Relacja z VII Sesji Rady Gminy Gomunice.

11 Mar 2015

Relacja z Sesji Rady Gminy Gomunice.

 1. Sprawozdanie nt stanu bezpieczeństwa, Podinspektora Włodzimierza Bareły z Komendy Policji w Kamieńsku.

a) Najważniejsze statystyki:

Rok 2013 Rok 2014
Interwencje 635 592
Wykroczenia ze skierowaniem  do Sądu Rejonowego w Radomsku 34 40
Ilość ujawnionych czynów zabronionych 75 51
Kierowanie w stanie nietrzeźwości 41 7
Przestępstwa kryminalne (kradzież, włamanie) 17 21
Uszkodzenie mienia 2 3
Wypadki drogowe 10 10
Osoby ranne 9 17
Osoby zabite 1 0
Kolizje drogowe 70 58

b) Wykrywalność przestępstw na poziomie 81%;

c) Na terenie Gminy Gomunice, do największej liczby zdarzeń dochodzi w:

– Gomunicach, w okolicy ul. Krasickiego, rejon bloków, sklepu i boiska;

– Wojciechowie, ul. Fabryczna, rejon budynków mieszkalnych;

– Słostowicach, rejon przystanku autobusowego i sklepu

d) Cele Policji do zrealizowania na terenie naszej Gminy:

– Zwiększenie ilości patroli, w tym patroli pieszych;

– Obniżenie zagrożeń przestępstwami kryminalnymi;

– Podjęcie działań prewencyjnych oraz rozpoznanie zagrożeń przestępczością narkotykową, ze szczególnym uwzględnieniem szkół oraz miejsc gromadzenia się młodzieży.

e) Padła deklaracja Podinspektora Włodzimierza Bareły podejmowania cyklicznych kontroli, w celu ujawnienia występujących wykroczeń, związanych z transportem ciężarowym przez miejscowości Wąglin, Kocierzowy i Kletnię.

 

2. Rada Gminy omówiła problem zanieczyszczania ulic przez lokalnych przedsiębiorców. M.in. wpłynęło pismo od mieszkańców Wojciechowa i Gomunic, w sprawie degradacji środowiska i braku estetyki centrum miejscowości Gomunice. Mieszkańcy wskazali jako przyczynę, działalność firmy Koldrewex. Władze Gminy zapowiedziały, że będą czynić starania w celu zaprowadzenia porządku. Odbyły się już rozmowy urzędników gminnych z przedsiębiorcami. Jeżeli ustne napomnienia nie przyniosą efektu, Rada Gminy planuje podjąć kroki prawne, mające zdyscyplinować firmy.

 

3. Sprawozdanie Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Joanny Łyś, związane z wejściem w życie ustawy „przedszkolnej”.

Ustawa nakłada obowiązek zapewnienia każdemu dziecku w wieku 4 lat miejsca w przedszkolu, od 1 września 2015r. Od września 2017r., będzie obowiązek zapewnienia miejsca każdemu dziecku, od 3 roku życia. Analiza urodzeń jednoznacznie wskazuje, że miejsc w przedszkolu będzie za mało.

Na chwilę obecną brakuje:

a) ok. 30miejsc dla przedszkolaków;

b) pomieszczeń na zajęcia logopedyczne oraz gimnastykę korekcyjną.

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego przedstawiła szeroko problem i poprosiła o uwzględnienie potrzeb naszych najmniejszych mieszkańców. Wniosek poparł Stefan Flaszka – Przewodniczący Komisji Rozwoju.

 

4.Rada Gminy uchwaliła nowe stawki za śmieci.

Śmieci segregowane – 6zł/miesiąc/osobę w gospodarstwie

Śmieci zmieszane – 10zł/miesiąc/osobę w gospodarstwie

Wójt zapowiedział kolejne podwyżki stawek za śmieci zmieszane, w przypadku niesatysfakcjonującej liczby gospodarstw domowych, segregujących śmieci.

 1. W Zakładzie Gospodarki Komunalnej na wniosek Wójta, odbyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy, która wykazała brak wypłaty 13stki w roku ubiegłym – pieniądze zostały wypłacone w tym roku. Innych nieprawidłowości nie stwierdzono.

 1. Przedstawiono informację nt. sytuacji prawnej, związanej z budynkiem i terenem po byłej szkole w Kocierzowach. Opinia jest jednoznaczna – brak jest podstaw prawnych, do żądania zwrotu nieruchomości od Parafii w Gomunicach. Wójt zobowiązał się do spotkania z Proboszczem w obecności Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w celu omówienia tego problemu.

11 komentarzy to Relacja z VII Sesji Rady Gminy Gomunice.

Avatar

@100%

Marzec 11th, 2015 at 20:36

No to ciekawe jaką będą mieli propozycję dla przedszkola. A rząd chce żeby 6-latki szły do szkoły. Ciasnota i smród. Ale nas rodziców rząd ma w du..e

Avatar

ja

Marzec 11th, 2015 at 22:16

A mnie interesują te” niby „oszczędności w urzędzie … bo tak: zwalnia się ludzi z racji tych „niby” oszczędności a w zamian przyjmuje się p. mecenas, sekretarza (nie wiadomo) czy lepszego od poprzednika, tworzy się referaty a co za tym idzie kierowników tychże referatów, którym daje się kilkuset złotowe funkcyjne, więc pytam czy taka reorganizacja daje oszczędności ? może się mylę ale moim zdaniem Nie!

Avatar

Jerzy

Marzec 12th, 2015 at 16:30

A co z Audytem na który podobno zostało wydane 100 000zł. Czy coś wiadomo na ten temat.

Avatar

Wiesława

Marzec 12th, 2015 at 17:38

Audyt podobno wypadł fatalnie dla Nowego Wójta kupa kasy wyrzucona w błoto. a ten teraz tylko kontrole i zgłoszenia do prokuratury.Zamiast zająć się robotą szuka haków na poprzedników. Co za typ

Avatar

do wiesława

Marzec 12th, 2015 at 18:02

a ty baniaku chciałbyś spłacać długi za nieroba jurka ?
WÓJCIE rozliczaj i rób porządek….

Avatar

do do" Wiesława"

Marzec 12th, 2015 at 20:50

po pierwsze pisała to Wiesława (czyli my piszemy do Wiesławy) ,po drugie imiona pisze się z dużej litery, po trzecie Kto spłaci długi spółdzielni ?

Avatar

Anonim

Marzec 12th, 2015 at 21:28

rozlicz najpierw siebie.
Oszczędności w gminie jak…. Po co tyle stanowisk kierowniczych utworzył nowy wojt? Donosiciele górą!

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 12th, 2015 at 21:58

Zwracam uwagę Komentującym, że to nie jest lokalny portal Faktu, tudzież Superexpressu. Plotkować i obrzucać się błotem możemy, ale może chociaż trzymajmy poziom inwektyw. Gdyby komentujący „do wiesława” użył zwrotu „Wiesława” i „Ty Baniaku”, byłoby może równie chamsko, ale z pewną dozą szacunku:). Gębicz jest naszą lokalną IV władzą – ma media i nie waha się ich używać, nie sprawdzajmy aż tak, Jego progu czułości na forumowy syf:).

Postuluję, aby uciąć plotki i zwrócić się do Wójta w trybie żądania informacji publicznej. Proszę Gębicza, by zażądał treści audytu i informacji o jego kosztach. Za 30 dni wszystko będzie jasne… Wtedy wylejemy wiadro pomyj na Wójta. Którego? A to zależy – obecnego, jeżeli okaże się że faktycznie wydał kilka (set) dziesiąt tysięcy złotych, za opracowanie o niczym albo na byłego, jeżeli okaże się, że w Gminie afera goni aferę. Podsumowując – skoro do tej pory Wójt dobrowolnie informacji o audycie nie ujawnił, to trzeba użyć zgodnej z prawem siły obywatelskiej.

Avatar

@100%

Marzec 13th, 2015 at 18:12

Bo nie ma nikogo kto by się ośmielił upomnieć o upublicznienie audytu. Tylko Gębicz, ten którego bezmyślnie większość olała. Ja na jego miejscu olałbym całą większość i powiedział „radzcie sobie sami”. Ale on tak nie zrobi, za dobrze go znam. A powinien!!!

Avatar

ja

Marzec 14th, 2015 at 15:36

w sprawie audytu, myślę, że może p. Wójt czeka na zakończenie kolejnego audytu, który jest obecnie przeprowadzany w Komunalce /do 30.03./ma być zakończony i wówczas przedstawi oba, chociaż przy takim rozpędzie może są już w kolejce inne placówki i będziemy jeszcze długo, długo czekać na informacje

Avatar

@

Marzec 16th, 2015 at 20:59

A JA JESTEM CIEKAW KIEDY WÓJT ZROBI WRESZCIE PORZĄDEK W

PRZEDSZKOLU?!DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI.

ZASTANAWIAJĄ MNIE WISZĄCE NA GAŁĘZIACH DRZEW PUSTE KARTONY PO
MLEKACH.

CZY TO JEST DEKORACJA, A MOŻE SĄ TO ,,KARMNIKI”?

Dodaj komentarz

 • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
 • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]
 • I co ???: chce zaznaczyć, że mamy połowe pieniązków i to zasługa pracownika który siedzi nad wnioskami [...]
 • Asia do zadowolonego: A skąd taka wspaniała wiadomość -gdzie o tym napisali [...]
 • zadwolony: Najważniejsze, ze mamy pieniążki na Wojska Polskiego :) małymi krokami do przodu ! :) [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

 • 261863Gości razem:
 • 45Gości dzisiaj:
 • 99Gości miesięcznie:
 • 49Gości dziennie:
 • 0Goście obecnie online: