KONIN – BEZ NAS

23 mar 2014

Dzięki współpracy z panem posłem Krzysztofem Maciejewskim udało mi się zorganizować zaproszenie dla dzieci z naszej gminy na Ogólnopolski Turnieju Piłki Nożnej im, Olka Ruminkiewicza w Koninie. Warto przypomnieć ,że w latach ubiegłych nasze dzieci zdobyły tam puchar Prezydenta Polski. Niestety w tym roku do wyjazdu nie doszło – oficjalny powód szkoły w Gomunicach to brak uzdolnionych dzieci, nie pomógł nawet pomysł połączenia reprezentacji szkoły Gomunic z Chrzanowicami

po prostu taki słaby rocznik.

Ponieważ jest to sytuacja tak bardzo dziwna, opiszę jak sprawy się miały.

Ok. 1,5 miesiąca temu poinformowałem osobiście dyrekcje szkoły w Gomunicach, że jak co roku jest wyjazd do Konina, na około tydzień przed wyjazdem (we wtorek 11-marca) udałem się z panem posłem Krzysztofem Maciejewskim do Szkoły, gdzie pan poseł osobiście wręczył zaproszenie.

Podczas rozmowy wynikł problem braku uzdolnionych dzieci, wówczas to pojechaliśmy do Chrzanowic z pomysłem połączenia dzieci ze szkół i wysłania wspólnej reprezentacji na zawody. Nic to jednak nie dało. O ostatecznej rezygnacji z imprezy dowiedziałem się w czwartek – tydzień przed wyjazdem.

W turnieju bierze udział tylko 16 drużyn z całej Polski – brak jednej drużyny spowodował by zachwianie całej imprezy, kompromitacje Gomunic itp.

Ponieważ życie nie znosi próżni ,a zostałem postawiony przed faktem dokonanym skorzystałem ze znajomości z gminą Dobryszyce i w porozumieniu z dyrektorem tej szkoły umożliwiłem im wyjazd. Czym niewątpliwie sprawiłem wielką radość dzieciom.

Szkoła w Dobryszycach zdobyła 9 miejsce.

W całym turnieju – pomimo bardzo okazałych nagród – nie chodzi przecież o miejsce ,które zajmie drużyna – bo ktoś musi przegrać by wygrać mógł ktoś – ale o zabawę o dowartościowanie dzieci, o pokazanie nowych możliwość, o wyrobienie ducha rywalizacji sportowej.

Szkoda ,że taka szansa nie została wykorzystana.

Mam nadzieję ,że 16 listopada 2014roku nie był powodem braku uzdolnionych dzieci…

DSC01604 (855 x 641)

IMG_2706c

 

 

6 komentarzy to KONIN – BEZ NAS

Avatar

Jerzy

marzec 24th, 2014 at 15:52

Jak zwykle w Gomunicach nikomu nic się nie chce totalny marazm tylko szkoda że przez to lenistwo cierpią nasze dzieci. Jestem ciekawy ile pieniędzy nasza gmina przeznacza na piłkę nożną chyba nic skoro nie można sklecić drużyny dziesięcioosobowej z całej szkoły?

Avatar

jak

kwiecień 2nd, 2014 at 14:12

„Podczas rozmowy wynikł problem braku uzdolnionych dzieci” … a tymczasem… http://gomunice.pl/info-gminny/sport-i-rekreacja/aktualnosci-sport-i-rekreacja/347-nasi-pokazali-klase

Avatar

mateusz

kwiecień 10th, 2014 at 21:27

Z tego wnioskuje ze w gminie Gomunice dzieci są dla szkoły a nie szkoła
dla dzieci. Pozdrawiam.

Avatar

KOKO

maj 17th, 2014 at 16:28

Panie Gębicz trochę rządzenie nie jest wcale takie łatwe jak nam wszystkim się wydaje a Pan tylko jedno cały czas najeżdża Pan ówczesne władzy a co by Pan zrobił w takiej sytuacji w jakiej jest gmina?NIECH MNIE PAN PRZEKONA CO PAN ZROBI JAK ZOSTANIE PAN WÓJTEM )OPRÓCZ POZYSKIWANIA FUNDUSZY UE BO TO WSZYSCY WIEMY)POZDRAWIAM

Avatar

Paweł Gębicz

maj 17th, 2014 at 18:51

Sytuacja w której znajduje się gmina Gomunice nie wzięła się znikąd, wynika wprost ze sposobu rządzenia i kierowania gminą, a raczej kompletnego braku logicznego zarządzania finansami gminy.
Natomiast mądre rządzenia polega na racjonalnej praktyce inwestowania rozwoju i wydawania. Szanowni Państwo na czym to polega, pokaże wówczas jak zostanę Wójtem Gminy Gomunice.

Avatar

KOKO

czerwiec 9th, 2014 at 19:51

a czy ma Pan jakieś plany dla koła emerytów, łowiectwa,wędkarzy,strażaków czy pszeczelarzy?czy posiada Pan jakies plany wzgledem tych organizacji które reprezentują nasza gmine na zewnatrz?

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 298993Gości razem:
  • 29Gości dzisiaj:
  • 1595Gości miesięcznie:
  • 66Gości dziennie:
  • 1Goście obecnie online: