Co pan Krzysztof M. zrobił dla swoich wyborców przez ostatnie lata bycia posłem?Myślę że ten wpis nie przejdzie,ale może się mylę.

12 Paź 2015

W komentarzu padło zapytanie „Co pan Krzysztof M. zrobił dla swoich wyborców przez ostatnie lata bycia posłem?Myślę że ten wpis nie przejdzie,ale może się mylę.”

podpisano adnelom

Postaram się na nie krótko odpowiedzieć.

Praca w Sejmie – mało interesująca dla przeciętnego mieszkańca, dlatego nadmienię tylko

 • ponad sto wystąpień na Sali Plenarnej, często w imieniu klubu Prawo i Sprawiedliwość,
 • prowadzenie ustaw między innymi o ochronie danych osobowych, o kształceniu sędziów i prokuratorów, itd.

Bardziej interesująca jest praca na rzecz społeczności lokalnej, aczkolwiek mało nagłaśniana oto kilka przykładów:

 • przez cały okres sprawowania mandatu w Biurze Poselskim  raz w tygodniu udzielane są bezpłatne porady prawne
 • dla harcerzy dzięki zabiegom pana Posła Krzysztofa Maciejewskiego został  uregulowany status prawny ziemi na której znajduje się Stanica w Białym Brzegu,  obecnie jest to użytkowanie wieczyste, za tę zasługę otrzymał pan Poseł tytuł Dobroczyńcy od Hufca Radomsko
 • pomnik Królowej Jadwigi w Radomsku to też dzieło posła Krzysztofa Maciejewskiego (sfinansował, znalazł rzeźbiarza, poprowadził wszystko od początku do końca).
 • nadanie nazwy muzeum w Radomsku – profesora Sankowskiego – też inicjatywa Krzysztofa Maciejewskiego
 •  ponadto wyjazdy dzieci do Konina, wycieczki do Sejmu, sponsorowanie z własnej kieszeni wielu przedsięwzięć kulturalnych na terenie Radomska i powiatu. Beneficjentem był między innymi teatr „Źródło” z Radomska, współfinansował również wydawanie tomików poezji itp.
 • jako filantrop wielokrotnie wspomagał różnego rodzaju fundację, szkoły (również naszą), ludzi pokrzywdzonych przez los – swego czasu z jego inicjatywy była prowadzona pomoc dla dotkniętej powodzi Bogatyni.
 • o pomocy dla Gomunic pisałem niejednokrotnie.

Ciekawostka poseł Krzysztof Maciejewski przez dwie kadencje nie brał uposażenia poselskiego a pracę w Sejmie zawsze traktuje jako służbę,

zachęcam do przeczytania gazetki „Dziennik Niecodzienny”

Dziennik niecodzienny

dobroczyńca

 

 

 

4 komentarze to Co pan Krzysztof M. zrobił dla swoich wyborców przez ostatnie lata bycia posłem?Myślę że ten wpis nie przejdzie,ale może się mylę.

Avatar

pit

Październik 13th, 2015 at 20:05

A w jaki sposób Pan udowodni, że nie brał uposażenia poselskiego? Z tego co się orientuję to Pan Maciejewski nigdzie nie pracuje, za co więc utrzymuje rodzinę przez te dwie kadencje? Jeśli udowodni Pan, że nie brał uposażenia posła, zwrotu wydatków za prowadzenie biura, oraz zwrotu za przejazdy służbowe prywatnym autem to oddam na niego głos i przekonam jeszcze wiele innych osób.

Avatar

Paweł Gębicz

Październik 13th, 2015 at 23:50

do pit proszę nie żądać ode mnie dowodów i nie musi mi pan wierzyć, ale jeśli jest pan jest dociekliwy to proszę spytać w Kancelarii Sejmu. Potwierdzą że nie brał uposażenia poselskiego przez dwie kadencje.

Avatar

?

Październik 15th, 2015 at 18:51

a ja czytałem wywiad z Panem Maciejewskim i z czystym sumieniem będę na niego głosował.

Avatar

gęba otwarta na oścież

Październik 17th, 2015 at 21:12

Jako liberał i fundamentalny wolnorynkowiec z nieukrywanym obrzydzeniem rozpocząłem lekturę „Dziennika niecodziennego”. Tłumaczę się – przeczytałem, bo sympatyzuję z Gębiczem na polu polityki mikroregionalnej i chciałem mieć świadomość, z kim „trzyma” w tej wielkiej. Po lekturze przyznaję – jestem zaskoczony – poglądy P. Maciejewskiego są mi bardzo bliskie i gdyby nie idee wolnościowe, którym jestem wierny od ćwierćwiecza, pewnie bym na niego głosował. Zagłosuję jednak na partię Korwin, do czego zachęcam wszystkich, którym bliski jest model Państwa, które nie wpieprza się w konsumpcję drożdżówki czy „maryśki” . W portfele obywateli zagląda wyjątkowo dyskretnie i broni zwykłego Kowalskiego przed wszechobecnym urzędasem.
Jednakże – jeżeli czytelniku jesteś przekonany do PIS – zagłosuj na Maciejewskiego. Powiesz w ten sposób nie Maciarewiczowi. Zrobisz dwa dobre uczynki: pokażesz miejsce w szeregu spadochroniarzowi z „warszafki” i wzmocnisz siłę człowieka od nas, gdy już będzie nas reprezentował w cyrku na Wiejskiej.

A dla tych co się wahają, czy w ogóle głosować – przez takich jak Wy, w naszej Gminie są takie rządy jakie są…

Dodaj komentarz

 • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
 • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
 • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
 • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
 • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

 • 232109Gości razem:
 • 11Gości dzisiaj:
 • 2094Gości miesięcznie:
 • 102Gości dziennie:
 • 0Goście obecnie online: