykre, że w tak małej miejscowości tyle zawiści.

Avatar

mieszkaniec od lat

Listopad 22nd, 2014 at 14:06

do NADZIEJA
Posłużę się słowami inżyniera Mamonia : ,,Proszę pana ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.”

Avatar

mieszkaniec od lat

Listopad 22nd, 2014 at 14:17

Jak patrzę na to co się dzieje w naszym grodzie i nie tylko, to jeszcze jedno przychodzi mi do głowy,, Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda… Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący… Yyyy… Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący… Czarna za – lub odwrotnie: czarna za… Yyyy… Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.”
Pozdrawiam wszystkich uczestników i sympatyków REJSU , i do następnego spotkania przy urnach.

Avatar

brat wójta

Listopad 22nd, 2014 at 15:08

Zarządzanie gminą z pokorą stwierdzam nie jest dla sprzątaczek. Dla nich jest wiele innych absorbujących czynności. Podobnie nie dla kota szynka nie dla psa kiełbasa( przysłowie) Każdy ma prawo wypowiadać swoje zdanie bo po to mamy demokrację, ale nie każdy nadaję się do decydowania i rządzenia, gdyż czasem zapadają czasem decyzje i padają słowa dla nich niezrozumiałe a jednak muszą podnieść rękę. Nieświadomość daje możliwość innym do manipulacji. I bez obrazy! Nikt nikogo nie obraża stwierdzając przypadkowość pewnych wyborów. Zanany był juz przypadek radnego który przez cztery lata zabrał raz głos: panie przewodniczący kiedy przerwa na papierosa 🙂

Avatar

Tomasz

Listopad 22nd, 2014 at 15:42

I tu masz brat rację. Niech każdy robi to co najlepiej umie. Strażak – gasi, Policjant – pilnuje, Górnik – kopie, Nauczyciel – stara się czegoś nauczyć i tak dalej.

Avatar

...

Listopad 22nd, 2014 at 17:06

Idąc tym tropem wójtem i radnymi powinni zostać sami politolodzy.

Avatar

brat wójta

Listopad 22nd, 2014 at 17:57

Bycie wójtem i też radnym to wielka odpowiedzialność dziejowa i osobista. Każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego że czasu nie da się cofnąć. Wszyscy powinni być rozliczeni z tego co czynią a nawet mówią. Nie ma czasu na długie bezsensowne debaty. To jest czas dla fachowców. Kto nie weźmie pieniędzy unijnych zrobi prezent innym bardziej kompetentnym i przebojowym.

Avatar

brat wójta

Listopad 22nd, 2014 at 18:52

do Tomasza…brat zawsze ma racje 🙂

Avatar

seniorita

Listopad 22nd, 2014 at 19:13

Uważam,że jak Olejniczak zostanie wójtem,to będą zmiany ponieważ nowa miotła dobrze zamiata ,ale musi uważać bo Sewerynek już chwyta
się wszystkiego żeby wygrać …..

Avatar

Zyczliwa:)

Listopad 25th, 2014 at 09:32

Myli się pan, nie byłam na żadnej liście, a to ze wyrażam swoją opinie i nie podoba mi sie wybor, to mam prawo… Tylko, ze te osoby nas reprezentują, to niestety swiadczy o poziomie myslenie … Pozdrawiam i zapraszam na kolejne glosowanie:)

Avatar

Aga

Listopad 25th, 2014 at 22:49

A za cztery lata Boże Ciało na Paciorkowiżnie znów w kurzu lub błocie ,cóż Ciemnogród znów wybrał

Avatar

Zulu Gula

Listopad 26th, 2014 at 09:01

Posłuchajcie mieszkańcy Gomunic(Ciemnogrodu). Trzeba wygrać te wybory 30 listopada 2014 r.,czyli zmienić Wójta. Ale to tylko mały kroczek. Pamiętajcie gmina była rządzona nieudolnie ponad 25 lat, więc jeśli S. przegra wybory na urzędach zostaną jego zaufani, którzy będą kopać dołki pod nowym Wójtem( tak wiem kto pod kim dołki kopie …..ble,ble ale kiedy????)
Najprostszym rozwiązanie po przejęciu władzy jest zarządzenie audytu w gminie i odcięcie się poprzez grubą krechę od nieudolnej ćwierćwiecznej władzy. Inaczej się nie da. 🙁

Avatar

brat wójta

Listopad 26th, 2014 at 11:35

Mieszkańcy oto kolejna osoba( Aga) która prowokuje i poddaje pod wątpliwość siłe i wiarę społeczeństwa Naszej Gminy. Obrażasz kilka tysięcy mieszkańców nazywając ich ciemnogrodem. Już niedługo udowodni ten według ciebie tzw. ciemnogród że nie brak mu determinacji w walce o lepszą przyszłość, osiągając pełne zwycięstwo nad jaśnie oświeconą częścią gminy , która doprowadziła do chwalebnej 1500 pozycji na liśćie 1550 gmin w Polsce

Avatar

brat wójta

Listopad 26th, 2014 at 11:43

No cóż portrety tych tzw zasłużonych juz dawno powinny być wyeksponowane w centralnym punkcie Gomunic , gdzie przybywałyby pielgrzymki z ciekawości obserwujące te nadzwyczaj uposażone w wyjątkowe umysły postacie. Wreszcie brak nam tu małej Jasnej Górki

Avatar

jasiu

Listopad 26th, 2014 at 20:13

Ale pan Jerzy się osmiesza tak bardzo bronil cefol . ze ergis zabrał maszynę do Wąbrzeźna. Nie osmieszaj się. A pan Olejniczak sam brał kredyty . spółdzielnia miała kilku prezesów.

Avatar

olek

Listopad 27th, 2014 at 01:17

cefol stał się spółką skarbu państwa a do tego takie podmioty jak gminy nic mają. za czym wypiszecie bzdury w jakimś temacie zajrzyjcie gdzie trzeba, poczytajcie,poznajcie prawne aspekty i przepisy dotyczące danej sprawy.Póki co w Polsce jest i obowiązuje jeszcze jakieś prawo, które czy nam się podoba czy nie musimy respektować,

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: