Rozmowa z Pawłem Olejniczakiem

11 Gru 2014

W NTLu ukazała się rozmowa dnia z Nowym Wójtem Gminy Gomunice

zachęcam do obejrzenia

 

http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/rozmowa-dnia/13975-rozmowa-dnia-8122014-pawe-olejniczak-wojt-gminy-gomunice

31 komentarzy to Rozmowa z Pawłem Olejniczakiem

Avatar

O_o

Grudzień 11th, 2014 at 21:02

„Pan Redaktor” jak zwykle stronniczy (żeby nie powiedzieć ‚bezczelny’). Brak obiektywizmu i profesjonalizmu.

Nagranie odbyło się przed objęciem urzędu przez pana O., więc chyba wiadomym jest, że nowy Wójt nie miał jeszcze wglądu w dokumenty Gminy? A tu już deklaracji się od niego wymaga? Bez przesady…
Każdy zaczynając nową pracę potrzebuje czasu na wdrożenie się. Tym bardziej tutaj, gdy Urząd obejmuje się po 24 latach niezmiennej władzy. Nie wiadomo, komu ufać oraz kto i kiedy świnię podłoży…

Avatar

gęba otwarta no oścież

Grudzień 11th, 2014 at 21:24

Fajnie wybraliście Społeczeństwo… Jedyna nadzieja, że to faktycznie słup i ktoś mądrzejszy z tyłu siedzi…

Facet nie ma planu, nic nie wie nt Gminy. Tzn. ma plan, nic nie robić.
Mota się, pływa. Język ciała beznadziejny. Z jednej strony nic nie zrobi, bo go kredyt zżera, a z drugiej wyskakuje z abstrakcyjnym pomysłem ścieżki rowerowej. To nie jest Bydgoszcz Panie Wójcie, to są Gomunice. I to „zarządzanie zmianą”, mądrze brzmi, nic nie znaczy.

I najlepszy rodzynek: „Godzenie często zbieżnych interesów”.

No cóż Społeczeństwo – wypada Wam wywrzeszczeć prosto w gęby – „Miałeś chamie złoty róg” …

Avatar

Anna

Grudzień 11th, 2014 at 23:19

I pomyśleć ,że ja głosowałam na tego Pana. Teraz już wiem dlaczego nie było pana nowego Wójta na debacie z panem Sewerynkiem. Na trzeźwo nad tym nie przejdę do porządku dziennego. Ciekawe co takiego wielebny w nim widział.

Avatar

brat wójta

Grudzień 11th, 2014 at 23:26

do gęby i jemu podobnych….hm…złoty róg …i to jeszcze chamie. Bezczelność i arogancja sięga zenitu. A podobno juz miało być lepiej. Jak można ubliżać wszystkim mieszkańcom gminy tzw. Społeczeństwu, jak to nazwała owa gęba otwarta no oścież. Jeśli masz gorycz utraconych przywilejów, to nacierpisz się bo zmiany zachodzą nieodwracalne. Wyobraź sobie że to tzw rodzina, czyli twardy elektorat zawiódł w kulminacyjnym momencie GTW ( grupę trzymającą władzę) I tak musiało się stać, bo gdzie dawali tam ( prawie)wszyscy lecieli. No cóż a teraz z próżnego to nawet Salomon nie naleje. Wrzeszcz choć to ci nic nie pomoże a potem zamknij gębę.

Rządzenie nie polega na udzielaniu wywiadów. Nowy wójt nie powinien w ogóle udzielać się na żadnych forach dyskusyjnych, oprócz oczywiście tego jedynego jaką jest rada gminy. Nawet dziecku daję się szansę w szkole przez cały rok i rozlicza się po wywiadówce. Tutaj garstka nawiedzonych wróżek juz przewidziała wszystko, tragedię w jednym akcie. Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

Jest coś takiego jak kredyt zaufania. Praktycznie wszyscy bez mała dali go nowej osobie. To najlepszy dowód jak my się wszyscy dobrze znamy. Nikt już nie ma tu do nikogo zaufania. Syndrom Tymińskiego ciągle żywy. To właśnie ten fakt zamienia pewne osoby w rozgoryczone wyjące do księżyca bestie. Mamy wokół mądrych i ambitnych ludzi, lecz oni widząc to całe, jak to nazwała ,,gęba otwarta no oścież,, chamstwo wolą chodzić po dziurawych ulicach i mieć święty spokój

Avatar

brat wójta

Grudzień 11th, 2014 at 23:29

Anno pewnie że napijmy się . Na trzeźwo to świat taki szary 🙂

Avatar

brat wójta

Grudzień 11th, 2014 at 23:36

Rządzenie nie polega na udzielaniu wywiadów. Nowy wójt nie powinien w ogóle udzielać się na żadnych forach dyskusyjnych, oprócz oczywiście tego jedynego jaką jest rada gminy. Nawet dziecku daję się szansę w szkole przez cały rok i rozlicza się po wywiadówce. Tutaj garstka nawiedzonych wróżek juz przewidziała wszystko, tragedię w jednym akcie. Kto sieje wiatr, zbiera burzę.

Avatar

do brata wójta

Grudzień 11th, 2014 at 23:57

Jakieś ty szkoły człeku pokończył ??
Toć to KLASYKA ! A nie jakieś obrażanie innych- ODSYŁAM DO LEKTURY I DO SZKÓŁ!! ! ! !

Avatar

ada

Grudzień 12th, 2014 at 00:14

Panie Pawle uprzejmie dziękuję, że puścił Pan ten intelektualny brylancik, można się w głos pośmiać i” wzruszyć ” do łez …../chodzi oczywiście o wpis „brata wójta „/

Świadomość i wiedza niektórych jest oszałamiająca !!

Avatar

brat wójta

Grudzień 12th, 2014 at 10:20

do,,ada,, i do ,,do brata wójta,, …prawdopodobnie to jeszcze dwa głosy upadłych aniołów. Oto w całości piosenka Chochoła:
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci sie ino sznur,
ostał ci sie ino sznur
Całość z pewnością przemówi do czytelników tego bloga „ostał ci się ino sznur” odnosi się do tego, jak wyglądał Jasiek, z wiszącyn na szyi sznurem, z którego spadł róg. Tak naprawdę Chochoł mówi jednak ni mniej ni więcej tylko „powieś się, bo zmarnowałeś wszystko, co było do zmarnowania”. I kto się zgodzi z ,,gębą otwartą no oścież,,oraz ,,adą,, itp itd

Avatar

gęba otwarta no oścież

Grudzień 12th, 2014 at 10:41

Słuchaj „bracie wójta”. Już Ci tu światli wyjaśnili, znaczenie słowa „cham” w cytacie, który tak Cię uraził. Nawet z ostrożności, cytat z „Wesela” Wyspiańskiego, ująłem w stosowny znak interpunkcyjny, co by tacy mniej światli zrozumieli. Jak można w Twoim poście poczytać, jednak przeceniłem Twój intelekt.
Może ja Ci wyłożę bardziej wprost „bracie wójta”, to co napisałem w pierwszym poście – otóż
1. Nie obraziłem Społeczeństwa – przejaskrawiłem, korzystając z literackiej klasyki, przywary naszego społeczeństwa. To jest krytyka, a nie obrzucanie błotem, nawet takiego, czytającego ze zrozumieniem, jak Ty.
2. W moim wpisie nie ma nic nt utraconych przywilejów – dla jasności – moim faworytem był Gębicz. W drugiej turze, nie głosowałem. Wybór między Stanem a Lechem, był dla mnie za trudny. Krytyki nowego Wójta podjąłem się, na podstawie tego co zobaczyłem i usłyszałem.
3. Oczywiście, że rządzenie nie polega na udzielaniu wywiadów. Tylko, że skoro wywiad z jakimś marnym redaktorkiem, który wysławia się mało precyzyjnie (rozumie, zamiast rozumiem), tak zestresował O., to co będzie w Gminie? Tam będą do spacyfikowania prawdziwi wyjadacze z charakterami. Takiego dukającego głosu, bez wiary we własne słowa, na pewno nie potraktują z uwagą godną autorytetu.
4. Ogromnym rozczarowaniem, było zderzenie wizerunku fizycznego (pierwsze wrażenie), z tym co nastąpiło kilka sekund później. Oto pojawiła mi się przed oczami postać, stylizowana na rzymskiego wojownika. Postać twarda, zdecydowana, gotowa zabić za własne przekonania. Czar prysł momentalnie, gdy owa postać zaczęła mówić i ruszać się. Okazało się że facjata owszem woja, ale w środku Ken bez „kręgosłupa”. Teraz rozumiem, dlaczego nowy Wójt, nie podjął się starcia ze starym Wójtem w debacie.
5. Z jednym się z Tobą – bracie wójta zgodzę – mamy wokół wielu mądrych i ambitnych ludzi. Tylko, że ci ludzie, w tych wyborach przepadli. Osobiście wierzę, że „stara gwardia”, nie wytrzyma pełnej kadencji i za jakiś czas, będziemy mieli referendum nad odwołaniem Wójta. Może się uda i będzie szansa, by ci mądrzy i ambitni ludzie, dostali drugą szansę.

Avatar

Zarządzanie Zmianą

Grudzień 12th, 2014 at 11:08

Panie Redaktorze, Panie Redaktorze, Panie Redaktorze itd.

Jeśli KTOŚ TAKI mogł byc prezesem, a teraz wójtem i reprezentuje

społeczeństwo Gminy Gomunice, to ja w następnych

wyborach kandyduję na księżniczkę!

Z języka ciała też możemy sporo wyczytac…

Ale kompromitacja!

Czy ktoś orientuje się co to za dziedzina ,, zarządzanie zmianą”?

Avatar

...

Grudzień 12th, 2014 at 11:42

,, wiem ,że nic nie wiem”

Avatar

brat

Grudzień 12th, 2014 at 13:28

do,,ada,, i do ,,do brata wójta,, …prawdopodobnie to jeszcze dwa głosy upadłych aniołów. Oto w całości piosenka Chochoła:
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci sie ino sznur,
ostał ci sie ino sznur
Całość z pewnością przemówi do czytelników tego bloga „ostał ci się ino sznur” odnosi się do tego, jak wyglądał Jasiek, z wiszącyn na szyi sznurem, z którego spadł róg. Tak naprawdę Chochoł mówi jednak ni mniej ni więcej tylko „powieś się, bo zmarnowałeś wszystko, co było do zmarnowania”. I kto się zgodzi z ,,gębą otwartą no oścież,,oraz ,,adą,, itp itd

Avatar

menda

Grudzień 12th, 2014 at 13:46

Do Geby otwartej. Wiesz co to jest ksztaltowanie wizerunku? Nowy wojt popracuje troche moze ktos mu pomoze a sa specjalisci i bedzie ok. Sewerynek to jak sie wypowiadal jakby mial sie zaraz rozplakac i to cale ponad 20 lat.

Avatar

młodamama

Grudzień 12th, 2014 at 14:00

Za to były wójt wiecznie nieprzygotowany,często w „fatalnej”kondycji,zacofany i a społeczny był super!?
Ludzie,Paweł Olejniczak dopiero zaczyna,jestem pewna że się sprawdzi (mam nadzieję,że pogoni nowy wójt komunalkę,ich praca to skandal!!!).
Jestem pewna,że panie i panowie z budżetówki,szczególnie pracownice UG wkrótce przestaną płakać a postanowiła dla odmiany popracować(uczciwie).

Avatar

dlaczego nie puścisz tego postu

Grudzień 12th, 2014 at 14:07

do,,ada,, i do ,,do brata wójta,, …prawdopodobnie to jeszcze dwa głosy upadłych aniołów. Oto w całości piosenka Chochoła:
Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci sie ino sznur,
ostał ci sie ino sznur
Całość z pewnością przemówi do czytelników tego bloga „ostał ci się ino sznur” odnosi się do tego, jak wyglądał Jasiek, z wiszącyn na szyi sznurem, z którego spadł róg. Tak naprawdę Chochoł mówi jednak ni mniej ni więcej tylko „powieś się, bo zmarnowałeś wszystko, co było do zmarnowania”. I kto się zgodzi z ,,gębą otwartą no oścież,,oraz ,,adą,, itp itd

Avatar

brat

Grudzień 12th, 2014 at 14:57

,,Miałeś chamie złoty róg,, Przytaczanie tego fragmentu w tak newralgicznym momencie naszej historii gminnej, obojętnie czy w cudzysłowiu czy też nie, jest wysoce niestosowne i bardzo prowokacyjne. Jestem za wyciszeniem sporów i emocji negatywnych.
Proszę Państwa to jeszcze jeden przykład jak miesza się w głowach osobom które opowiedziały się nie po stronie GTW. Przegrana w wyborach determinuje ich do działań skrajnych, nawet przytaczania z literatury ( także historii) momentów tak ważnych i wiekopomnych, choć w tym przypadku nie mających przełożenia na naszą rzeczywistość. Jest to obraz części społeczności, która za wszelką cenę teraz będzie destabilizować atmosferę powyborczą. Posunięcie się do porównania sytuacji znanej nam z odległej historii do czasów nam współczesnych świadczy że zdrowy rozsądek i świadomość obecnej sytuacji jest co niektórym w ogóle obcy. Jaka jest znajomość literatury przez niektóre osoby ( ..ada,, i jej podobne…pewnie nie reprezentujecie zawodu nauczycielskiego) skoro wasza interpretacja owego fragmentu ,,Wesela,, Wyspiańskiego, jest tak żenująca. Ja odniosłem się do fragmentu wpisu na tutejszym blogu (gęba otwarta no oścież) …No cóż Społeczeństwo – wypada Wam wywrzeszczeć prosto w gęby – „Miałeś chamie złoty róg” …W ten sposób mówi chochoł Jaśkowi, że zgubił róg schylając się chciwie po czapkę z piór, a po rogu został mu tylko sznur na którym ów róg był zawieszony. Jest to sprawna metafora, gdyż róg to symbol wiary, pamięci o tradycji i walki o niepodległość — sznur natomiast kojarzy się z klęską i upadkiem, przewieszony na szyi nawiązuje do śmierci samobójczej.
Można tylko ubolewać że nas mieszkańców i tych którzy mają tutejsze korzenie porównuje się do owego Jaśka ( cham w pieśni chochoła). Że niby co, wybierając nowego wójta ( stary-to ow złoty róg ) tracimy to wszystko bezpowrotnie? Tekst ten poddaję pod rozwagę wszystkim. Dość płaczu nad rozlanym mlekiem. Zajmijmy się tym co przyczyni się do polepszenia wizerunku Naszej Gminy Gomunice, Naszej Małej Ojczyzny.

Avatar

gęba otwarta no oścież

Grudzień 12th, 2014 at 15:12

Niektórzy sekundanci nowego Wójta, wykazują się ogromną nadwrażliwością na krytykę, Jego osoby. Wściekłość, że ktoś ośmiela się pisać i myśleć inaczej, niż po linii nowego establishmentu, traktowane jest wręcz, jak obraza majestatu króla…

Trochę więcej obiektywizmu współblogowcy – błagam.

A żeby merytorycznie było:
1. „brat wójta”, „brat”, „dlaczego nie puścisz tego postu” – wystarczyło napisać raz. Ci co mieli zrozumieć zrozumieli, ci co nie rozumieją, nie zrozumieją, także po trzeciej lekturze. No chyba, że aspirujesz do bycia w trzech osobach – ale nieśmiało zauważam, że to spore bluźnierstwo wg dominującej w Polsce religii:). Nie, nie obraziłem Cię, zażartowałem sobie. „Wesele”, to dzieło oparte na symbolach i metaforach. Można wyciągać różne wnioski z zachowań postaci, na potrzeby aktualnej sytuacji. Geniusz Wyspiańskiego właśnie na tym polegał, że potrafił taki uniwersalny przekaz popełnić. Ja do naszego Społeczeństwa, rzeczonym cytatem nie mówiłem – się powieś się Społeczeństwo. Ja mówiłem milcz, skoroś takie głupie, żeś roztrwoniło potencjał, jaki był w Gębiczu i jego kandydatach na Radnych. Może Społeczeństwo mnie jeszcze zaskoczy i zrzuci odium tępego, dającego się sterować tłumu, gdy przyjdzie do kolejnych wyborów…
2. „menda” – Kształtowanie wizerunku jest dla cwaniaków. Spec od wizerunku, ma za zadanie zrobić męża stanu z przeciętniaka. Oczywiście idzie tylko o wizerunek, bo przeciętniak wewnętrznie pozostanie przeciętny. Mnie na stanowisku Wójta nie potrzeba „cwaniaczka przeciętniaczka”, tylko twardego chłopa z wizją, który zarówno w rozmowie z redaktorkiem, jak i ze starym wyjadaczem z Gminy, nie będzie wystraszony i jąkający. Ponadto, Twój „Guru”, od 3 lat piastował stanowisko, gdzie ogłady powinien był nabrać. Nie nabrał – nie nabierze również teraz. Niestety w naszej Gminie sytuacja jest zerojedynkowa – albo nowy zje starych, albo starzy zjedzą nowego. Moja krytyka, to tylko wyrażenie obawy, że niestety dojdzie do rzezi niewiniątek.
3. „młodamama”- nigdy nie napisałem i nie napiszę, że Sewerynek był wspaniały. Wręcz przeciwnie, uważam że Społeczeństwo, zmarnowało co najmniej ostatnie 4 lata – wtedy była pierwsza realna szansa, na sensowną zmianę. Piszę i będę pisał, że wrażenie, jakie odniosłem po obejrzeniu wywiadu z O. w NTL nie napawa optymizmem. I uwierz mi – bardzo, bardzo chciałbym się mylić…

Avatar

Pani Zima

Grudzień 12th, 2014 at 20:33

Wpis Gęby otwartej na oścież rozbawił mnie do łez.

Tu cytat:,, Ken bez kręgosłupa”. Określenie – strzał w 10!!!

Bardzo ciekawy opis postaci. Fajnie czyta się Twoje komentarze.
Pozdrawiam!

Avatar

ja

Grudzień 12th, 2014 at 20:51

najwspanialej prezentowała się fryzura nowego wójta wygolone boki i sporo żelu -rewelacja

Avatar

Zulu Gula

Grudzień 12th, 2014 at 21:31

re: gęba otwarta no oścież jesteś moim idolem 🙂
uwielbiam Cię <3

Avatar

Jankiel

Grudzień 12th, 2014 at 22:15

indianin wietrzący spisek z gębą otwartą na oścież…

Avatar

Jankiel

Grudzień 13th, 2014 at 09:42

pozostaje jeszcze jedna wielka niewiadoma… sekretarz gminy. Kto nim zostanie? drżyjcie Gomunice!

Avatar

Zulu Gula

Grudzień 13th, 2014 at 12:42

Nie ładnie tak obrażać, nie znając osoby. Ocenicie działalność Nowego Wójta po całej kadencji.

Avatar

Ken.

Grudzień 13th, 2014 at 12:54

Ludziska wie ktoś jak obsadzili komisje ?

Avatar

Zulu Gula

Grudzień 13th, 2014 at 14:45

zasłyszane w urzędzie: Z-ca Wójta niejaki Bartnicki 🙁 Był już na rozmowie.

Avatar

storczyk

Grudzień 13th, 2014 at 15:22

Miały być oszczędności a tu tworzą stanowisko, którego nie było?

Avatar

do Zulu Gula

Grudzień 13th, 2014 at 16:58

raczej sekretarz Gminy, ale z tego co po wsi gadają będzie ktoś z Urzędu Marszałkowskiego (chyba tam stracił pracę po nowym rozdaniu)

Avatar

kilogram

Grudzień 17th, 2014 at 20:14

Z racji kilku ostatnich wypowiedzi odnośnie rankingów gminnych przytoczę skrót z ligi gmin – ukazała się ona w Dzienniku Łódzkim w poniedziałek. NA 132 gminy Gomunice zajmują miejsce 89. Biorąc pod uwagę gminy powiatu radomszczańskiego przedstawia się to następująco:
Ranking ogólny:
23. Radomsko
35. Dobryszyce
48. Ładzice
49. Kobiele Wielkie
55. Lgota Wielka
87. Gidle
89. Gomunice
92. Wielgomłyny
93. Kodrąb
110. Masłowice
120. Żytno

Wydatki na administracje w przeliczeniu na 1 mieszkańca w zł
Radomsko 982,60
Dobryszyce 1072,00
Kobiele Wielkie 1098,20
Lgota Wielka 1049,10
Gidle 885,50
Gomunice 908,00
Wielgomłyny 1145,90
Kodrąb 1074,60
Masłowice 1179,60
Żytno 869,80
Ładzice 1141,00
co daje nam wysokie – 3 miejsce

Dochody w przeliczeniu na jednego mieszkańca w zł
Radomsko 3543,80
Dobryszyce 4229,40
Kobiele Wielkie 1964,50
Lgota Wielka 3505,70
Gidle 2767,10
Gomunice 2618,80
Wielgomłyny 2700,70
Kodrąb 1984,70
Masłowice 2112,10
Żytno 2116,20
Ładzice 3311,40

Środki pozyskane z UE w przeliczeniu na 1 mieszkańca w zł
Radomsko 18815,70
Dobryszyce 4878,40
Kobiele Wielkie 658,60
Lgota Wielka 612,90
Gidle 469,50
Gomunice 3885,50
Wielgomłyny 344,70
Kodrąb 1559,40
Masłowice 833,30
Żytno 564,30
Ładzice 2184,40
Tutaj znowu stoimy na pudle – miejsce 3

Zadłużenie w %
Radomsko 14,2
Dobryszyce 20,3
Kobiele Wielkie 14,4
Lgota Wielka 29,0
Gidle 27,4
Gomunice 41,6
Wielgomłyny 39,8
Kodrąb 19,9
Masłowice 1,6
Żytno 45,1
Ładzice 0
Tym razem już niezbyt zaszczytne miejsce 2, ale chyba coś za coś

Pełenego rankingu nie znalazłem nigdzie w internecie, pewnie ukaze się niebawem

Avatar

...

Grudzień 18th, 2014 at 13:10

Na chwilę obecną 35,4% zadłużenia.

Avatar

storczyk

Grudzień 18th, 2014 at 16:58

Ranking jest chyba za cała kadencję.

Dodaj komentarz

  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
  • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 247893Gości razem:
  • 9Gości dzisiaj:
  • 1164Gości miesięcznie:
  • 68Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: