Wybory uzupełniające już w tą Niedzielę !!!!

27 Lut 2015

Warto iść i zagłosować na…….no właśnie wszystko zależy od tego jakie są oczekiwania wobec przyszłego Radnego.

W sobotę i w niedzielę cisza wyborcza

36 komentarzy to Wybory uzupełniające już w tą Niedzielę !!!!

Avatar

gęba otwarta na oścież

Luty 27th, 2015 at 21:55

Wyborco!
W niedzielę będziesz miał wybór. Wybierasz między kandydatkami bez wizji i koncepcji na swoją rolę w Radzie Gminy, a Pawłem Gębiczem –
społecznikiem o wyrazistym charakterze i jasno sprecyzowanym scenariuszu na swoją rolę w Radzie Gminy. Wybierając jedną z Kandydatek, skazujesz się na niewiadomą ze wskazaniem na bierność (jedna z Pań spędziła w radzie 8 lat, bez sukcesów). Wybierając Gębicza masz pewność, że będzie dbał o dobry kierunek rozwoju Gminy i na pewno nie będzie bał się zadawać niewygodnych pytań. Nie będzie się też bał ujawniać te informacje, a narzędzie do tego ma znakomite – blog ma, jak na warunki takiej mikrospołeczności, gigantyczne dotarcie.
A ta wiedza, co robią za zamkniętymi drzwiami w Urzędzie Gminy, jest nam bardzo potrzebna. Zaczynają napływać bardzo niepokojące sygnały. Nowy Wójt przez 3 miesiące, nie podjął jednej konstruktywnej decyzji. Zaczynają za to pojawiać się niepokojące wiaqdomości, że zmieniliśmy człowieka u steru, ale nie zmieniamy kierunku.

Przykład?
Z nieoficjalnych, acz bardzo wiarygodnych źródeł – Olborski otwiera „konsorcjum” taksówkowe – będzie woził personel Ośrodka Zdrowia. Bez przetargu, bez konfrontacji z ofertami innych zainteresowanych. Na odległość śmierdzi spłatą długów wdzięczności. Drugi przykład – opuszcza stanowisko Sekretarz Gminy związany ze starą ekipą, przychodzi Sekretarz Gminy, powiązany z nową ekipą. Co ważne, stary Sekretarz nie odchodzi z Urzędu. Z audytu wynikało, że już jest przerost a Wójt pompuje jeszcze, już rozdymaną administrację. Warto zastanowić się, czy chcemy na taki rozwój wypadków pozwalać, pozbawiając się jedynego wiarygodnego źródła informacji.

I jeszcze taki smaczek na koniec. Dzisiaj w NTL-u ogłaszano, że w Gminie Gomunice odbędą się w niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy. Wymieniono poprawnie dwie kandydatki i kandydata – IRENEUSZA Gębicza. Naiwni w tym miejscu powiedzą – przypadek…

Pamiętaj Wyborco – Twoja obojętność kusi ludzi o niekoniecznie czystych intencjach. Twój głos jest bardzo ważny. Zwłaszcza w wyborach, gdzie będzie oddane bardzo niewiele głosów. Szkoda stracić okazję, na pełną wiedzę o zapadających decyzjach, wprost z Urzędu Gminy Gomunice. Szkoda by było stracić głos rozsądku, w Radzie Gminy Gomunice.

Avatar

gomuniczanin

Luty 27th, 2015 at 22:02

„no właśnie” czy chcielibyśmy kolejne osoby do podnoszenia rąk i słodkich uśmiechów to należało by zagłosować na płeć „piękną”, ale ja nie chciałbym słodkich uśmieszków i nicnierobienia – gdybym tylko mógł głosować wybór byłby oczywisty – Paweł Gębicz – życzę POWODZENIA!!

Avatar

@100%

Luty 27th, 2015 at 22:21

Paweł trzymamy kciuki!

Avatar

dodane

Luty 27th, 2015 at 22:32

nowy sekretarz powiązany ze starostwem, pani nowo przyjęta „mecenas” Zakrzewska również, czyżby zbieg okoliczności ? a może splata zobowiązań ???

Avatar

Anonim

Luty 28th, 2015 at 09:51

podobnież także będzie nowa sekretarka?

Avatar

xxx

Luty 28th, 2015 at 10:53

No właśnie dodane jak to jest. Spłacamy zobowiązania wobec elity a z nikim innym się nie liczymy.

Avatar

do XXX

Luty 28th, 2015 at 15:28

a co liczyliscie na coś innego … no nie mogę !!

Avatar

@100%

Luty 28th, 2015 at 17:27

To dopiero początek

Avatar

ktoś

Luty 28th, 2015 at 18:33

świetny burdel się maluje

Avatar

niezorientowany

Marzec 1st, 2015 at 10:28

A czy nie powinno być konkursu w wyniku którego można wybrać nowego sekretarza? Jeśli ktoś jest w temacie to może warto zgłosić temat do prokuratury. Przecież jest to ulubiony sposób postępowania obecnego Wójta, a każdy kij ma dwa końce.

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 12:13

Oby nie ziścily się słowa byłego wójta: „jeszcze powiecie, że był ze mnie dobry chłop!”

Avatar

do Anonima

Marzec 1st, 2015 at 14:18

ziścić się nie muszą bo to prawda, były wójt był jest dobrym człowiekiem

Avatar

zorientowana

Marzec 1st, 2015 at 16:37

Popatrzcie po komisji wyborczej i ludzi w niej obecnego Wójta.Tu są ludzie co chcą wejść do pracy w gminie i ich rodziny.Musi się im odwdzięczyć.Te zmiany obecne to pryszcz.

Avatar

ciekawy

Marzec 1st, 2015 at 17:16

Jak ktoś napisał na blogu ,”Ciemnogrodzie” i wcale się nie pomylił. Poczekajcie jeszcze trochę a oczy Wam się otworzą. Niektórzy chwalili dzień przed zachodem słońca.

Avatar

Gomunice

Marzec 1st, 2015 at 18:18

Nie ma mozliwosci zadania pytania pracownikom gminy zapytać wiec na blogu Po co w ciagu dnia swieci się lampa przy osrodku zdrowia? Dlaczego budynek starej piekarni straszy przyjezdnych ? Dlaczego „Willa” nadal jest straszacym wrakiem? Dlaczego w Gomunicach nie ma placu targowego? Dlaczego brak prawdziwego parku? Dlaczego chodnik kolo GS jest
taki brudny? (przez kogo? ) Kiedy dziury w ulicach beda zalatane?

Avatar

@100%

Marzec 1st, 2015 at 18:48

Zawsze będę twierdzić że Gębicz to najlepsze rozwiązanie dla naszej gminy. Ale cóż, ludzie woleli dać szansę obcemu, niż swojemu. Porażka

Avatar

Cuda Niewidy

Marzec 1st, 2015 at 19:22

Olborski TAKSÓWKARZEM?! Super! Przecież ma z czego żyć, jest na emeryturze. Ludzie opamiętajcie się! Inni nie mają w ogóle pracy, maja na utrzymaniu rodzinę.A tu proszę mało i mało….

Avatar

****

Marzec 1st, 2015 at 19:28

Dziadostwo w tej gminie będzie jeszcze gorsze niż było

Avatar

Cuda Niewidy

Marzec 1st, 2015 at 19:43

Gaborskiemu wreszcie podziękowano po 20 przeszlo latach.

Sołtysem znowu zostal . To stanowisko będzie piastował pewnie jeszcze

na emeryturze. Kiedy wreszcie nadejdą prawdziwe zmiany w Gomunicach?

Teraz nowy wójt będzie zatrudniał kolegów i pociotków, koleżanki z bloku.

Panie Pawle dlaczego Pan nie puscił info o Olborskiej?

Avatar

@100%

Marzec 1st, 2015 at 20:04

Coś mi się zdaje że kolejne 4 lata zmarnowane.

Avatar

!!!

Marzec 1st, 2015 at 20:31

Niektórzy przywiązani są do koryta dożywotnio!

Przyciągają do siebie całe rodziny .

Nie ma takiej drugiej gminy jak Gomunice, ta jest wyjątkowa!

Avatar

Anonim

Marzec 1st, 2015 at 20:46

Cuda nie wody, napisz o co chodzi z Panią Olborską?

Avatar

@

Marzec 1st, 2015 at 22:07

P Gębicz chyba ten blog to panu nie przyniósł pożytku,bo takie boje jak tu są nie przystoi politykowi który chce działać niby dla dobra społeczeństwa klęska dla pana i wielki czas się z nim skończyć.

Avatar

Paweł Gębicz

Marzec 1st, 2015 at 22:10

Jak pisałem wielokrotnie przewidywałem porażkę swojej osoby. A co do zamknięcia bloga to niedoczekanie, blog to moje hobby a za jego pomocą nadal będę informował o tym co się dzieje w gminie. Czekam z niecierpliwością na ujawnienie audytu itp.

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 1st, 2015 at 23:01

W takich chwilach jak ta, mam pewność że pisze na Berdyczów, do Marsjan, równoległej cywilizacji lub duchów przodków (niepotrzebne wg własnych przekonań skreślić). Piszę do wszystkich, tylko nie do odpowiedzialnych obywateli mikrospołeczności, która powinna dbać o swoje najbliższe otoczenie. Te wyniki pokazują, że nasze społeczeństwo to ubezwłasnowolnione emocjonalne dziady, niedorosłe do cholernie wymagającego systemu demokracji bezpośredniej. Tyle na temat śmiesznych wyborów, śmiesznego społeczeństwa.

Co teraz?

Dzisiaj na pewno kilku osobom spadł duży ciężar z serca, było duże uff i pewnie teraz z gębami w półksiężycowym uśmiechu, piją wino gazowane przez nieświadomych zwane szampanem. Tylko że jedyna różnica, między Gębiczem w Radzie i Gębiczem poza Radą jest taka, że syf miast wypływać on line, będzie wypływał z 4 tyg. opóźnieniem – 30 dni na odpowiedź urzędu na pytanie obywatela.
Liczenie na zamknięcie bloga (a taki postulat już się tu pojawił), jest pobożnym życzeniem. Mam taką nadzieję i apeluję do Gębicza, żeby mi nie zamykał ambony:)

Społeczeństwo Gminy Gomunice jest wybitnie nierozgarnięte i niewdzięczne. Mam nadzieję, że jak Wam się naleje do dupy, a przez skórę czuję, że naleje się sporo, to ból Was obudzi i w końcu zrozumiecie, że odpowiedzialność za głos jest równie ważna, jak odpowiedzialność za wychowanie własnego dziecka…

Avatar

do gęby

Marzec 1st, 2015 at 23:19

Jak nie mogę czytać Twoich wypocin,tak dzisiaj Ci muszę przyznać 100% racji,lepiej bym tego nie ujęła…mam takie same odczucia:nasze społeczeństwo nie jest gotowe na inteligentne zmiany,tu czas się zatrzymał…ŻAL…

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 1st, 2015 at 23:36

Pierwsza przebudzona… mam nadzieję, że przez najbliższe parę lat bezwyborczych, uda mi się obudzić jeszcze kilkaset umysłów. Skoro ostatni post, byłaś w stanie przeczytać i o zgrozo (dla własnych przekonań), z nim się zgodzić, tzn, że dociera do Ciebie, główny przekaz, którego forma Cię obrzydza. Walić Twoje obrzydzenie, liczy się efekt – witamy po prawdziwej stronie matrixa:) Zapewniam Cię jednocześnie, że nadal będę pisał w swoim stylu (na wymioty zbierze Ci się pewnie jeszcze nie raz:). Mam ten emocjonalny luksus, że stać mnie na bycia sobą… przynajmniej natenczas:)

Avatar

do gęby

Marzec 2nd, 2015 at 00:14

Ty myślisz,że ja z tych przebudzonych??Rozczaruje Cię,nie musiałam się przekonywać, bo też mam ten luksus bycia sobą i już dawno umiejąca oceniać uczciwie otaczającą mnie rzeczywistość.Myślę że więcej robię dobrego dla gminy taktem niż Ty arogancją…jeszcze jedna rada:CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM;)

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 2nd, 2015 at 13:26

Dotyczy wpisu autora „do gęby”

Tworzymy ciekawy tandem – Piękna i Bestia. Nie deprecjonuje absolutnie Twojej pracy, nie rugaj tak mojej:) Sądzę, że trafiamy do dwóch różnych środowisk – Ty subtelnością przekonasz delikatnych. Może się narażę, ale wydaje mi się, że masz łatwiej. Wrażliwsi widzą więcej i łatwiej pobudzić ich do działania. Ja swoim chamstwem i arogancją może dotrę do tych… pozostałych. Moja ocena naszej społeczności jest surowa, bo jak mówić wierszem, gdy do Rady wchodzi kandydatka, która ma za sobą dwie kadencje, które były tak złe, że w końcu udało się zmienić Wójta. Brak w tym logiki i konsekwencji. Brak w tym naszym społeczeństwie wiary we własny głos. Zwróć uwagę, że frekwencja na poziomie 37% oznacza, że poszła do wyborów garstka świadomych potrzeby zmian i karna gwardia starego układu. Gdzie ta cała reszta, która narzeka i zamiast ruszyć się sprzed TV, woli dzisiaj powiedzieć – „nic się nie da zrobić”. Ja będę ich lał batem mojej niewyparzonej gęby po plerach. Może w końcu zrozumieją… Może się obrażą, uniosą ambicją i gdy będzie kolejna okazja zagłosują. Teraz pewnie pomyślisz – nie dość że cham, to jeszcze naiwniak:)

Avatar

Anonim

Marzec 2nd, 2015 at 14:49

Paweł odczuwam osobistą potrzebę poznania „gęby….
Boże gdzie w Gomunicach są tacy MADRZY ludzie? Paweł proszę powiedz KTO TO. Jestem pewna, ze nie jest to zwykły zjadacz chleba, wierzę, ze człowiek pochodzi z Gomunic i to napawa optymizmem. Równocześnie wku……się, ze ktoś taki nie jest dziś…np SEKRETARZEM.

Matko co musi sie stać, aby ludzie o poglądach gęby zaczęli się liczyć w Gomunicach. Co musi sie stać, abyśmy uwierzyli w rodowitych gomuniczan, którzy dziś wyjeżdzają, bo ……są „źli…. „. Normalnie po wczorajszym dniu coś we mnie pękło. Ryczeć mi się chce, gdzie ja mieszkam, kogo mijam na ulicy, do kogo muszę się uśmiechać chociaż wcale nie chcę …………..aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Boże widzisz i nie grzmisz.

Oczywiście nie mogę się przedstawić, zaprosić na kawę za pośrednictwem tego bloga, przecież nie wolno NAM tutaj zaglądać…..tu przecież szerzy się zło…..

Paweł nie zamykaj bloga, pisz, publikuj. Nie patrz na znajomych, bo ci znajomi Cię zdradzili. Chciałabym tutaj wykrzyczeć swoja rozpacz. Więc sobie krzyknę KUR (kropka) (kropka)MA(kropka). Ilość kropek nie jest przypadkowa.

Avatar

@

Marzec 2nd, 2015 at 16:17

Blog-hoby to i ta polityka to tez pewnie hobby ponure to !!!

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 2nd, 2015 at 17:02

@ zapewne wolał(a)by, żeby Gębicz szedł do koryta się nażreć. Wtedy strachu by nie było, każda świnia w korycie równo umaczana i śmierdzi tak samo. Mózg @ jest doskonałym przykładem ewolucji wspomaganej medialną papką, podawaną w gigantycznych ilościach przez mainstream. Taki umysł nie umie sobie wyobrazić (jest to poza granicami percepcji), że są ludzie, którzy idą do polityki dla idei. Idą, bo chcą zmieniać rzeczywistość na lepszą dla obywatela a nie dla urzędasa. Taka postawa jest z definicji podejrzana, odbiega od standardu, czyli z punktu widzenia @ jest zła.

I jeszcze w nawiązaniu do niskich lotów kuksańca, zadanego przez „Mendę” w innym wątku – dlaczego ludzie w naszej Gminie nie wybierają Gębicza? Odpowiedź jest banalnie prosta – W naszej wspaniałej Gminie, żyje statystycznie znacznie więcej @, niż homo sapiens (w wolnym tłumaczeniu człowieków ROZUMNYCH).

Avatar

@100%

Marzec 2nd, 2015 at 17:53

Brawo gębo! Zgadzam się z każdym twoim, dobitnym słowem. Płakać mi się chce, jak pomyślę że zmarnowali kolejną szansę. Ludzie! Miejcie sami do siebie pretensje że wasze dzieci wyjadą z tego zadupia

Avatar

Dziwna

Marzec 27th, 2015 at 10:37

pan Gebicz nie jest obiektywny.Nie przyjmuje krytyki tylko pochlebstwa. Najlepiej zeby zamknal bloga bo to pachnie Polnocna Korea.

Avatar

mieszkaniec

Marzec 27th, 2015 at 20:18

do „dziwna” pewnie jak Gębicz zamknąłby bloga to jestem pewien, że jeden z obecnych radnych zaraz by go otworzył – mam na myśli tego, który najpierw był z Gębiczem potem z Sewerynkiem, a teraz bezz mydła wspiera Olejniczaka nawet pomógł mu załatwić „specjalistę” ze Starostwa ;). Blog Gębicza to zadra w oku wielu ludzi którzy chcieliby, aby po zmianie władzy nic się nie zmienił,o a głos niedzielny był tylko jednym jedynym właściwym przekazem.
A tak to mamy dwie zmbony:).

Avatar

@

Marzec 29th, 2015 at 08:22

W moim odczuciu czytając bloga ,Gębicz uważa społeczeństwo Gomunic za prostych nieudaczników którzy nic nie potrafią nawet nie umieją głosować,tylko nie zauważył jednego SIEBIE-i to go zgubiło.

Dodaj komentarz

  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
  • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
  • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
  • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 244534Gości razem:
  • 21Gości dzisiaj:
  • 1497Gości miesięcznie:
  • 64Gości dziennie:
  • 2Goście obecnie online: