1 marca dzień Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych

1 Mar 2015

Żołnierze wyklęci – wszyscy Ci którzy nie chcieli się podporządkować władzy komunistycznej, wszyscy którzy kochali wolną i niepodległą Polskę, wszyscy którzy  znienawidzeni zostali  przez system komunistyczny.   Poczytaj więcej na:

http://www.zolnierzewykleci.pl/?tag=zolnierze-wykleci

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82nierze_wykl%C4%99ci

 

żołnieże wyklęci

Nie wolno nam zapomnieć o bohaterach.

Warto wiedzieć, że z  ziemi radomszczańskiej wywodzi się  twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego (KWP) Stanisław Sojczyński pseudonim Warszyc, który 19 lutego 1947 roku został zamordowany przez UB w Łodzi.

Warszyc

Ciekawostka Warszyc ukrywał się również w Piaszczycach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Sojczy%C5%84ski

Cześć i chwała bohaterom !!!

3 komentarze to 1 marca dzień Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych

Avatar

ciekawy

Marzec 1st, 2015 at 17:36

A może warto przypomnieć o „Żołnierzach Wyklętych” którzy po wojnie grabili sklepy, ludzi a potem odsiedzieli parę lat i po 1990 roku dostali po kilkaset tysięcy odszkodowań za represję i są opisani w książkach jako bohaterowie. .Znam osobiście opowieść człowieka który jeszcze żyje, jak jego nieżyjący kuzyn wraz z swoją bandą zrabował im ostatnia pierzynę i buty oficerki a jemu jako kilkuletniemu dziecku oraz jego rodzinie groził śmiercią.

Avatar

Paweł Gębicz

Marzec 2nd, 2015 at 18:26

do „Ciekawy” swoim wpisem obraża pan ludzi, którzy przelewali krew w obronie wolnej Polski pod okupacją komunistyczną, myli pan formacje zbrojne działające na teranie Polski po II wojnie. To o czym pan pisze to działania Armii Ludowej(AL) ślepo podporządkowanej ówczesnej władzy, która tak była zajęta tępieniem patriotów, że sprawy rozbojów, grabieży pozostawiała własnemu tokowi. W łódzkim procesie przeciwko Warszycowi jeden z zarzutów postawiony przeciw niemu, dotyczył właśnie rozstrzelania 6 członków Armii Ludowej złapanych na gorącym uczynku podczas napadu bandy AL na ludność cywilną. Mówił o tym na spotkaniu otwartym 1 marca w muzeum w Radomsku dr Tomasza Toborka który miał swój wykład pt. „Wyklęci i niezłomni. Żołnierze konspiracji antykomunistycznej w regionie łódzkim”. Mendy zdarzają się wszędzie, ale nie można mylić patriotów z bandytami.

Avatar

ciekawy

Marzec 4th, 2015 at 08:27

Panie Gębicz przeczytaj stronę 16 książki” Żołnierze Warszyca” napisaną przez Wojnarowskiego i popytaj Pan starszych ludzi o niektóre nazwiska na tej liście co robili w czasie II wojny światowej i po niej.

Dodaj komentarz

  • Jan Wiśniewski: Widziałem zdjęcia na FB u Wójta. Jedno wspólne wejście do mieszkań socjalnych. Pytanie kto bę [...]
  • Paweł Gębicz: Sprawa Kanalizacji z pewnością jeszcze wróci. Sprawa "kasy" w mojej ocenie nie istnieje z prostej [...]
  • Powstały z kolan: Panie Pawle, nie odniesie się Pan do upublicznionej przez Wójta korespondencji email z Panem Dawid [...]
  • Mieszkanka gorszych Gomunic: Dlaczego ulice w naszej gminie przypominają uzębienie człowieka, który nie dba o higienę jamy u [...]
  • abc: Oczywiście. Pasy przeciwpożarowe i zagrożenie upadku drzewa na sieć trakcyjną. Niestety nasze p [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 184611Gości razem:
  • 35Gości dzisiaj:
  • 2249Gości miesięcznie:
  • 131Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: