Skrzyżowania

15 Gru 2015

W ostatnich dniach zdarzył się poważny wypadek na krzyżówce koło cmentarza. Innym miejscem równie niebezpiecznym jest krzyżówka  na Wielkim Borze w kierunku Chrzanowic. W poprzednich latach właśnie tam doszło do zdarzeń śmiertelnych. Myślę, że mogę podpowiedzieć władzom  Gminy, aby podjęły działania w celu zainstalowania przy istniejących tam przejściach dla pieszych, sygnalizacji świetlnej na żądanie. Warto wygospodarować w budżecie Gminy parę złotych, by zwiększyć bezpieczeństwo zarówno dorosłych, jak i dzieci które muszę przejść przez niebezpieczną drogę idąc do szkoły.

14 komentarzy to Skrzyżowania

Avatar

Anonim

Grudzień 15th, 2015 at 13:29

I dopiero ten wypadek zmobilizował Gminę do pomalowania pasów dla pieszych. Na nic zdały się wcześniejsze prośby i pisemne petycje mieszkańców Kletni, gdzie argumentem było bezpieczeństwo dzieci wracających ze szkoły. Szanowna komisja z UG stwierdziła, że „nie da się”. I nagle „się dało”.

Avatar

olo

Grudzień 15th, 2015 at 22:29

Bardzo dobry pomysł panie Pawle – popieram w 100%

Avatar

od podstaw...

Grudzień 17th, 2015 at 21:53

To może najpierw ustalmy, kto zarządza tą drogą. Potem proponuję żeby p. Gębicz wysłał do zarządcy pytanie w trybie informacji publicznej, czy w ogóle Gmina Gomunice pisała o budowę świateł.

Avatar

Paweł Gębicz

Grudzień 18th, 2015 at 13:17

Jakby „od podstaw…” nie zauważył nie jestem Wójtem ani Radnym i jedynie mogę podpowiadać. Zależy mi na Gminie i w miarę możliwości staram się dla niej coś robić. Puki co podpowiadam, ale jak nie skorzystają to zastanowię się jak temat ugryźć.

Avatar

Aneta

Grudzień 19th, 2015 at 11:52

Myślę ,że Jak Władza miłościwie nam panująca będzie chciała to tę sygnalizację załatwi.

Avatar

?

Grudzień 19th, 2015 at 18:50

po co nam sygnalizacja świetlna?, mamy przecież iluminację świetlną przy kościele

Avatar

Anna

Grudzień 20th, 2015 at 19:27

To wystarczy! Przecież wielebny nie płaci za energię! A sygnalizacja świetlna? co to ma za znaczenie dla pseudo władzy? dla niego ludzie się nie liczą!

Avatar

kierowca

Grudzień 20th, 2015 at 21:17

Witam.Moim zdaniem sygnalizacja wiele moze nie zdziałac..
bo i tak ludzie będa przechodzicnie na przejsciu, tylko z jednej drogi w druga..
Zauwazcie, ze wiele osób tak robi,a pasy sa dla ozdoby.
dobrym w moim mniemaniu pomysłem byłoby postawienie fotoradaru , z tej prostej przyczyny, ze od wjazdu czy to od storny Kamieńska, czy Kletni.. kierowca napotyka długa prosta, gdzie skrzyzowania mniejsze czy wieksze sa sporadycznie.. malo kto tam przestrzega limitu prędkosci..Fotorarad ostudziłby co niektórych zapędy rajdowe.wystarczy zauwazyc po wjechaniu w teren zabudowany z dopuszczalną prędkością ile osób nas wyprzedzi na odcinku Kletnia Kamieńsk i odwrotnie.

Idealnym rozwiązaniem byłoby rondo + fotoradar..
tak jak jest na bloku dobryszyckim.

Avatar

sakso

Grudzień 20th, 2015 at 22:50

Pan Gebicz Gminą nie zajmował się i nie zajmuje nie zawracajcie Mu głowy , teraz ma biuro posła Pana Maciejewskiego. A jeżeli chodzi o zajmowanie się Gminą to mogę napisać o spotkaniu Pana Gębicza z obecnym Wójtem tuż po wygranych wyborach przez Pana Pawła Olejniczaka z jaką propozycją zwrócił się do pana Wójta i na czym tak bardzo zależało Panu Gębiczowi.

Avatar

Paweł Gebicz

Grudzień 21st, 2015 at 09:21

Było tylko jedno spotkanie w 4 oczy po pierwszej turze a przed drugą, więc jeśli o nim wiesz to albo jesteś Wójtem w co wątpię, albo słyszałeś/łaś z opowieści. Na spotkaniu mówiłem o połączeniu sił i podjęcia współpracy. Jednak do takiej współpracy jak powszechnie wiadomo nie doszło. Wybory uzupełniające i wystawienie kandydata z komitetu pana Olejniczaka potwierdziły tylko – mimo mojego wcześniejszego poparcia przed II turą – brak chęci do współpracy. Dlatego za pośrednictwem Bloga mogę tylko podpowiadać.

Avatar

sakso

Grudzień 20th, 2015 at 22:53

Kościoła się nie czepiaj

Avatar

ul.Kopernika

Grudzień 23rd, 2015 at 14:24

Przecież władze gminy od wielu lat wiedzą,że jest problem z „naszym skrzyżowaniem”!!Pierwsze petycje były podpisywane już w 2008-2009 roku.Spotkania z byłymi juz radnymi były tak owocne,że radni udawali że nie ma tematu,nie da się,itp.Kiedy był radar,był wzgledny spokój,ale od lipca u.r. znowu jest niebezpiecznie.Obecny wójt chyba nie rozumie skali problemu,bo jego dziecko mieszka 10m od szkoły,a nasze dzieci uczęszczając do szkoły,do kościoła czy na dodatkowe zajęcia,które odbywają się popołudniami muszą uważać a my martwic się,bo przecież różnie bywa,nie każdy ma też ten komfort aby wozić non stop dzieci.Niestety,ale po naszych interwencjach,zbieraniach podpisów i bezowocnych spotkaniach jeszcze za p. Sewerynka z radnymi, mamy dość podejmowania prób zrobienia czegokolwiek kosztem swojego czasu wolnego.I jeszcze jedno,jeżeli jedynym punktem zainteresowania władz naszym osiedlem jest OSP Gomunice to gratulujemy priorytetów!

Avatar

oj tam, oj tam

Styczeń 9th, 2016 at 08:26

Nawiązując do iluminacji świetlnej – zdawało mi się, że centrum Gomunic to okolice bloków i szkoły i tam powinno zawisnąć owe oświetlenie. Koło kościoła po zmierzchu nie ma „żywej duszy” i jeśli ktoś nie uczęszcza na mszę to musi się specjalnie pofatygować, żeby te cuda zobaczyć.

Avatar

do iluminacji

Styczeń 10th, 2016 at 12:29

raptem 6 ozdób niezbyt ciekawych i wymyślnych

Dodaj komentarz

  • Jan: Ta pogotowie nie trafi ????to co nie mają świateł w samochodzie ,ps już widzę te tłumy spaceru [...]
  • Ula: Wójt to ma pomysly [...]
  • Józef: Zachowanie typowo kodziarski nic dodać nic ująć [...]
  • Fredi: To jak nauczy się suahili to w Gomunicach będziemy mówić tak Habari ya Siku!: Dzień dobry! [...]
  • Kierowca "ERKI": Argument że pogotowie nie dojedzie to bzdura.. Jeździmy na nawigacji, plus mamy latarki i naprawd [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 232109Gości razem:
  • 11Gości dzisiaj:
  • 2094Gości miesięcznie:
  • 102Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: