VII Sesja Rady Gminy – śmieci po 10zł

25 Lut 2015

Podobny temat W dniu 27 lutego 2015 r. o godz. 9:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się VII Sesja Rady Gminy z niżej proponowanym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji Rady Gminy i stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie porządku obrad VII Sesji Rady Gminy.
3. Przyjęcie protokołów z VI Sesji Rady Gminy.
4. Informacja na temat stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Gomunice.
5. Informacja o pracach Komisji w okresie między Sesjami.
6. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.
7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Gomunice na rok 2015.
8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gomunice na lata 2015-2021.
9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Gomunice oraz ustalenia stawki tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik.
10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXVIII/184/2013 Rady Gminy Gomunice z dnia 17 września 2013 r. w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Gomunice.
11. Odpowiedź na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji.
12. Interpelacje i zapytania Radnych.
13. Wolne wnioski i informacje.
14. Zakończenie obrad Sesji.

Z nieoficjalnych źródeł – cena śmieci niesegregowanych ma wzrosnąć do 10zł od osoby, segregowane bez zmian.

Na sesji powinna zostać również  podana informacja o byłej szkole w Kocierzowach – na poprzedniej sesji dokumenty trafiły do pana prawnika  w celu analizy –  ciekawe jakie padną decyzje i czy w ogóle temat zostanie podjęty.

Podobnie sprawa ma się z audytem, którego wyniki powinny zostać podane do publicznej wiadomości – takie były deklaracje.

O przebiegu sesji czytelników poinformuję.

41 komentarzy to VII Sesja Rady Gminy – śmieci po 10zł

Avatar

zniesmaczona

Luty 25th, 2015 at 19:31

Czegoś tu nie rozumie, w Niedziele wybory a sesja w piątek, nie można było poczekać do poniedziałku na nowego radnego.

Avatar

gęba otwarta na oścież

Luty 25th, 2015 at 23:39

Ja cierpliwie czekam na realizację „wszystkoinic” znaczącego hasła – zarządzanie zmianą, które to hasło, bardzo zapadło mi w pamięć, gdy nowy Wójt, udzielał wywiadu w NTL-u, po spektakularnym sukcesie. Mija 3 miesiące nowej kadencji, a ja z niepokojem oczekuję na realizację, tej zapowiedzi zarządzenia zmian. Mam nadzieję, że pomysł racjonalizatorski, w postaci zwołania Rady, tuż przed wyborem Radnego i oszczędzenia na jego diecie, to nie jest kierunek, w którym zarządzanie zmianą ma podążać. Szczerze – liczyłem na bardziej radykalne rozwiązania, dotyczące struktury wydatków. Przypominam również Panu Wójtowi Olejniczakowi, że winien nam jest treść przeprowadzonego audytu. Mam nadzieję, że przekaże to opracowanie dobrowolnie i nie zmusi bardziej światłych prawniczo mieszkańców, by wydobyli tą tajemną księgę siłą, w oparciu o przepisy prawa o dostępie do informacji publicznej… Informacja dla niezorientowanych – Wójt ma wiele praw, ale ma też wiele obowiązków. Jednym z tych obowiązków, jest bardzo daleko posunięta jawność decyzji i dokumentów, wytwarzanych w Gminie. Audyt został wykonany za pieniądze publiczne (chcę wiedzieć ile na to poszło) i nie ma siły, by go utajnić Panie Wójcie. Mam nadzieję, że Pan o tym doskonale wie…

Avatar

kto to ?

Luty 26th, 2015 at 12:14

a mnie nadal interesuje odpowiedź na pytanie o ryczałt pana Wójta na prywatny samochód —– jest czy go nie ma ?

Avatar

OBSERWATOR

Luty 26th, 2015 at 21:21

Czy ja dobrze przeczytałem że radni mają na sesji ustalić opłatę za kosz????
Radomsko i Gmina Radomsko takiej oplaty nie mają PAWEL co ty na TO????

Avatar

Paweł Gębicz

Luty 26th, 2015 at 21:29

Drogi „obserwatorze” opłata za wywóz śmieci jest wszędzie są tylko różne stawki u nas to najprawdopodobniej będzie 6zł od osoby za segregowane i 10zł od osoby za niesegregowane.

Avatar

OBSERWATOR

Luty 27th, 2015 at 12:55

drogi Pawle przeczytaj punkt 9 programu sesji piszą wyrażnie OPLATA za
POJEMNIK niema nigdzie tylko w kamiensku mają oplatę ,ale ONI dzieżawią
pojemniki ,bo śmieci wywożą sami na KĄsie ,bo mają tam swój limit do wywozu.

Avatar

ciekawy

Luty 27th, 2015 at 16:32

No to się zaczęło, Pan Wójt obsadza swoje kolesiostwo, łącznie z panem Olborskim.

Avatar

ciekawy

Luty 27th, 2015 at 17:35

Pan Wójt który kończył seminaria /a nie skończył/ pobierał dobre lekcje od biskupów. KTO NIE Z NAMI PRZECIW NAM I GO NISZCZYĆ/. A jak to mówią, Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Poczekamy. Panie Pawle Gębicz do niedzieli i do zwycięstwa.

Avatar

@100%

Luty 27th, 2015 at 18:48

A co Olborski dostał za swoją lojalność ?

Avatar

@100%

Luty 27th, 2015 at 21:29

Już wiem! Będzie woził lekarzy i pielęgniarki, ponieważ zarejestrował działalność gospodarczą jako firma przewozowa. BRAWO

Avatar

Kinga

Luty 27th, 2015 at 22:24

przeciez on jest emerytem….

Avatar

Do Ciekawy

Luty 27th, 2015 at 22:31

Więcej takich ludzi w Gomunicach a nie wyjdziemy z marazmu nigdy!!!Już nie wiadomo czego się chwycić,aby zaskoczyło?!…Żenada

Avatar

@100%

Luty 28th, 2015 at 08:16

Obrotnym emerytem. 4 pensje w dom, Bóg w dom

Avatar

menda

Luty 28th, 2015 at 11:09

Emeryt moze dorobic do emerytury ile dusza zapragnie.

Avatar

Anonim

Luty 28th, 2015 at 16:43

Nie może,bo bo ZUS wstrzyma mu emeryturę. Mendo, nie pisz bzdur.

Avatar

ktoś

Luty 28th, 2015 at 18:27

Jeśli jest pełna emerytura to można dorobić ile się chce

Avatar

obserwatorka

Luty 28th, 2015 at 20:28

Niewiarygodne co się dzieje, jeśli to o czym piszecie Państwo się sprawdzi, ze Pan Olborski ma firmę i będzie powiązany z UG to ja już dziś żałuję, ze głosowałam na Pana Olejniczaka. Sesja, sesję pogania. Ponadto nowa Pani Sekretarz ma być u nas w UG? Czy ja śnię? Niesłychane jeśli to się sprawdzi.

Avatar

KingKong

Luty 28th, 2015 at 22:37

No przecież Pan Olborski startował od Pana Olejniczaka do rady gminy..

Avatar

do obserwatorki

Luty 28th, 2015 at 23:11

Droga Pani zapewniam,że Pani nie śni. Pan (nie pani) sekretarz już jest i to po sąsiedzku ( bo aż z niedalekiego uwaga! – KODRĘBA ), były przewodniczący Rady Gminy Kodrąb.

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 12:17

To w naszej gminie nie ma odpowiednich osób na stanowisko sekretarza? Potrzebujemy wsparcia obcego kapitału? Też zaczynam żałować.

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 12:17

Nowy sekretarz to nie ciekawy gość.

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 12:19

Nowa pani mecenas to specjalistka od rozwodów i łąki w sprawach samorządu.

Avatar

niezorientowany

Marzec 1st, 2015 at 13:18

I pomalutku w urzędzie gminy będzie rodzinnie. Trzeba zatrudnić znajomych.

Avatar

niezorientowany

Marzec 1st, 2015 at 13:22

A po zainkasowaniu kasy (po skończonej kadencji) za pracę w gminie pan Wójt powie wam Bóg zapłać i macie grzech śmiertelny bo nie wybraliście mnie ponownie

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 19:21

Miało być: laik w sprawach samorządu. To dla pani mecenas trudny orzech do zgryzienia.

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 20:38

jeszcze powiecie Panie Jerzy wróć. Zwalniać osoby, by na to stanowisko zatrudnić swojego. BRAWO! BRAWO!BRAWO!

Avatar

do Anonim

Marzec 1st, 2015 at 21:24

Za to Pan Jerzy zatrudniał tylko nie swoich!Hahaha….co Wy ludzie wypisujecie!?!? Wstyd :(((

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 21:29

ale nie zwalniał

Avatar

do Anonim

Marzec 1st, 2015 at 22:05

podaj choć jeden przykład skoro tak twierdzisz! powiem Ci tylko tyle, że były Wójt wchodząc na urząd nie ruszył nikogo po swoim poprzedniku, zmiana kapitana nie musi oznaczać wymiany załogi, takie praktyki świadczą o słabości i braku zaufania

Avatar

do Anonim

Marzec 1st, 2015 at 23:09

Chyba żyjemy w innych gminach…za poprzedniego wójta była taka samowola i taki bałagan,że będziemy wychodzić z tego latami…a tak w ogóle jakie zwolnienia?ludzie jak nie wiecie to nie wypisujcie głupot.

Avatar

Anonim

Marzec 2nd, 2015 at 13:12

spójrz dookoła

Avatar

niezorientowany

Marzec 2nd, 2015 at 20:02

Pracuję na stanowisku kierowniczym i jeśli ktoś przepracował w firmie do której przyszedłem 5-15-25 lat to znaczy, że był dobrym pracownikiem. Takim ludziom wystarczyło przedstawić swoje wymagania i nigdy się na nich nie zawiodłem. Jeśli zwalniałem i zwalniam to nowych pracowników, którzy myślą, że wszystko im się należy, a nic robić nie muszą. Ale, żeby być obiektywnym nie trzeba mieć długów wdzięczności.

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 2nd, 2015 at 20:50

No właśnie Kolego… to jest powód dla którego Gębicza wyparli się już trzeci raz. Tak mi się skojarzyło z chrześcijańską nauką…
On jest jakiś dziwny. Nikomu nic nie jest winien, nikomu nic nie obiecał, nikomu nie musi być wdzięczny. Normalnie wariat, jakiś taki społecznie niedostosowany.Człekokształtni w Gminie Gomunice, boją się takich. Są jak zwierzęta – kierują się tylko źle rozumianym instynktem samozachowawczym. Lepszy znany „nicnieznaczący”, ale swój, niż taki dziwny obcy. Jeszcze mógłby spróbować coś poprawić, mieć jakąś inicjatywę brrrrr.

Avatar

mieszkaniec

Marzec 4th, 2015 at 13:44

Zatrudnianie w administracji, nie zawsze ale w większości polegało na przyjmowaniu osób z polecenia z innych gmin , lub powiatów, pozornie nie budzi to wątpliwości bo osoba jest obca ale…., no właśnie ale w przyszłości będzie można swoja osobę polecić do pracy w tym urzędzie, skąd zatrudniono osobę gdzie również będzie osobą obcą no i zawsze „oczywiście” z odpowiednimi kwalifikacjami. Wystarczy poszperać i wyjdzie ile osób z poza naszej gminy zostało przyjętych do pracy i jakie łączy je koligacje z nazwijmy to „wpływowymi ludźmi” Przykład nowy sekretarz, radca prawny a ile było tego w przeszłości np kierownik hali sportowej. Konkurs-śmiech , wygrywa ten co ma wygrać, a jak nie ma kwalifikacji to się go doszkoli w trakcie, albo wymagania układa się pod kwalifikacje danej osoby.
Pozdrawiam.

Avatar

Do mieszkaniec

Marzec 4th, 2015 at 14:07

100% racji, same tego doświadczyłam.Niektórzy mówią o tym nawet wprost!!Szkoda czasu na konkursy.Nasza gmina to cudowne wprost miejsce dla nepotyzmu,tu nie przebijesz się bez odpowiednich koligacji,wystarczy prześledzić szkołę,gminę i komunalkę :(:(:(

Avatar

niezorientowany

Marzec 4th, 2015 at 16:46

fakt rodzinnie 🙂

Avatar

do do mieszkaniec

Marzec 4th, 2015 at 16:58

A jesteś w błędzie znam ludzi, którzy nie są ani znajomymi ani krewnymi, a dostali tu pracę, więc nie pisz ,że nasza gmina to sam nepotyzm, a tak a’ propos znasz tak dobrze inne gminy i mechanizmy tam panujące, myślę, że nie, więc piszesz bo piszesz, o ironio !!!

Avatar

@

Marzec 4th, 2015 at 18:35

CZY KTOS WIE NA JAKIM STANOWISKU PRACUJE TERAZ P. GABORSKI?

Avatar

mieszkaniec

Marzec 5th, 2015 at 12:47

Nie pisałem że dzieje się tak we wszystkich gminach i ze wszystkimi pracownikami, ale takie praktyki są stosowane i to dosyć często i trzeba na to zwracać uwagę, a pracownikom, którzy dostali się na zajmowane stanowisko wyłączenie zawdzięczając to własnej ciężkiej pracy należy się szacunek i uznanie i nie powinny czuć się urażone moja wypowiedzią.A tak na marginesie to troszeczkę się na tym znam, mechanizmy takie są w każdej gminie, starostwach,urzędach miast, urzędach wojewódzkich na samej górze skończywszy, stanowiska były i są obsadzane rodziną i znajomymi i ani ja ani ikt inny tego nie zmieni

Avatar

ktoś

Marzec 5th, 2015 at 16:15

W naszej gminie to już nieodłączny element że znajomi lub lizusy mają chody należy tu wymienić oświatę, gminę, przychodnię zniesmacza to innych .Nie widzę tu poprawy a nawet idziemy w dół

Avatar

adnelom

Marzec 22nd, 2015 at 00:17

Witam.Bardzo podobały mi się zamiatarki w akcji.Może ktoś wie kto im zakłócił pracę?A może to spisek komunalki?

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: