Ciekawy post

6 Lut 2015

Od jednego z czytelników otrzymałem poniższy post.

Odszedł Wójt nierób, nastał Wójt wszystkobojący?
Uzasadniam pytanie – zamykanie placów zabaw, zgłoszenie do Prokuratury samowoli budowlanej. Na pierwszy rzut oka – odważnie, brawo! Tylko, że ja zacząłem grzebać i taki oto tekst znalazłem:
„Naczelny Sąd Administracyjny, w wyroku z dnia 12 kwietnia 2013 roku (II OSK 2472/11), stwierdził m. in., iż kwalifikacja placu zabaw uzależniona jest od rodzaju i liczby urządzeń oraz sposobu jego zagospodarowania.
Zdaniem Sądu:
1) niewielkie urządzenia jak: huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica (choćby nawet ogrodzone) są pojedynczymi obiektami małej architektury, tworzącymi plac zabaw, ale jest on niewielki i nie stanowi na tyle urządzonej całości, aby można go było zakwalifikować do budowli, co oznacza, iż jego wykonanie nie wymaga pozwolenia na budowę ani zgłoszenia, a w przypadku wykonania w miejscu publicznym – wymaga zgłoszenia,
2) urządzony plac zabaw, również ogrodzony, z piaskownicami, huśtawkami, drabinkami, ze ścieżkami, ławkami, np. w postaci ogródka jordanowskiego, jest budowlą, wymagającą pozwolenia na budowę,
3) teren wspólnoty mieszkaniowej na którym zlokalizowano plac zabaw, nie będzie miejscem publicznym dopiero wówczas, gdy będzie ogrodzony i dostępny wyłącznie dla ograniczonej grupy użytkowników np. członków wspólnoty mieszkaniowej – w razie, gdy w ogrodzeniu znajdować się będzie otwarta furtka – będzie to już teren publiczny, ponieważ jest dostępny osobom innym niż członkowie wspólnoty,
4) do placu zabaw stosuje się przepisy § 40 ust. 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznym, jakim powinny odpowiadać budynki, niezależnie od tego, czy plac zlokalizowany jest w zespole budynków wielorodzinnych, czy też przy pojedynczym budynku.”

No i w tym świetle nasz Wójt, już nie wygląda jak bohater, tylko dbający o swoje tyły, bojący się własnego cienia, przeciętny urzędnik. Wystarczyło włożyć kartkę w segregator, ze zgłoszeniami budowy małej architektury a mamy pozamykane na cztery spusty place zabaw i sprawę w Prokuraturze. Dużo szumu. Może lepiej skupić się na budowaniu, bo gdzie jak gdzie ale u nas jest co budować.

Uprzedzając zarzut – nie, nie jestem sympatykiem starego Wójta. Tak – głosowałem na nowego w II turze.

13 komentarzy to Ciekawy post

Avatar

do dyskusji

Luty 6th, 2015 at 21:43

nasuwa mi się jedno: „każdy sądzi wedle siebie „- stare ale jakże sprawdzone powiedzenie

Avatar

wróżbita

Luty 6th, 2015 at 22:57

Może postąpił pochopnie z tą prokuraturą przy placach zabaw, i Zagórowicza też zbyt pochopnie podał do prokuratury. Szukanie haków na siłę źle mi wróży.

Avatar

niezorientowany

Luty 7th, 2015 at 11:00

A Zagórowicza za co podał do prokuratury?

Avatar

Stasiu

Luty 7th, 2015 at 11:53

Za wydanie pieniędzy niezgodnie z uchwałą Rady Gminy – uchwała była na zakup koparko ładowarki a pieniądze poszły na leasing

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Luty 7th, 2015 at 12:26

Władza deprawuje, władza kusi ciemną stronę psychiki człowieka. Bo każdy, ma w sobie pierwiastek sadysty. Niestety relatywnie niewielu, gdy dociera do nich świadomość, że „mogą wszystko”, potrafi tą swoją ciemną cechę ujarzmić. Te dwa przykłady działań Wójta, niestety nasuwają wnioski, że do elitarnego grona wspomnianych niewielu, nie należy…

Avatar

@

Luty 7th, 2015 at 13:20

Ciekawa rzecz,to poco było zabezpieczać kwoty z funduszów sołeckich skoro wystarczy zgłoszenie, to gdzie są te pieniądze czegoś nie rozumie co lepszy urzędnik inne rozumowanie !!!!!

Avatar

Adam

Luty 7th, 2015 at 14:16

no i jeszcze podał go do inspekcji pracy

Avatar

xyz

Luty 7th, 2015 at 17:00

Brawo p.Olejniczak!!Osobiście jestem zszokowana tym wszystkim co się dzieje w naszej gminie:((

Avatar

Gęba otwarta na oścież

Luty 7th, 2015 at 18:41

xyz… pierwszy udokumentowany przypadek schizofrenii błyskawicznej. Okazało się (pewnie pierwszy udokumentowany przypadek), że można zmienić światopogląd, w czasie stawiania 2 (słownie dwóch) wykrzykników.
xyz – też byłem wyborcą Olejniczaka. Ale:
1. Nie jestem zachwycony, że zamknął place zabaw, zatrudnił Prokuratora (założę się, że umoży postępowanie), miast „wyprostować” papierologię, we własnym Urzędzie Gminy!
2. Fanem Zagurowicza nie jestem, ale w przypadku tej koparki, to zdaje się że ona fizycznie jest i pracuje. Facet nie przechlał i nie przepuścił tej kasy z dotacji. A że własnością ZGKiM stanie się za trzy czy cztery lata a nie jest już? Kogo to obchodzi, to znowu papierologia, a nie rzeczywistość.

Ale jeżeli źle odczytałem Twoje intencje xyz i jesteś równie zniesmaczona „konstruktywnymi posunięciami” Olejniczaka jak ja, to puść w niepamięć powyższe popełnione przeze mnie zdania:)

Avatar

menda

Luty 8th, 2015 at 17:52

Bardzo dobrze . Najpierw musi byc porzadek w papierach .A Zagorowiczowi nie wierze ani troche.

Avatar

@

Luty 9th, 2015 at 08:25

Tak,tak ja też nie wierze Zagórowicz to stary wyjadacz nie udało się kręcenie lodów myślał,że koleś wygra i ludzie się nie dowiedzą to po co ta rada jest jak i tak uchwały do kosz robiło się w/g siebie teraz wychodzi na jaw a i te przetargi dają dużo do myślenia……

Avatar

do@

Luty 9th, 2015 at 15:38

człowieku zastanów się co wypisujesz ,chaos wewnętrzny cię nie opuszcza! a, które to przetargi jeszcze miotają twoją duszą?

Avatar

mieszkaniec

Marzec 4th, 2015 at 13:52

Z tymi placami zabaw to nie jest tak do końca, jeden z nich został umiejscowiony pod linia wysokiego napięcia, a jeśli coś jest nie tak to osoba która ujawniła fakt podejrzenia popełnienia przestępstwa ma obowiązek powiadomić prokuraturę( w innym przypadku jeśli jest to osoba publiczna z racji zajmowanego stanowiska naraża się na odpowiedzialność karna niedopełnienia obowiązków), podkreślam fakt podejrzenia , a to czy doszło do popełnienia przestępstwa czy nie i czy sprawa odnośnie placów zostanie umorzona czy nie to zupełnie inna sprawa.

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: