IV sesja Rady Gminy

17 Gru 2014

19 grudnia 2014 r. o godz. 10:00  odbędzie się IV Sesja Rady Gminy

Porządek obrad

1. Otwarcie Sesji Rady Gminy i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie porządku obrad IV Sesji Rady Gminy.
3. Przyjęcie protokołu z III Sesji Rady Gminy.
4. Informacja o pracach Komisji w okresie między Sesjami.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Gomunice na rok 2014.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gomunice na lata 2014-2021.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2015.
10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie Programu Współpracy Gminy Gomunice z Organizacjami Pozarządowymi w roku 2015.
11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia wysokości miesięcznej diety ryczałtowej dla Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy oraz diet dla Radnych Gminy Gomunice.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia diety dla sołtysów za udział w pracach Rady Gminy Gomunice.
13. Odpowiedź na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.
14. Interpelacje i zapytania Radnych.
15. Wolne wnioski i informacje.
16. Zakończenie obrad Sesji.

45 komentarzy to IV sesja Rady Gminy

Avatar

ela

Grudzień 17th, 2014 at 13:46

a pensja i dodatki wójta już ustalone?

Avatar

Nadzieja:)

Grudzień 17th, 2014 at 17:31

Miałem przyjemność poznać w tym tygodniu Nowego Pana Wójta.Zaskoczył (nie tylko mnie) bardzo pozytywnie,byliśmy przyzwyczajeni do „olewania” przez pana S.a tu taka niespodzianka!!! Pan Olejniczak reprezentuje sobą klasę,profesjonalizm i inteligencję.Nareszcie nie musimy się wstydzić jak to bywało w przeszłości. Pozdrawiam:)

Avatar

do Nadziei

Grudzień 17th, 2014 at 22:02

każdy na początku, a zwłaszcza na początku nowej pracy stara się być miły, próbować wykazywać się „znajomością” tematu, inteligencją itp. miejmy nadzieję, że tak zostanie ale poczekajmy co będzie za rok, dwa , …ja byłbym ostrożny e tych zachwytach

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 17th, 2014 at 23:11

Zawsze wychodzę z założenia, że każdemu trzeba dać szansę, dlatego nie krytykujmy Nowego Wójta dajmy mu czas na spokojną pracę, poczekajmy na efekty.

Avatar

do p.Gebicza

Grudzień 18th, 2014 at 13:06

to nie krytyka lecz racjonalny obiektywizm, ale popadnie w zachwyty po 2 tygodniach

całkiem nowego wzywania jest również nie zasadne. „Właśnie poczekajmy” i zobaczymy co będzie dalej! ! !

Avatar

Ania

Grudzień 19th, 2014 at 07:41

Czy ktoś wie ile Nowy Wójt będzie zarabiał

Avatar

Zulu Gula

Grudzień 19th, 2014 at 10:29

Na pewno mniej niż poprzedni. Stażowe ma mniejsze. 🙂

Avatar

WYBORCA

Grudzień 19th, 2014 at 13:57

Jak dobrze,że to nie pan został naszym wójtem!Rozsiewa pan ploty,nikomu to nie pomaga,a pan sobie bardzo szkodzi.Jeśli komuś podoba się pański blog to na pewno nie ludziom na poziomie tylko takim jak pan.

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 19th, 2014 at 16:58

Do wyborcy
proszę w punktach wymienić konkretnie jakie ploty rozsiewam, chętnie je poznam i się ustosunkuję.

Avatar

gomuniczanka

Grudzień 19th, 2014 at 14:06

Stazowego w ogóle nie ma

Avatar

Głos pewnej liczby mieszkańców

Grudzień 19th, 2014 at 20:28

Chcielibyśmy zaapelować do pań urzędniczek i nauczycieli.Przestańcie płakać i tkwić w żałobie po rządach pana Sewerynka,to się już robi żenujące i mało smaczne.Gdzie Wasz profesjonalizm i obiektywizm?? Mamy XXI wiek a nie komunę!! Jesteśmy bardzo zdegustowani,nie da się na to patrzeć i słuchać,to się nazywa brak szacunku!Tymbardziej,że nowy wójt to po prostu fajny człowiek.

Avatar

WYBORCA

Grudzień 19th, 2014 at 21:02

Jeśli nie rozumie pan co mam na myśli to nie warto z panem dyskutować.

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 19th, 2014 at 21:12

Nie jestem jasnowidzem powiedział Pan A proszę powiedzieć B a nie rozsiewać plotki, że Gębicz puszcza ploty. Wyborco bądź odpowiedzialny oświeć mnie i czytelników bloga, gdzie, kiedy i w jaki sposób dopuściłem się plotkowania.

Avatar

WYBORCA

Grudzień 19th, 2014 at 21:13

A konkretnie chodzi mi o to,że puszcza pan wpisy ,które szkalują porządnych ludzi.Pan ma kontrolę nad tym i powinien pan wiedzieć,że krzywdzi tym innych.

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 19th, 2014 at 21:23

Od czasu kiedy prowadzę bloga, miałem tylko dwie prośby o usunięcie postów od czytelników którzy poczuli się dotknięci tym co ktoś inny napisał – oby dwie te prośby spełniłem i posty usunąłem. Jest masa komentarzy uderzających w pracowników szkoły urządu gminy, komunalki ,które się nie nadają do publikacji i takich postów nie puszczam (inwektywy, wulgaryzmy,oszczerstwa). Obecnie na blogu jest ok. 1500 komentarzy biorąc pod uwagę, że do tej pory były tylko dwie prośby o usunięcie uważam, że moja ocena co jest krytyką, a co oszczerstwem jest prawidłowa. Może pora Wyborco przyzwyczaić się do tego, że w gminie jest miejsce gdzie każdy anonimowo może się swobodnie wypowiedzieć.

Avatar

WYBORCA

Grudzień 19th, 2014 at 21:44

A pan jak ten sędzia sprawiedliwy…..

Avatar

gęba otwarta na oścież

Grudzień 19th, 2014 at 23:12

Wyborco – jak już wcześniej zauważyłem, kilka osób na tym blogu, wykazuje się nadwrażliwością emocjonalną, nieprzystającą do „klimatu” wolnej wymiany myśli w internecie. Internety drażnią takich jak Ty (i paru sekundantów nowego Wójta) – zasady tu panujące, kłócą się z ich zamordystycznym spojrzeniem, na wymianę informacji. Wyłazi z ich zdań tęsknota za kontrolą myśli i wyrażanych opinii, przez innych. Anonimowa wolność słowa, panująca na blogu, wprawia Was w irytację. Z daleka śmierdzi uwielbieniem, za ręcznym sterowaniem opiniami. Oczywiście z przykrością stwierdzam, że w tych wyborach, pierwsze skrzypce grali wciąż nieinternetowi wyborcy. Oczywiście wybór Społeczeństwa szanuję, co nie oznacza, że zamierzam się z nim zgadzać i Społeczeństwu schlebiać.
Tak się złożyło, że dzisiaj był w radiowej Trójce pokaz filmu, który wygrał konkurs „Kino Wolność”, organizowany przez to radio. W konkursie startowały filmy z lat 1989 – 2014. Wygrał „Dzień Świra” Koterskiego. Byłem dzisiaj w warszawce i miałem okazję obejrzeć (po raz nie wiem który) owy film. Dla tych, którzy nie widzieli – polecam zobaczyć. Film jest trudny, bo trudno pogodzić się z prawdą o typowym Polaku, ale niestety prawdziwy. Film powstał ponad dekadę temu. Dzisiaj Gębicz pisze, że masy komentarzy nie puszcza, bo szkalują, bo ludzie opluwają i klną. Idealnie pasuje w tym miejscu cytat „modlitwy” z przedostatniej sceny tego filmu (wulgaryzmy są tu użyte przez artystę i nie powinny być odbierane wprost. Sztuka ma swoje prawa, proszę by Gębicz nie cenzurował):
„Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego skurwysyna!
Mego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym
i w ogóle, żeby miał marnie!
Żeby miał AIDS-a i raka,
oto modlitwa Polaka!”

Czytam regularnie bloga i nie uważam, jak Ty wyborco, że tu się krzywdzi ludzi. Miedzy szkalowaniem a krytyką, przebiega cienka czerwona linia, ale w mojej opinii Gębicz doskonale potrafi wyważyć, co jest po której stronie. To tylko świadczy o dojrzałości emocjonalnej i właściwie skonstruowanym kręgosłupie, właściciela bloga. On jest po ludzku uczciwy – tym bardziej mi żal, że mając jasno sprecyzowany plan działania w Gminie, przegrał. No ale, jak już o tym tutaj było – w naszej Gminie, więcej póki co nieinternetowych czynnych wyborców…

Na marginesie – Jankielu, spisek się dokonał. A że spadł na Indianina z najmniej oczekiwanej strony, pozostało rozdziawić gębę ze zdziwienia i komentować dalej, z takim mało atrakcyjnym nerwowym tikiem na twarzy:)

Avatar

!!!

Grudzień 19th, 2014 at 23:39

Co mamy po sesji ? Otóż mamy dodatkowe 5000 zł przyznane na sport w Chrzanowicach (na wiosek p. wójta ) natomiast dla sportu w Gomunicach nic dodatkowych pieniążków! Diety pozostają bez zmian- chociaż padła propozycja żeby je obniżyć! No bo jak szukać oszczędności, to wypadałoby dać społeczeństwu przykład i zacząć od siebie ! Ja przynajmniej bym tak zrobił !!

Avatar

Anonim

Grudzień 20th, 2014 at 08:35

Przecież w NTLu powiedzieli o obnizkach diet w naszej gminie

Avatar

Bill Gaets

Grudzień 20th, 2014 at 09:35

Ach jak ja się cieszę z tego co się wydarzyło….Cieszę się szczególnie dlatego, że NIEKTÓRZY się smucą. No cóz tak polska przypadłość….

Avatar

zorientowany

Grudzień 20th, 2014 at 09:41

A Chruścin dostał 30tys. na świetlicę.
Gdzie Kletnia, Kocierzowy, Gomunice?
No to już wiecie kto rządzi w Gminie i gdzie będą szły pieniądze w tej kadencji?

Avatar

zdziwiony

Grudzień 20th, 2014 at 11:06

Nie rozumiem czemu inwestycje mają być tylko w Chrzanowicach i na Chruścinie. Przecież Wójt jest z Bloków i nie zapomniał o nas.

Avatar

...

Grudzień 20th, 2014 at 12:13

A kto popierał i wspierał wójta, nie Chruścin przypadkiem?

Avatar

...

Grudzień 20th, 2014 at 12:18

Przewodniczący i w- ce mają nieco mniejszy ryczałt ale diety radnych są bez zmian.

Avatar

Szymon

Grudzień 20th, 2014 at 13:56

Z tego co się orientują to od stycznia wszyscy radni dostaną podwyżki również przewodniczący i zastępca. Był wniosek o obniżkę diet ale przepadł. Szkoda, że cięć kosztów nie zaczęli od siebie. A Wójt na to wszystko patrzy

Avatar

Do zorientowany

Grudzień 20th, 2014 at 15:08

Jeżeli świetlica powstała to naturalne,że teraz trzeba ją utrzymać, 30 tys w skali roku to tak dużo?!U nas w Gomunicach nie ma takiej świetlicy(był tylko sławny projekt za 55 tys) więc dlaczego mieszasz ludziom w głowach zorientowany i wypisujesz bzdury!?Najlepiej nie robić nic albo podpierać się cudzymi sukcesami,ale to już przeciesz było.

Avatar

do do zorientowany

Grudzień 20th, 2014 at 15:46

to raczej ty mieszasz ludziom w głowach! to nie są pieniądze na jej utrzymanie ale na jej wykończenie ,proponuje przejechać się do Chruścina i ją zobaczyć! przypomnę, że
powstała ona w ostatnich 2-latach, więc chyba nie było tak, że wójt nic i nikomu nie robił ! zresztą tu zgoła o co inne chodzi. . .

Avatar

niezorientowany

Grudzień 20th, 2014 at 15:56

Świetlica w Chruścinie jeszcze nie funkcjonuje, więc raczej nie są to pieniążki na utrzymanie a na dalsze prace budowlane. I takich kwot po 30 tys. to jeszcze trochę potrzeba, brak docieplenia, brak płytek, brak ogrzewania, brak wyposażenia.

Avatar

Stefan Flaszka

Grudzień 20th, 2014 at 17:44

Od stycznia ryczałt i diety radnych będą takie jakie zaproponował przewodniczący. Przewodniczący- 1750×74%=1295zł wiceprzewodniczący-1750×56%=980zł są to ryczałty miesięczne. Dieta radnego to-1750×10%=175zł ,przewodniczący komisji-175×140%=245zł dieta sołtysa-175×50%=88zł. Diety są wypłacane za udział w sesjach i komisjach. Przepadła propozycja komisji rozwoju i budżetowej.Komisje proponowały stały ryczałt i diety.Przewodniczący-1000zł ,wiceprzewodniczący-700zł,radny 150zł,przewodniczący komisji-200zł,sołtys-50zł 1750zł jest to najniższa krajowa na 2015r.

Avatar

zenon

Grudzień 20th, 2014 at 18:33

Panie Flaszka, byłem na sesji i doskonale pamiętam kto proponował by stawki diet pozostały na tym samym poziomie jak do tych czas. To pan Urbański i dwie komisje. Także proszę by pan wyrażał się jasno

Avatar

mieszkanka gomunic

Grudzień 21st, 2014 at 01:17

Panie Gębicz, ostatni Mój komentarz na temat WOŚP nie został dodany, jest on spowodowany tym, że prawda w oczy kole? Aż tak trudno się Panu przyznać, że Pański udział wraz z synem to była tylko jedna wielka kampania?

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 21st, 2014 at 08:29

do mieszkanki Gomunic. Sposób myślenia niepoprawny. Proszę poczytać o sporze Matka Kurka – WOŚP, który wypłynął w ostatnim czasie. Choćby ten http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach. A mieszkanka Gomunic zrozumie.
Jeżeli WOŚP nie pokazuje ksiąg rachunkowych WOŚP i Złotego Melona. To wybaczcie ale ja nie będę brał udziału w imprezie w której księgi nie są jawne.
Idea była słuszna, ale cóż oto Polska właśnie.

Avatar

do Zenona

Grudzień 21st, 2014 at 10:45

Naprawdę napawa mnie pesymizmem brak logicznego myślenia niektórych ludzi , na pewno Pan Flaszka zgłaszał obniżenie diet, ale cóż przeglosowano ,że zostają tak jak były, nie muszę chyba pisać kto ma znaczną większość w radzie (w opozycji są 3 osoby) myślę, że wszystko jasne. . .

Avatar

Szymon

Grudzień 21st, 2014 at 11:02

Najbardziej zadziwia mnie Przewodniczący Rady Pan Wolnicki – gość który odsunął się od Gębicza, później przez całą poprzednią kadencję trzymał z Wójtem Sewerynkiem, – dlatego wyciągnął tyle dla Chruścina- a teraz przykleił się do Olejniczaka i został przewodniczącym Rady Gminy. Dla mnie to facet bez kręgosłupa. Szkoda że Gębicza nie ma w Radzie Gminy bo ten chociaż ma stałe poglądy a we współpracy z Nowym Wójtem mogliby rzeczywiście odmienić gminę Gomunice. Nadawałby się na przewodniczącego. No cóż ale go nie ma takie życie.

Avatar

do Łukasz

Grudzień 21st, 2014 at 11:47

pan W.po prostu wyciągnie a potem porzuca. . .ot taka prawda do przemyślenia

Avatar

Obama

Grudzień 21st, 2014 at 12:19

wyjaśnię:komisja budżetowa, rozwoju i oświaty chciała obnizenia. komisja rolnictwa i rewizyjna utrzymania stawek obowiązujących w minionej kadencji.

Avatar

...

Grudzień 21st, 2014 at 15:39

Komisji rewizyjnej chyba najbardziej powinno zależeć na zmianach !

Avatar

zenon

Grudzień 21st, 2014 at 17:22

Jeżeli chodzi o p. przewodniczącego W. to o ile wiem to umiał wyciągnąć 100 tyś. zł. z Kleszczowa jako dotacja celowa na budowę świetlicy, jeśli o pozostałą część pieniędzy umiał przekonać radę to też o czymś świadczy. Poczekajmy jak będzie się sprawdzał dalej.

Avatar

Ania

Grudzień 21st, 2014 at 19:14

Wyciągnął z kleszczowa, z tego co wiem to jeździł tylko z Sewerynkiem, bo to Wójt rozmawia z Wójtem a nie z jakimś tam radnym. Jedynie co wyciągnął to kase z budżetu gminy.

Avatar

gomuniczanin

Grudzień 25th, 2014 at 09:23

Dodam kilka informacji o Kleszczowie – mają budżet na poziomie ok 280 mln zł, z czego 102 mln to janosikowe, ale mają 3 mln zł na wsparcie tzw lokalne dla gmin sąsiadujących – może należałoby podjąć współpracę z tą gminą?? 3 mln zł to bardzo dużo – o ile udałoby się pozyskać choć 1/10 z tej kwoty to byłby wielki sukces- pisaliście o świetlicy w Chruścinie – a ten projekt za bagatela 55 tyś przeleży straci ważność i kasa w błoto. I tu nasuwa się pytanie -Czy jest możliwość upublicznienia tego projektu? Może byłaby możliwość choć częściowej realizacji tego projektu, a może uda się podjąć współprace w temacie choćby ścieżki rowerowej – widać jak dużo Kleszczów w tym kierunku robi.

Avatar

zenon

Grudzień 25th, 2014 at 21:42

Do Ani ….kobito ty nie znasz realiów ,Wolnicki jeżdził z Sewerynkiem zastanów się nim coś napiszesz ,Sewerynek to nie miał wyjścia ,Wolnicki pieniądze załatwił na konkretny cel i nie mógł były wójt ich przeznaczyć na inny cel .Byłem w poprzedniej radzie to wiem jak było .

Avatar

Ania

Grudzień 26th, 2014 at 00:42

Kto rozmawiał z włodarzem kleszczowa , Jerzy Sewerynek Wójt Gminy Gomunice,a radny to mógł być najwyżej przystawką. Jak byłeś w poprzedniej radzie to podpisz się z imienia i nazwiska a nie ukrywasz się pod zenonem. Prawda w oczy kole.

Avatar

WSTYD WSTYD WSTYD

Grudzień 30th, 2014 at 18:32

Do Pani Ani, mieszkanki Gomunic i większości tu piszących.

Aż żal czytać niektóre wypowiedzi. Odnoszę wrażenie, że część z

Was otrzymywała w szkole oceny niedostateczne z dyktand.

Pani Aniu- jeż ( zwierzę) piszemy przez ,,ż”, ale imię pisze się przez

,,rz”, bo wymienia się na r . Jerzy, bo Jurek ( chyba pan Paweł

poprawił ten rażący błąd, bo do niedawna istniał Jeży; wypowiedź z

26 grudnia).

Zwroty typu: my, nas, ja, oni piszemy małą literą, z kolei Wy, Ty

piszemy wielką. Naprawdę piszemy razem, na pewno-osobno itp., itd.

Mógłbym mnożyć więcej przykładów błędów tu popełnianych.

Odsyłam do lektury pt.,, Słownik Języka Polskiego”,

,, Słownik Ortograficzny” .

(Proszę o puszczenie tego wpisu).

Avatar

Wolontariusz

Styczeń 3rd, 2015 at 21:16

Avatar

Paweł Gębicz

Styczeń 4th, 2015 at 07:48

Kolego podałeś link do artykułu z 17 stycznia 2014r. Jest to artykuł przed wyrokiem sądu w znanym sporze.
Przeczytaj proszę ten oparty na wyroku sądu: http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach.

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 264814Gości razem:
  • 7Gości dzisiaj:
  • 498Gości miesięcznie:
  • 37Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: