IV Sesja Rady Gminy

22 Sty 2015

30 stycznia 2015 r. odbędzie się VI Sesja Rady Gminy z niżej proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji Rady Gminy i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie porządku obrad VI Sesji Rady Gminy.
3. Przyjęcie protokołów z IV i V Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy.
4. Informacja o pracach Komisji w okresie między Sesjami.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.
6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Gomunice na rok 2015.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gomunice na lata 2015-2021.
8. Odpowiedź na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.
9. Interpelacje i zapytania Radnych.
10. Wolne wnioski i informacje.
11. Zakończenie obrad Sesji.

Jeśli ktoś dysponuje czasem to zachęcam do uczestnictwa.  W poprzednich postach poruszony został temat kontroli UG – audytu mam nadzieję, że zostanie uchylony rąbek tajemnicy i coś zostanie powiedziane.

Jest to jedna z ostatnich sesji Rady Gminy w niepełnym składzie bo już 1 marca Wybory Uzupełniające. Chęć brania udziału zgłosiło 3 kandydatów na Radnych:

pani Jolanta Cebulska

pani Elżbieta Lech

i  Paweł Gębicz

 

39 komentarzy to IV Sesja Rady Gminy

Avatar

mieszkanka

Styczeń 25th, 2015 at 13:10

kolejna sesja o pitu pitu, a kara za niesegregowane śmieci wisi nad gminą, pewnie czekają z decyzją aż będzie po wyborach uzupełniających, wtedy podniosą stawki za śmieci i się w blokach zdziwimy.

Avatar

zaciekawiona

Styczeń 26th, 2015 at 20:24

Czy to prawda że, mieszkańcy Kocierzów wystąpili o zwrot szkoły od księdza.

Avatar

mieszkaniec

Styczeń 27th, 2015 at 11:45

za kilka tygodni wygasa umowa z proboszczem, (cenzura)
Wiem ,że WÓJT i rada gminy są podzieleni- czy odebrać kościołowi,
P.S KOCIERZOWIANIE WALCZCIE O SWOJE TO WASZE DZIEŁO I PRACA
życzę wam powodzenia??????

Avatar

palacz

Styczeń 28th, 2015 at 04:39

Uważam,że dla Kocierzów tamtejszych ludzi z tej wioski należy odebrać to co jest ich własnością.Niech ten budynek służy ludziom. Księża mają kościoły,budynki przykościelne i to wystarczy.Ten budynek tylko niszczeje. Niech więc służy tamtejszej społeczności. Kocierzowianie , weźcie sprawy w swoje ręce i odbierzcie to co Wasze!!

Avatar

#

Styczeń 28th, 2015 at 07:35

Zapowiada się ciekawa sesja, informacje na temat audytu, może pojawi się temat kary za śmieci i jeszcze te nieszczęsne Kocierzowy.

Avatar

Koala

Styczeń 28th, 2015 at 11:01

Kościołowi nie można odebrać budynku który się sprzedało. Można ten budynek odkupić, chyba że Ksiądz Proboszcz postąpi po chrześcijańsku i odda budynek wraz z placem za darmo. Straciłby tylko 1% bo właśnie tyle za niego zapłacił.

Avatar

Dariusz Banita Bartnicki

Styczeń 28th, 2015 at 12:54

Moja propozycja dla Kocierzów – istnieją takie fajne projekty:
np. 3 pokoje z kuchnią,( inaczej dom kultury ogólnie dostępny dla wszystkich) można by było to sfinalizować z pieniędzy sołeckich lub budżetu partycypacyjnego.
http://www.bok.waw.pl/pokoje.html
Pozdrawiam

Avatar

@

Styczeń 29th, 2015 at 13:22

W Kocierzowach jest operatywny radny nauczyciel,to załatwi temat tego budynku i wszystko wróci do normy zobaczymy jak się postara,a w dodatku przewodniczący komisji rewizyjnej zajmie się tym tematem…

Avatar

niezorientowany

Styczeń 29th, 2015 at 16:53

a skąd macie informację o karze za śmieci. Poczytajcie ustawę a się dowiecie, że karę tę w całości przenosi się na RIPOK. A niespełnienie warunków spowodowane jest tylko i wyłącznie przez popiół

Avatar

@100%

Styczeń 30th, 2015 at 17:31

A ja się pytam. Co szkoła przygotowała dla dzieci na ferie? Przepraszam że nie na temat

Avatar

Kocierzowianka

Styczeń 30th, 2015 at 19:49

Radny bywa bezradny.Pisze dziś na fajsie,że sprawa szkoły przesądzona.Ma tam być kościół/ale podstępny krok/ Cóż ,że teraz po wioskach budują dzieciom i młodzieży świetlice ,sale komputerowe a u nas odwrotnie.Tak jest już w Gomunicach.Zakład zamiast zostwić coś dla społeczności sprzedał prywatnej osobie.To , by kościół oddał to wcale nie wchodzi rachubę ,już przepadło .”Tu nie ma zmiłuj”.Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności radnych co spowodowali sprzedaż za grosze.A nowy wójt podległy proboszczowi nie zrobi nic w tej sprawie.

Avatar

do kocierzowianki

Styczeń 30th, 2015 at 23:25

A gdzie odpowiedzialność mieszkańców Kocierzów, którzy w referendum zorganizowanym przez ówczesne władze /po to by ludzie sami zadecydowali co tam chcą mieć/ wybrali oddanie budynku szkoły księdzu na salkę katechetyczną i świetlicę dla dzieci I młodzieży. Może warto by również zapytać o to księdza i jego ludzi,

Avatar

mieszkaniec

Styczeń 31st, 2015 at 08:27

adminisrator budynku zaządal od gminy zadoscuczynienia za poniesjone straty gdzie wlożył w remont .WÓJT i rada chyba nie mieli wyjśćia i odali to ponownie jak/wyżej napisałem dosć obszernie ale p .Gębicz wpis okroił.

P.S CHYBA też JEST za administratorem???????

Avatar

absurdy gomunic

Styczeń 31st, 2015 at 10:10

a ja znow nie na temat ,ale skoro juz mowa o budynkach w naszej gminie to moze warto bylo by sie zainteresowac losem budynku STAREGO ZABYTKOWEGO URZEDU GMINY obok biblioteki w gomunicach ! wszyscy chyba wiedza o co mi chodzi WIEC RATUJMY NASZE ZABYTKI !!!!PUKI JESZCZE MAMY CO RATOWAC !!! BO ZA CHWILE MOZE BYC ZA POZNO!!!!

Avatar

Kocierzowianin

Styczeń 31st, 2015 at 11:19

Chyba tak.Bo ja pisałem i nie puścił.Ale piszę na nowo.Radny z Kocierzów może być bezradny.Sprawy majątków kościelnych to nie ma „zmiłuj się” Szkoła należy się mieszkańcom jak psu micha!Chrzanowice świetlica ,w Gomunicach przepadła przez Cefol a wioska oddalona od innych ma jej nie mieć?Cóż ,że u nas na Wojciechowie zjeżdżają zespoły ale tam wejść to wszystko nastawione na zarobek i zysk!?Mieszkańcy pilnujcie swojej własności!! Radni głosujcie w tajnym głosowaniu i zgodnie z własnym sumieniem i nie krzywdząc mieszkańców.Trzymajcie się!!!

Avatar

ekonomista

Styczeń 31st, 2015 at 13:30

Ludzie!!!!!!!!!
Dajcie w końcu spokój Kościołowi !!! Większość z Was to przecież katolicy. Czy to wina Kościoła i księdza Proboszcza, że oprócz tego że jest duchownym potrafi jeszcze liczyć pieniądze??? Przecież duchowny to też człowiek i obywatel POLSKI, posiadający takie same prawa jak WY i potrafiący wykorzystać nadarzające się okazje. Niech każdy w swoim sumieniu odpowie sobie na pytanie czy kupiłby nieruchomość wartą 300000 tys. zł za 1% jej wartości. Ja uczciwie i głośno odpowiadam – KUPIŁBYM. Nie potępiajmy uczciwego nabywcy, który wyłożył tyle pieniędzy ile od niego zażądano. Pociągnijmy raczej do odpowiedzialności osoby, które nie potrafiąc wycenić nieruchomości oddali ją ” za darmo” !!!

Avatar

menda

Styczeń 31st, 2015 at 15:27

Urzad Gminy ZABYTKIEM????!!!!!!!! Pierwsze slysze ,a coz tam zabytkowego jest , prosty budynek z cegly beznadziejny i zwykly jak wszystkie domy.

Avatar

do mendy

Styczeń 31st, 2015 at 17:05

To nie o ten budynek chodzi, tylko o ten z drugiej strony biblioteki,taki nadpalony.

Avatar

Kocierzowianin

Styczeń 31st, 2015 at 20:15

Tajemnicą poliszynela są drzewa wokół szkoły w Kocierzowach. Zostały scięte i sprzedane.To znaczy,że koszty poniesione za lata „gospodarowania”są wyrównane z nadwyżką!

Avatar

absurdy gomunic

Luty 1st, 2015 at 09:43

Do „mendy” dokladnie chodzi o DREWNIANY ZABYTKOWY URZAD GMINY !!! z napisem „koniec patologi” PIEKNA WIZYTOWKA NASZEJ GMINY SZCZEGOLNIE JAK JEDZIE SIE POCIAGIEM ,szanowyny/a mendo z Twojej wypowiedzi smiem sadzic ze raczej nie zbyt dobrze znasz historie tej gminy skoro nie wiesz o co mi chodzi ,ja jestem w wieku ok 40 lat i pamietam jeszcze sekretarza Tazbira ale wiem tez dokladnie ze kiedys w tym drewnianym pieknym NISZCZEJACYM budynku miescil sie Urzad Gminy Gomunice

Avatar

absurdy gomunic

Luty 1st, 2015 at 09:56

Dodatkowo chcialbym dodac ze moj nick tutaj nie jest przypadkowy,stoponiowo postaram sie odkryc przed Wami absurdy gomunic na ktore warto zwrocic uwage ,a jest ich wiele ….

Avatar

do absurdów ...

Luty 1st, 2015 at 10:50

W ramach sprostowania p. Tazbir był naczelnikiem, sekretarzem był zgoła ktoś inny. To tak na marginesie jeśli chodzi o” ZNAJOMOŚĆ HISTORII GOMUMIC „…..

Avatar

@100%

Luty 1st, 2015 at 10:56

Jeśli chodzi o stary Urząd Gminy, to nawet były jakieś plany, ale ponoć konserwator zabytków to zablokował. Ale pewnie miało to być wyburzenie i albo sprzedaż, albo budowa czegoś innego w tym miejscu. A to nie wchodzi w rachubę, przecież to zabytek. Ale tak na marginesie, gdzie był konserwator, gdy budynek ten był przez lata systematycznie dewastowany przez osoby tam mieszkające ?

Avatar

radny

Luty 1st, 2015 at 11:14

Budynek będzie wyburzony taka została podjęta uchwała w poprzedniej kadencji

Avatar

absurdy gomunic

Luty 1st, 2015 at 12:14

Dziekuje za sprostowanie dotyczace p.Tazbira,jednak ze dazymy do czegos innego niz rozwody nad tym kto byl kim w przeszłosci,dodam ze ubolewam nad faktem ze tak piekny i zabytkowy budynek niszczeje na naszych oczach i nie wierze ze nie ma sposobu by go ratowac, Czy ktos pamieta moze drewniana stodołe znajdujaca sie za w/w budynkiem?w ktorej miescila sie betoniarnia ZGKiM Gomunice? Dla nieswiadomych dodam ze to byla XVIII w zabytkowa stacja kolejowa KAMIŃSK/GOMUNICE ktora zostala w bezmyslny sposob zniszczona przez poprzednia wladze 🙁 jest jeszcze wiele podobnych sytuacji ktorych mozna by tu nadmieniac

Avatar

absurdy gomunic

Luty 1st, 2015 at 12:15

do radny,no swietnie poprostu ,najlepiej zniszcyc 🙁

Avatar

do absurdów raz jeszcze

Luty 1st, 2015 at 13:07

mi również nie chodzi o zajmowanie się kto kim i kiedy był ale … skoro komuś zarzucasz brak znajomości historii Gomumic, to sam pisząc to wykaż się jej znajomością

Avatar

do absurdów

Luty 1st, 2015 at 13:42

chodzi Ci chyba o tę
małą budkę, która parę lat temu spłonęła z jakimś gościem, bo ta „stodoła” jak to nazywasz była stawiana przez gminę właśnie na betoniarnię dla ZGKiM I do tej pory tam stoi

Avatar

nominowany do oskara

Luty 1st, 2015 at 16:23

Jeżeli, ktoś ma niewielkie pojęcie o administracji publicznej, o pracy w samorządzie terytorialnym – to nie powinien tak sarkastycznie pisać tak jak to występuje w powyższych komentarzach. Biorąc pod uwagę powyższe można zauważyć, że mieszkańcy gminy Gomunice są bardzo roszczeniowi, chcecie zmian i nie ma to dla was znaczenia jakim kosztem i czyim… najlepiej dla nowego wójta byłoby zwolnić połowę urzędników a pozostała połowa powinna pracować 24 h na dobę tak aby wszystkim gomuniczaną załatwić pozytywne rozpatrzenie sprawy – i to nie ważne jak przepisy prawa stanowią, nie jest ważne tutaj polskie ustawodawstwo, to nic, że żyjemy w państwie prawa, w państwie demokratycznym ale ważne jest tutaj, że płacę podatki i wymagam i muszę mieć to co chce. A tak na marginesie to ten urzędnik, który miałby docelowo pracować 24h na dobę powinien zarabiać 1500 zł na miesiąc – nie ważne, że posiada on kompetencje, jest wykształcony. W sumie domagajcie się Państwo zwolnień urzędników… macie racje i zastąpcie ich lekarzami, nauczycielami, dentystami, murarzami, kolejarzami… może wam będzie lepiej. Gratuluje co niektórych postaw.

Avatar

ja

Luty 1st, 2015 at 17:47

Podzielam trafne uwagi przedmówcy, tak” przedziwnego” społeczeństwa nikomu zarządzającym w tej gminie /nieważne, czy to ten wójt czy inny/ nie zazdroszczę!
To co się tu wypisuje w znacznej większości to zwykłe ploty, gdzieś tam zasłyszane, nie sprawdzone w odpowiedniej instytucji, proponuję wszystkim najmądrzejszym najpierw zaczerpnijcie wiedzę /no wiem to WYMAGA trochę zachodu i zwykłej potrzeby zdobywania wiedzy/ a potem zaczynajcie pisać.

Avatar

absurdy gomunic

Luty 1st, 2015 at 17:52

do mendy ,szanowna,kolezanko/ kolego po raz kolejny Dziekuje za sprostowanie z Twojej strony i po raz kolejny nadmieniam ze nie o to w tym chodzi kim byl p.Tazbir ( mam niecale 40 lat i mialem prawo do pomylki co do pelnienia funkcji p.Tazbira,zakladam ze wiekszosc osob w moim wieku nawet nie ma pojecia o poprzedniej wladzy jeszce tej z przed czasow p,Sewerynka wiec prosze przynajmniej o docenienie tego faktu) a co do ceglanego budynku ZGKiM ( ktory tam nadal stoi to sluzyl on jako WARSZTAT NAPRAWCZY I GARAZ dla maszyn ZGKiM i NIGDY nie bylo w nim betoniarni!!!! zbudowano go jakos w polowie lat 90 z materialow zwiezionych z rozbiorki KOLA ROLNICZEGO w Gertrodowie !!! mi chodzi o ta stodole tych samych rozmiarow co obecny ceglany budynek ktora sluzyla jako betoniarnia ,i byla XVIII w stacja kolejowa KAMIŃSK/GOMUNICE

Avatar

ekonomista vs ksiądz

Luty 2nd, 2015 at 17:43

Czym się różni ekonomista od księdza? Niczym, i jeden i drugi powinien chwytać okazję?
To jak pójdę do spowiedzi i powiem, ze zgrzeszylem z obcą kobitą bo taka była okazja to ksiądz mi da odpuszczenie. Bo i on ma prawo chwytać okazje. Bo jest Polakiem i księdzem i takim samym człowiekiem jak ja…. Według ciebie.
Ja wole jednak się łudzić że księża maja jednak jakieś sumienia i moralność i nie wykorzystują kazdej nadarzającej się okazji. Tylko postępują uczciwie i świecą przykładem a nie zakłamaniem.
Ocenę naszego proboszcza pozostawiam sumieniu czytających.

Avatar

ekonomista

Luty 3rd, 2015 at 22:18

Do postu :”ekonomista vs ksiądz”. Sytuacja którą opisałeś w pierwszej części swego postu to dla Nas (zakładam Ciebie i mnie – katolików) nic innego jak grzech cudzołóstwa. Jak podaje Wikipedia, cyt: grzech – przekroczenie konkretnych norm moralnych i religijnych. Teraz moje pytanie wydaje się pytaniem retorycznym, czy kupno nieruchomości jest grzechem??? Odnośnie drugiej części Twojego postu to uważam że takie pojęcia jak sumienie, moralność, uczciwość czy świecenie przykładem dotyczą wszystkich ludzi a nie tylko księży. Nie próbuje w swej wypowiedzi bronić kogokolwiek a jedynie zwrócić uwagę na problem „wrzucania do jednego worka” całej grupy społecznej i szkalowanie jej za przewinienia jednostki. Ostatnie zdanie Twej wypowiedzi „Ocenę naszego proboszcza pozostawiam sumieniu czytających.” uważam za trafne i w 100% się z Tobą zgadzam. pozdrawiam i dziękuję za dyskusję

Avatar

ekonomista vs ksiądz

Luty 4th, 2015 at 09:04

Ekonomisto, dziękuję za kulturalną odpowiedź i dlatego pokuszę się po dalszą dyskusję.
1. Do pytania retorycznego czy kupno gruntu jest grzechem. W mojej ocenie tak. Byłem świadkiem transakcji ( na szczęście nie doszła do skutku) gdzie kupujący oferował cenę sprzedającemu znacznie poniżej wartości gruntu. I sprzedający był zadowolony bo byl biedny ( kilkoro dzieci i sami za kołnierz nie wylewali) i kupujący byl zadowolony bo trafiła się okazja. Cena sprzedaży byla mniejsza niż 50% wartości gruntów. Niby obie strony zadowolone ale czuć niesmak, prawda? Czy intencje kupującego byly czyste czy byli to żerowanie na drugim człowieku i okradanie Bogu bucha winnych dzieci. Na szczęście byli świadkowie sytuacji i działkę kupił ktoś inny za UCZCIWĄ cenę.
2. Wyobraźmy sobie taka oczywiście hipotetyczną sprawę. Wójt sprzedaje budynek za bezcen aby pozyskać przychylność proboszcza. Ktora to przychylność gwarantuje mu wygrane wybory. O tym jak wazna jest to przychylność świadczyć mogą te wybory. Biznes jest oczywisty i korzyść obopólna. Ludzie są przychylni bo sprawa wygląda na czystą i kto się przeciwstawi duchownemu. Pytanie czy to byłoby uczciwe właśnie.
Powtórzę, pisze to hipotetycznie. A raczej nawet wierzyć mi się nie chce żeby nasz duchowny był taki ” zaradny”.
3. Czy w tej sprawie brudne ręce miał tylko były wojt? Jemy rachunek juz wystawiliśmy. Nie dajmy się zwodzić pięknym słowom, patrzmy ma czyny ludzi ” po czynach ich poznacie”.
Pozdrawiam i dziękuję za poprzednią odpowiedź.
Moją intencją nie jest sianie zamętu tylko pobudzenie do dyskusji i logicznego myślenia.

Avatar

ekonomista vs ksiądz

Luty 4th, 2015 at 09:08

A dodam tylko jeszcze że pytanie powinno brzmieć: Czy kupno w kazdej sytuacji nieruchomości za bezcen jest moralne?

Avatar

Historia

Luty 4th, 2015 at 12:51

Historia Gomunic jest jak widać znana tylko małej części osób. Stąd różne teksty i opinie na tematy, choćby, zabytków . Mamy w naszej okolicy jeszcze sporo tzw. zabytkowych budowli.Celowo napisałem ,,tzw.,, gdyż co bardzo istotne, nie są one stricte zabytkami mającymi ochronę prawną. Budowle z takąż ochroną są praktycznie nie do ruszenia. Każdy ruch dotyczący tychże budowli musi być sygnowany zgodą konserwatora. W przypadku ,,Starej Gminy,, praktycznie można ją przeznaczyć na różne cele. Jak to powiedział jeden z notabli rządzących kiedyś władz, iż nadaje się tylko na opał. Słowa cierpkie i bezmyślne. Ale tak dzieje się już od dłuższego czasu. W różnych okolicznościach i okresach historii ubywa Nam tej wartościowej materii. Można powiedzieć że schyłek II Wojny Światowej rozpoczął proces niszczenia budowli które tworzyły historię Naszej Gminy. Z pośród kilkudziesięciu mniej lub bardziej okazałych budynków drewnianych i murowanych zniszczono wtedy około kilkunastu. Liczba była może nie tak duża, lecz zburzeniu uległy jedne z najbardziej okazałych budowli, wspaniałe wille min.Regina, Rozalia, Zakopianka. Okres powojenny też nie sprzyjał ochronie starych budynków. Wykorzystywano je z całym dobrodziejstwem inwentarza a gdy przestawały się nadawać do użytku, wyburzano. Ostatni okres po 1989 roku nie przyniósł poprawy. Najbardziej jaskrawym przypadkiem jest rozbiórka połowy Domków Familijnych w Wojciechowie. Kompleks 11 drewnianych Domków Familijnych, jedynych w Polsce, zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku, mógł być dziś zachętą dla turystów. Do dziś władze Gminy nie poczyniły żadnych kroków w celu ratowania tej części infrastruktury, która świadczy o Nas samych, o naszym stosunku do naszej historii, historii naszej Małej Ojczyzny.
Budynek ,,Starej Gminy,,to faktycznie Willa,, Kazimiera,, w Wielkim Borze ( gmina Kamieńsk) zbudowana w XIX wieku. W okresie międzywojennym pensjonat dla letników, jakich wiele było w naszym rejonie. Wojna oszczędziła budynek. Po 1945 roku mieściły się tu: Ośrodek Zdrowia i Gromadzka Rada Narodowa ( Urząd Gminy Gomunice). Po przeniesieniu instytucji do nowej siedziby w latach 70-tych, pustostan stopniowo zasiedlany przez bezdomnych.
Budynek Dworca Kolejowego. Historia drewnianej tzw. stodoły za Starą Gminą jest również ciekawa. Owa stodoła to hala postawiona z części rozebranego w latach sześćdziesiątych XX wieku budynku Dworca Kolejowego ,,Kamińsk Radomszczański,, w Gomunicach. Dworzec ten został zbudowany w 1918 roku. Przypomnę zainteresowanym iż kolej na naszym terenie uruchomiono w 1846 roku !!! To jest XIX wiek !!!Jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku produkowano ww owej stodole dreny, płytki chodnikowe i krawężniki. Rozebrano ją bodajże w 2004 roku.
Wszelkie dokładniejsze informacje zawarłem w książce Gomunice-Historia, która ukaże się niebawem
Z poważaniem Dariusz Poteralski

Avatar

do ekonomisty vs ksiądz

Luty 4th, 2015 at 13:14

nie pisz o brudnych rękach wójta, bo jeżeli logicznie myślisz jak to sugerujesz innym to doskonale wiesz, że takich decyzji wójt sam podjąć nie może, zgoda rady gminy w postaci uchwały jest konieczna, więc po co są radni wogóle skoro odpowiedzialność za wszystko spada na wójta, wójt to
wójt tamto – niestety tak nie jest i dobrze by było również dla nowego wójta
żeby ludzie wreszcie o tym pamiętali .I jeszcze jedno ciągle pomijanie społeczność Kocierzów, która w referendum postanowiła przekazać budynek na obiecywaną świetlicę dla młodzieży, gdzie są ludzie, którzy podobno chcieli pomóc księdzu w tym przedsięwzięciu, sam słyszałem ich słowa, że za „rok będzie działająca świetlica ”
skończyło się na małym remoncie, wstawieniu komputera oraz nowych drzwi wejściowych, nie będę wymieniał ich nazwisk bo ludzie tam mieszkający dobrze wiedzą kto i „po co „obiecywał im gruszki na wierzbie

Avatar

ekonomista vs ksiądz

Luty 4th, 2015 at 18:07

No właśnie i do tego m.in właśnie „piłem”. Winę za taki stan ponosi nie tylko wójt.
A co do rady gminy. Przez wieeele lat była marionetką w rękach wójta.

Avatar

do ekonomisty vs ksiądz

Luty 4th, 2015 at 21:47

myślę że to co mamy obecnie również odpowiada Twojej sugestii tylko tyle, że wójt jest nowy i marionetki też nowe, no chyba nie zaprzeczysz patrząc na ogromną większość w radzie chyba że po 01.03.coś się zmieni …

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 1Goście obecnie online: