Nowy sekretarz Gminy – Grzegorz Wierzbicki

4 Mar 2015

Na stronach BIP Gminy Gomunice pojawiła się informacja o zatrudnieniu nowego sekretarza gminy.

http://bip.gwgomunice.finn.pl/index.jsp?bipkod=/001/003

Co ciekawe w strukturze organizacyjnej nie jest ujęty pan Gaborski, z informacji jakie posiadam nadal jest pracownikiem gminy. Może ktoś podzieli się informację jaką funkcję pełni.

28 komentarzy to Nowy sekretarz Gminy – Grzegorz Wierzbicki

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 5th, 2015 at 00:04

Czyżby „awans” z Kierownika Referatu ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych w Starostwie w Radomsku, na Sekretarza Gminy Gomunice, to mistrzowski ruch nowego Wójta i pozyskanie wartościowego człowieka, z dossier pełnym sukcesów? Miałem naiwną nadzieję, że właśnie tak. Miałem również nadzieję, że nie znajdę informacji, która zaprzeczy tej tezie. Niestety! „Aż” 10 minut szukałem, a wujek google okazał się bezlitosny.

W Dzienniku Łódzkim z dn. 25.05.2012r. jest artykuł „Radomsko w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego: biała plama czy czarna dziura?”
Najistotniejszy z naszego punktu widzenia fragment:

„Zaniepokojony zapisami „Strategii” jest również Grzegorz Wierzbicki, kierownik wydziału ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych w starostwie, przedstawiciel powiatu na spotkaniu w Bełchatowie. – Zapisy dotyczące kierunków, w jakich ma się rozwijać województwo łódzkie na następne rozdanie pieniędzy unijnych, nie są optymistyczne dla naszego regionu.
Wyznaczono cztery obszary, na które będą pozyskiwane pieniądze zewnętrzne, z Unii.
– Wiadomo, że na podstawie „Strategii” będzie opracowany Regionalny Program Operacyjny i program Kapitał Ludzki – mówi Wierzbicki. – Gdzie my, Radomsko i powiat, możemy znaleźć w tym wszystkim swoje miejsce? Okazuje się, że tych dziedzin nie ma zbyt wiele. Trzeba będzie porządnie się
nagłówkować, żeby przygotować jakiś projekt i coś z tych pieniędzy uszczknąć.”
Źródło: http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/radomsko-w-strategii-rozwoju-wojewodztwa-lodzkiegobiala,1416321,art,t,id,tm.html#50e5f5c1f7d873a0,1,3,60

Dyskusja na ten sam temat z P. Wierzbickim i wicestarostą radomszczańskim Andrzejem Pluteckim, odbyła się tydzień później w NTL:

http://tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/rozmowa-dnia/5208-rozmowa-dnia-31052012-wicestarosta-radomszczaski-andrzej-plutecki-naczelnik-wydziau-ds-pozyskiwania-funduszy-zewntrznych-i-zamowie-publicznych-grzegorz-wierzbicki

Warto posłuchać od połowy nagrania. Tam nikt nawet nie próbuje zaprzeczać, że o finansowaniu w kolejnej perspektywie można pomarzyć. Jest taki drobny wątek o dokumentach, które były bardzo ważne dla przyszłości finansowania Powiatu Radomszczańskiego, ale podobno do P. Wierzbickiego papiery nie dotarły, więc ich do województwa nie odesłał:)

Przekładając na historię, która właśnie się wydarza – Pan Wierzbicki wprost zapowiedział 3 lata temu, że nie będzie miał co robić w Starostwie, po kolejnym rozdaniu pieniędzy z Unii. Mamy więc w Gminie nieudolnego spadochroniarza, a nie geniusza od zarządzania funduszami.

Zarządzanie zmianą!
Dżizas, k…, ja pie… cytat z Dnia Świra w całości nie przejdzie, bo Gębicz ostatnio wrażliwy się zrobił. Paradoksalnie dba o poziom opisu życia Gminy, która nie trzyma poziomu…

Avatar

Anonim

Marzec 5th, 2015 at 08:18

Panie ze wspomnianego wyżej wydziału w Starostwie idą na pielgrzymkę w podziękowaniu za odejście ich szefa 🙂

Avatar

Anonim

Marzec 5th, 2015 at 08:20

Skoro zrezygnował dobrowolnie? ze stołka w Starostwie, to chyba coś jest nie halo?

Avatar

@@@

Marzec 5th, 2015 at 13:57

Skoro sam zrezygnował, to znaczy, że w Gomunicach więcej zarobi

Avatar

do reszty

Marzec 5th, 2015 at 14:46

znam dobrze ludzi, którzy z nim współpracowali, czy to w Starostwie, czy w radzie w Kodrebie- nie będę cytował ich” OKREŚLEŃ ” …..

Avatar

do @@@

Marzec 5th, 2015 at 17:27

z tego co się dowiedziałem pensję ma większą niż miał p. Gaborski

Avatar

@100%

Marzec 5th, 2015 at 17:49

U nas będzie traktowany jak specjalista od wszystkiego ,czyli od niczego. A pensja zaiste będzie godna tej funkcji. Ale powinniśmy się cieszyć że PANY z miasta do nas walą drzwiami i oknami. Ciekawe kto po nich płacze, że odchodzą.

Avatar

Anonim

Marzec 5th, 2015 at 20:45

Do reszty – podpisuję się pod twoimi słowami.
100℅ – wszyscy skaczą z radości!

Avatar

do @100%

Marzec 5th, 2015 at 20:54

jakie pany miasta, to pan z Kodręba

Avatar

Andrzej M.

Marzec 6th, 2015 at 09:44

Panie Gębicz czy wie Pan kiedy będzie upubliczniony audyt gminy,
bardzo mnie to interesuje ile zapłaciliśmy jako mieszkańcy, kto to robił i jakie były wnioski w nim zawarte. Pan Tazbir mówił w NTLu, że będzie podane do wiadomości. mija już kolejny miesiąc i nic nie wiadomo.

Avatar

Jerzy

Marzec 7th, 2015 at 22:12

Panie Gębicz z Pana to jest cwaniak, nic nie zrobią przez 4 lata a pan powie no przykro ale nie moja wina nie było mnie w radzie

Avatar

do AndrzejaM.

Marzec 7th, 2015 at 22:26

Możliwe,że audyt nie wykazał nieprawidłowości jakich spodziewała się obecna władza.I jak to teraz publikować?

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 8th, 2015 at 09:54

Jerzy – załóżmy hipotezę, że faktycznie przez 4 lata, obecna władza nic nie zrobi. Docierają do nas (czytelników bloga) strzępy informacji, które każdy interpretuje na swój sposób. Każdy z nas na podstawie tych faktów lub plotek, buduje sobie obraz stosunków panujących obecnie w Gminie. Każdy też może wyciągać swoje wnioski z ruchów czynionych przez nowego Wójta i wietrzyć własne spiski. Ja mimo, że w II turze oddałem głos za zmianą, zwolennikiem Olejniczaka nie jestem. Chciałbym oczywiście zobaczyć nową jakość. Niestety fakty, które się dzieją, wg mnie budują obraz faceta, który został Wójtem przez przypadek i jedyną koncepcją na te 4 lata, jest zemsta na poprzedniku. Teraz zatrudnił Wierzbckiego, który – jeżeli wierzyć tym, którzy coś tam wiedzą o sposobie jego zarządzania zasobami ludzkimi – przyszedł dorzynać watahy. Żal mi nawet urzędników, którzy w Gminie są od zwykłej roboty. A zapewniam Cię Jerzy, że wywołać we mnie współczucie dla urzędasa, to sztuka.

Podpowiem Ci Jerzy, jak przechytrzyć cwaniaka Gębicza, który wg Twojej opinii, na złość Wójtowi nie został Radnym. Teraz Ty zrób na złość Gębiczowi, namów Radnych żeby – skoro Wójt nie ma – sami wprowadzili strategię rozwoju Gminy w życie. W końcu właśnie tak stoi w prawie – Wójt wykonuje decyzje Rady. Będą solidnie pracować i Gębicz popłynie na swoim cwaniakowaniu niezostania Radnym poprzez kandydowanie na Radnego:) Uśmiecham się, bo wyjątkowo kaskaderska ta Twoja koncepcja.

A co do audytu – prawdopodobnie mało w nim sensacji, więc Wójt zrobi wszystko, by treść pozostała tajemnicą dla gawiedzi. Może dużo stracić w oczach społeczeństwa, jak się okaże, że jedynym sensownym wnioskiem w audycie, jest obniżenie kosztów własnych Gminy. No ale o potrzebie reorganizacji struktury urzędu, to my wiemy bez audytu. A jeszcze jak dojdzie do tego wiadomość, że te mądrości kosztowały kilkadziesiąt tysięcy zł? Pomruk niezadowolenia urobionego na czas wyborów plebsu gotowy… Myślę, że czas na dobrowolne ujawnienie treści audytu kończy się. Czas wystąpić do Wójta z pytaniem, w trybie dostępu do informacji publicznej!

Avatar

@100%

Marzec 8th, 2015 at 14:12

Tak, logika Jerzego poraża. A to Gębicz cwaniak, do rady się nie dostał

Avatar

@100%

Marzec 9th, 2015 at 16:26

Pan Stasiak został wezwany do uporządkowania terenu przed swoim składem i proszę dziś wielkie sprzątanie. Aż miło popatrzeć. Można?

Avatar

Obywatel

Marzec 10th, 2015 at 14:58

Avatar

Oni

Marzec 15th, 2015 at 11:22

Nowy Pan Wójt nie potrafi sobie z niczym sam poradzić,mało tego za grosz nie zna się na etykiecie,wstydzę się za takiego najwyższego urzędnika w Naszej Gminie,przynosi tylko wstyd….oby jak najszybciej zakończyły się jego nieudolne poczynania….zatrudnił pasożyta z mega pensja ….zwalniając innych pracowników?mało tego zwolni kolejne osoby…co będą robić te osoby,nie dość że Gmina biedna,to jeszcze kopie leżącego…ale zło czynione innym powraca…on powinien to wiedzieć najlepiej …niespełniony Ksiądz…

Avatar

Obywatel

Marzec 15th, 2015 at 20:39

I bardzo dobrze że zwalnia zakończy proceder ciepłych stołków.

Avatar

xyz

Marzec 16th, 2015 at 09:21

Nowy Pan Wójt nie potrafi sam nic zrobić i nie zna etykiety – pierwsze słyszę,ja i moi znajomi jesteśmy z niego zadowoleni!!Mam wrażenie,że te szykany pisze jakiś urzędas,który nareszcie musiał się zabrać za robotę i jest mu z tym źle.Może w końcu zapanuje porządek w gminie?!

Avatar

do obywatela

Marzec 16th, 2015 at 16:24

a nowi zatrudnieni to nie będą mieć ciepłych stołków? wymiana jednych na drugich, po to by tylko wymienić jest bezsensem !!!

Avatar

@100%

Marzec 16th, 2015 at 17:58

Do oni. Stary Wójt to dopiero znał się na etykiecie!

Avatar

do@ 100%

Marzec 16th, 2015 at 20:37

zastanawiam się za kim ty byłeś? czy za Gebiczem, czy za Olejniczakiem,bo wczytujac się w twoje wpisy wnioskuję, że niezły z ciebie pływak …

Avatar

...

Marzec 16th, 2015 at 21:28

Poprzedni wojt znał się raczej na etykietach

Avatar

@100%

Marzec 17th, 2015 at 17:14

Ważne za kim nie byłem!.

Avatar

@100%

Marzec 17th, 2015 at 17:18

@,@100% i @@@. To nie te same osoby, więc czytaj uważnie, to się dowiesz za kim jestem.

Avatar

do ...

Marzec 17th, 2015 at 19:17

za to obecny zna się na koloratkach …itp.

Avatar

...

Marzec 20th, 2015 at 15:09

Kiedy nowy Pan sekretarz oraz osoby wydające decyzje administracyjne „w imieniu wójta” złożą oświadczenia majątkowe ?
Albo raczej – kiedy te oświadczenia zostaną upublicznione?

Avatar

Hela

Grudzień 29th, 2015 at 22:45

Oj ludzie!, jak ma być w tym kraju. Do gardeł sobie skaczecie, to jest demokracja, wybory a nie uznajecie ich, choć w nich udział bierzecie.
Perfidnie wykorzystywana wolność słowa. Koniecznie chcecie cenzury.
Jak tak dalej pójdzie, to się pozarzynacie, wroga do Kraju sami ściągniecie. Przecież takie głupie waśnie osłabiają wartość Narodu.
Puknijcie się w te zakute łby.

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 1Goście obecnie online: