Nowy Wójt – Gospodarz czy ?

22 Mar 2015

Na prośbę jednego z czytelników zamieszczam przygotowany przez czytelnika tekst.

 

Tytuł: Nowy Wójt – Gospodarz czy Urzędas?

Proszę o puszczenie tej informacji w głównym oknie a nie jako komentarz. Myślę, że warto, by to dotarło do jak największej liczby osób…

Dwa tygodnie temu (5.03), pisałem komentarz pod informacją o nowym Sekretarzu Gminy. Podsumowanie mojego wywodu brzmiało:

„Przekładając na historię, która właśnie się wydarza – Pan Wierzbicki wprost zapowiedział 3 lata temu, że nie będzie miał co robić w Starostwie, po kolejnym rozdaniu pieniędzy z Unii. Mamy więc w Gminie nieudolnego spadochroniarza, a nie geniusza od zarządzania funduszami.”

Pełny tekst komentarza, który kończy się powyższym wnioskiem tutaj: www.twojegomunice.pl/?p=562

Dzisiaj mogę napisać, że niestety miałem rację. Oto fakty:

W dniu pisania komentarza struktura Referat ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Zamówień Publicznych w Starostwie Radomsko wyglądała tak:

(proszę wstawić zdjęcie nr 1)

1 (1)

Dzisiaj ta struktura wygląda tak: (proszę wstawić zdjęcie nr 2)

2

 

źródło: http://pzradomsko.peup.pl/eurzad.seam?tkomId=8062&actionMethod=eurzad.xhtml%3ApeupAgent.selectTempKom&cid=37378

W Referacie został zlikwidowany jeden etat. „Awans” Wierzbickiego na stołek Sekretarza u nas, to klasyczna ucieczka do przodu w wykonaniu urzędasa ze znajomościami. Mechanizm takiej karuzeli urzędasów, został już na tym blogu opisany. Warto przypomnieć:

„mieszkaniec”

Marzec 4th, 2015 at 13:44

Zatrudnianie w administracji, nie zawsze ale w większości polegało na przyjmowaniu osób z polecenia z innych gmin , lub powiatów, pozornie nie budzi to wątpliwości bo osoba jest obca ale…., no właśnie ale w przyszłości będzie można swoja osobę polecić do pracy w tym urzędzie, skąd zatrudniono osobę gdzie również będzie osobą obcą no i zawsze „oczywiście” z odpowiednimi kwalifikacjami. Wystarczy poszperać i wyjdzie ile osób z poza naszej gminy zostało przyjętych do pracy i jakie łączy je koligacje z nazwijmy to „wpływowymi ludźmi” Przykład nowy sekretarz, radca prawny a ile było tego w przeszłości np kierownik hali sportowej. Konkurs-śmiech , wygrywa ten co ma wygrać, a jak nie ma kwalifikacji to się go doszkoli w trakcie, albo wymagania układa się pod kwalifikacje danej osoby.

Pozdrawiam.”

źródło: http://twojegomunice.pl/?p=519#comments

Wybory można fałszować po chamsku, manipulując przy liczeniu głosów, ale to prymitywne stalinowskie metody. W Polsce, nie tylko na poziomie lokalnym, wybory fałszuje się, piorąc mózgi wyborców. W skali kraju robotę robią media głównego nurtu. Obejrzyjcie sobie czasami dziennik z przed 25lat na TVP Historia, tam są te same gęby, które rządzą nami nieudolnie do dzisiaj. Na poziomie lokalnym radę dają miejscowe „autorytety”. W omawianym przypadku miejscowe „autorytety” miały świadomość, że Sewerynek słabnie. Potrzebna była nowa twarz, która pod przykrywką zmian na lepsze, zachowa status qwo. Gębicz się nie nadawał, bo nie miał zobowiązań. Gdyby został Wójtem, Gmina byłaby kierowana przez Gospodarza, a to oznaczałoby zyski dla Gminy a nie dla zainteresowanych jej pieniędzmi i możliwościami.

Ciekawi mnie, czy Ci którzy głosowali na Olejniczaka w I turze, po przeczytaniu powyższej informacji, są w stanie się obudzić? Czy dociera do nich, że byli narzędziami? Wcale nie jestem pewien, czy letarg mózgów nie trwa nadal i nie jesteście wciąż zapatrzeni w nowego Wójta, jak w obrazek a czytając te „rewelacje”, psy wieszacie nie na nim, tylko na posłańcu, który przyniósł Wam niewygodną dla stanu umysłu nowinę…

Ja moją nikłą nadzieję na racjonalne zmiany w Gminie już straciłem. Uważam, że my jako Gmina stracimy kolejne 4 lata. Wójt przez 4 miesiące, nie podjął żadnych istotnych decyzji reorganizujących pracę Gminy. I proszę nie używać argumentów, że jest lepiej, bo właśnie posprzątano ulice. Gospodarz kazałby komunalce zrobić to w styczniu, gdy zeszły śniegi, Urzędas zrobił to dwa miesiące później, bo mu podpowiedzieli, co bardziej zniecierpliwieni na tym blogu…

Decyzje personalne, których jesteśmy świadkami wprost pokazują, że nowy Wójt słabo wierzy w swoją siłę i w swój sukces w walce o lepszą Gminę. Właśnie komuś pomógł i ktoś ma wobec niego dług wdzięczności. Właśnie załatwił sobie stołek, na wypadek gdyby Wójtem za 3,5 roku nie został…

gęba otwarta na oścież

 

 

19 komentarzy to Nowy Wójt – Gospodarz czy ?

Avatar

@100%

Marzec 22nd, 2015 at 18:12

Zgadzam się w 100%. Ale naród głupi i podatny na manipulacje. Trzeba umieć czytać między wierszami.

Avatar

znowu ja

Marzec 22nd, 2015 at 21:25

powiem tak- do kompletu brakuje jeszcze pana O.!!! jeżeli sprawdzą się „plotki” wypowiadane przez ludzi to, to już chyba będzie koniec świata

Avatar

xyz

Marzec 23rd, 2015 at 09:06

A mnie bardzo razi jazda gęby po Wójcie i ten wianuszek pseudoadoratorów nowego Gospodarza.Jak to miło,że niektóre Panie i niektórzy Panowie wyszli z jakiegoś uśpienia…żal na to patrzeć!!
Jeżeli Wójt czyta ten blog,a mam taką nadzieję,to niech wie że zatrudnienie w jakimkolwiek charakterze nielubianego pana O. będzie strzałem w stopę!

Avatar

Zulu Gula

Marzec 23rd, 2015 at 10:57

Brakuje pana O i pana B. Takie plotki też chodzą po gminie. Pan B ma wrócić 🙂

Avatar

mieszkaniec

Marzec 23rd, 2015 at 13:19

Jak tylko pan O. będzie tańszy to niech wozi

Avatar

gęba otwarta na oścież

Marzec 23rd, 2015 at 13:51

xyz – czy mógłbyś przytoczyć jedną moją rażąco niesprawiedliwą wypowiedź o nowym Wójcie? Staram się być merytoryczny w swojej pisanienie. Może faktycznie nienawiść mnie zaślepia…
A co do O. – jak będzie miał najtańsze usługi w jawnym przetargu, to ja nie mam nic przeciwko, żeby woził personel medyczny, mimo że (i tu też wg niektórych spojrzę przez pryzmat nienawiści) nie znoszę ludzkiego gatunku, który nazywam homocwaniakus dwulicus. Powtarzam – nic mi do jego moralnej postawy, Gmina to de facto biznes (kiedyś już o tym pisałem).

Avatar

Romek Atomek

Marzec 23rd, 2015 at 14:32

Chyba mamy zbyt duże bezrobocie, aby zatrudniać emerytów….A poza tym
pana O. chyba nie interesują takie małe zarobki…

Avatar

kogut

Marzec 23rd, 2015 at 14:33

nie wpuszczać ,,farbowanego lisa” do kurnika

Avatar

ja

Marzec 23rd, 2015 at 22:05

zastanawia mnie fakt, że nikt nie zauważa zmiany stawek opłaty za śmieci, konkretnie niesegregowane, przecież to w ubiegłym roku pan Prezes na sesji sugerował żeby zostawić obowiązującą stawkę za śmieci niesegregowane, bo ludzie w blokach nie segregują i segregować nie będą,natomiast teraz podnosi się opłatę, teraz można,teraz nie trzeba już myśleć o mieszkańcach bloków, właściwie największej rzeszy wyborców byłego Prezesa !

Avatar

myślący ekologicznie

Marzec 24th, 2015 at 11:35

Bardzo dobrze że wzrosły ceny niesegregowanych śmieci ,, segregujesz śmiecisz mniej ,, ten kto nie segreguje to leń i nie może mieć póżniej żalu że mamy taki klimat a nie inny i że środowisko niezdrowe .

Avatar

do myślącego ekologicznie

Marzec 25th, 2015 at 14:22

ja od dawna tak uważam ale to nie było moją intencją w tym wpisie pozdrawiam – ja

Avatar

"życzliwa"

Marzec 25th, 2015 at 15:56

Wie ktoś kiedy w szkole będzie audyt??????

Avatar

Złośliwa

Marzec 26th, 2015 at 19:53

Ale po co tam audyt? Przeciez wojta w szkole wszyscy „kochaja” na imprezy go zapraszaja, po wsi ze soba spaceruja, na hali sportowej sie prezentuja, juz dzis nie pamietaja jak trzy miesiace temu za jego przegraną kciuki trzymali, modły odprawiali, ostatnie psy na nim wieszali…………..Ach ciało, ciało pedagogiczne………….

Avatar

menda

Marzec 27th, 2015 at 10:26

Do tych myslacych ekologicznie.Wszystkie smieci sa wywozone na wysyp i tam sa segregowane profesjonalnie.Wiec nie ma sie czym przejmowac.

Avatar

****

Marzec 27th, 2015 at 10:39

Pan O. jest juz od dawna na emeryturze. Niby z jakiej racji miałby pracowac w urzędzie?

Niektórzy ludzie w ogóle nie maja pracy, nie mówiąc o 2 źródłach dochodu.
Nie wyobrazam sobie,że mógłby jeszcze dorabiac i to w urzędzie!

Avatar

!!!

Marzec 27th, 2015 at 13:37

Nikogo nie interesują bezrobotni ludzie, ważne,żeby jedni mieli wszystko, drudzy nic

Avatar

do Złośliwej

Marzec 28th, 2015 at 13:52

Umarł król-niech żyje król!

Avatar

do złośliwej

Marzec 29th, 2015 at 11:43

To żenujące, jak osoby, które były przeciwko nowemu Wójtowi, teraz robią wszystko, by zostały zauważone i lansują sie to tu, to tam… No ale konkurs na dyrektora się zbliża więc trzeba „zabłysnąć” i się pokazać… Oby tylko Pan Wójt, nie dał sobie zamydlić oczu tymi interesownymi podchodami… CZAS NA POZYTYWNE ZMIANY Panie Wójcie!!!!!!!!!

Avatar

xyz

Marzec 30th, 2015 at 08:54

Jak mnie to cieszy,że ludzie widzą w końcu to co trzeba widzieć i zmieniać.Osobiście najbardziej trzymam kciuki za zmianami w szkole i na stanowisku dyrektora.

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 1Goście obecnie online: