Ośrodek Zdrowia

9 Lis 2015

W Dzienniku Łódzkim ukazał się artukuł z jednej strony śmieszny z drugiej poważny – w końcu chodzi o zdrowie mieszkańców gminy Gomunice.

wp_20151108_18_17_42_pro

Ponieważ wychodzę z założenia ,że nic nie dzieje się z przypadku a większość działań ma wywołać określony skutek (tak również uważam, że jest z Ośrodkiem Zdrowia) pragnę z czytelnikami podzielić się swoimi przemyśleniami.

Z artykułu płynie przesłanie o braku kompetencji personelu, (nie potrafią leczyć, stawiają diagnozę w drzwiach itp.). Ogólnie rzecz ujmując można dojść do wniosku, że konieczne są głębokie zmiany w skrajnym przypadku może nawet likwidacja.

Gdyby doszło do skrajnego przypadku i nastąpiła likwidacja Ośrodka Zdrowia to oczywiście należy to czytać jako zmiana właściciela budynku – zdrowie w Polsce to świetny interes.

Co ciekawe inspiracją do napisania artykuł są donosy – donosy, które jak podaje gazeta zaczęły się w grudniu (przypadkiem).

19 komentarzy to Ośrodek Zdrowia

Avatar

SłoikZGomunic

Listopad 9th, 2015 at 18:53

w mieście Łodzi nawet w tramwajach komentują, dziś zasłyszałem!
ale nic dziwnego, zawsze tam tak było. moją faworytką medycyny wysokich lotów jest dr Ewa, od której swego czasu usłyszałem, że powinienem nie żyć

Avatar

ja

Listopad 9th, 2015 at 21:00

myślę a właściwie pewien jestem. że szykuje się nam prywatyzacja ośrodka zdrowia, zresztą chodziły już słuchy na ten temat

Avatar

na zdrowie

Listopad 9th, 2015 at 21:06

Przytulanie się do brzozy i seks na pewno nikomu nie zaszkodzi.Wszyscy chyba znamy efekt placebo.Faszerowanie się tabletkami wcale nie jest dobre.Ale jakie jest drugie dno całej sprawy?Czy kiedyś się dowiemy?

Avatar

nic mnie nie zdziwi

Listopad 9th, 2015 at 22:19

już nic mnie nie zdziwi:
1.place zabaw zlikwidowane i postawione z powrotem w większości w taki sam sposób jak przed rozbiórką – tylko po to aby pokazać jakim się jest ważnym.
2.Zlikwidowana gospodarka komunalna tylko po to by zwolnić kierownika.
3. A teraz donosy na ośrodek zdrowia -podejrzewam, że tylko po to by zwolnić kierownika
4.Ciekawe czy też połączy szkoły tylko po to by zwolnić dyrektora.

Avatar

JA

Listopad 9th, 2015 at 22:51

Oczywiście że potrzebne są zmiany, artykuł może śmieszny, ale niestety prawdziwy.

Avatar

@

Listopad 10th, 2015 at 08:45

Szkoły to juz ktoś inny połączy i bardzo dobrze,bo co nie którzy a zwłaszcza (dyrektorki)to im się w głowach poprzewracało w takich Gomunicach niech się wszyscy wezmą do solidnej roboty w końcu

Avatar

jurek

Listopad 10th, 2015 at 08:55

łącznie z Wójtem bo to już niedługo rok jak się dostał na stołek a zmian nie widać

Avatar

Była pacientka

Listopad 10th, 2015 at 13:58

Niestety taka jest prawda kto ma chody u personelu ten ma załatwione a kto nie ten musi się tłumaczyć panią co mu dolega i one decydują czy zapisać na wizytę czy nie .Pewnego razu podczas wizyty w ośrodku powiedziałam ze na kawę tu nie przychodzę i domagam się wizyty w gabinecie bez zbędnych wyjaśnień .Ja już dawno korzystam z prywatnych gabinetów lub z placówek w Radomsku tam nikt mi w kartę nie zagląda i plot nie roznosi po gminie co mi dolega .A już skandalem jest wchodzenie Pani położnej do gabinetu w chwili gdy pacjentka jest badana , to się w głowie nie mieści .

Avatar

Do@

Listopad 10th, 2015 at 14:21

Wzięcie do solidnej roboty radzę zacząć od siebie, bo jak widać po gramatyce i ortografii, to w szkole szanowny rozmówca nie bardzo się przykładał i nie pomoże tu zmiana dyrektorek, gdy Bozia nie dała talentów, a i samokształcenie zawodzi. Natomiast jeżeli chodzi o artykuł, to jest to kolejny bestseller lokalnego dziennikarstwa, którego przykłady już widzieliśmy. Cóż, gawiedź jest spragniona takich kwiatków, o czym świadczy wykupienie gazety już w godzinach południowych. Dawniej fascynowano się publicznymi egzekucjami, teraz żądza sensacji zaspokajana jest w mediach. Ja i moja rodzina nie mamy zastrzeżeń do pracy lekarzy i pielęgniarek. Jedynym utrudnieniem jest obecne wcześniejsze zapisywanie się, co w przypadku nagłego zachorowania jest niemożliwe i to powinno się jakoś rozwiązać, czy to przez zwiększenie ilości lekarzy, czy zmianę godzin pracy, aby każdy potrzebujący w danym dniu miał możliwość przyjęcia.

Avatar

do @

Listopad 10th, 2015 at 15:12

a kim ty właściwie jesteś ? ? ? żeby oceniać innych !!!, chciałbym widzieć ciebie, twoją pracę i porządek wokół ciebie, mam swój pogląd na tych,którzy w taki, swoisty tylko i wyłączanie dla siebie sposób piszą o innych osobach, zazwyczaj najmniej realnie i rozsądnie piszą Ci. którzy nic nie osiągnęli…..

Avatar

Normalna

Listopad 10th, 2015 at 17:19

Jak można pisać,że nasz Ośrodek Zdrowia jest w porządku?Jedna pani doktor szuka chorób w internecie i przepisuje homeopatię i zioła,druga każe stać.w drzwiach,byle daleko od siebie i przepisuje masę niepotrzebnych rzeczy,trzeci p.doktor,nawet na Ciebie nie patrzy,jest opryskliwy i humorzasty,no i co najgorsze to zachowanie jakbyśmy my byli dla nich a nie odwrotnie….Ludzie,szanujcie się trochę,dajcie sobie pomóc!!

Avatar

Nienormalna

Listopad 10th, 2015 at 20:17

Chyba rzeczywiście jestem nienormalna, bo nie spotkałam się jeszcze z zarzutami stawianymi przez p. Normalną. Owszem leki homeopatyczne miałam zapisywane, ale oprócz konkretnych, jeżeli takie były potrzebne, miałam oglądane gardło z odległości, ale na pewno nie w drzwiach. U pana też byłam i nie odczułam opryskliwości czy humorów.Wiadomo są oni tylko ludźmi i mogą mieć złe dni, bo przy takiej ilości kontaktów z przeróżnej maści indywiduami, można dostać wariacji (wiem coś o tym, bo też mam do czynienia z ludźmi w pracy). W większości zasada jest jedna, jeżeli kulturalnie załatwia się swoje sprawy, to zazwyczaj jest się też kulturalnie obsłużonym, jednak społeczeństwo robi się coraz bardziej roszczeniowe i nie potrafi inaczej tylko skargami, opluwaniem na forach dochodzić swego, po trupach do celu.

Avatar

pit

Listopad 11th, 2015 at 10:38

Chyba takiej ilości kontraktów Pani Nienormalna. Nie chce im się pracować bo przy pracy 24 h na dobę myślą tylko o spaniu. Wystarczy wprowadzić przepis, że lekarz może mieć tylko 1 etat i będzie po sprawie, a teraz to im się w d…… przewraca, bo jak go zwolnią to ma jeszcze 3 etaty i upatrzony kolejny.

Avatar

Normalna

Listopad 11th, 2015 at 16:10

A czy to,że pielęgniarka pyta z czym się idzie do lekarza,bo dzisiaj ma dużo ludzi i jak to jest pierdoła to możemy się fatygować np.dopiero jutro,jest normalne?Takich popisów pań z recepcji jest wiele.Widocznie jesteś nienormalne traktowana inaczej!Oczywiście nie wszystkie pielęgniarki są be,są też te uczynne i kompetentne.Tylko,że przy takiej ilości zadeklarowanych pacjentów Ośrodek powinien funkcjonować idealnie,mieszkańcy mają porównanie z Radomskiem,gdzie masowo przypisują swoje dzieci i siebie samych i są w szoku jaka może być opieka lekarska i przekaz informacji!

Avatar

Nienormalna

Listopad 11th, 2015 at 17:16

Z tym się zgadzam, o czym pisałam wcześniej.

Avatar

mieszkanka

Listopad 11th, 2015 at 18:39

chyba tym paniom brakuje kompetencji

Avatar

do normalnej

Listopad 11th, 2015 at 19:55

Jeżeli miałaś uwagi do pracy niektórych osób z Ośrodka Zdrowia to mogłaś po prostu zwrócić uwagę wprost konkretnej osobie lub pójść zgłosić ten problem kierownikowi placówki,ale gdzież tam w Gomunicach ludzie uwielbiają wypisywać/ oczywiście najlepiej” anonimowo”/ swoje nie całkiem prawdziwe wizje, a często widziane tak jak samemu „chce” się je widzieć .A teraz do sedna- niedawno spotkałem znajomego z Piotrkowa i było mi bardzo wstyd, gdy ów znajomy powiedział mi, że żyje już sporo lat ale tak „kopiącego „samego siebie społeczeństwa jak w Gomunicach dotąd nie poznał. Myślę, że najlepiej spojrzeć w siebie, swoje wnętrze, swoje zaangażowanie w pracy’ /a założę się, że nie każdego dnia pracujesz na 100%/,swoje „czyste” zapewne sumienie.

Avatar

jww

Listopad 11th, 2015 at 22:38

Choruję na chorobę przewlekłą od kilkunastu lat i to jest przyczyną moich częstych wizyt dr Ewy (od kilku lat). Jestem bardzo zadowolony z udzielanej mi pomocy.
Również uczynność i gotowość do udzielenia mi pomocy przez pielęgniarki zasługuje na moją wdzięczność.
Otwartą sprawą jest kwestia organizacji pracy – sądzę, że wyznaczanie godziny wizyty lekarskiej (z jakąś tolerancją) mogłoby skrócić czas oczekiwania w poczekalni.
Czy piszemy o tym samym Ośrodku Zdrowia w Gomunicach?

Avatar

gomuniczanka

Listopad 12th, 2015 at 12:55

DLACZEGO na podstawie obrzydłych anonimów szkaluje się lekarzy i pielęgniarki.Z Ośrodka Zdrowia korzystam od lat i jestem zadowolona z ich pracy.Wszystko w tej naszej Polsce jest postawione do góry nogami.Jeśli jesteś uczciwy przyjdź i powiedz co masz do zarzucenia.Ale ponieważ masz może coś na sumieniu lub chore urojenia to papier oczywiście wszystko przyjmie.A ludzi,którzy nas leczą dotykają niesłuszne pomówienia.Wiele pacjentów jest za Wami a Ci co piszą niech zajrzą do swojego sumienia ,czy je mają.Piszcie na Berdyczów!!!!

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232413Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2398Gości miesięcznie:
  • 101Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: