Stanowisko przed II turą Pawła Gębicza

18 Lis 2014

Szanowni Państwo,
Jesteśmy w przededniu ostatecznego wyboru Wójta na nową kadencję. Chciałbym zaapelować do Wyborców, którzy poparli mnie w I turze, aby poszli na wybory i poparli kandydaturę Pawła Olejniczaka. To że przegrałem w I turze z P. Olejniczakiem, nie zmienia mojej krytycznej oceny sytuacji w Gminie. Jestem świadomy, że gdy pozostawimy na stanowisku dotychczasowego Wójta, nic się nie zmieni. Wybór Pana Olejniczaka jest wg mnie ogromnym ryzykiem, ale w obecnej sytuacji nie mamy nic do stracenia. Jednocześnie chciałbym z całą mocą podkreślić, że darzę Pana Olejniczaka bardzo ograniczonym zaufaniem.

Pan Olejniczak w przypadku wygranej, straci z mocy prawa mandat Radnego. Wzywam Go, by w przypadku objęcia stanowiska, nie wystawiał swojego kandydata w wyborach uzupełniających, do Rady Gminy. Zapowiadam tym samym swój star.  Jednocześnie z drugiej strony deklaruje daleko idącą pomoc w rozwiązywaniu wszelkich problemów.
Proszę Wyborców, którzy mi ufają, by wzięli pod uwagę moje sugestie.

179 komentarzy to Stanowisko przed II turą Pawła Gębicza

Avatar

lol

Listopad 18th, 2014 at 16:05

popieram Pan Gębicz na przewodniczącego rady

Avatar

Eh...

Listopad 18th, 2014 at 16:47

Oj Panie Gębicz, myślałem, że jest Pan mądrzejszy. Podarował Pan swój elektorat Olejniczakowi. Z obecnym Wójtem miałby Pan szanse za 4 lata, w przeciwieństwie do Wójta Olejniczaka, który zajmie ten stołek na następne 20 lat…

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 18th, 2014 at 16:50

Nie stać nas aby pan Sewerynek rządził kolejne 4 lata. Jak powiedział klasyk „nie chcę, ale muszę”. Najważniejsze jest dobro gminy

Avatar

Ha

Listopad 18th, 2014 at 16:54

Pan Gębicz nie ma szans zostać przewodniczącym. Bo rada się ustali na najbliższym posiedzeniu, pewnie jeszcze przed II turą.

Avatar

Ola

Listopad 18th, 2014 at 16:56

No ciekawe czy Pan Olejniczak też stawia na dobro gminy.
W końcu jak ktoś dostał prawie 900 głosów to chyba warto się z takim człowiekiem liczyć..

Avatar

Eh...

Listopad 18th, 2014 at 17:03

Niestety, czasu brak – przewodniczącego wybiera sie na pierwszej sesji, a ta musi się odbyć 7 dni od ogloszenia wyników..

Avatar

ZAŻENOWANA

Listopad 18th, 2014 at 17:09

Wczoraj informował Pan o wycofaniu się życia publicznego oraz zamknięciu bloga, dziś wzywa Pan Pawłą Olejniczaka by nie wystawiał swojego kandydata w wyborach uzupełniających. Zal mi Pana. Po prostu brak taktu, wyczucia i pokaz „pędu do władzy” ( Nie mylić z odpowiedzialnością !!!). Ale w zasadzie tego można się było spodziewać po Panu. „Nie chcę, ale muszę” w Pana wykonaniu to śmiech na sali. Pozdrawiam Pana Olejniczaka i mam nadzieję , że nie da się nabrać na Pańskie bzdury,

Avatar

ZoUZA

Listopad 18th, 2014 at 17:25

Mądre słowa. W tej chwili nie mamy nic do stracenia.

A co dalej? Mam nadzieję, że nadejdą zmiany. Bo to, co się w gminie dzieje od ponad 20 lat, to cofanie się w rozwoju. Wątpię, czy nawet kolejne 20 lat, pomoże komukolwiek oddłużyć gminę i odpowiednio ją rozwinąć. Mądrze rozwinąć.
Bo przecież nie wystarczy jej upiększyć – to nie o to chodzi! Trzeba pomyśleć o inwestycjach na przyszłość.
Polecam obecnemu i przyszłemu wójtowi lekturę książki „Bogaty ojciec biedny ojciec” Roberta Kiyosaki. To nauczy każdego, jak zamiast bezsensownie wydawać pieniądze, mądrze je inwestować.

Pan O., jeśli zostanie wójtem, nie będzie miał łatwego zadania. I już mu współczuję, bo czeka go ciężka, wręcz „syzyfowa”, praca.

Avatar

Anonim

Listopad 18th, 2014 at 17:57

Gubi się Pan w tym sam..

Avatar

liberał

Listopad 18th, 2014 at 18:35

Z całym szacunkiem do Pana Panie Pawle. Tak się nie robi polityki. W nowej Radzie potrzebni są ludzie do ciężkiej pracy.Kontrola jest ważna lecz nie najważniejsza.U Pana ten akcent bardziej przesunął na funkcję kontrolną. Nie można każdego posądzać o złe zamiary. Jeśli wójtem zostanie p. Olejniczak, to trzeba dać mu możliwość wykazania się. Nie można tylko krytykować i kontrolować.Pierwsza część Pańskiego apelu była poprawna.Druga lepiej aby się nie ukazała. Każdy przywódca chce mieć wokół siebie jak najwięcej ludzi zaufanych / ze swojego ugrupowania. Nie sądzę aby Pański apel potraktował poważnie. Pana pewność wygranej odebrała Panu zmysł trzeźwego osądu i nie wystawienie swojej osoby również na radnego.Głowa do góry, jest Pan młody jeszcze droga do kariery stoi przed Panem. Czasem warto skorzystać z doświadczeń starszych. Życzę powodzenia.

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 18th, 2014 at 18:47

Widzę, że słowo kontrola źle wpływa na „liberała” ja zawsze zachęcam ludzi do zmiany władzy- bo najważniejsze jest dobro gminy a nie stołki- ale ponieważ nie znam Pana Olejniczaka i nie mam pojęcia jakim jest człowiekiem to kontrola nie zaszkodzi. Nie wiem czy liberał się czegoś obawia np. że czytelnicy zaczną wiedzieć co dzieje się na sesjach, jakie będą podejmowane decyzje, czy ta wiedza go przeraża, czy raczej gest pana Oleniczaka który mnie poprze na stanowisko radnego. I jeszcze jedna uwaga apel został wysłany do pana Olejniczaka i jest to pewien rodzaj testu czy chodzi o gminę czy o stołek.

Avatar

Też z Gomunic

Listopad 18th, 2014 at 18:48

Uważam ,ze pomysł kandydowania na radnego jest dobry Zawsze to nowa krew . Dodatkowo warto aby w ” nowej-starej ” radzie byli ludzie umiejętnie patrzący na ręce i dbający o zachowanie demokracji . Krzyczeć będą w tej sytuacji tylko Ci , którzy się obawiają prawdy .

Avatar

liberał

Listopad 18th, 2014 at 19:28

Panie Pawle. Przecież w nowej Radzie będą ludzie z Pana komitetu. Nie ma Pan do nich zaufania?.Co będą „zamiatać pod dywan” nieczyste sprawy?.To nie przystoi Panu „testować” Panu jak Pan pisze kandydata na przyszłego wójta Nie znam Pana,ale po przeczytaniu Pana odpowiedzi widzę , że przegrana niczego Pana nie nauczyła.Trzeba nauczyć się przegrywać pięknie.Podziękuj Pan wyborcom raz jeszcze. Zamknij bloga. Staje się Pan niewiarygodny.

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 18th, 2014 at 19:34

No właśnie, pański wpis jest daleki od liberalnego, chce Pan zamknąć mi usta aby mieszkańcy nie mieli informacji. Takie podejście tylko umacnia mnie w podjętej decyzji. Próbuje pan skłócić mnie z moimi radnymi, że im nie ufam – żenada. Czego się obawiasz „liberał” – prawdy?

Avatar

arek

Listopad 18th, 2014 at 19:33

Jak Panu ufać raz pisze Pan że wybory się dla Pana skończyły, że wycofuje się Pan z życia politycznego gminy a tu co ? Tak właściwie to jest Pan niewiarygodny.

I

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 18th, 2014 at 19:36

Nie wszyscy mają takie zdanie jak Pan, proszę poczytać komentarze

Avatar

lol

Listopad 18th, 2014 at 19:39

drogi Liberale nie zgodzę się ponoewz byli radni obiecywali walczyc itd równiez Pan Gębicz miał swoją radną P Agnieszkę B ktora miala walczyc o dobro mieszańców i co? po zajęciu ciepłego stołka jedynym czym sie zajmowala to lans i przytakiwaniu Wójtowi i innym urzędnikom Ja osobiście jestem za tym aby P Gębicz był w radzie bo ludzie jak poczują ,,koryto,, to zapominają o wartościach i godności

Avatar

bobi

Listopad 18th, 2014 at 20:05

Blogerzy,jesteśmy z Gomunic i wszyscy chcemy aby się nam lepiej żyło.Podpisujmy się z imienia i nazwiska,bo łatwo jest kogoś opluć zza kurtyny.Zobaczymy wtedy czy będziecie tacy wylewni.Dla Ciebie Paweł wielki szacunek za całokształt,chociaż jesteś osobą kontrowersyjną i nie wszystkim się to podoba.

Avatar

kasia

Listopad 18th, 2014 at 20:25

Napisał gość „bobi” z imienia i nazwiska dobre.

Avatar

bobi

Listopad 18th, 2014 at 20:40

Kasia a może Józek, czekam na odważnych
p.s- BOB w jęz. angielskim to Robert

Avatar

Kasia

Listopad 18th, 2014 at 20:45

Ja żyje w Polsce i piszę po Polsku „bobi”

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 18th, 2014 at 20:45

Tak czytam tych szydzących ze zmiany decyzji i się zastanawiam, skąd w naszej Gminie tylu ludzi z żelaznymi nerwami, bez emocji… A może to nie są ludzie z żelaznymi nerwami, tylko tacy, którzy nie mieli okazji poznać w życiu smaku prawdziwego rozczarowania i ostrego emocjonalnego zjazdu po nieracjonalnej porażce? Piszą więc cynicy, albo żółtodzioby, które nie mają jeszcze pojęcia o życiu. Ci pierwsi prawdopodobnie znają smak porażki, ale z racji postawy, wykorzystują chwilowe zachwianie mocnego charakteru. Dla tych drugich mam taką scenkę rodzajową do rozważenia – jedziesz samochodem, wjeżdżasz na przejazd i zostajesz między zamykającymi się zaporami. W oddali widzisz światła nadjeżdżającego pociągu. Co robisz? Wysiadasz? Gdybyś chciał być konsekwentny i zrobić tak jak wypominasz Gębiczowi – zostajesz w samochodzie. Przecież to nie jest miejsce, do którego chciałeś dojechać – powinieneś być konsekwentny – podjąłeś decyzję wsiadając do auta, że dojedziesz do punktu przeznaczenia, którym nie jest przejazd kolejowy. Jednak w międzyczasie zmieniły się okoliczności, więc zmieniasz zdanie i opuszczasz pojazd. Odpowiedz sobie przed lustrem na pytanie – co byś zrobił… W życiu dobrze jest nauczyć się, nie mówić nigdy, nigdy. Czasami nawet Ci silni o tym zapominają. Na szczęście, szybko się pionizują:)

Avatar

Marzena Sierko

Listopad 18th, 2014 at 21:18

pierwsza odważna – popieram z całą odpowiedzialnością połączenie sił – MAM NADZIEJĘ, że obu Panom zależy na dobru NASZEJ GMINY

Avatar

kaziu

Listopad 18th, 2014 at 21:44

Ten Gębicz to jest gość poparł kontrkandydata, szkoda tylko, że nie ma żadnej reakcji z drugiej strony

Avatar

Zulu Gula

Listopad 18th, 2014 at 22:13

A może by tak…… w gminie rządziło dwóch Pawłów. Jeden Wójt drugi zastępca. Fajnie by było. 🙂 Piękna koalicja. Pamiętajmy w Jedności Siła.

Avatar

Miki

Listopad 18th, 2014 at 22:19

A Sergiusz? Co z nim?

Avatar

Zulu Gula

Listopad 18th, 2014 at 22:29

do powiatu z Panem Z 😉

Avatar

mieszkaniec od lat

Listopad 18th, 2014 at 23:20

pana Z. nie dało się ruszyć. i tu niestety zawiedliśmy :/

Avatar

Zulu Gula

Listopad 19th, 2014 at 08:35

Odprawy starzy radni dostaną??? Bo jak Wójt ma się z mienić to chyba nie. ;(

Avatar

Zulu Gula

Listopad 19th, 2014 at 08:41

do lol.
Pan Gębicz oprócz Bartnickiej, miał w poprzedniej radzie(gdzieś do grudnia) Olborskiego,Wolnickiego, ale to farbowane Lisy.
Co oni teraz poczną radni bez radni.

Avatar

aaa

Listopad 19th, 2014 at 09:24

najlepszą reklamą naszych kandydatów na stanowisko wójta są… place zabaw! Popatrzmy na plac zabaw przy małej szkole – niedokończony, wymiary chyba dla dzieci-wielkoludów, niebezpieczny – zdarzył się już na nim przypadek złamania ręki. Popatrzmy teraz na plac zabaw między blokami – uroczy, kolorowy, czyściutki,dopracowany w każdym szczególe. Latem z przyjemnością go odwiedzaliśmy.
Głosowałam na Pawła Gębicza, a teraz zagłosuję na Pawła Olejniczaka, chociaż Go nie znam. Ale na tę chwilę innej opcji NIE MA.
Paweł zastępcą wójta? Dobry pomysł.

Avatar

karolina bartkowiak

Listopad 19th, 2014 at 09:35

Ludzie ile wy macie lat??. Wiemy wszyscy o tym ze gmina jest zadluzona. Ale tylko dlatego ze byly robione inwestycje ktore mialy poprawic ogolny wizerunek gminy. Niestety wojt musi utzrymac cala gmine z srodkow gminnych a skad je brac jak nie ma zadnych zakladow i inwestycji ktore przyniosly by srodki pieniezne dla gminy. Szkola,przeczkole i osrodek zdrowia sa utrzymywane z pieniedzy gminy. A pieniadze z uni to nie tak latwo dostac. Najpierw trzeba miec czesc swoich srodkow a reszte od uni. Tak ze ludzie troche zdrowego rozsadku.Nie narzekajmy na Pana Sewerynka. Bo z pustego to nawet Olejniczak z Gebiczem nie naleje. Jesli Pan Olejniczak i reszta zrzeknie sie wyplaty i diet na konto dobra gminy to moze bylo by lepiej. Ale dobrze wiemy wszyscy ze nigdy to nie nastapi.

Avatar

Też z Gomunic

Listopad 19th, 2014 at 10:05

A nic nie piszecie o pomysłach na ośrodek zdrowia . Jest tam sporo bezużytecznych etatów a i tak większość ludzi leczy się w Radomsku czy Kamińsku . Po co sa trzymane te osoby ???????? Zawsze zastanawiał mnie fenomen i umiejętność marnotrawienia pieniędzy przez wójta , wspieranie swojego elektoratu ( szkoła , urząd , ośrodek zdrowia) za nasze ciężko zarabiane pieniądze . Może nowy wójt doda do swoich planów sprawdzenie „wydajności ” w tych instytucjach i zweryfikowanie etatów . Może warto czasami przeprowadzić ankiety wśród ludzi co sądzą o tych instytucjach i jakie mają pomysły na zmiany . Dużą wartością tego forum jest to ,ze można swobodnie wypowiadać się na wiele tematów . Panie przyszły wójcie wykorzystaj to , pytaj ludzi czego chcą , młodzieży osób starszych , przedsiębiorców jak zagospodarować dla nich Gomunice. Niech Ci ludzie ( wyborcy ) tworzą przestrzeń i jakość życia wokół nas bo nic tak nie jednoczy jak wspólne przemyślane pomysły …….nasze pomysły

Avatar

Też z Gomunic

Listopad 19th, 2014 at 10:08

Podpowiem jeszcze ,że jest taki bardzo fajny mechanizm pomocny w rządzeniu , który sprawdził się w wielu gminach i miastach …….inicjatywy społeczne :)….ale on wymaga dużej dojrzałości osób rządzących i pozbycia się obaw ,ze ktoś może mieć fajniejsze pomysły niż wójt czy rada

Avatar

Aneta

Listopad 19th, 2014 at 10:14

Pisał kiedyś o tym Paweł G.- budżet obywatelski. Szkoda, że pan Paweł G. nie startował do rady taka mądra osoba na pewno by tam się przydała.

Avatar

Anna

Listopad 19th, 2014 at 11:56

Mam wrażenie, że bardzo się pogubiliśmy „my” mieszkańcy Gminy Gomunice. Każdego dnia tylko spiski, intrygi, radość z czyjegoś niepowodzenia i władza za wszelką cenę. Nic nikomu nie pasuje i każdy na wszystko narzeka to plac zabaw za duży to ławka za krzywa a jak nie było tego wszystkiego to też było źle. Najwięcej narzekają Ci, co najwięcej ćwiczą na tym „niedoskonałym” placu a po minach dzieci jakoś tego niezadowolenia nie widać, szczególnie radosnych przedszkolaków biegnących prosto z przedszkola na plac na małe szaleństwa wiem, bo jednym z tych dzieci jest również moje. Co do złamań to może się ono zdarzyć wszędzie w szkole w domu i na małym placu zabaw też to kwestia nieszczęśliwego przypadku i nieuwagi.
Kolejny aspekt niektórzy wspominają, że w naszej gminie nie ma żadnych inwestycji to czas jej pomóc i sami zacznijcie prowadzić swoje działalności i płacić uczciwie podatki i co i nagle nie ma chętnych, bo to nie takie proste, ale oczekiwać cuda jak najbardziej tak. Siedzimy i narzekamy a sami, co sobą reprezentujemy, stoimy tłumnie w kościele a wychodząc z niego nagadujemy jeden na drugiego. Nasza gmina tak wygląda, bo my tacy jesteśmy smętni, wścibscy, zakłamani i pełni złych emocji.

Avatar

Marcin

Listopad 19th, 2014 at 12:15

Po wpisie na temat wycofania się z życia publicznego, nagle wielki wstyd, że pisze Pan o kolejnej możliwości objęcia stanowiska Radnego i oferowanie swojej osoby Panu Olejniczakowi. Większości ludzi Pana nie poparła czas się z tym pogodzić i z honorem wycofać a nie szukać obojętnie jakiego stołka. Zachowanie bardzo niskich lotów. Pana kontrola żadnemu z tych Panów nie jest potrzebna.

Avatar

Ewa P.

Listopad 19th, 2014 at 12:23

Ja nie widzę wstydu tylko zawód na społeczeństwie, dla którego tyle zrobił poświęcił bardzo dużo czasu i energii, aby informować o tym co się dzieje. Jego pech polega na tym,że nie dogadał się z księdzem i nie dał sobą kierować. Ja będę trzymała kciuki.

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 19th, 2014 at 12:31

Do osób piszących kłamstwa, pomówienia na temat mój i pozostałych kandydatów. Proszę tego nie robić, ponieważ nikomu to nie służy. A ja jestem zmuszony je usuwać.

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 13:08

To nie jest blog, tylko towarzystwo adoracji PG. Wstydzi się pan wpisów krytycznych. Proszę nie usuwać wpisów , gdyż nasuwa mi się skojarzenie z okresem realnego socjalizmu. Wówczas cenzura nie dopuszczała do mediów krytyki wobec jedynej i tylko słusznej wiodącej partii. Czyżby pan miał zdanie iż należy przywrócić w Polsce a w szczególności w naszej gminie taki właśnie model sprawowania rządów?

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 13:22

Te kilkaset osób uwierzyło że ten model nie ma racji bytu w naszym regionie. Inny punkt widzenia od pańskiego nie jest kłamstwem czy pomówieniem. Skoro tak jest to prosze je nie usuwać a społeczeństwo samo oceni wartość merytoryczną wypowiedzi i być może przysporzy panu jeszcze większego rozgłosu

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 19th, 2014 at 13:29

Marcin – wskaż proszę źródło informacji, z którego dowiedziałeś się, że Gębicz „oferuje swoją osobę Panu Olejniczakowi”.

Chętnie się zapoznam. W mojej opinii, to co napisałeś, to nieudolna próba przeinaczania postawy Gębicza. Mianuję Cię do nagrody Josefa Goebbelsa. On powiedział, że kłamstwo powtórzone 1000 razy, staje się prawdą.

Prostując Twoje – powtórzę – nieudolne KŁAMSTWO:
1. Gębicz poprosił swój elektorat o głosowanie na Olejniczaka, bez jakichkolwiek warunków, argumentując to dobrem Gminy;
2. Wprost wyartykułował swoją opinię nt wiarygodności Olejniczaka;
3. Naturalną konsekwencją braku zaufania do Olejniczaka, była decyzja o kandydowaniu na Radnego, by patrzeć mu na ręce;
4.Wezwał (nie poprosił) do swego rodzaju testu wiarygodności i nie wystawiania własnego kandydata na Radnego. Jeżeli go wystawi, będzie to jasny sygnał, że z Gminy ma wyciekać, jak najmniej informacji niewygodnych.

Ja nie widzę sprzeczności w tych decyzjach.

A o emocjach i powodach podejmowania, czasami pochopnych decyzji, nawet przez tych najsilniejszych, napisałem wcześniej. Jesteś z tych cynicznych, czy z tych z żółtym dziobem?

Avatar

Szpilka

Listopad 19th, 2014 at 13:54

Obudził sie Pan teraz, po przegraniu wyborów, że oczernianie innych to zła droga w wyborach, że dzięki temu stracił Pan tyle głosów?
A gdzie Pan był, kiedy przed 16 listopada na tym blogu obrażali innych kandydatów, w szczególności indianin wietrzacy spisek.
Nie miał Pan wtedy żadnych skrupułów? Oczywiście, że nie. Puszczał Pan te komantarze bez mrugnięcia okiem.
Jest Pan właścicielem tego bloga i czuje sie Pan na nim „bogiem” wykorzystując do swoich manipulacji mozliwość blokowania niewygodnych wpisów oraz podgląd adresów IP.
Zrobił Pan jednak błąd chcąc udowodnić, ze Pan nie jest indianinem.. pokazał Pan jego IP.

Avatar

aaa

Listopad 19th, 2014 at 14:01

do Anny: ja i moje dziecko również jesteśmy częstymi gośćmi na placu zabaw 🙂 Wykonanie fuszerki na odwal się to nie jest problem/ Problemem jest solidność 🙂 Zabrakło pieniążków na wyrównanie terenu?
Do Marcina: Panu Gębiczowi zabrakło 66 głosów, żeby wejść do II tury, więc nie pisz, że większość osób go nie poparła.
Jesli chodzi o środki z unii, to istnieje coś takiego, jak refundacja kosztów poniesionych na już wykonane inwestycje. Ale do tego potrzebne są osoby, które mają pojęcie o pozyskiwaniu takich środków. Była w gminie zatrudniona dziewczyna oblatana w tym temacie, ale za bardzo chciała dobrze pracować i została zaszczuta przez panie urzędniczki. W Kleszczowie przyjęto ją z otwartymi ramionami…

Avatar

Szpilka

Listopad 19th, 2014 at 14:07

Poddaje Pan ludzi testom – teraz czas na Pana własny test:
a) zatwierdza Pan wpis w całości,
b) zatwierdza Pan wycinając niewygodne treści jak czynił Pan to juz wcześniej, przynajmniej w moim wypadku
c) kasuje Pan cały komantarz.

Avatar

Koala

Listopad 19th, 2014 at 14:29

Jeżeli pójdziemy tym tokiem myślenia co p.Ewa P.że aby wygrać wybory trzeba dogadać się z księdzem.To trzeba się zastanowić,gdzie będą zapadały decyzje dotyczące Gminy na plebani czy w Urzędzie.

Avatar

ela

Listopad 19th, 2014 at 14:29

Moi kochani zastanówcie się co piszecie. Nie chodzi o dobro gminy tylko o stołki.

Avatar

Tomasz

Listopad 19th, 2014 at 16:08

Czy ktoś może tu zgasić światło ?
Paweł bądź człowiekiem honoru. Ból po stracie z czasem minie.
Spróbuj za cztery lata.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 19th, 2014 at 16:17

„Szpilka” – zadaj sobie proszę trud i skopiuj w jednym poście fragmenty wszystkich moich wypowiedzi, oczerniające kandydatów…
Oczekuję z nieskrywaną niecierpliwością…

Jesteś kolejnym w tym wątku (po Marcinie) przykładem manipulatora. Liczysz na nominacje do nagrody? Mówisz – masz:) Rzucasz oskarżenie, że szczególnie obrażałem kontrkandydatów a Gębicz to z uśmiechem na ustach puszczał w eter. Ktoś, kto mnie tutaj wcześniej nie czytał, mógłby teraz przyjąć, że faktycznie tak było. Pokaż tym wszystkim, że faktycznie taki ze mnie cham. Cytuj mnie do woli. Gębicza proszę, żeby puszczał te cytaty, bez drgnięcia palca przy zatwierdzaniu do publikacji…

Avatar

igor

Listopad 19th, 2014 at 17:22

Czytając te wpisy to jest tu wyścig szczurów ,żeby taki był zapał do roboty jak do krytyki to Gmina już dawno miałaby zmiany ,ludzie dostaliście 5min. jak nie wykorzystacie szansy to już koniec.

Avatar

Ania

Listopad 19th, 2014 at 17:26

To mój ostatni post na tym forum. Uważałam że to forum powinno być miejscem – z resztą jedynym w naszej gminie- gdzie bez strachu o pracę i szykany będzie można się swobodnie wypowiedzieć. Niestety to wszystko poszło za daleko..
Proszę wróćcie do merytorycznej dyskusji a nie do kłótni o to kto i kiedy napisał. Tonic dobrego nie daje.
Skoczyliście sobie do gardeł ale przypomnijcie sobie powiedzenie: gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
Jeśli dziś, od teraz przestaniemy się kłócić i zapomnimy o zwadach to możemy wziąć oddech. To by oznaczało że mamy nowego wójta.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za taką piękną frekwencję.

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 17:30

Wszyscy oczekują wielkich zmian, lecz one wcale nie są uzależnione tylko od rady i samego wójta. Podam przykład: kanalizacja pierwszy etap. około 150 punktów przyłączeniowych a tylko około 60 % aktywnych

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 17:42

do Koala decyzje będą załatwiane w kosciele i szkole my mieszkańcy nie mamy i nigdy nie mielismy nic do gadania sam fakt postawienia w gminie smiesznych ławek na sezon zimowy kto na nich będzie siedział gdy będą mokre a gdzie wiaty przystankowe ? Wszystkie obietnice są nic niewarte ponieważ gmina ma długi i jesli cos powstanie to my zaplacimy za to np wyzszym podatkiem czy wyzsza ceną za wodę .Te 4 lata jeśli oczywiście wejdzie nowy wójt to będzie walka o to by pozbyć sie długów lub zminimalizować je .Tu kandydaci obiecują wszyscy łykaja a nie myślą jaka jest rzeczywistość .1 sprawa to obniżenie kosztów na oświatę czyli redukcja niepotrzebnych etatów , 2 to samo w komunalce ,3 oszczedzanie na energii w gminie tz w miejscach niezamieszanych np obelisk obok kościoła gasna lampy po 23h , segregacja śmieci płacimy kary za niesegregowanie śmieci to jest koszt 30tys , obowiązkowe przyłączenie do kanalizacji dziś gmina dokłada kupe kasy bo ludzie nie chcą sie podłączyć bo taniej i wygodniej jest wylewać ścieki na drogę lub do lasu

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 18:13

ale tego radni nie powiedzą głośno ani kandydaci do rady .Zawsze mi sie podobało w Panu Gębiczu że mowił glośno o problemach naszej gminy .Powiem czemu Pan przegrał bo poszła plota że w szkole polecą stołki , że w gminie pozwalnia Pan ludzi i w tej naszej nieszczęsnej przychodni gdzie pielęgniarki zagladają w wyniki badań i nasze karty by wiedzieć kto na co choruje by mieć o czym gadac .Faktem jest że taki krok musi być wykonany ale dobry pracownik nie ma się czego obawiać bo dobrego pracownika zawsze sie doceni tylko urzędowe lesery trzęsą portami to miejscowi .Zgodze sie z przedmówca ze była tu w nasze gminie pracownica ktora świetnie sie znala na wniosach unijnych tylko ze ona nie potrafiła kręcić i kłamać wiec jej się pozbyli

Avatar

absurdy gomunic

Listopad 19th, 2014 at 19:09

mnie osobiscie dziwi fakt : dlaczego kosciol w Gomunicach miesza sie w polityke ???? zastanowiliscie sie nad tym??? Mam nadzieje ze ktorys z naszych ksiezy trafi na tego bloga i odpowie mi na to pytanie …czekam z niecierpliwoscia

Avatar

absurdy gomunic

Listopad 19th, 2014 at 19:18

Bo na obecna chwile wyglada to tak ze to kosciol podzielil mieszkancow na dwa obozy ( obozy Pawłów) zamiast ich jednoczyc !!! To tak ma wygladac w dzisiejszych czasach rola kosciola???????????????????

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 19:53

Podam kolejny przykład: Estetyka naszej gminy to nie tylko pompowanie pieniędzy w kolejne odcinki dróg i chodników, skoro te które już są w niektórych odcinkach ulic są brudne i obskurne. Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego klomby pomiędzy chodnikiem i jezdnią cały rok nawet nie są zmiatane i podkaszane. Dopiero na procesję Bożego Ciała część mieszkańców wychodzi zrobić co nieco, pomstując że powinna to robić komunalka. Zimą nie ma kto odrzucić śnieg z chodnika.Ludzie chodzą jezdnią. Przypatrzmy się mentalności co niektórych mieszkańców. Widzimy błędy u innych , swych nie dostrzegamy. Windujemy wymagania wobec władz i radnych a jednocześnie wyrzucamy niedopałek na ulicę. I może jest to przykład banalny, lecz rzutujący na obraz w szerszym rozumieniu

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 20:00

…kiedyś podczas rozmowy z osobą, która bardzo soczyście referowała problem braku zaangażowania mieszkańców w sprawy porządku w naszej gminie, trzy niedopałki wylądowały na chodniku…

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 20:05

Rola koscioła to płacić płacić płacić czy Panu dał ktoś na wyremontowanie mieszkania a nie wiem czy Pan przypomina sobie jak nasza szkoła była w tarapatach i nauczycielki trzęsły portami jakie wtedy były miłe to proboszcz apelował o modły dla nauczycieli a te sprzataczki to z czyjego poparcia w tej szkole -proboszcza proszę zobaczyć kto do rady się dostał większości bogobojni

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 19th, 2014 at 20:07

Taki nieśmiały apel do Ani – nie uciekaj, nie zniechęcaj się. Przegraliśmy bitwę, ale wojna wciąż trwa. To jest wojna o lepszą Gminę. Na tym forum są trzy grupy społeczne – ci co widzą więcej niż inni, ci co robią wszystko, żeby widać było jak najmniej i ci, którzy chcieliby dobrze dla Gminy, ale nie mają czasu lub ochoty, by angażować się bardziej, niż stawiając krzyżyk w dniu wyborów. Dla tych ostatnich, warto przyjąć plwocinę na twarz, obetrzeć i dalej trwać z podniesioną przyłbicą, tłumacząc zjawiska, które da się interpretować w zgoła odmienny sposób. Odchodząc zachowasz się jak ten, który nadstawia drugi policzek. My tu jesteśmy od tego, żeby tym z drugiej zdefiniowanej przeze mnie grupy społecznej, stawiać tamę. Mamy obnażać ich intrygi i pomówienia, tym samym dyskredytować ich „złote myśli”. Nas piszących jak jest, jest kilkoro. Tych, co czytają i chcą wiedzieć jak jest, jest kilka setek. Dla nich warto powalczyć…

Przykład z dzisiaj – Marcin i Szpilka. Rzuciłem im wyzwanie – zamilkli. My wiemy, że łżą jak bezpańskie psy, ale nie miejmy pretensji do ludzi niezaangażowanych, że mogą dać się kupić ich tekstom. Gdybym nie zareagował, ich łgarstwo stałoby się prawdą. Warto dla tych anonimowych ludzi z dobrymi intencjami, walić pejczem prawdy po grzbietach ludzi, z wyjątkowo małymi cojones.

W międzyczasie pojawił się kolejny łgarz – Tomasz. Ciebie też wyzywam Tomasz – zinterpretuj zachowanie człowieka, który dla dobra Gminy, apeluje o głosowanie na przeciwnika, od którego dostał tęgie lanie. Wyjaśnij proszę, jak rozumiesz znaczenie słowa honor? Może masz dobre intencje, tylko znaczenie słowa inaczej rozumiemy? Na Twoją polemikę, również czekam z nieskrywaną niecierpliwością…

brat wójta – na barbarzyńców, którzy wylewają ścieki do lasu, jest bardzo prosty sposób. Wystarczy poprosić o rachunek za utylizację ścieków. Oczywiście usłyszysz, że do tej pory nie brał. Dajesz więc 3 miesiące i prosisz, żeby od teraz już żądał takiego dokumentu od firmy, z którą w tym temacie współpracuje. Po trzech miesiącach kontrola – nie ma faktur, jest kara finansowa. Po pewnym czasie okaże się, że nie opłaca się wywozić do lasu, bo „szambiarka” jest tańsza od mandatu. A po kolejnych paru miesiącach, „sprytny” zacznie liczyć i podłączy się do kanalizacji.

O żenującej pracy komunalki, Gębicz krzyczał od dawna. Pokazał wszystkim, jak wygląda malutkie miasteczko (mniejsze od Gomunic) – Kowal. Do tego nie trzeba geniusza, do tego trzeba twardego gospodarza…

Avatar

brat wójta

Listopad 19th, 2014 at 20:12

Postrzeganie problemów naszej gminy przez poszczególnych jej mieszkańców, jest bardzo specyficzne i właściwie uwarunkowane stereotypami nagłaśnianymi po przez osoby dbające o to by odwrócić uwagę od właściwych, które to raz na cztery lata są trochę głośniej wypowiadane. Jest grupa osób mająca wielkie zasługi by nie dopuszczać do wielkiej debaty osób mających skrajne wizje przyszłości tej gminy. Regułą jest rzucanie haseł i sloganów, wypisywanie ich w ulotkach i plakatach i przemilczanie publiczne. Nie wspomnę o odpowiedzialności za własne słowa i tzw. HONORZE

Avatar

gomuniczanka

Listopad 19th, 2014 at 20:20

Poza tym nie rozumiem czemu ktoś pisze ze do rady dostali się wszyscy bogobojni. Niby wszyscy wierzący a maja pretensje ze ktoś do kościoła chodzi. Chyba sami nie wiecie o co wam chodzi

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 20:50

proszę zwrócić uwagę kto zasiada w komisjach wyborczych ciagle ci sami i ich dzieci nikt sie tam nie przebije , niech mi ktos odpowie czemu jako opiekun dzieci jadacych z naszej gminy na kolonie zawsze jadą dzieci radnych to tak jakby nie bylo osób w naszej gminie nadających się jako opiekun czemu w komisjach szkolnych zasiadaa osoby które nie maja pojęcia o wychowaniu dzieci i decyduja które dziecko bedzie chodzilo do przedszkola a które nie

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 21:17

tu nikt nie ma zalu do ludzi chodzacych do koscioła tylko jak trwoga to do Boga, a większość chodzących mają więcej za pazurami niż wielu niewierzacych .Tylko raz widziałan 4lata temu kiedy to na mszy którą opłacili rodzice na roczek swojego dziecka proboszcz błogosławil nowych radnych zapominając całkowicie o dziecku ,szoda mi bylo tych rodziców

Avatar

lol

Listopad 19th, 2014 at 21:20

nie bedziemy daleko szukać długi w gminie nie ma na nic , dziury w ulicach a co nasza władza robi ?wiesza tablicę na kosciele , to proszę mi powiedzieć co jest ważniejsze tablica na kościele i zalatanie dziur

Avatar

Marcin

Listopad 19th, 2014 at 21:52

do Indianin – wyobraź sobie, że niektórzy nie są fanatykami wyzewnętrzniania się na forach, mają prace i inne obowiązki i nie siedzą ciągle przed komputerem i nie udają Wodza a ty predyspozycje masz no przecież jesteś Indianinem. Na szczęście twoja bardzo niepokojąca filozofia życiowa i zwietrzone spiski niedługo znikną tak jak wyginęli prawdziwi Indianie.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 19th, 2014 at 22:38

Oj, oj Marcinie. Taką mam pracę – siedzę przed komputerem. Zamiast wykorzystywać przerwy na papierosa, wrzucę tutaj czasami parę myśli. Nie sądzę, by moje przemyślenia dało się zakwalifikować, jako spowiedź zawiedzionego frustrata. Moja życiowa filozofia jest moja i może nawet najmojsza a co najważniejsze, nie jest przedmiotem rozważań istotnych z punktu widzenia tego forum. Przypomnę CI – tutaj rozmawiamy o przyszłości Gminy Gomunice i sposobach zdobywania i sprawowania władzy samorządowej.

Wracając do meritum – ja nie oczekuję od Ciebie wyzewnętrzniania. Szczerze, to mam głęboko co czujesz, z kim żyjesz i jakimi wartościami w życiu się kierujesz. Chcę tutaj obnażyć Twój cynizm i póki co, udaje mi się znakomicie. OCZEKUJĘ od Ciebie prostej odpowiedzi, liczącej mniej słów niż przed chwilą napisałeś – szkoda było marnować Twojego cennego czasu na post, który niczego do polemiki nie wniósł. W końcu masz pracę i obowiązki…

Przypomnę pytanie brzmiało: Wskaż proszę źródło informacji, z którego dowiedziałeś się, że Gębicz „oferuje swoją osobę Panu Olejniczakowi”.
Albo to zrób, albo zamilknij. Sytuacja jest zerojedynkowa – albo Ty robisz z gęby szmatę, albo ja.

Avatar

Koala

Listopad 20th, 2014 at 10:35

Mam pytanie.Jaki byłby dalszy przebieg zdarzeń,gdyby jeden z kandydatów do ll tury wyborów zrezygnował z ubiegania się o mandat wójta.

Avatar

Jadzia

Listopad 20th, 2014 at 12:05

A kto miałby zrezygnować?

Avatar

Ciekawa

Listopad 20th, 2014 at 12:16

Sporo na tym forum mówi się o kościele. Wszyscy narzekają i krytykują. Przyznam się otwarcie, że wierzę w Boga i chodzę do kościoła. Natomiast nie wierzę w księży i uważam, że powinni pracować i płacić podatki jak wszyscy. Wracając do tematu. Powiedzcie mi, kiedy proboszcz lub wikary powiedział, ze na Gębicza nie można głosować, a trzeba na Olejniczaka. Bo ja nigdy tego nie słyszałam, więc nie bardzo rozumiem tego krzyku na forum. I naprawdę nie bronię tutaj pracowników kościoła. Ja omijam ich z daleka.

Avatar

halina

Listopad 20th, 2014 at 12:40

Jakby stary Wójt zrezygnował to odszedłby honorowo, nie przegrałby a tak to przerżnie z kretesem. Wybory by się odbyły a w II turze byłby tylko pan Olejniczak. I pytanie czy chcesz aby został Wójtem. Jeśliby ludzie zadecydowali ,że nie to stary Wójt nadal by rządził a zostałyby rozpisane nowe wybory.
I zabawa byłaby na nowo

Avatar

brat wójta

Listopad 20th, 2014 at 12:48

Do ,,Ania,, Aniu napisałaś to już ostatni twój post. Jestem ciekawy poprzednich, choć wpisu o nicku ,,Ania,, nie spotkałem

Avatar

Koala

Listopad 20th, 2014 at 13:08

Jednym słowem nadal wszystko w rękach starego Wójta.Mam na myśli honor i troskę o rządy w Gminie bez wpływów kościoła

Avatar

zenon

Listopad 20th, 2014 at 13:18

Halina a to nie jest tak, że jak by Wójt zrezygnował. Wchodzi kolejny z największą liczbą głosów czyli Gębicz? Wójt do takiego czegoś nie dopuści.

Avatar

Tomasz

Listopad 20th, 2014 at 14:44

Ludzie nie wypisujcie bredni. Poczytajcie ordynację wyborczą.
Dajcie spokój z tymi chorymi wpisami.
Jest zadanie do wykonania. Zmiana władzy. W te wybory może wygrać Olejniczak. Jeśli będzie złym wójtem za cztery lata pokona go Gębicz to chyba proste i logiczne. Tak też dajcie spokój bo to forum zejdzie na psy.
Idźcie na wybory zagłosujcie na Olejniczaka i obserwujcie przez najbliższe cztery lata. Taka jest demokracja.
W tej chwili wszyscy którzy są za zmianą władzy powinni wspierać Olejniczaka bo Sewerynek nie jest alternatywą.
Panie Gębicz dzięki za poparcie dla Olejniczaka.

Avatar

Kacprki Sergiusz

Listopad 20th, 2014 at 15:00

Dziękuję wyborcom którzy oddali na mnie swoje głosy. Informuje również że wraz z całą rodziną popieramy kandydaturę Pana Pawła Olejniczaka na Wójta Gminy Gomunice.
Nadeszła realna szansa, iż po 25 latach mogą nastąpić pozytywne zmiany w Naszej Gminie.
Z poważaniem
Sergiusz Kacperski

Avatar

xxx

Listopad 20th, 2014 at 15:12

Nie pamiętam kiedy, ale czytałem gdzieś tu że pan Gębicz nie będzie już uczestniczył w polityce a tu nagle nadal Pan chce pchać się do rady aby tylko jakiś stołek zająć ?

Avatar

Palacz

Listopad 20th, 2014 at 15:17

Tomasz chyba nie masz racji, gdzieś czytałam, że gdyby Sewerynek zrezygnował to będzie w II turze tylko jeden kandydat. Tak jak to pisała Halina. Ale byłyby jaja.

Avatar

Ciekawy

Listopad 20th, 2014 at 15:21

Do Sergiusza: z jakiej partii Pan startował w poprzednich wyborach? Nie przypadkiem z PSL-u?

Avatar

MłodziGomunice

Listopad 20th, 2014 at 15:27

Piszecie, że przyszedł nie wiadomo skąd. Nie znacie, a oceniacie.
Dajcie mu szansę. Głosujcie na Pawła Olejniczaka, a po 4 latach dowiecie się jak jest i wtedy oceniajcie.
Przecież wiecie jakie będą kolejne lata z Sewerynkiem, chcecie tego?
Jest nadzieja. Może nikła, ale w końcu coś może będzie konkretnego działo.
Jest nas kilku młodych, którzy chcą w to wierzyć.
Pozdrawiamy

Avatar

Tomasz

Listopad 20th, 2014 at 15:29

To poczytaj dalej i zapewne doczytasz, że w takim przypadku nie ma drugiej tury a wójtem zostaje Olejniczak. Po to są tury. W drugiej turze udział biorą Olejniczak i Sewerynek. Pana Pawła Gębicza już nie ma nie dotyczy go to. Nie ma czegoś takiego, że jak zrezygnuje Sewerynek to będzie druga tura Olejniczak – Gębicz. W żadnej kombinacji w te wybory nie będzie drugiej tury Olejniczak – Gębicz.

Avatar

Tomasz

Listopad 20th, 2014 at 15:31

A poza tym to Sewerynek jest przyspawany do stołka i nie zrezygnuje.

Avatar

Kamila Nowakowska

Listopad 20th, 2014 at 16:28

Jestem tu po raz pierwszy przeczytalam kazdy wpis i napisze tak kazdy z panstwa ma racje, kazdy z pansta chce zmian a nie stagnacji przez 25 lat. Dajmy panu Pawłowi Olejniczakowi szanse juz gorzej byc nie moze. Ten człowiek ma w sobie ogromny potencjal. Nie znam go osobiście ale mam nadzieje ze poznam go jako wojta. Do pana Pawła Gebicza wielki szacunek za wsparcie dla Pana pawla Olejniczaka. Pozdrawiam obu panow i zycze sukcesów.

Avatar

brat wójta

Listopad 20th, 2014 at 18:13

Wszyscy do urn !!! Przed nami świetlana przyszłość. Nareszcie 🙂

Avatar

Koks

Listopad 20th, 2014 at 20:08

Sewerynem pewnie boi się ze juz wypłaty nie będzie miał. Najlepiej niech zgłosi swoja kandydaturę w NTL na prezydenturę G.S.U. na emeryturę .Żegnaj Jerzy . .

Avatar

brat wójta

Listopad 20th, 2014 at 21:21

Od dłuższego już czasu, panuje w społeczeństwie przekonanie iż zmiany tylko mogą zachwiać równowagę w relacjach społecznych jak i finansowych pewnych grup społecznych. Wokół niektórych montuje się klimat niesamowity osób nie do zastąpienia. Innym przypisuje się cechy łotrów spod ciemnej gwiazdy. Nagłośnia się teksty które mimowolnie wymuszają myślenie katastroficzne. Apeluje się o status quo. Niechęć i marazm społeczności wzmacnia jedynie tylko grupę trzymającą władzę. Mamy historyczny moment pokazać że nie jesteśmy bezładną społecznością i zmienić losy tej gminy, naszej gminy

Avatar

Zyczliwa:)

Listopad 20th, 2014 at 21:39

Wybory do tej pory to dramat, m.in. sprzataczka na radna.. Popieram p. Olejniczaka i tym samym, głosujcie na niego!!! Pozdrawiam

Avatar

Zulu Gula

Listopad 21st, 2014 at 09:43

re życzliwa: Sprzątaczka też człowiek.
Kiedyś Elektryk był Prezydentem. 🙂
to sprzątaczka nie może być radną???
W poprzedniej kadencji radnymi byli: milicjant, rolnik, strażak, sklepowa, szwaczka, recepcjonistka, położna, emeryt, nauczyciel wf, itp.
Nie można dyskryminować ludzi ze względu na pracę przez nich wykonywaną.

Avatar

Nadzieja

Listopad 21st, 2014 at 10:49

WYBIERANI SA LUDZIE DO RADY GMINY BEZ WYKSZTAŁCENIA, PO

ZAWODÓWCE, NIEKTÓRZY NAWET NIE MAJĄ ŚREDNIEGO

( SPRZĄTACZKI, SKLEPOWE ITP.). KANDYDOWALI LUDZIE NAPRAWDĘ

WYKSZTAŁCENI ( m.in OD PANA PAWŁA GĘBICZA), MAJĄCY WIEDZĘ Z

KILKU DZIEDZIN, KTÓRZY WNIEŚLIBY DUŻO I CÓŻ Z TEGO – NIE

ZOSTALI POPARCI.

NIKT NIE ZWRACA UWAGI NA WYKSZTAŁCENIE, A TO WIELKA SZKODA.

Avatar

brat wójta

Listopad 21st, 2014 at 13:41

Wszyscy w naszej gminie są święcie przekonani żę nadszedł kres pewnej epoki. Zawsze marzyły nam się wielkie zmiany . teraz możemy ich dokonać. Nasza przyszłość w naszych jest mieszkańcy rekach. Wykuwajmy nasz los mozolnie z minuty na minutę. Został jeszcze tydzień do tego przełomu. Za tydzień obudzicie się w innym świecie. Słońce już nie moze się doczekać by od tej pory już na zawsze nie zachodzić nad Naszymi Gomunicami

Avatar

Tomasz

Listopad 21st, 2014 at 13:51

Uwaga, uwaga Jerzy rozpoczął turnie po wioskach oczywiście z wódą.
I mamy powrót do przeszłości z przed 4 lat.

Avatar

Kacha

Listopad 21st, 2014 at 16:04

Jak miło wczoraj wieczorem widziałam, że w Milenium, Oazie Wójta, spotkały się szacowne (VIPy ) i dzieliły stołki:

Wacław Urbański kandydat na przewodniczącego Rady – przyjaciel Sewerynka
Agata Tazbir kandydatka na zastępcę – przyjaciel Sewerynka
Edyta Szatkowska – Sikorska – wierny sługa Urbańskiego
Dariusz Dyja – wierny sługa Sewerynka
Zbigniew Wyżnikiewicz – przyjaciel Sewerynka
I jeszcze jakiś jeden

Jak widać zwolennicy i przyjaciele obecnego wójta gdyby wygrał w drugiej turze.
Mam nadzieję, że radni od Olejniczaka i od Gębicza nie przystaną do nich.

Lecz jak wójt przegra jeden przed drugim będzie wykazywał, że jest najlepszym przyjacielem Olejniczaka, pierwsi polecą z gratulacjami za nimi Dyrektorki Szkól. Wszyscy będą chcieli dopchać się jak najbliżej i przytulić rzucając na szalę swoją wierność i oddanie.
Panie Pawle Olejniczak, jak wygrasz masz Pan przesrane z jednej strony oczekiwania społeczne z drugiej jak wyżej szemrane towarzystwo. Bądź czujny i bacznie się rozglądaj, kto wchodzi na twój dywan, żeby go nie zafajdał.
Mam nadzieję, że radni od Olejniczaka i od Gębicza nie przystaną do nich.

Powodzenie dużo pracy przed Panem, sporo zamiatania.

Avatar

brat wójta

Listopad 21st, 2014 at 19:21

Skoro już są dzielone stanowiska i odbierane hołdy lojalności wobec betonu to pytam kiedy była druga tura wyborów? Czyżby społeczeństwo znów przegapiło przynajmniej jeden pociąg do dobrobytu? Nie !!! To wszystko jest działaniem na psychikę mieszkańców, żeby osłabić frekwencję w drugiej turze. To prawda mniejsza frekwencja pracuje na korzyść betonu gminnego. Ale 99% elektoratu poprze Olejniczaka, taki jest werdykt sił opatrzności który ma nas w swej opiece !!!

Avatar

aaa

Listopad 22nd, 2014 at 10:31

a ja powiem tak: oprócz aktywności na forum, rozmawiajcie z ludźmi popierającymi obecnego wójta, próbujcie ich przekonać do zmiany zdania. Nie wszyscy mieszkańcy gminy korzystają z internetu i czytają tego bloga. Mam na myśli np. osoby starsze.

Avatar

brat wójta

Listopad 22nd, 2014 at 12:57

Ksenofobia i nienawiść do nowych osób kandydujących na urzędy i ich przyjaciół, którą manifestuje i zaraża innych grupa trzymająca władzę w naszej gminie oraz ich poplecznicy, urzędnicy i nauczyciele, jest przerażająca. Ktoś powiedział że teraz ta grupa trzymająca jeszcze władzę będzie robić wszystko ze strachu przed przegraną i przed późniejszym jej rozliczeniem. Co na to GTW i kolesie wiecie jak to jest na bezrobociu?GTW jest tylko w jednym jest dobra w sianiu dezinformacji. ( GTW-grupa trzymająca władzę)

Avatar

DON PEDRO

Listopad 23rd, 2014 at 17:32

LUDZIE TO DZIEJE SIE W CHRZANOWICACH TO OBLED NAUCZYCIELE ORAZ SOŁTYSKA SIEJA PGROM DLA MIESZKANCÓW ZE OLEJNICZAK BYŁ W GMINIE
I POWIEDZIAL ZE ZLIKWIDUJE SZKOLE PODSTAWOWA I NAMAWIA cenzura
WOLNICKIEGO(chróścin) DO PRZEJECIA SZKOLY PRZEZ STOWARZYSZENIE
ODNOWA CHRÓSCIN.
SOLTYSKA INFORMUJE ZE BEDA NA WYBORACH DOPISYWAC KZYRZYKI ABY
BYLO DUŻO GŁOSÓW NIEWAŻNYCH?
P.S.PANIE OLEJNICZAK WPROWADZ MEZA ZAUFANIA BO PRZEGRASZ WYBORY W CHRANOWICACH
SZKOLA I RODZINKA TRZESIE GACIAMI? U W A Ż A J ?????????????

Avatar

radny bezradny

Listopad 23rd, 2014 at 18:05

WOLNICKI W POPRZEDNIEJ KADENCJI CHCIAŁ ZLIKWIDOWAĆ SZKOŁĘ W CHRZANOWICACH TO JEST FAKT

Avatar

brat wójta

Listopad 23rd, 2014 at 18:15

To nie tylko obłęd ale ostatnie podrygi bazyliszka 🙂 Pewnie już niedługo przejrzy się w lustrze

Avatar

O

Listopad 23rd, 2014 at 18:37

Drogi Don Pedro lepiej żeby tej szkoły nie likwidowali bo Ty musisz się do niej zapisać może nauczysz się poprawnie po polsku pisać ! Życzę powodzenia w szlifowania tajników wiedzy .

Avatar

młodamama

Listopad 23rd, 2014 at 19:06

Właśnie nie za dobrze to świadczy o szkole w Chrzanowicach skoro Don Pedro pisze takim stylem!!Co do zamieszania w Chrzanowicach,słyszałam to samo kilka dni temu,ale nie wierzyłam w takie zacofanie…

Avatar

Palacz

Listopad 23rd, 2014 at 20:21

W Chrzanowicach są wspaniali ludzie oprócz radnego pyskatego z pobliskiej wioski. Jak chce nowy Wójt zlikwidować szkołę to niech myślą jak głosować.U nas w blokach wiele zrobione ale za pożyczone a to każdy potrafi !A młodzi u nas nic nie robią .Zadnej inicjatywy z ich strony.Może by się lepiej sportem zajęli i tu spożytkowali swoją energię!

Avatar

brat wójta

Listopad 23rd, 2014 at 22:44

Zamknięto już kilka szkół a gmina musi się mieć dobrze 🙂

Avatar

wyborca

Listopad 24th, 2014 at 09:20

Dziękuję Paną Gębiczowi i Kacperskiemu że poparli kandydaturę Pawła Olejniczaka w II turze wyborów. Może wspulnie potrząśniecie wreszcie Naszą Gminą.

Avatar

ela

Listopad 24th, 2014 at 11:51

ortografia to dobra strona wyborców

Avatar

123

Listopad 24th, 2014 at 14:32

tak niektórzy krytykują i krytykują kościół szkołę itd czy nic dobrego się nie dzieje naprawdę?jak trwoga to do Boga większość podlizuje się księżom nauczycielom a poza oczami co innego może zacznijmy od siebie bądżmy szczerzy i uczciwi a nie tak zakłamani

Avatar

456

Listopad 24th, 2014 at 17:06

Do 123: Co prawda to prawda.Ulubiona rozrywka Polaków to krytykować wszystko co się da.Ale nam namieszano w głowach,że skaczemy sobie do gardeł.Wszystko to wynika z naszej biedy.Stąd ta cała zawiść.

Avatar

Agatka

Listopad 24th, 2014 at 17:44

A ja słyszałam, że to ostatni rok Szkoły w Chrzanowicach, Wolnicki podobno ma zostać przewodniczącym, Olborski wice Wójtem i mają dokończyć to co się nie udało tzn. aby szkołę w Chrzanowicach przejęło stowarzyszenie z Chruściana. Ciekawe czy im się uda.

Avatar

aga

Listopad 24th, 2014 at 19:30

A może i dobrze co nie którym ,by się wody do d… nalało i szanowali pracę,bo ciągle słyszy się że to rodzice nie wychowali dzieci i nic nie umieją …….

Avatar

igor

Listopad 24th, 2014 at 19:39

A co z projektem,za 50 tys. na DOM Kultury w Gomunicach wójt się chwalił w NTL nawet fundamentu nie wykopał,a może projekt zginoł i trzeba nowy zrobić ……

Avatar

Iza

Listopad 24th, 2014 at 19:46

Słyszałam o sali gimnastycznej w Chrzanowicach, tylko wktórej kadencji nie mówił …….

Avatar

Iza

Listopad 24th, 2014 at 19:52

Obiecanki to już znamy i Dom Kultury w Gomunicach projekt kosztował 50 tys. może zaginą ,skąd kasa na to wszystko….

Avatar

Michał

Listopad 25th, 2014 at 06:40

Ludzie co wy sobą reprezentującej ,póki co jedną szkołę w gminie zamknięto w Piaszczycsch w 90-tych latach. Ale nie o tym mam wrażenie, że czytam wpisy analfabetów. Więc musiałoby powstać jeszcze parę nowych szkół żeby Was wy uczyć !!!

Avatar

lol

Listopad 25th, 2014 at 16:59

No jasne a w Kocierzowach nie zamknęli tylko oddali 2 panią w Chrzanowicach może też tak zrobią

Avatar

brat wójta

Listopad 25th, 2014 at 18:30

Szkołę tę zamieniono na przytułek wątpliwej przeszłości kobiet. Juz po kilku latach tuż przed wyborami przekazano ją ponownie na rzecz parafii. Wiadomo wybory to okres niepewny w pozyskiwaniu głosów wyborców. Szkoła i jej kadra podobno w opini ówczesnych władz ( wójt /przewodniczący )nie rokowała żadnej nadziei. Teraz straszy wszystkich mieszkańców i przestrzega radnych przed podobnymi kolejnymi przypadkami takich decyzji. Nie powinno być nigdy takiej sytuacji gdzie kilka osób, podejmuje za tysiąće mieszkańców tak kontrowersyjne decyzje

Avatar

@

Listopad 25th, 2014 at 19:09

Michał przeanalizuj swoją wypowiedź i popraw błędy. Zanim kogoś będziesz krytykował weź pod uwagę że treści te pisane są na komputerach, bądź tabletach.
Nie zawsze ukazuje się to co chcieliśmy opublikować.

Avatar

Michał

Listopad 25th, 2014 at 19:15

Proponuje jechać do Kocierzów i zapytać jak było naprawdę , bo o czymś takim jak referendum w Kocierzowach w tej właśnie sprawie zapewne też nie wiecie , Ksiądz chciał bardzo to wziąść na świetlice dla dzieci ,ludzie głosowali i przegłosowali ! I co im wyszło ?

Avatar

Dorotka

Listopad 25th, 2014 at 19:59

@ pisze do Michała zanim ten napisał – no niezłe

Avatar

brat wójta

Listopad 26th, 2014 at 10:33

Wszystkie pozytywne siły skupione na rozwoju naszej gminy powinny w tym newralgicznym czasie sięgnąć po ostateczne rozwiązanie i dokonać wreszcie właściwego wyboru osoby gwarantującej zamknięcie tego okresu zastoju i opieszałości. Wybór nowej twarzy przyniesie pod wieloma względami tylko i wyłącznie pozytywne zmiany Naszej Gminy. Zadbajmy by nareszcie jej wizerunek wrócił na właściwe i godne miejsce

Avatar

Anna

Listopad 26th, 2014 at 12:53

Już się teraz żrecie jak te wilki, sami jesteście siebie warci! Dopiero nowy wójt zobaczy jacy są ludzie Gbicza i Wolnickiego.Ale chce to niech ma! Tylko ,że ON nie da sobą manipulować i choć mu nie życzę zwycięstwa to się cieszę, że za 4 lata takich jak Wy już w gminie nie będzie! Ludzie lubią konkrety nie sianie wiatru i wywoływania burd,Ale to tak jest u PiS!

Avatar

Zulu Gula

Listopad 26th, 2014 at 14:41

do Anna.
Tak jest w całej Polsze.
Polska to dziwny kraj. 🙂

Avatar

Realistka

Listopad 26th, 2014 at 15:52

Szanowni Państwo z większości wypowiedzi przeczytanych na tej stronie wynika, że obecny wójt przez lata swojej pracy nic nie zrobił dla Gminy i doprowadził ją do stanu krytycznego a wręcz jak niektórzy twierdzą do upadłości.
Aby udowodnić, że tak nie jest przytoczę kilka istotnych faktów:
OŚWIATA. Wyremontowany budynek szkoły zewnątrz i wewnątrz, dokończenie budowy i oddanie przedszkola w Gomunicach.
SPORT i REKREACJA. Wybudowanie stadionu w Gomunicach i boiska w Chrzanowicach wraz z szatniami, wybudowanie hali sportowej, place zabaw w Gomunicach, Słostowicach, Kletni, zamontowanie urządzeń do ćwiczeń fitness w Gomunicach.
DROGI I CHODNIKI. wybudowania dróg w Kolonii Chrzanowice, na Paciorkowiznę, na Kosówkę, ulica Krasińskiego w Gomunicach, droga Kletnia – Kocierzowy – Wągliń. Chodniki, w Gomunicach ul, W. Polskiego, Fabryczna Krasińskiego, Piłsudskiego, Armii Krajowej.
Chodniki w Słostowicach, Chrzanowicach, Kletni. Parkingi przy blokach, szkole, gminie.
INFRASTRUKTURA. Telefonizacja, kanalizacja, nieodpłatne przejęcie od Cefolu oczyszczalni ścieków i jej modernizacja.
Słyszy się również krytykę pod adresem Wójta, że jest brudno w Gomunicach. I to jest fakt, ale czy to jest tylko jego wina? Uderzmy się we własne piersi, w większości jest to wina nas mieszkańców. Każdy z nas powinien dbać o porządek i czystość we własnym obejściu i kawałku przyległego chodnika ,a czy tak jest-nie, co prawda są tacy co to robią, nawet sadzą kwiaty pomiędzy jezdnią a chodnikiem, ale tego nie widać przy pozostałych bałaganiarzach. Zacznijmy od siebie a dopiero wymagajmy od innych.
Jest krytyka Wójta, że zadłużył gminę, jednak każdy wie, że kredyt został wzięty między innymi na drugi etap kanalizacji o której rozbudowie mówi każdy z kandydatów na Wójta. Gdyby obecny Wójt nie wziął kredytu byłby krytykowany za to, że nie robi kanalizacji, natomiast dlaczego nie uzyskał dofinansowania do tej inwestycji należy go zapytać. Wszystkim wiadomo że robił on starania i zabiegał w tej sprawie, jednak nie było możliwości pozyskania środków zewnętrznych, musiał to robić z własnych aby sprostać oczekiwaniom społecznym. Pamiętajmy że na pierwszy etap kanalizacji, oczyszczalnię, halę sportową, remont szkoły, budowy dróg i wiele innych środki unijne były pozyskane.
I na koniec prośba do Gomuniczan, obojętne kto będzie Wójtem starajmy się mu pomagać, zawińmy rękawy i weźmy się do roboty a nie ciągle krytykować i stawiać oczekiwania wobec innych tylko nie wobec siebie. Pozdrawiam.

Avatar

@

Listopad 26th, 2014 at 17:50

Do Dorotka. Przeanalizuj tok swego myślenia i wyciągnij wnioski. Do której wypowiedź był mój komentarz.

Avatar

lol

Listopad 26th, 2014 at 19:11

to co przedstawiła realistka to nie cuda bo przez 25lat rządzenia gminą to śmiechu warte to raz, dwa to że te szkoły są w opłakanym stanie w malej szkole ciagle przecieka dach , szatnia jak w konserwie taka ciasnota , wc tragiczne brak papieru mydła a o czystosci w nich to już nie wspomnę obok plac zabaw na którym bloto po pachy .Duza szkoła też cieknący dach rozwlające się wc brak papieru w szkole kredy ,szafek dla dzieci itd, oświetlenie zgodze sie jest tylko że jak zgaśnie żarówka to trzeba czekać miesiącami na wymianę , kanalizacja jest ale tylko 40%używanej reszta leży odłogiem i nie zarabia, brak wiat przystankowych parkingu przy szkole czy nawet świetlicy dla dzieci ale to wszystko da sie przeżyć jednak podejście urzędnicze i całej reszty do mieszańca jest żenujące i ta protekcja ogólna jest masakrą . |Więc proszę mi tu nie mówić że jest dobrze bo nie jest

Avatar

pikuś

Listopad 26th, 2014 at 19:43

Popieram 100% lol

Avatar

Anonim

Listopad 26th, 2014 at 19:50

a propo papieru w toaletach szkolnych to w większości szkół dzieci składają się na papier i mydło lub przynoszą do szkoły.

Avatar

Zulu Gula

Listopad 26th, 2014 at 20:19

Wybierzmy obecnie panującego i będzie OK. 😉
Na pewno Realistki i inne wystraszone stworzenia będą zadowolone. Popieram wszystkich, którzy są za odebraniem władzy obecnemu jeszcze Wójtowi a przekazaniem jej w inne ręce. Nowa miotła zawsze dobrze zamiata. (bynajmniej na początku) Boją się urzędasy nowego ładu???

Avatar

Anna

Listopad 26th, 2014 at 20:56

A gdzie jest ten nowy? Nawet nie poszedł na spotkanie w NTL-u Może nie miał nic do powiedzenia.

Avatar

wyborca

Listopad 26th, 2014 at 21:05

Czuję się jakbym dostał w pysk, a mogłem głosować na Gębicza jemu chociaż chciało się coś robić,i był na debacie.

Avatar

grażynka

Listopad 26th, 2014 at 21:06

No cóż może czarni nie pozwolili pokazać się, aby nie wyszło szydło z worka.

Avatar

minka

Listopad 26th, 2014 at 21:22

Tak, tak nie ma lepszego od obecnie panującego, tak ,tak

Avatar

Kuba

Listopad 26th, 2014 at 21:23

Widzisz Gębicz teraz będą rozpaczać, że Ci szansy nie dali, k……..wa teraz bedą rozpaczać…..

Avatar

kamil

Listopad 26th, 2014 at 21:25

Oj rozpisały się rączki z gminy..a ja byłem na spotkaniu z Panem Olejniczaki em, który tłumaczył dlaczego nie był na debacie. Zaproszenie na nią dostał w poniedziałek jak miał poumawiane spotkania z wyborcami, a dla niego debata z wyborcami jest najważniejsza. To ni się podoba. Widać kto szanuje wyborców a kto beznadziejnie chwyta się brzytwy. ..oj ustnie ta brzytwa palce raz na zawsze. Media nie pomogą

Avatar

Roman

Listopad 26th, 2014 at 21:32

Do Realistka. Zostałaś oddelegowana z gminy, ratować prestiż??? Żenada

Avatar

Roman

Listopad 26th, 2014 at 21:37

Wszyscy którzy piszą brednie na temat wspaniałomyślności obecnie jeszcze pożal sie Boże panującego wójta niech już zastanowią się nad swym losem po wyborach gdy ich łaskawca opuści

Avatar

medyk

Listopad 26th, 2014 at 21:38

Spotkania Pana O. trwaja zwykle ok 20 minut, wiec skoro mial spotkanie o 19 to spokojnie z Piaszczyc mogl dojechac na 20 do R-ska 🙂 Poza tym godzine spotkania wystarczylo przelozyc, co juz nieraz czynil. Wazniejsze chyba imieninki byly – mamy dzisiaj solenizanta o imieniu Konrad:)

Avatar

Roman

Listopad 26th, 2014 at 21:38

Będą jak te zagubione owieczki, kto ich przygarnie ??? Może jakiś Palikotek ?

Avatar

obserwator

Listopad 26th, 2014 at 21:43

Czy chodzi o ta droge smolowe na kol. Chrzanowice na ktora latem nie da sie wyjsc – to gratulacje. Chodníku a chrzanowicach? Ale gdzie ?

Avatar

kamil

Listopad 26th, 2014 at 21:50

Medyk m
Może u ciebie 20 minut bo u nas spotkanie trwało ponad godzinę

Avatar

obserwator

Listopad 26th, 2014 at 21:51

Chodnik w chrzanowicach ale gdzie?

Avatar

gomuniczanin

Listopad 26th, 2014 at 21:54

tak chodzi również o te chodniki po których strach chodzić, dobrze, że wybory w tym roku to choć oświetlenie uzupełnione i działa – taka sama smołówka jest na Paciorkowiznę, a reszta to haś wysypany na torf bez utwardzenia i odrobina deszczu i dziury, a jak słońce to kurz- nie wiem co lepsze. Wiem jedno potrzebna jest zmiana, Ci, którzy oczerniają Olejniczaka, to Ci, którzy nic swoją osobą poza znajomościami nie oferują i inaczej pracy nie mogą znaleźć.

Avatar

młodamama

Listopad 26th, 2014 at 22:02

To se nie wrati…No cóż mogliście głosować na Pawła G.byłby teraz w dogrywce a tak…realistka nam wmawia że te nory zwane klasami w szkole są wyremontowane,kanalizacja,której ja wciąż nie mam jest super,place zabaw w większości nie zasługa wójta,też mogą być, hala sportowa,która jest dla wszystkich tylko nie dla mieszkańców(mogę to poswiadczyc realnym przykładem),itd.
Powtórzę po raz nie wiem który:każdy tylko nie Sewerynek!!!!

Avatar

Andrzej Slostowice

Listopad 26th, 2014 at 22:16

Co zrobił boisko w gomunicach ” realistka” myślałem ze cefol zrobił boisko w gomunicach. Wójt najlepiej o cefol walczył ze maszynę ergis zabrał. Szok pewnie jesteś z UG. Niech PAN Jerzy idzie na emeryture

Avatar

Waldek.

Listopad 26th, 2014 at 23:20

PAN Jerzy dobrze gra w SIM City. Który level.m.youtube.com/watch?v=NjNYDI8clw8

Avatar

olek

Listopad 26th, 2014 at 23:22

stadion Andrzejku stadion ! czytaj uważnie i pisz poprawnie !!”

Avatar

Roman

Listopad 26th, 2014 at 23:26

hasło młodejmamy jest jak najbardziej aktualne….,,Powtórzę po raz nie wiem który:każdy tylko nie Sewerynek!!!!

Avatar

Roman

Listopad 26th, 2014 at 23:27

hasło młodejmamy jest jak najbardziej aktualne….,,każdy tylko nie Sewerynek!!!!

Avatar

gomuniczanka

Listopad 26th, 2014 at 23:49

Zgadzam się z Kamilem i Romanem w 100% 🙂

Avatar

Roman

Listopad 27th, 2014 at 00:04

do realistki…osiągnięcia, to (podobno) śmierdzące przedszkole, gdzie dzieci narzekają na bóle głowy, hala sportowa wybudowana za wielkie pieniądze jak stodoła( na użytek kilkudziesięciu osób), nie spełniająca oczekiwań oczyszczalnia ekologiczna, z karami za przekraczające dopuszczalne normy, dziurawe do zwątpienia kierowców ulice, brak domu kultury dla wszystkich nas (jeszcze mieszkańców gminy), zamiana okien panoramicznych w szkole na malutkie nie dopuszczające zdrowego dziennego światła dzieciom, stadion dla 11 piłkarzy ( bogatsze gminy nie odważyły się nigdy wydać tyle pieniędzy dla tak małej grupy ludzi), drugie piętro budynku gminy( pustostan od wielu lat, na którym wynajmie można było kilkaset tysięcy złotych zarobić )…można by wymieniać dalej

Avatar

Anna

Listopad 27th, 2014 at 08:47

A co rodzice zrobili dla przedszkola, gdzie są Ci tzw,”społecznicy” co to tylko dużo mają w gębie a mało robią!Wszystko na gotowe i krytykować!A zrób coś żeby było lepiej. Wszystko nie pasuje.A co Ty zrobiłeś dla tej gminy?

Avatar

młodamama

Listopad 27th, 2014 at 10:08

Anna nie obrażaj nas rodziców,akurat dla szkoły robi dużo i za swoje!W innej szkole już dawno by był bunt.

Avatar

Zulu Gula

Listopad 27th, 2014 at 11:51

re Anna.
A kto maluje sale,poprawia elektryczność, oddaje książki do szkoły, kupuje materiały plastyczne???? Miłościwie panujący ma to w 4 literach.
To my rodzice. Anno czas się obudzić!

Avatar

***

Listopad 27th, 2014 at 11:56

Apropos osiągnięcia jakim jest notabene budynek

nowego przedszkola.

Jak słusznie zauważył Roman.

Dzieci ,,witane” są w przedszkolu przez leżące na korytarzu psy, na

które nikt nie reaguje, a w szczególności przechodzące obok

nauczycielki. Do niedawna zwierzęta wylegiwały sie na placu zabaw.

Sam niejednokrotnie wyprowadzałem psy na zewnątrz.

W budynku jest ciemno, łazienki są w opłakanym stanie – bez okien,

środków czystości (brak papieru, ręcznika, mydła), brudne sedesy, nie

wspomnę o smrodzie i braku ciepłej wody. W sali maluchów na

podłodze leży stara,

zagrzybiała, drewniana kratka, która ma służyc jako podnóżek dla

dzieci korzystających z umywalki. Łazienki są sprzątane dopiero na

koniec dnia, nikt na bieżąco nie myje toalet. Dzieci chorują, bardzo

często narzekają na ból głowy, wymiotują itp., słyszałem nawet o

przypadkach z owsikami. W domu dbamy o nasze pociechy, ale

połowę swojego czasu dzieci spędzają w przedszkolu, które niestety

nie spełnia minimalnych wymogów sanitarnych. Pytanie można zadac

tylko 1. Dlaczego wszystko to dzieje się za przyzwoleniem rodziców?!

Przecież tam przebywają małe istoty, które bardziej niż my dorośli

narażone są na infekcje.

Avatar

Palacz

Listopad 27th, 2014 at 12:27

Niedługo będziecie mieli okazję do buntu ,bo przy Olejniczaku nie porządzicie sobie.Dziwne ,że wszystko co zrobione jest złe. A Wasza bezczelność nie ma granic.Wygrana Olejniczaka będzie dla Was raczej karą i wkrótce Ci sami co go wybiorą będą narzekać, bo taka jest u nas „mentalność.Teraz żałujecie Gębicza i niech się ON przekona jakich miał przyjaciół gminy Gomunice i swoich w chwili glosowania.Dla niewiadomej osoby co nie chce się wypowiedzieć w telewizji potrafiliście go przekreślić !Mieliście swojego wybieracie innego.A w NTLu wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują te same pytania.Proste i uczciwe!

Avatar

do młodej mamy ów

Listopad 27th, 2014 at 15:23

A cóż ty mamusiu dla tej szkoły narobiłaś? Jeżeli nawet to chyba nikt Cię o to nie prosił ! A może napiszesz że : wymienkłaść okna w małej szkole ! że zrobiłaś nową podłogę w 3-latkach ! porobiłaś kąciki zabaw ! tak to zapewne wszystko ty!
Moje dzieci tu chodziły, teraz wnuki i jestem bardzo zadowolona. Przed
Przedszkole jest czyste, odświeżone i bardzo kolorowe .A tobie mamusiu radzę wozić dziecko do Kleszczowa, tam jest stosunkowo młodsze przedszkole, bo nasze ma już
20lat ! I może się mamusi nie podobać …

Avatar

ZAŻENOWANA 2

Listopad 27th, 2014 at 17:13

Do lol.
Litości. człowieku. W przedszkolu sprząta jedna pani i to na niecały etat. W godzinach dopołudniowych o czystość dba opiekunka dzieci z najmłodszej grupy. Wiedziałbyś to, gdybyś czasem spytał, albo naprawdę tam był.
Moje trzecie już dziecko chodzi tutaj i wiem, że jeśli chodzi o czystość to pleciesz bzdury. Nie jest to nowy budynek, ale widać że dyrektorka sie stara. A nauczycielkom też nie mam co zarzucić. I ciekawe jak dzieci w przedszkolu MAJĄ PRZECHLAPANE? I jeszcze prośba – nie pisz proszę o sobie MY RODZICE, bo ja i wiele osób z którymi rozmawiam sobie tego nie życzymy. Nikt nikogo nie zmusza do posyłania dziecka do tego przedszkola. Wybierz inne jak chcesz. Ja jestem zadowolona i nie czepiam się, bo nie ma czego. A poza tym mam wrażenie, że nie chodzi ci o nic innego jak tylko o sianie fermentu. Bo po co by były te głupie teksty?
I jeszcze słówko do osoby *** też piszącej o przedszkolu. Myśle że nikt nawet nie chce zejść do poziomu twojego myślenia. Wiedzy nie masz żadne! Owsiki, brak papieru toaletowego, cieplej wody? Czy na pewno wiesz o czym mówisz??? Jeśli „połowę swojego czasu dzieci spędzają w przedszkolu, które niestety nie spełnia minimalnych wymogów sanitarnych ” jak piszesz, to zabieraj swoje czym prędzej gdzie indziej. A wtedy znajdzie się miejsce dla tych , co mają inne zdanie.

A w ogóle to może zamiast pisać tutaj porozmawiajcie z radą rodziców i dyrektorką. Może to lepsze niż pisać pierdoły.

Avatar

lol

Listopad 27th, 2014 at 17:29

Oczywiście jestem przekonana że Pani Dyrektor i szanowna Rada Rodziców wszystko załatwi dla dobra dzieci i rodziców a jeśli Pani szanowna pisze do kogoś to należy się zwracać duża litera ,,Ci,,

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 27th, 2014 at 17:35

Wymiana poglądów jest zawsze dobra ale tak jak we wszystkim trzeba zachować umiar, nie kopmy rowów, które później będzie ciężko zasypać. Wiele osób pisze o różne rzeczy nie zawsze prawdziwe – nie dajmy się zwariować w końcu wszyscy mieszkamy w Gminie Gomunice, i chcemy tutaj dalej żyć. Zacznijmy się szanować a życie stanie się łatwiejsze dla wszystkich.

Avatar

Do Zażenowana 2

Listopad 27th, 2014 at 18:21

Do Zażenowana 2

Odnoszę wrażenie, że bronisz tegoż, pięknego,

kolorowego i jakże czystego przedszkola, bo masz w tym interes.

Oglądasz je chyba mając

założone na nosie różowe szkła kontaktowe?!

Jeśli chodzi o warunki sanitarne tego budynku, to zdania nie są

podzielone (jak uważasz). Przeciwnie, jeśli chodzi o tę kwestię- są

takie same wśród rodziców.

Chodziły do tego przedszkola moje dzieci,

teraz uczęszczają dzieci siostry i nic się nie zmieniło.

Czas się zatrzymał- jak to bywa ze wszystkim w

Gomunicach.

Wymiana okien i podłogi raz na 20 lat to naprawdę ogromny wkład

finansowy według Ciebie? A kto napisał o tym, że ,,dzieci maja

przechlapane”? Nie mogę nigdzie wyczytać.

Lol też ma rację.

Avatar

jadzia

Listopad 27th, 2014 at 19:32

Panie Gębicz Pan to jest gość

Avatar

ZAŻENOWANA 2

Listopad 27th, 2014 at 19:51

CYTAT Z WPISU lol Listopad 27th, 2014 at 15:58 – „jak odezwie sie rodzic sam to dzieci mają przechlapane „.
Niestety, Panie Gębicz, mimo Pana apelu coraz mniej na tym blogu wymiany poglądów, a coraz więcej kłamstw, oszczerstw i pomówień. SZKODA CZASU NA ICH CZYTANIE.

Avatar

Paweł Gębicz

Listopad 27th, 2014 at 19:59

do zażenowana 2 , proszę mi wierzyć w przyszłym tygodniu ta całe złość, która teraz się wylewa z mieszkańców minie. Skończą się wybory skończą się złośliwości i wylewane żale. Zacznie się na nowo wymiana poglądów. Ten trudny czas po prostu trzeba przetrwać.

Avatar

indianin wietrzący spisek

Listopad 27th, 2014 at 21:20

Jeden z tych, który uważany jest za narodowego bohatera, setkę lat temu powiedział: „Naród wspaniały, tylko ludzie k…y”. Populacja wymieniła się w 100%, ale geny zostały i „rzondzom umysłami”. Przeciętny obywatel, który ma głęboko tzw. aspiracje, za to chciałby mieć fajne otoczenie, daje się wodzić za nos. Najpierw cwaniak Sewerynek nie miał konkurentów, a jak pojawił się rozsądny kontrkandydat, to wszystkich zaskoczył człowiek znikąd. Geny przeciętnego obywatela, mają lukę systemową – obywatel w dużej masie lubi umizgi, lubi jak mu się mówi dzień dobry i lubi zobaczyć niedzielny „lans” w świątyni. Puste gesty, nie od dzisiaj w naszym kraju, mają ogromną moc. Jak w amoku, obywatele w swej naiwności rozdziawiają gęby i łykają pustą kreację nowego bohatera. Jakby Gębicz, zamiast pisać do ludzi długie teksty, roznosić gazetki i wrzeszczeć, że źle się dzieje w naszym Państwie, poszedł w ślady naszego nieznajomego bohatera, to wczoraj odbyłaby się w tv, normalna debata dwóch kontrkandydatów. Ale jest, jak jest. Z jednej strony chciałbym, żeby Olejniczak wygrał – będziemy mieli okazję sprawdzić, jakie blotki ma w ręku ten pokerzysta. Tylko, że lepszą dla Gomunic perspektywą, byłby jeden rok rządów Sewerynka i referendum, odwołujące Wójta. To dałoby możliwość zmian w Radzie, w której też jest kilka kontrowersyjnych postaci. Pytanie, czy rok w kontekście genetycznej luki systemowej, to nie za długo, żeby po raz kolejny gesty i lans nie zwyciężyły z pracą u podstaw…

Ps. Ta i wcześniejsze wypowiedzi, mają na celu wymianę poglądów i tłumaczenie pewnych społecznych zjawisk (oczywiście na miarę małego rozumku autora). W jego intencji, nie mają być oszczerstwami, pomówieniami, kłamstwami etc.

Avatar

nie wiem do kogo?

Listopad 27th, 2014 at 21:27

A w domu wymienisz podłogi i okna co 5 lat ? Przypomnę, że budynek kilka lat temu był cały docieplony I na nowo tynkowany. A tak wogóle to piszę chyba do jednej z osób, które nie pamiętają jak to przedszkole przez parę lat straszyło fundamentami porośnietymi większymi lub mniejszymi krzakami .Takie coś dostał Sewerynek w spadku po poprzedniej władzy, Zresztą cóż możecie pamiętać jak wtedy bawiliście
się żołnierzykami ! Mało co widzieliście, mało co pamiętacie, ale najwięcej macie do powiedzenia. Śmiem twierdzić, że wogóle nie pamiętacie Gomumic sprzed kilku czy kilkunastu lat . Pozdrawiam mimo wszystko małolatów i życzę lepszej pamięci! I

Avatar

Wyrocznia Olivia

Listopad 27th, 2014 at 21:40

,, Wam kury szczać prowadzać,,…to też słynne i pasujące co do niektórych powiedzenie

Avatar

młodamama

Listopad 27th, 2014 at 22:23

Czy za zasługi sprzed 20 lat musimy wciąż wybierać Sewerynka?Wszystko się zmienia,czas w końcu iść do przodu,a nie się cofać.

Avatar

chruścinianka

Listopad 27th, 2014 at 23:25

Zapraszamy do nas , zobaczycie nową, dużą remizę, nową drogę. Gmina to nie tylko Gomunice .* Więc nie mówcie że wójta nic nie robi . Zresztą wójt musi robić to co mu rada pozwoli i uchwali . Bez uchwał radnych on sam żadnej poważnej decyzji nie podejmie. KRYTYKUJECIE Wójta a o radnych których sami wybraliście zapomnieliście?

Avatar

do zulu gula

Listopad 28th, 2014 at 00:13

Czy ktoś ci kazał malować czy się sam zgłosiłeś ? Tak jest wszędzie, że rodzice pomagają przy takich pracach na tym również polega współpraca szkoły ze środowiskiem. Przeprowadź się do miasta to zobaczysz siłę tam rodzice pomagają.Tu wszystkim się wszystko należy ot tak ! A materiały jak to nazywasz plastyczne to chyba nigdy i nigdzie dzieci nie dostawały że szkoły ! Nie wiem do jakich ty „szkół ” chadzałeś. Skończ te brednie bo zaczynam się zastanawiać z jakich czasów ty jesteś i co ty wogóle wiesz o szkole ?

Avatar

Palacz

Listopad 28th, 2014 at 01:43

Byliście dzisiaj na spotkaniu w szkole z Olejniczakiem? Kilka zaledwie osób.11 minut i koniec! Ale numer! Nikt nie przyszedł ,bo i po co.Chociaż jakby chciał mogliby ludzie usłyszeć co mówi w telewizji bez wychodzenia z domu. A jeśli chodzi o przedszkole to ta mama prowadza swoje dziecko gdy ma owsiki? A jak jej nie pasuje przedszkole to niech siedzi w domu i swoje dziecko pilnuje.Byłam tam niedawno.Jest kolorowo,czysto i nie ma żadnych zastrzeżeń do nauczycieli ani czystości.Zapłaci Pani sobie nianię i będzie dziecko w swoim domu .

Avatar

lol

Listopad 28th, 2014 at 15:29

Dobrze pamiętamy Gomunice przed 20 lat i powiem że Gomunice to było zadupie łąki las i nic więcej ale za to Wojciechów , Kocierzowy ,Słostowice tam było życie świetlica , kino, biblioteka czynna do 20h nawet w Kocierzowach była świetlica gdzie przychodziliśmy jako dzieci się bawić , szkola była 2 domem a wychowawca była jak matka miło się wspomina te czasy i rodzice w tamtych czasach nie mieli tyle czasu dla dzieci bo pracowali w Cefolu , Kocierzowach w innych pobliskich zakładach pracy więc szkoła uczyła a przede wszystkim wychowywała czasy były ciężkie ale piękne , było harcerstwo, biwaki ,obozy

Avatar

Palacz

Listopad 28th, 2014 at 18:06

Kto Was upoważnił do negowania osiągnięć szkoły, Wójta i radnych,przedszkola, ubliżania emerytom.Czy zawsze wierzycie ludziom podłym w których jest nienawiść do wszystkich i wszystkiego.To są katolicy? Część społeczeństwa wie, że nie macie racji .I dlatego,że p.Olejniczak w telewizji nie chciał powiedzieć jakie ma plany to ludzie do szkoły nie przyszli! Miał taki tłok , że nie miał do kogo gadać. Dlatego będziemy głosować na Jerzego Sewerynka !!!!Znamy jego przyszłe plany i z pomocą radnych je zrealizuje!

Avatar

Waldek.

Listopad 28th, 2014 at 18:29

Dla .byle tylko nowy wójt. W tych gomunicach nic nie ma. Gdzie jest jakiś park. Zęby sobie posiedziec grilla zrobić itd. Przez 20 lat czarna dziura. A zadlurzenie gminy 4 miliony odroczone do 2015 szok

Avatar

...

Listopad 28th, 2014 at 19:12

Waldek „Zęby” sobie grila nie robią ! A jeśli chodzi o zadłużenie to jak ono się ma do
2miliony 300 tysięcy zadłużenia bloków !!!

Avatar

lol

Listopad 28th, 2014 at 19:46

Ludzie urząd i szkola to placówki państwowe i są dla nas mieszkańców a nie my dla nich to tak jak straż gdyby robiła łaskę że jedzie do pożaru . My mieszkańcy płacimy podatki i z tych podatków utrzymuję się stanowiska urzędnicze i mam prawo oceniać to za co płace .Nie bronię P Olejniczaka ale nie moge sie zgodzić z negatywnym ocenianiem ponieważ kredyt owszem jest ale efekty są widoczne w rok czasu a w gminie kredyty nabrane nie ma z czego spłacić a efektów 0 , więc jeśli mi ktoś pisze takie bzdury tz że albo jest ślepy albo pod fikcyjnym nickiem jest to człowiek obecnego wójta

Avatar

lol

Listopad 28th, 2014 at 19:52

a jeszcze jedno przytoczę myśl jak* jedna Pani jak sie komuś nie podoba w blokach to może sobie zmienić miejsce zamieszkania

Avatar

Marta

Listopad 28th, 2014 at 21:55

Może nie pamiętasz ale prace ocieplania bloków
remont wszystkich dachów oraz doprowadzenie gazu do bloków zaczął Pan Wiśniewski.A jeżeli efektami tak dużego kredytu jest jedynie dokończenie
tegoż ocieplenia i pomalowania bloków, to z przykrością muszę stwierdzić ,że zatraciłaś miarę wielkości.

Avatar

Wyrocznia Olivia

Listopad 28th, 2014 at 23:29

ZA chwilę oddamy się mimowolnie nieubłaganemu losowi

Avatar

Anna

Grudzień 4th, 2014 at 21:26

To co pisze była radna,to dobrze,że z stołka spadła. Diety już za długo brała i fajnie,że nie wygrała.

Avatar

menda

Grudzień 5th, 2014 at 12:47

Zobaczymy co bedzie .

Avatar

ciekawski

Lipiec 11th, 2015 at 08:37

Kto coś wie o wykupie przez Gminę Gomunice budynku w Kocierzowach.Podobno odkupiony za 15.000.Ale nr!

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: