O blogu

Blog został stworzony w celu umożliwienia mieszkańcom Gminy Gomunice wymianę opinii, poglądów oraz pomysłów na tematy związane z funkcjonowaniem Gminy Gomunice.
Każdy może podać temat którym warto się zająć wystarczy napisać w kontakcie

32 komentarze to O blogu

Avatar

jaclaw

październik 1st, 2014 at 15:19

Panie Pawle pisze pan że pana kandydaci nigdy nie pływali z obecnym Wójtem jest pan w błędzie otóż pierwszy z listy pan Józef Mokrzyński niech pan sprawdzi z którego komitetu startował na radnego. Jeżeli kogoś się wystawia to trzeba go sprawdzić, przejechał się pan na obecnych radnych a ten jeden uciekł jak szczur co on reprezentował proszę mi powiedzieć na ilu posiedzeń Rady Gminy uczestniczył ale ile razy na posiedzeniach komisji był, jak było głosowanie budżetu nigdy go nie było, jestem czysty ja nie głosowałem . Niech pan jeszcze popatrzy na swoich kandydatów

Avatar

Paweł Gębicz

październik 1st, 2014 at 16:22

Szanowny Panie jacław bardzo mnie ciesz Pana troska, ale 4 lata temu pan Józef Mokrzyński stratował do Rady Gminy z PSL-u i się nie dostał, można sprawdzić na pkw., w 2006 roku nie brał udziału w wyborach.
Pan dr inż. Dawid Pełka faktycznie nie był na wszystkich posiedzeniach Rady Gminy, czy komisji. Ale nie można mówić, że nigdy go nie było wystarczy sprawdzić np. protokół z posiedzenia Sesji Rady Gminy z dnia 29 stycznia 2014r na której był głosowany budżet.
file:///C:/Users/krzys/AppData/Local/Temp/Protokol%20sesji%20XXXII%20%20VI%20kadencja%20-%2029%20stycznia%202014.pdf
A nie uciekł tylko perspektywa dalszego rozwoju zdecydowała o zmianie miejsca zamieszkania.

Avatar

ciekawe

październik 1st, 2014 at 16:53

Ciekawe, ze osoba nie majaca odwagi/checi podpisac sie wlasnym imieniem i nazwiskiem tylko uzywa nicku nazywa innych tchorzem… tu sie Pan odwaga nie wykazal. A jak juz Pan tak mocno kogos obraza to najakiej podstawie?

Popieram za to Pana opinie, ze trzeba z zastanowieniem dobierac radnych bo jak doswiadczenie obecnej rady pokazuje mozna sie mocno zawiesc. Tym bardziej uwazam, ze trzeba dac szanse nowym ludziom. A jesli i ci zawioda to za 4 lata wystawimy im rachunek.

Avatar

jaclaw

październik 4th, 2014 at 15:44

Słabo panie Pawle pan sprawdzał proszę głębiej sprawdzić ,a ponadto szybko pan odpowiada co do pana Radnego Pełki jeżeli tak jest proszę o wystąpienie do pana Przewodniczącego Rady Gminy o przeczytanie na ilu posiedzeniach Rady był a ilu posiedzeniach komisji .A co że emigrował to niestety dalszego rozwoju? tylko podziękowanie za pracę a jaką to niech się pan domyśli.

Avatar

Paweł Gębicz

październik 4th, 2014 at 17:51

Szanowny Panie „jacław” jak już pisałem nie należę do ludzi szukających haków, dziury w płocie itd. Mnie interesuje przyszłość, rozwój i jasna strona księżyca. A co do Dawida to ufam mu w pełni.
Proszę zacząć myśleć podobnie, życie stanie się łatwiejsze.
Pomyślmy o przyszłości naszych dzieci, a tamten rozdział jest już zamknięty.

Avatar

jaclaw

październik 7th, 2014 at 11:35

Panie Pawle zadałem panu proste pytania, jak czytam nie umie pan odpowiedzieć .To jak ja mam na pana głosować jak nie otrzymałem odpowiedzi jak pan będzie odpowiadać na pytania jak pan zostanie Wójtem porażka , szkoda tu cokolwiek pytać i pisać

Avatar

Paweł Gębicz

październik 7th, 2014 at 14:19

Szanowny Panie „jacław” jak już pisałem nie należę do ludzi szukających haków, dziury w płocie itd. Mnie interesuje przyszłość, rozwój i jasna strona księżyca. Do szukania haków proszę zgłosić się do służb które się na tym znają.
pozdrawiam

Avatar

miejscowy

październik 7th, 2014 at 14:56

Co za gość ten jacław, może to były policjant?

Avatar

Felek

październik 7th, 2014 at 20:13

Dawid – uczciwy, prawy człowiek, miałem możliwość osobistego kontaktu. Dziwne, że udawało mu się przez cztery lata „walczyć z wiatrakami”. Może wróci……?
Jego emigracja może świadczyć o jednym – na układy nie ma rady. Stara gwardia umie być lojalna. Tam nie zdradza jeden drugiego. Idą razem od wielu, wielu lat i dzięki temu będą szli tak jeszcze długo, długo.
A młodzież?
Choć zapewniali o jedności, choć ci którzy ich wybrali przekonani byli o tym, że będą opozycją, szybko ich rozczarowali. Dawid został tylko jeden, został sam. Bo przecież łatwiej jest być ZA niż PRZECIW. Wygodniej, bezpieczniej. Ach….

Avatar

Indianin wietrzący spisek

październik 7th, 2014 at 21:13

„jaclaw” to typowy „umiejący czytać ze zrozumieniem”. W tego rodzaju umysłach, dochodzi – w procesie czytania – do tajemniczej zamiany logicznych informacji, zawartych w odpowiedziach, na treść którą „umiejący czytać ze zrozumieniem” spodziewa się przeczytać. Innymi słowy adwersarz tłumaczy, że jest abstynentem od urodzenia, a do umysłu „umiejącego czytać ze zrozumieniem” dociera przekaz – chlam od przedszkola. Takie piękne osobowości, tylko w bardziej zaawansowanym stadium rozwoju procesu przekształceń, tekst napisany – tekst przeczytany, zapełniają historyczne mury szpitala w Tworkach. Przyjmijcie Szanowni Czytający posty „jaclaw” z należną mu wyrozumiałością…

Avatar

młodamama

październik 10th, 2014 at 11:27

Dokładnie jest tak jak pisze Felek.Sama jestem jedną z tych rozczarowanych…Jeżeli Ci ludzie zostaną wybrani ponownie to ja już nie wiem o co chodzi??
P.S.Jak się można czepiać takiego człowieka jak Dawid?

Avatar

Zrezygnowany

październik 11th, 2014 at 09:42

Jacław tylko Pełka ci dokuczył? Reszta radnych cacy? Jak sobie przypominam to połowa nowych radnych w 2010 roku miała zmienić gminę. Pewnie się ułożyli. Jacław prawda w oczy kole. Biogazownia jak by powstała pewnie byś się cieszył?

Avatar

miś

październik 12th, 2014 at 16:40

Ten blog i to Gadanie ,to żenada oto styl przyszłego wójta ludzie zastanówcie się do roboty a nie za biurko, już jest jeden leber drugiego nie trzeba.

Avatar

Kubuś

październik 12th, 2014 at 19:51

Spokojnie misiu. Jak się obudzisz po snie zimowym na wiosnę to przywita Cię juz nowa rzeczywistość. Chyba się misiowi miodek kończy i robi się nerwowy.

Avatar

igor

październik 26th, 2014 at 19:37

Panie Gębicz dlaczego masz swój blog na cenzurowanym, pokazujesz to co Tobie pasuje i sam sobie odpowiadasz.Ludzie nie bądżcie tacy naiwni, jeżeli chcesz otwartej dyskusji to czego się boisz.Nie tacy ludzie siedzą przed kompem i Ci udowodnię jakie manewry stosujesz.

Avatar

indianin wietrzący spisek

październik 26th, 2014 at 20:35

igor – wytłumacz proszę, jak to się stało, że ten wredny cenzor puścił Twój post? A może zaraz napiszesz pod innym Nickiem, że kandydat stosuje metodę pewnego Prezydenta ze Śląska, który sam się pobił i sam się obrzuca błotem na blogu? Brakuje Ci otwartej dyskusji? To się kłuci z faktem, że mogę przeczytać co napisałeś. A na końcu wypowiedzi, grozisz realnym hakerskim atakiem, czy to tylko jazgot przerażonego ratlerka? Nie tylko temu Misiu powyżej, denko w beczuszce z miodem zaczyna się odkrywać…

Avatar

lambada

październik 29th, 2014 at 20:47

Dlaczego zaden z Was nie chce wspierac pilki noznej ??? Kazdy mieszkaniec wie ze mamy wspanialych mlodych chlopcow a Ci starsi uciekaja do innych klubow… gdzie jest orlik ? Marny tartan to wszystko ??? Hala niedlugo będzie kosztowala 100zl dla godzine a miala byc dla mieszkancow za free… chcecie ladowac kase w skateparki to okey ale nie mozna zapominac o pilce noznej bo po co nam taki ladny stadion ? Zeby chlopaki sie kopali po nogach w klasie A ? Nie rozumiem ludzi którzy nie stawiaja na sport i na pewno na Pana nie zaglosuje.

Avatar

Paweł Gębicz

październik 29th, 2014 at 21:18

Nie wiem co ma piłka nożna do mnie, a z tego co pamiętam to Wójt w NTLu powiedział” ..nie wiem czy to będzie na boisku … może zlikwidujemy boisko sportowe…” można posłuchać http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/rozmowa-dnia/13545-rozmowa-dnia-27102014-jerzy-sewerynek-wojt-gminy-gomunice
chyba pomylił pan adresata, proszę jeszcze to przemyśleć

Avatar

Marek

październik 29th, 2014 at 21:27

lambada- to już podjęłaś decyzję.
Podzielam Twoje zdanie że jest on niezmiernie ważny. Proszę przeczytaj uważnie blog.
Jeszcze nie tak dawno Pan Gębicz opisywał tu swoje przeprawy ze szkołą kiedy organizował wyjazd na zawody sportowe do Konina. Wydawało mi się że poparcie dla sportu i w tym piłki nożnej było oczywiste.
Mnie też jest bardzo żal jak się słyszy że dzieciaki nie jadą na zawody bo ponoć pieniędzy na to nie ma. A z tą halą faktyczne jest coś nie halo.

Avatar

zrezygnowany

październik 29th, 2014 at 22:13

re lambada Był taki okres w dziejach piłki nożnej w Gomunicach 2005 -2010 roku że wpiłkę grało około 80 młodziķów. Pieniądze były takie same. Więc może ktoś ,, ptzejada,, subwencję z gminy na finasowanie sportu. Ponadto kasa z gminy jest tylko
na dzieci i młodzież.

Avatar

zrezygnowany

październik 29th, 2014 at 22:16

Ale można dopytać? Widziałem na blogu wpisy gościa który działał jakiś czas w naszym sporcie w Gomunicach. 😉

Avatar

lambada

październik 30th, 2014 at 06:59

Pieniadze na dzieci i mlodziez ???? Dzieci nie maja jak jechac na zawody bo gmina nie ma pieniedzy… a chlopaki doszli do zawodow ogólnopolskich 😉 dzieci z LUKSu graja sobie bo graja bo nie ma kasy na nic a mysle ze gdyby Pan bardziej zainteresowal sie tym co się dzieje ze sportem to poparcie byłoby duzo większe. To tylko moje zdanie.

Avatar

one

październik 30th, 2014 at 08:47

lambada – zapewniam Cię, ze pieniądze na takie wyjazdy by były ale woli najwyraźniej zabrakło.
A że w naszej gminie nawet nie ma iść się do kogo poskarżyć i jest samowolka do bólu to nic Panu nie poradzę.

Fajnie, ze jest takie forum i tak jak lambada można powiedzieć o bolączkach i niezałatwialnych problemach w gminie.

Avatar

lambada

październik 30th, 2014 at 10:04

Czas na zmiany ! Byc moze przyszly Pan wojt sie za to weźmie 🙂

Avatar

Darek Banita Bartnicki

październik 30th, 2014 at 10:26

do lambada: Zostałem wywołany do odpowiedzi więc się wypowiem. W latach 2005 – 2010 pieniądze które otrzymywał LUKS Gomunice były dotacją z gminy na rozpowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży i jak pisał Zrezygnowany w w/w okresie było zrzeszonych w klubie 80 młodzików. Wszystkie dzieci miały zakupione stroje sportowe, buty, opiekę pielęgniarską jak również trenerów(animatorów sportu) i wszystko co było związane ze sportem amatorskim. I nie przypominam sobie aby kiedykolwiek nie starczyło pieniędzy na wyjazd.
A po wygranych meczach sam chodziłem z dzieciakami na lody. 🙂
Jeśli są jeszcze jakieś pytania odnośnie dotacji na sport w gminie proszę przesłać na maila: dariusz.krzyzak@onet.pl z wielka przyjemnością udzielę wyczerpujących odpowiedzi.

Avatar

one

październik 30th, 2014 at 10:32

Za pozytywną stroną istnienia tego forum i dającą wiarę w zmiany na lepsze niech posłuży fakt, że w komunalce coś drgnęło.

Na początku tygodnia grupa 3-4 osób z komunalki sprzątała ulicę Wojska Polskiego.
I co, da się? Da. Trzeba na to jakieś dodatkowe pieniądze- nie trzeba.

A przecież może być i ładnie i czysto i miło. Żebyśmy się nie musieli wiecznie wstydzić.

lambada- miejmy nadzieję, że się nowy Wójt za to weźmie. I że siądziecie razem do stołu i uda się naprawić to co zostało do tej pory zmarnowane i popsute. A za to że wskazałeś problemy nikt Cię nie opierniczy i nie staniesz się wrogiem władzy.

Avatar

lambada

listopad 4th, 2014 at 17:28

Panie Banita z tego co pamietam za Pana rządów w LUKSie dzieci bodajże rocznik 93 awansowały do ligi wojewódzkiej wygrywajac np. Z GKS BELCHATOW a Pan po prostu przyszedl i powiedzial ze nie zagraja w lidze wojewodzkiej bo nie ma kasy…

Avatar

Darek Banita Bartnicki

listopad 4th, 2014 at 18:44

re lambada. Skoro tak piszesz, zapewne tak było.
Na decyzję o rezygnacji z ligi wojewódzkiej miało wpływ wiele czynników również kasa (dalsze wyjazdy), po zakończeniu rundy część chłopców zadeklarowała odejście do szkół sportowych i tak się stało. Jeśli sobie przypomnisz graliśmy grupą ,, Michałowicza” w bardzo okrojonym składzie, około 15 chłopców.( dwóch odeszło do szkół sportowych, w tym napastnik, były jeszcze kontuzje) Na ligę wojewódzką 11 – 13 osób??? Trochę mało. Tak, przekazałem decyzję Zarządu Klubu.

Avatar

Anna

grudzień 9th, 2014 at 07:37

Do młoda mama. Co do stawek Wójta to co mu zrobisz.? Będzie miał jaka będzie przyznana.A co do kadencji jest wybrany i ma prawo być dłuuugie lata.Chyba ,że będzie 2-krotna kadencyjność ustalona w sejmie.Przedtem nic nie zrobisz.Możesz mu teraz skoczyć…….

Avatar

brat wójta

grudzień 9th, 2014 at 17:20

do anna..Możesz mu teraz skoczyć…!?….słownictwo z rynsztoka

Avatar

Anna

grudzień 10th, 2014 at 08:09

A co wy robiliście? kto pisał obelżywe wierszyki, pomówienia , a komu słonko teraz świeci na okrągło i nie zachodzi?, kto wprowadził do dyskusji „bazyliszka” i poparcie 99 %Dlaczego ubliżaliście starszym ludziom -emerytom? -Wasze uwagi „przyjaciele Gomunic” były poniżej pasa! A jak chcecie zauważyć to słownictwo z rynsztoka było w waszych ulotkach.Przeczytajcie! Macie nowego Wójta to będziecie mieli na kim teraz wyładowywać swoje frustację! Mimo to starego wójta wieeeelu ludzi pożegnało z szacunkiem!

Avatar

Anna

grudzień 12th, 2014 at 14:55

do młoda mama.Ile w tobie „młoda” jest złośliwości.Zajmij się lepiej swoją rodziną i dzieckiem.Chrzanowice zacofane, Sewerynek be, place zabaw be, hala tylko dla wybranych, szkoła be, przedszkole be, Dawid OK-człowiek kontrowersyjny tak jak TY. Kim Ty jesteś? Współczuje mieć taka osobę w rodzinie! Czy wiesz co to jest szacunek,chyba cię rodzice tego nie nauczyli .Wątpię czy Ty nauczysz szacunku do ludzi swoje dzieci!

Dodaj komentarz

  • smieci: czy cos już wiadomo o cenach smieci na ten rok u nas, bo są gminy gdzie od paru lat oplaty nie ros [...]
  • Gomunice: Nasz pan wielmozny P. O. Zatrudnia tylko ludzi po znajomość nawet spojrAc na referat komunalny kob [...]
  • Gomunice: Brawo wojcie za to co robisz ale jednocześnie nie myśląc że przez te twoje inwestycje gmina jest [...]
  • Poinformowany: Połowa to zawsze więcej niż nic.. To raz, dwa to jest dotacja nie prezent.. Czy zawsze musi się [...]
  • Poinformowany: Oczywiście, na profilu Pana Wójta jest stosowna informacja [...]

Ankieta

Statystyki odwiedzin

  • 301712Gości razem:
  • 23Gości dzisiaj:
  • 428Gości miesięcznie:
  • 68Gości dziennie:
  • 0Goście obecnie online: