1 marca dzień Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych

1 Mar 2015

Żołnierze wyklęci – wszyscy Ci którzy nie chcieli się podporządkować władzy komunistycznej, wszyscy którzy kochali wolną i niepodległą Polskę, wszyscy którzy  znienawidzeni zostali  przez system komunistyczny.   Poczytaj więcej na:

http://www.zolnierzewykleci.pl/?tag=zolnierze-wykleci

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82nierze_wykl%C4%99ci

 

żołnieże wyklęci

Nie wolno nam zapomnieć o bohaterach.

Warto wiedzieć, że z  ziemi radomszczańskiej wywodzi się  twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego (KWP) Stanisław Sojczyński pseudonim Warszyc, który 19 lutego 1947 roku został zamordowany przez UB w Łodzi.

Warszyc

Ciekawostka Warszyc ukrywał się również w Piaszczycach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Sojczy%C5%84ski

Cześć i chwała bohaterom !!!

3 komentarze to 1 marca dzień Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych

Avatar

ciekawy

Marzec 1st, 2015 at 17:36

A może warto przypomnieć o „Żołnierzach Wyklętych” którzy po wojnie grabili sklepy, ludzi a potem odsiedzieli parę lat i po 1990 roku dostali po kilkaset tysięcy odszkodowań za represję i są opisani w książkach jako bohaterowie. .Znam osobiście opowieść człowieka który jeszcze żyje, jak jego nieżyjący kuzyn wraz z swoją bandą zrabował im ostatnia pierzynę i buty oficerki a jemu jako kilkuletniemu dziecku oraz jego rodzinie groził śmiercią.

Avatar

Paweł Gębicz

Marzec 2nd, 2015 at 18:26

do „Ciekawy” swoim wpisem obraża pan ludzi, którzy przelewali krew w obronie wolnej Polski pod okupacją komunistyczną, myli pan formacje zbrojne działające na teranie Polski po II wojnie. To o czym pan pisze to działania Armii Ludowej(AL) ślepo podporządkowanej ówczesnej władzy, która tak była zajęta tępieniem patriotów, że sprawy rozbojów, grabieży pozostawiała własnemu tokowi. W łódzkim procesie przeciwko Warszycowi jeden z zarzutów postawiony przeciw niemu, dotyczył właśnie rozstrzelania 6 członków Armii Ludowej złapanych na gorącym uczynku podczas napadu bandy AL na ludność cywilną. Mówił o tym na spotkaniu otwartym 1 marca w muzeum w Radomsku dr Tomasza Toborka który miał swój wykład pt. „Wyklęci i niezłomni. Żołnierze konspiracji antykomunistycznej w regionie łódzkim”. Mendy zdarzają się wszędzie, ale nie można mylić patriotów z bandytami.

Avatar

ciekawy

Marzec 4th, 2015 at 08:27

Panie Gębicz przeczytaj stronę 16 książki” Żołnierze Warszyca” napisaną przez Wojnarowskiego i popytaj Pan starszych ludzi o niektóre nazwiska na tej liście co robili w czasie II wojny światowej i po niej.

Dodaj komentarz

  • a dlaczego: a dlaczego w Gertrudowie. czyzby chodziło zeby się ukryć na końcu świata i zeby nikt nic nie wi [...]
  • Czystość: To czy jest czysto czy nie to zależy od tych ktorzy dany teren zamieszkują, wystarczy zeby każdy [...]
  • Nowy: Zawiodłem się panie wójcie , czas na zmianę aby nie było za późno ,apropo jak widzę Pana na [...]
  • do Kasi Znudzony: Najgorsze, że jaśnie panujący traktuje mieszkańców jak ciemny lud, natomiast pytanie - jak moż [...]
  • Znudzony: Super pomysł! W wielu gminach ciągle widać ludzi porządkujących teren i jest tam czysto, a ludz [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 205581Gości razem:
  • 87Gości dzisiaj:
  • 4663Gości miesięcznie:
  • 329Gości dziennie:
  • 3Goście obecnie online: